HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprawdż jeszcze czy na pewno dzwiek idzie Ci box-> ampli i z ampli sam obraz na tv, czy przypadkiem nie wraca do ampli przez arc.
 

blackside

New member
A jak zrobić by z TV dźwięk nie wracał po arc?
Niby w TV mam tylko jedno wejście z ARC i próbowałem tym innym i nic nie dało.
Do TV mam jeszcze wpięty horizon upc. A na amli z horizona idzie optyk .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zalezy jak masz przyporządkowane w ampli żródła.
Przykładowo mozesz mieć dla wejścia hdmi1, podane żródło dzwięku zarówno hdmi1 jak i optuk,coaxial lub arc.
Ten box ma równiez własne ,systemowe ustawienia dla wychodzacych sygnałów , co powinieneś sprawdzić jak i ustawienia androida , też do sprawdzenia.
 

blackside

New member
Poddałem się. Przerobiłem chyba wszystkie kombinacje. Opcja urządzenie idbiorcze zawsze na szaro. Mam dość. Ale dzięki za checi.
Za 450 zł i tak raczej warto było odkupić
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę że jednak się da, miałem podobny problem z VLC, godziny spędzone na konfiguracji 3 urządzeń które są ze sobą powiązane, wystarczy gdzieś coś przeoczyć w ustawieniach lub np. użyć złego kabla HDMI. U siebie ustawienia w Himedii mam tak:

 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla przykładu taka oto konfiguracja:

Odtwarzanie używając wbudowanego odtwarzacza Himedia:
HDMI Output - AUTO
SPDIF Output RAW
HBR Output AUTO
pliki DTS - dźwięk z amplitunera DTS


Odwarzanie przez KODI z ustawieniem w Himedii:
HDMI Output - AUTO
SPDIF Output RAW
HBR Output AUTO
pliki DTS - dźwięk z amplitunera STEREO (!)


Odwarzanie przez KODI z ustawieniem w Himedii:
HDMI Output - AUTO
SPDIF Output RAW
HBR Output RAW5.1 (taką mam konfigurację głośników)
pliki DTS - dźwięk z amplitunera DTS



Mało tego w poprzednim amplitunerze Onkyo miałem spore problemy ze współpracą z Q5, czasami brak było dźwięku w głośnikach lub na wyjściu pojawiał się tylko sygnał stereo. Zastosowałem przejściówkę HDMI blokującą pin 13 (CEC) i problemy ustąpiły.
https://www.amazon.co.uk/LINDY-HDMI-Less-Adapter-Female-Black/dp/B00DL48KVI
 
Ostatnia edycja:

blackside

New member
Tylko czy puszczasz po hdmi audio czy po optyku?
Mnie interesuje tylko HDMI bo mi zależy na DTS master HD. A opytkiem /coxialnym nie przejdzie
 

Tupac1234

New member
Witam wszystkich pytanko odnośnie Q10PRO
Mam najnowszy soft 2.1.7 i mam 2 problemu a mianowicie :

1-ATMOS działa ale jak jest jakaś akcja wybuchy to dźwięk zanika ...
Spotkał się ktoś z tym gdzieś to znalazłem na zagranicznym forum ale nie wiem jak to naprawić odtwarzam na głównym playerze

2- DOLBY VISION nie działa cały czas pisze mi HDR 10
a mam na pewno pliki z VISION i mam wszystko ustawione na DOLBY VISION w ustawieniach ale nie działa
Oczywiście przypomnę że mam TV SONY które taką funkcję posiada i działa to na np NETFLIX

Bardzo proszę o odp
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Temat poprawnego odtwarzania plików DV dopiero tak na prawdę rozwinął***się w tym roku i radzą sobie z nimi najnowsze odtwarzacze Dune i Zidoo, oczywiście dalej są problemy mniejsze lub większe ale nic lepszego i tak nie ma. Ten Q10PRO ostatnie firmware ma z 2020 roku 2.1.7 także można uznać że to porzucony już porzucony odtwarzacz.
 
Do góry