HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Kirek50

Moderator
Bez reklam
cześć :) juz prawie zdecydowałem się na zakup himedii ale przeczytałem że obcina w czasie oglądania ostatnią linijkę napisów.

Obcina w oficjalnym firmware powyżej 2.06. Gdy się chce mieć najnowszy firmware i dobre wyświetlanie napisów należy zainstalować wersję custom 2.1.0 (1.5). Jest tutaj:https://www.mediafire.com/?o4h15793c0a0e

Więcej szczegółów na ten temat tutaj Q5/Q10 Pro Custom Firmware lub kilka postów wcześniej na tym forum.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
U mnie tak to wygląda... na kilka sekund wyskoczyło 2mb/s i spadło do poziomu widocznego na zdjęciu...



Na PC po dodaniu tprrenta od kopa pobiera z full prędkością łącza.

Edit
Aktualnie pobiera 1.9mb i rośnie, może tak długo startuje?
 
Ostatnia edycja:

Bejziczek

Member
Łącze mam z Netii 100/50; zeta Torrent na Q5Pro CFW 2.0.8 i cokolwiek dodam to po kilkunastu sekundach pobiera na pełnej prędkości.
Porty masz dobrze przekierowane na routerze ?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja również mam neta z netii, z portami wszystko jest ok. U mnie pobieranie startuje po kilku minutach, ale póki idzie pełnym łączem.
 

sorensen

New member
możecie mi jeszcze podpowiedzieć które przyciski na pilocie trzeba przytrzymać w czasie instalacji softu z Futeko? pisze w instrukcji instalacji ze RESTORE / UPGRADE na pilocie nie mam takich oznaczeń.
 

sorensen

New member
Jak uważacie który dysk wewnętrzy bardziej sie sprawdzi WD RED czy Blu? Byłem pewny że red ale przeczytałem ze nie koniecznie bo jest przystosowany do pracy ciągłej a w odtwarzaczu tak nie bedzie,jak myslicie?
 

sorensen

New member
jak dodac pliki do biblioteki kodi? w przeglądarce plików w czesci pliki jest dysk zewnętrzy z plikami i tu nie wiem co dalej niestety. Chciabym miec okładki filmów, probuje aktualizować bibliotekę ale nic to niedaje. Po właczeniu Kodi zawsze mam komunikat biblioteka jest pusta.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli chcesz dodać wszystkie materiały z podłączonego nośnika musisz w głównym menu po uruchomieniu Kodi i wejściu np. w "filmy", zaznaczyć tenże nośnik, wybrać z pilota klawisz menu, następnie "określ zawartość", z "folder zawiera" wybrać "film", wybrać dostawcę informacji (wcześniej w konfiguracji Kodi trzeba dodać tego dostawcę z repozytorium, np. The Movie Data Base lub innego i ustawić sobie pożądane parametry biblioteki). Później dajesz OK i rozpoczyna się proces skanowania dysku i pobierania danych o filmach i serialach. Tak samo robi się to w przypadku pojedynczych katalogów.
 

radzique

New member
Panowie temat jest długaśny a sytuacja się widzę często zmienia :)

1. Czy dobrze rozumiem, że custom firmware 2.1.0 z futeko pozwoli na audio passtrough w Kodi ?

2. Czy jest jakaś apka pobierająca napisy bazujących na parametrach filmu (czas trwania) a nie tylko po nazwie/tytule ? Chodzi o pobranie napisów do filmów z dysku wewnętrznego
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jest już wersja 2.1.1, osobiście sugeruję instalację wersji custom autorstwa pcristi. Moim zdaniem szybszy interfejs, lepsze działanie, kilka przydatnych apek zinegrowanych z firmware. Tutaj jest parę zdań: http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=812.1065
Do pobrania stąd: https://www.mediafire.com/?kvlryqpyzcac3#6ksdukym4obyc

Jeżeli chodzi o pobieranie napisów to tylko tylko poprzez dodatki w Kodi: przede wszystkim Napiprojekt i OpenSubtitles. Jak dodać Napiprojekt jest tutaj: https://kodiwpigulce.pl/jak-zainsta...do-polskich-napisow-w-kodi-17-poradniknapisy/
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Używam Customa i polecam chociaż poprawa płynności nie jest kolosalna. Na plus działanie Tidala, na ofw wywalało błąd.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja mam wersję custom 2.1.1.Działa na razie bez zarzutu.Jak kolega ma problem z napisami,to najprościej jest pobrać film już z napisami.Jak kolega nie może to można pobrać sobie napisy np. z OpenSubtitles i wmiksować je sobie za pomocą np. programu mkvmerge na kompie.Pare minut roboty.
 

radzique

New member
wersja custom 2.1.1 już odpalona. Audio passtrough ze standardowego playera Kodi dalej nie działa. Tylko z Wrappera idzie.

Napisy pobieram, przez Napi czy OpenSubtitles ale stosunkowo często pobierają się niedopasowane czasowo. Dlatego pytałem czy można jakoś pobierać z automatu na podstawie parametrów a nie nazwy pliku.

W napiprojekt przez www jest alternatywny katalog napisów gdzie można poszukać po dokładnej długości filmu.

A czy działa wam pobieranie napisów przez Wrappera ? U mnie mogę poszukać napisów tylko przez player z Kodi, i pozniej musze przełączyć się na Wrappera, żeby mieć audio passtrough.

Jeszcze inne pytanie, czy jest możliwe, żeby dysk z Q10 Pro był normalnie widoczny w otoczeniu sieciowym z poziomu windowsa w laptopie ?

Mam jeszcze dokładnie ten problem co kolega z forum futeko.
"But, it happens to me that Kodi 18 crashes alot when starting movies, series... after starting a small window appears sayinn Kodi app stopped.
And the film keeps playing, under wrapper"

Aha, wcześniej w Kodi 17 miałem bibliotekę oddzielną dla filmów i seriali. Teraz są tylko filmy, jak dodać seriale w tym głównym menu po lewej ?
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Podłączam się do ostatniego pytania bo ułatwiłoby mi to dogrywanie napisów.
Ja napisy pobieram ręcznie ze strony napiprojekt, sprawdzam dokładnie czas filmu, czasem się może końcówka ms różnić, ale to już nie ma znaczenia.
 

sorensen

New member
A ja chciałbym zapytać czy przy włożeniu dysku wewnętrzego 6TB jest problem z formatowaniem go? W sklepie C41 powiedzieli mi żeby poprawnie działał trzeba go odpowiednio sformować.
 
Do góry