HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

Bejziczek

Member
Cześć,
skusiło mnie odtwarzanie menu bluray w .iso i podniosłem Q5Pro do Androida 7 i Kodi 17, ale mam problem z ustawieniem dźwięku w Kodi. Nie puszcza mi na ampli dźwięku wielokanałowego. W Media center działa bez problemu. Możecie mi powiedzieć jak to ustawić? Szukałem w sieci, sprawdzałem różne opcje i nic. Prosiłbym serdecznie o Wasze ustawienia, lub fotkę jak macie to poustawiane, będę wdzięczny. Wesołych Świąt :)
Bylo to wałkowane niejednokrotnie; musisz ściągnąć specjalnie spreparowaną wersje Kodi, tzw shitty
https://mirrors.kodi.tv/test-builds/android/arm/kodi-20180225-9dcbabf-shitty-armeabi-v7a.apk
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ktoś zainstalował firmware 2.08 to czy mógłby wypowiedzieć się na temat napisów. W wersji 2.07 była niedoróbka i MediaPlayer gubił część linii napisów. W Kodi tego nie było. Jak jest teraz?
 

Setoj2323

New member
Kodi 17.6 krypton, Android N - rozdzielczości SD, 720, lub 1080

Witam użytkowników Himedia Q10 Pro.
Od paru dni wystąpił u mnie dziwny problem z wyświetlaniem obrazu na tv. za pomocą kodi 17.6 krypton, którego używam. Podczas odtwarzania strem' ów w rozdzielczości SD, 720, lub 1080
lub z HDD filmów w tej rozdzielczości, na ekranie telewizora - jedna połowa jest wyświetlana normalnie, a druga jest ciemniejsza (po prawej stronie). Dokładnie w połowie, ekran jest podzielony równą pionową linią na dwie części jaśniejszą i ciemniejszą. Co dziwniejsze, zjawisko to
nie występuje podczas odtwarzania filmów z sieci lub dysku twardego w rozdzielczości 4k. Nigdzie nie znalazłem na forach kodi czy futeko dyskusji o czym takim. Dodam, że na tv obraz z kablówki, ps4 i innych źródeł poprawnie jest wyświetlany. Wewnętrzny odtwarzacz Himedii również poprawnie wszystko wyświetla. Zmieniałem w Himedia opcje wyświetlania i bez rezultatu. Opisana przypadłość jest tak dla mnie tak dziwna, że nawet nie za bardzo wiem co w google wpisać żeby znaleźć jakiekolwiek wskazówki. Będę wdzięczny za każde uwagi.
 

Setoj2323

New member
Problem rozwiązany. Namieszałem w Videoplayerze Himiedia. Opcje 2D, 3D - force miałem zaznaczone, co objawiało się dzieleniem obrazu.
 

michael785

New member
zrobiłem test prędkości

pamięci wewnętrznej i dysku hdd w BOXie wyniki mnie nieco zirytowały.I zastanawia mnie jakie znaczenie dla szybkości działania ma,czy KODI zainstalowane jest na pamięci wewnętrznej czy na dysku włożonym do Q10 PRO .Bo różnice w prędkości zapisu i odczytu są znaczne.A przecież w pamięci wewnętrznej jest zainstalowany system i jego przecież nie przeniosę.
DYSK HDD.jpg

PAMIĘĆ WEWNĘTRZNA.jpg
 

opsia

New member
Nie odtwarza menu filmu DVD z dysku...

Mam już go dosyć. Chodzi o Q10 Pro. Miałem wcześniej Zidoo x8, czytał wszystko, łacznie z plikami DVD z menu. Niestey 2 tygodnie temu silna burza zniszczyła mi to urządzenie (przepięcie) i wachałe się, czy kupić Zidoo Z10, czy Himedia Q10 Pro. Kupiłem ten Himedia...i walczę z nim od piątku. Już ogarnąłem sporo, ale, że mam dużo plików DVD na dysku sieciowym, to chciałbym móc je odtworzyć z tego odtwarzacza. Oczywiście po wciśnięciu pliku dvd, zaczyna odtwarzanie, ale jak są np. trzy odcinki w danym dvd, to rozpoczyna np od 3. W ogóle nie odczytuje menu płyty.. Jeszcze trochę i chyba go sprzedam, i wezmę Zidoo. A może Wy mi pomożecie??? Pozdrawiam
 

opsia

New member
Kirek50 już sobie poradziłem. Idzie przez Kodi. A chodzi o zripowane dvd. Dzięki za zainteresowanie.
 

ewaldus

New member
Doszedł że strony geekbuying. Wszystko w porządku. Ktoś tu czyści posty. Piszcie na PW. Conajmniej 400zl do przodu.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka
 

P-U-M-A

New member
Witam. Pytanie dla użytkujących odtwarzacz Himedia q10. Czy bez problemu po sieci LAN odtwarza wam Materiały 4K HDR?. Pytam ponieważ użytkuję KODI na Libreelec o ile materiały 1080p funkcjonowały bez problemu to niestety filmy 4K np Tarzan 55GB tną po 2-3 minutach. Chodzi konkretnie o odtwarzanie filmu z dysku sieciowego My Cloud Ex2
 

P-U-M-A

New member
Witam. Pytanie dla użytkujących odtwarzacz Himedia q10. Czy bez problemu po sieci LAN odtwarza wam Materiały 4K HDR?. Pytam ponieważ użytkuję KODI na Libreelec o ile materiały 1080p funkcjonowały bez problemu to niestety filmy 4K np Tarzan 55GB tną po 2-3 minutach. Chodzi konkretnie o odtwarzanie filmu z dysku sieciowego My Cloud Ex2

Mały Update. Kupiłem Himedia q10 pro ale też cieły filmy 4K. Problemem okazała się sieć 100kbps. Po podłączeniu routera 1000kbps pięknie odtwarza.
 

sideswipe

New member
Doszedł że strony geekbuying. Wszystko w porządku. Ktoś tu czyści posty. Piszcie na PW. Conajmniej 400zl do przodu.

Wysłane z mojego MI MAX 2 przy użyciu Tapatalka


Znajomy miał przyjemność z GeekBuying ostatnio. TV Box z niemiec, szybko, tanio i w ogóle, ale 2gi tydzień walczy ws. gwarancji. Niby temat czysty, ale po co...
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Czy ktoś używa na Q10Pro Tidala hifi? U mnie po wpisaniu loginu i hasła aplikacja się wyłącza i pojawia się komunikat" aplikacja została zatrzymana" czy coś takiego... Mam najnowszy soft.
 
Do góry