HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

mat74

Well-known member
Bez reklam
Temat poprawnego odtwarzania plików DV dopiero tak na prawdę rozwinął***się w tym roku i radzą sobie z nimi najnowsze odtwarzacze Dune i Zidoo, oczywiście dalej są problemy mniejsze lub większe ale nic lepszego i tak nie ma. Ten Q10PRO ostatnie firmware ma z 2020 roku 2.1.7 także można uznać że to porzucony już porzucony odtwarzacz.

Firestick 4k i Firestick 4k Max odtwarzają poprawnie DV z mkv bez zadnych ani mniejszych ani większych problemów.Oczywiscie na zmodyfikowanych wersjach Kodi 19.
Oczywiscie żaden z nich nie przepuszcza gęstych formatów jednak z DD+ Atmos i Dolby Vision z mkv ,czyli max dla platform streamingowych radzą sobie wyśmienicie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Używam RD i naprawdę kompletnie mnie nie interesuje w jakim profilu jest materiał.Jeżeli jest w kontenerze mkv to odpala zawsze, z własciwą kolorystyką i nigdy się nie przycina.Czyli mówiąc wprost- nie natrafiłem jeszcze na torrenta w DV mkv z którym byłyby jakiekolwiek problemy.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ktoś z was instalował może aplikację Canal+ online?
U mnie jest problem rozdzielczości mianowicie tylko 480P więcej nie ma, ktoś spotkał się z takim problemem?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Adacho40nl

New member
Witam
Jestem od kilku dni posiadaczem (nieszczęśliwym) Q10
Za chińskiego boga nie jestem w stanie zaktualizować oprogramowania, nie mogę wejść na Google Store, nie mogę dodać konta Google. Jest w stanie mi ktoś wytłumaczyć co robię nie tak ewentualnie jak to zrobić? Instalacja z pendriva: Brak plików do zaktualizowania. Google store: Zaloguj się i nic się nie dzieje (czy klikam "pilotową" myszką czy klawiaturą), powoli dostaję już szału.
Na dodatek media player przestał widzieć filmy z serwera (synology DS212), muzykę widzi, filmów nie. Nie pomogło przywracanie ustawień fabrycznych (wcześniej widział, po przywróceniu już nie), żeby było śmieszniej Kodi 17 widzi serwer i wszystko działa. Jest w stanie mi ktoś opisać krok po kroku co mam zrobić?
 

Adacho40nl

New member
Czytałem i właśnie z tej strony wszystko pobierałem.
Nie wiem czemu nie instaluje upgradu, próbowałem i z pliku zip i po rozpakowaniu. Pliki na pendrivie widzi, zainstalowałem bez problemu apkę Netflixa, a systemu nie aktualizuje.
 

Adacho40nl

New member
Plik musi się nazywać update.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka


To był klucz, Panowie jesteście wielcy, wszystko śmiga jak "tralala".
Ale żeby nie było tak łatwo......... :grin:
Dlaczego nie działa YouTube? Cały czas wyświetla "Operacja niedozwolona"
Mam też wrażenie że uparcie chce mnie zalogować do tej płatnej wersji choć ciężko mi to skorygować bo nie jestem w stanie "wejść" do środka
 

Adacho40nl

New member
Ściągnąłem już wersję stabilną, jutro powalczę (dziś na noc do roboty).
Mam jeszcze takie pytanie, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, dźwięk Atmos (np z pliku mkv) nie pójdzie po Toslinku, musi być HDMI.
Może i komuś wydadzą się głupie moje pytania ale dopiero zaczynam zabawę z tym sprzętem i trochę ciężko mi się w tym poruszać. Wszędzie gdzie chciałem coś o tym poczytać to odpowiedzi są raczej "experckie", a czasem jest potrzebna łopatologia stosowana
 
Do góry