HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
ja mialem bete zainstalowaną ale wrocilem do wczesniejszego bo coś nie grało może sprawdze ale najpierw info trzeba znależć czy są istotne różnice między betą czy tylko dali że to official sądząc po datach postów to jest to co miałem instalowane
 

jrd

New member
and2000 fajnie ze zlozyles calosc do kupy jak zainstalowac dodatek do himediii .
Ja pozwole sobie ciebie zacytowac i poprawic kilka rzeczy w tym nowszy update IMS.

PLIMS - instalacja-
1.telnet (w viscie i win7-odblokować w "programy i funkcje" / "wł/wył funkcje sys.windows"- zaptaszkować "klient telnet", restart kompa) -wpisać "open venus" ; venus login: wpisać root/enter
Jesli nie da sie zalogowac najlepiej zalogowac sie poprzez adres Ip .
Ja do zalogowania sie uzywalem programu putty.

2.instalacja mos3: wkleić

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install

restart HiMedia
3.wkleić (po ponownym zalogowaniu do venus)

pm install curl

(chyba potrzebne- nie zaszkodzi)
4.wkleić

cd /tmp
wget http://hashzero.net/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone

enter
W IMS mamy ikonkę PLIMS- serwisy powalają.
Panowie:
Zbigniew Hellmann - większość kodu. Między innymi TVP, iPtak, openFM itd...
Pavlik - szata graficzna i pomysł
mack - TVN Player
Pavel Bačo i wencaS - xLiveCZ weeb.tv youtube, radia itd...
xury - testy i integracja
TomUD - Ipla
odwalili kawał świetnej roboty.

Mam jeszcze takie pytanie czy jesli nie mam wykipionego weeb.tv to nie wlacze zadnego programu ?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
tak PLIMS to świetna robota i ciągle rozwijany - WIELKIE DZIĘKI DLA ZAŁOGI
a w odpowiedzi na pytanie jrd musisz mieć wykupiony serwis premium bo po 15 min wyłączy się kanał chociaż są dni kiedy można oglądać bez ograniczeń
updaty plimsa sa też możliwe przez update w mosie online mimo syntax erroru działa u mnie normalnie
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Na głównym ekranie PLIMS naciskamy jedynkę na pilocie :)
Ewentualnie wprowadzamy ręcznie w pliku WeebTV.xml

Dzięki xury. To było bardzo oczywiste ale dopiero po Twojej odpowiedzi. :)
Zawsze za szybko wchodziłem w WeebTV i umykał mi komunikat na dole ekranu.

Ps. Oczywiście 'jedynka' w Manta a 'czerwony' w Himedia HD600.
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
Ja se daruje ten nowy soft bo leci 6 KB/s :) pol dnia sciagania jak zwykle .

Ja mam zamontowany dysk 3,5 w srodku himedii ale czy da sie usunac te niepotrzebne foldery co sie pokazuja na dysku ?
Folder:
.Theatter
ThunderDB
ThunderDownLoad
REC

Druga kwestia to czy komus kto ma dysk zamontowany tez za kazdym razem po podlaczenia do kompa wyskakuje takie okienko jak w zalaczniku ?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    55,7 KB · Wyś: 458

xbartx

New member
Druga kwestia to czy komus kto ma dysk zamontowany tez za kazdym razem po podlaczenia do kompa wyskakuje takie okienko jak w zalaczniku ?

Miałem to samo jak podłączałem dysk przez USB tylko, że na sofcie:
Xtreamer Sidewinder 2 ver 3.0.11
jak powróciłem do oryginalnego softu to wszystko wróciło do normy i od tamtej pory ani razu już nie wystąpiło. Podejrzewam, że to soft ma problem z poprawną obsługą dysku NTFS i psuje coś z journal/schedules/consistency. Pod Linuxem naprawiałem to przy pomocy ntfsfix, no pod Windows to naprawa pójdzie z automatu, wiadomo.

Co do softu HD600 to nowy wrzuciłem do siebie na serwer:
http://hashzero.net/HD600_1.0.9.5.tar.gz
niestety nie mam sumy kontrolnej więc nie wiem czy plik jest ok no ale można to łatwo sprawdzić przy instalacji, bo soft chyba sam sobie sprawdza integralność obrazu o ile pamiętam. Ja teraz nie mam czasu sprawdzić także jak ktoś może to niech spróbuje.
Nowe PLIMS też oczywiście wrzuciłem:
http://hashzero.net/PLIMS.tar.bz2
 
Ostatnia edycja:

slawoj81

New member
pytanie

Witam,

Próbowałem zainstalować Plims używając cytowanych niżej instrukcji na HD910B i mam problem. Dochodzę do momentu restart HiMedia. Po wpisaniu komendy pm install curl czy pm install PLIMS alone pojawia się komunikat pm: not found. Jeżeli robię wszystkie operacje bez restartu mogę zainstalować Plimsa ale nigdzie się nie pojawia. Jakiś pomysł jak to obejść ?


PLIMS - instalacja-
1.telnet (w viscie i win7-odblokować w "programy i funkcje" / "wł/wył funkcje sys.windows"- zaptaszkować "klient telnet", restart kompa) -wpisać "open venus" ; venus login: wpisać root/enter
Jesli nie da sie zalogowac najlepiej zalogowac sie poprzez adres Ip .
Ja do zalogowania sie uzywalem programu putty.

2.instalacja mos3: wkleić

cd /tmp
wget xxx
chmod +x install
./install

restart HiMedia
3.wkleić (po ponownym zalogowaniu do venus)

pm install curl

(chyba potrzebne- nie zaszkodzi)
4.wkleić

cd /tmp
wget xxx
pm install PLIMS alone

enter
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kilka dni temu instalowałem od początku PLIMS oraz firmware.
Po zainstalowaniu fw zawsze robię reset do ustawień fabrycznych.

A potem wg. moich notatek, które sobie zawszę robię, bo za kilka tygodni trzeba się zastanawiać jak to było:

W ustawieniach SAMBA i Torrenty mają być wyłączone!

1. telnet na Himedia: telnet 192.168.x.x

Venus login: root

2. instalacja mos3:

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install

i po pokazaniu się linii ./install - enter
........ restart HiMedia

[FONT=&quot]3.wkleić (po ponownym zalogowaniu do venus)[/FONT]

pm install curl

[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot]PLIMS instalacja modułu:[/FONT]
cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2pm
install PLIMS alone
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Nowa aktualizacja PLIMSa - mozna z poziomu mos web service - program tv działa jak nalezy i jest zintegrowany równierz z weebtv do tego nowy interfejs - piękna robota a co dobre spada zapotrzebowanie na ram więc chłopaki coś wycinają :) ale smiga elegancko
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Panowie czy komus wywalilo weebtv w PLIMS najnowszym ? tak po prostu - nie laduje mi obrazkow programu itd pozostale uslugi dzialaja normalnie - reinstalka nie pomaga wczesniejsza wersja tak samo - ciagle mam w moserwisie update i niby jest robiony ale jest mozliwy caly czas zakladam ze to moze mos sie skaszanil po ostatnim updacie plikow- ma ktos cos podobnego
 
Do góry