HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

200473

New member
Bez problemu działają wszystkie filmy UHD 4K z HDR lepiej czyta obrazy filmów 4K z menu oryginalnym. Mam podłączone do ampli po HDMI więc działa wszystko łącznie z DTS X jak i Atmos. Brak jak na razie obsługi Dolby Vision.


Witam. Czy ten odtwarzacz bez problemu łyknie filmy MKV 4K HDR 70Mbps i wyżej z dysku zewnętrznego na USB 3.0? Dźwięk po optyku poleci do ampli w DTS, Dolby itd?
 

Sawar_pl

New member
chyba się zdecydowałem zamówić.

Pytanie tylko q5 czy q10. Środek ten sam różnica to możliwość podpięcia dysku.
Czy się mylę?
gdzieś znalazłem opinię że q5 może się grzać? Czy ktoś to zaobserwował?
Warto dopłacać do q10 jeśli nie planuję używać dysku?
 

Bejziczek

Member
chyba się zdecydowałem zamówić.

Pytanie tylko q5 czy q10. Środek ten sam różnica to możliwość podpięcia dysku.
Czy się mylę?
gdzieś znalazłem opinię że q5 może się grzać? Czy ktoś to zaobserwował?
Warto dopłacać do q10 jeśli nie planuję używać dysku?
OOd roku jestem posiadaczem Q5, także miałem taki dylemat i nie żałuje dokonanego wyboru, bo player jest świetny, nic się nie grzeje, nie zawiesza, a podpięty dysk usb działa idealnie, więc jeśli nie planujesz montażu dysku wewnętrznego to na Twym miejscu wybrał bym Q5
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ja mam WD GreenPower 1TB , i mam już go zapełnionego całego i sam już zacząłem się rozglądać za czymś większym. Też myślałem o WD Red lub SEAGATE IronWolf
 

Henry

Active member
Bez reklam
W ogóle go nie widzi, nie wiem czy jakichś ograniczeń nie ma...
W kompie oczywiście go sformatowałem i nic, podzieliłem na dwie mniejsze partycje, też nic...
pojawia się jedynie komunikat dysk - taki to a taki- "brak nośnika"
 

Henry

Active member
Bez reklam
Chyba tak będę musiał zrobić, bo pomysły już mi się wyczerpały.
Nawet chciałem oddać, bo myślałem, że może walnięty, ale jak wpiąłem bezpośrednio do PCeta to od razu poszedł bez problemu.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Chyba tak będę musiał zrobić, bo pomysły już mi się wyczerpały.
Nawet chciałem oddać, bo myślałem, że może walnięty, ale jak wpiąłem bezpośrednio do PCeta to od razu poszedł bez problemu.

Trzeba go jakoś specjalnie sformatować, gdzieś na forum futeko czytałem o tym.
Też przymierzam się do zakupu dysku i mam dylemat czy ten WD RED czy seria WD oznaczona AV.

Niestety nadal nie wiem w jaki sposób za pomocą HiMedia można odtwarzać sacd.iso 2.0 i 5.1.

edit
Henry
na futeko tak piszą:
"Formatted first in my PC in GPT/NTFS"
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
tak też zrobiłem na samym początku, ale dalej lipa... zamówiłem jeszcze inne kabelki, może to jest problemem,
Ja wygrzebałem 2 kpl. USB-A-->USB-B, może jest coś z nimi nie tak... wyczytałem, że ktoś miał problemy z połączeniem i właśnie w kablach był problem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Edytować już nie mogę, więc post pod postem ;)

Problem rozwiązany, okazało się, ze to wina kabla, a właściwie 2 kabli, po podłączeniu całkiem nowego można było zakończyć procedurę formatowania w Himedii podłączonej do komputera poprzez USB.
 

kolaboracja

New member
Cześć.

Jako że zastanawiam się nad zakupem Q5/10 chciałbym się Was podpytać o jeden aspekt - jeśli oczywiście dotykaliście go podczas pracy z tymi urządzeniami.
Dysk wewnętrzny q10 rozumiem iż pracuje przez cały czas działania urządzenia - czy można go jakoś programowo wyłączać aby nie katować hdd? Jak wygląda sprawa działania u/t/a_torrent'a z hdd (q5) podpiętego via usb? Czytałem na jakimś forum iż q10 radzi sobie z wewnętrz wbudowanym standardowo - ale nie chcąc katować go cały czas rozważam jego młodszego brata.
Macie może w tym temacie jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki
 

Bejziczek

Member
Cześć.

Jako że zastanawiam się nad zakupem Q5/10 chciałbym się Was podpytać o jeden aspekt - jeśli oczywiście dotykaliście go podczas pracy z tymi urządzeniami.
Dysk wewnętrzny q10 rozumiem iż pracuje przez cały czas działania urządzenia - czy można go jakoś programowo wyłączać aby nie katować hdd? Jak wygląda sprawa działania u/t/a_torrent'a z hdd (q5) podpiętego via usb? Czytałem na jakimś forum iż q10 radzi sobie z wewnętrz wbudowanym standardowo - ale nie chcąc katować go cały czas rozważam jego młodszego brata.
Macie może w tym temacie jakieś doświadczenia?

Z góry dzięki
Ja mogę jedynie wypowiedzieć się co do zewnętrznego hdd; na q5 działa elegancko, żadnych problemów, a ZetaTorrents działa bez zarzutu. Co do usypiania dysku; tym bym się całkowicie nie przejmował; współczesne dyski mogą nie przerwania pracować dziesiątki tysięcy godzin; to sobie zadaj pytanie czy dysk zakupiony obecnie będziesz używał jeszcze za dajmy na to 5 czy 10 lat ?
 

piterx2

New member
Witam mam problem ze swoim odtwarzaczem Q5 Pro pisze tu ponieważ ludzie pisza że jest to bliźniaczy odtw.Q10 pro.
Otóż kodi przestało mi działać i system sie zawieszał zrobiłęm hard reset z tyłu urządzenia z wgraniem ustawień które dostałem od sprzedajacego poprzez usb.teraz działa wszystko prócz dźwięku dts-hd true hd w kodi w media center działa.Robiłęm wszystko w ustawieniach hdmi output mam usatwaione auto,hbr output raw 5.1.A w kodi ustawieniach zezwalaj na przekazywanie dźwięku włączone i jest tylko dd ac3 dd plus do zaznaczenia.
Czy ktoś może mi napsiać co mam zrobić bo już chyba wszystko robiłem i nic nie pomaga odtwarzacz mam podłaćzony pod amplituner.
 
Do góry