HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

radzique

New member
Jeszcze inne pytanie, czy jest możliwe, żeby dysk z Q10 Pro był normalnie widoczny w otoczeniu sieciowym z poziomu windowsa w laptopie ?

Sam sobie odpowiem, może komuś się przyda ;)

Nakombinował się najpierw z aplikacjami zewnętrznymi typu Samba Server itd. ale końcowo okazało się, że działa tylko przy użyciu wbudowanego serweru samby. Wystarczy w ustawieniach androida aktywować serwer samby, zdefiniować hasło i elegancko jest dostęp z poziomu windows 10.
 

cywil144

New member
Witaj mam pytanie mianowicie zastanawiam się nad zakupem android boxa .. do 1000 zł mniej więcej co byście polecili zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu i prędkości działania problem polega na tym że mój obecny mi box 3 ma problem ze zmiana odświeżania przez co ręcznie muszę ustawiać na 50hz ponieważ na 60hz obraz ma mikro przycięcia co mnie bardzo denerwuję ... szukam czegoś co sobie z tym problemem poradzi
 

zodzak

New member
brak dźwięku po podłączeniu urządzenia bluetooth

witam wszystkich,
czy to normalne, że po podłączeniu do odtwarzacza innego pilota niż oryginalny (ja posiadam f10-pro - multimedialny z klawiaturą który komunikuje się z q10 przez bluetootha) automatycznie wyłącza się dźwięk? Próbowałem wszelakich ustawień dźwięku ale to nic nie dało. Czy miał może ktoś z Was taki problem i go rozwiązał?
Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
Marcin
 

muzyk219

New member
Panowie. Chcę powiększyć pamięć w moim Q5 z androidem 7.0 dokładając kartę pamięci i wyskakuje mi taki komunikat jak na zdjęciu.

Gdy jest już utworzony wcześniej wolumen to nie przyjmuje takowej karty jak nic innego jak tylko pamięć przenośną. Dopiero usunięcie wolumenu na komputerze pozwala na pojawienie się możliwości sformatowania karty w odtwarzaczu by zrobić z niej dodatkową pamięć i rozpoczyna się formatowanie. Tyle że dochodzi do 60% i wyskakuje ten komunikat.
Na innej karcie identyczna sytuacja.
 

Attachments

  • IMG_20190127_094109 (Kopiowanie).jpg
    IMG_20190127_094109 (Kopiowanie).jpg
    73,5 KB · Wyś: 412

muzyk219

New member
SanDisk ultra 16GB oraz Kingston 8GB. Dodatkowo ostatnio nie wiem czemu zauważyłem iz mam całej pamięci dostępne tylko 4GB z czego sam android zajmuje chyba 3,4GB więć zostaje nie wiele. i nie wiem czemu jest tylko tyle bo Q5 ma mieć 8GB
 

zawziety79

New member
Witam! Noszę się zakupem Himedia q5 pro! Czytając forum chciałbym ogarnąć kilka wątków dotyczących tego playera!
1.Jak działa automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps.
-czy działa ono tylko na Media Center czy na inny playerach również (KODI, MXPlayer),
-czy jest możliwość "ręcznej" zmiany częstotliwościowi odświeżania w ustawieniach systemowych Himedia? (czy pilot posiada taką możliwość?)
2.Czy KODI obsługuje gęste formaty audio DD TrueHD , DTS-Hd itp, jakie playery zainstalowane na Himedia to potrafią?
3.Jakość obrazu? Mam Fergusona fbox atv. Czy jakość wyświetlanego obrazu przez Himedia jest wyraźnie lepsza?
Pozdrawiam!
 

patee

New member
SanDisk ultra 16GB oraz Kingston 8GB. Dodatkowo ostatnio nie wiem czemu zauważyłem iz mam całej pamięci dostępne tylko 4GB z czego sam android zajmuje chyba 3,4GB więć zostaje nie wiele. i nie wiem czemu jest tylko tyle bo Q5 ma mieć 8GB


Sprawdzałeś te karty w innym czytniku/kompie czy są ok?


Ostatnie problemy podobnego typu pamiętam pod Androidem 6.0
Źle działała funkcja rozszerzenia pamięci poprzez kartę SD
 

muzyk219

New member
Sprawdzałeś te karty w innym czytniku/kompie czy są ok?


Ostatnie problemy podobnego typu pamiętam pod Androidem 6.0
Źle działała funkcja rozszerzenia pamięci poprzez kartę SD
Sprawdzałem, Działają bez problemu. i jedna i druga.

Poczytałem trochę po zagranicznych forach w tym i Futeko.
Mimo iż karty działają normalnie, formatuję je usuwałem wolumen i tworzyłem na nowo bez problemu to w Q5 nie chcą działać ale mam już pewne przypuszczenie z tym że rozwiązania niestety nie ma.
Wyczytałem że kilku zagranicznych użytkowników miało te same problemy mają zainstalowanego właśnie androida 6.0 Jak to oni opisywali, karty się "psuły" i już nie można ich było używać w odtwarzaczu mimo iż na komputerze działają.

To by się potwierdzało z moim stanem gdyż obecnie mam androida 7 ale przeszedłem na niego kilka miesięcy temu a karty włożyłem do odtwarzacza gdy był na nim jeszcze 6.0 Muszę pomyśleć o nowej karcie która "nie widziała" androida 6.0 i czy wtedy już Q5 na androidzie 7 zobaczy poprawnie kartę.
Trochę wygląda mi to na skopany soft w Q5 bo mam inny odtwarzacz u teściów Mini S8II i ten mimo iż jest na androidzie 6.0 normalnie formatuje kartę i działa jako pamięć wewnętrzna bez żadnych problemów.
Zasadniczo pomyślałem o zwiększeniu pamięci poprzez kartę gdyż mój Q5 nie wiem czemu ma tylko 4GB pamięci mimo iż powinien mieć 8GB? Nie mam pojęcia co się stało?
 
Do góry