HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

jgx

New member
Bez reklam
Ja wstawki 4K bez HDR oglądałem normalnie na tv fullHDz HiMedia Q10pro i kolory były ok.
Problem z kolorami robił się przy stawkach z HDR.
czyli jednak - wychodzi że Himedia też nie potrafi poprawnie wyśietlić HDR na tv HD mimo iż ten player ma wsparcie hdr - czyli lipa bo obecnie praktycznie wszystkie wstawki są z hdr :(. |Mógłby jeszcze ktoś to potwierdzić?
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
No niestety. Jeżeli masz tv FullHD to wstawki z hdr możesz omijać szerokim łukiem. Ja zmieniłem tv na 4K i HiMedia Q10pro teraz śmiga z HDRem aż miło:)
 

jgx

New member
Bez reklam
No niestety. Jeżeli masz tv FullHD to wstawki z hdr możesz omijać szerokim łukiem. Ja zmieniłem tv na 4K i HiMedia Q10pro teraz śmiga z HDRem aż miło:)

no niestety u mnie nie jest tak łatwo bo filmy ogladam na projektorze a o zmianie na proja 4k mogę na razie pomarzyć niestety..... LIPA Z TYMI NOWYMI WYNALAZKAMI JAK NIE HDRY SRERY TO DV ech....
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Są w necie wstawki filmów w 4K bez HDR np:

The.Shape.of.Water.2017.2160p.BluRay.x265.10bit.SDR.DTS-HD.MA.5.1-SWTYBLZ
 

jgx

New member
Bez reklam
Są w necie wstawki filmów w 4K bez HDR np:

The.Shape.of.Water.2017.2160p.BluRay.x265.10bit.SDR.DTS-HD.MA.5.1-SWTYBLZ
Nie wiem gdzie Ty - tam gdzie ja bywam wszystkie (tek które testowałem) wyświetlały złe kolory wiec miały hdr - a najgorsze że w opisie nic nie ma na temat czy wstawka ma czy nie ma hdr np. The.Shape.of.Water.2017.MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.5.1 -rozumiem że u Ciebie kluczową info jest 10bit.SD? odezwe się na priv
 

Epidian

Member
W Fergusonie Fbox ATV, w menu jest opcja TV HDR Mode i jak ustawimy na SDR to kolory na telewizorze Full HD są wyświetlane prawidłowe na materiałach filmowych 4K z HDR10. Natomiast demka LG z Dolby Vision działają prawidłowo w Kodi a w systemowym playerze już nie, ekran jest czarny.
Procesory w tych odtwarzaczach są bardzo podobne ale możliwe, że w HiMedia nie ma takiej opcji.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
coobah
Ja używam Media Center zamiast Kodi i wrappera.
Wtedy wyświetla mi dokładnie, że materiał ma HDR itd.
 

Setoj2323

New member
Czy ktoś z szanownych forumowiczów w sprawie Himedia Q 10 Pro, posiada wiedzę w jaki sposób zmusić Media Center w opcji - download sub - do pobierania napisów zewnętrznych z Opensubtitle lub NapiProjekt, zamiast Kodi i wrappera ?. Media Center w Himedia ściąga jakieś chińskie napisy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś z szanownych forumowiczów w sprawie Himedia Q 10 Pro, posiada wiedzę w jaki sposób zmusić Media Center w opcji - download sub - do pobierania napisów zewnętrznych

Ta opcja jest niestety nieaktywna poza Chinami. Według Futeko w jednym z kolejnych firmware programiści HiMedia mają dorobić opcję dodawania serwerów z napisami, ale coś nie wierzę. Pozostaje Kodi.
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ale mi kiedyś działało pobieranie napisów on-line podczas oglądania filmu. Trzeba było odświeżyć kilka razy i poczekać. Ostatnio nie sprawdzałem
 

sachy

New member
Witam,

Panowie przymierzam się do zakupu i waham się pomiędzy shieldem i Q10. W Q10 kusi mnie możliwość włożenia dysku i używania do przesyłu mediów po sieci z pc. Prześlijcie informacje jakie transfery osiągacie na gigabitpwym lanie? Czy na dzień dzisiejszy nadal jest to najlepsza propozycja do 4K HDR?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Cześć,
skusiło mnie odtwarzanie menu bluray w .iso i podniosłem Q5Pro do Androida 7 i Kodi 17, ale mam problem z ustawieniem dźwięku w Kodi. Nie puszcza mi na ampli dźwięku wielokanałowego. W Media center działa bez problemu. Możecie mi powiedzieć jak to ustawić? Szukałem w sieci, sprawdzałem różne opcje i nic. Prosiłbym serdecznie o Wasze ustawienia, lub fotkę jak macie to poustawiane, będę wdzięczny. Wesołych Świąt :)
 
Do góry