HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Pakolo

Active member
Bez reklam
Panowie z racji tego, że gromadzę coraz więcej filmów w 4K i moje dyski zewnętrzne się już zapychają, nadszedł czas na zakup dysku do Himedia q10pro.

Sporo osób ma dyski wewnętrzne w swoich odtwarzaczach dlatego prośba o opinie z Waszej strony. Interesuje mnie dysk 4tb bądź 6tb, który nie zdechnie szybko i kiedyś z HiMedia trafi do HTPC. Myślę o dysku WD RED, czy to dobry pomysł?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Właśnie WD RED mam na pierwszym miejscu. Ironwolfy podobno hałasują. Pytanie czy potrzeba do tego dysk nasowy skoro playera używam 2h dziennie, a obecnie nawet raz na kilka dni.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ogarnij od razu porządne kable do połączenia/formatowania przez komputer,
Ja myślałem, że coś z dyskiem albo kompem było nie tak, męczyłem się przez długi czas i dopiero przy nowych kablach poszło ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W odtwarzaczu, ale musisz podpiąć pod kompa i wtedy formatować. Nie wiem, może udaje się to obejść, ale u mnie tylko tak poszło...
Ja robiłem zgodnie z instrukcją:
Formatowanie dysku może odbyć za pomocą 2 sposobów:
1.Podłączamy dysk do komputera i formatujemy go poprzez opcję formatuj/zarządzaj dyskiem, format NTFS.
2. Podłączamy dysk do urządzenia a następnie kablem USB A/B(złącze z tyłu urządzenia) podłączamy urządzenie do komputera i formatujemy dysk w ten sam sposób jak w punkcie pierwszym.
Dysk niesformatowany nie będzie widoczny przez urządzenie Q10, dopuszczalny jest również format plików EXT3, tak sformatowany dysk również będzie widoczny przez urządzenie.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czyli muszę mieć kabel usb a/b taki jak do drukarki oraz kabelki żeby dysk podłączyć z pc. Dzięki Henry za podpowiedzi.
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam takie pytanie do użytkowników tego odtwarzacza.Jedna rzecz mnie w nim irytuje.
A mianowicie chodzi mi o to czy u Was jak ustawicie sobie rozdzielczość 4K ,to czy po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia zawsze zapamiętuje ustawioną rozdzielczość? Bo u mnie rzadko kiedy.Na każdym sofcie tak jest.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ktoś chce mieć na swoim sprzęcie najnowszy firmware 2.1.0, a nie chce mieć problemów z gubieniem przez MediaPlayer linii w napisach, sugeruję zainstalować sobie custom firmware robiony od dłuższego czasu przez Pcisti z forum Futeko. Autor firmware zastosował w nim odpowiadające za napisy binaria z wersji oryginalnego firmware HiMedia 2.06 (ostatnia prawidłowa) i w ten sposób zlikwidował problem z napisami. Poza tym jest wszystko, co HiMedia dodała pomiędzy firmware 2.06 a 2.1.0.

Pcisti dodał w swoim firmware Kodi 18 Leia w wersji beta 4, ale nie jest to jeszcze dopracowana wersja. Osobom, które mają "wyuzdane" potrzeby dźwiękowe sugeruję aktualizację do wersji beta 5, a innym deinstalację i zainstalowanie stabilnej wersji 17.6.

Obecnie jest dostępna najnowsza wersja 1.4 customu pcisti, wszystko można znaleźć na Futeko w tym wątku Q5/Q10 Pro Custom Firmware
Dyskusja na temat ostatniego update jest od strony 69.

Pcisti udostępnił swój firmware na Mediafire https://www.mediafire.com/?o4h15793c0a0e

Transfer jest dość wolny więc wrzuciłem gotowy plik na Mega, skąd można pobrać szybciej. https://mega.nz/#!ZZwhhaLJ!yZuTjIlFAA2TAHZx7UV-pq3c1VtPm-Vgl79OgnAGmas
 
Do góry