HiMedia HD600A i B

xury

Member
Dzisiaj coś dziwnego się dzieje w ogóle. Najpierw jeden kolega zgłaszał nie działanie weebtv i hd trailers, mnie nie działały "filmy online" i że program nie działa. Myślę, że to wina DNS. Ja ostatnio przesiadłem się z 8.8.8.8 na 8.8.4.4 bo nie mogłem się połączyć z moservices.
U mnie weebtv działa OK.
Co do ciągłej aktualizacji PLIMS w panelu moservices to wina tego, że nie zaktualizowałem packages.
Aktualizacja jednak przebiega prawidłowo.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
juz wszystko cacy zrobilem total format z firmwarem - dalem nowy soft ten 1.0.9.5 i zrobilem od poczatku mosa itd - zainstalowalem PLIMSA ale starszego 3.2 i wszystko lata - jedyie nie mam teraz aktualizacji wykrytych z mosa - TAK CZY INACZEJ NIE MA LEPSZEGO IMSa !!!
 
Ostatnia edycja:

jrd

New member
A czy ktos ma podlaczony dysk USB do himedii ?
Podlaczylem dysk usb do himedii i kabel od himedii do laptopa , ale laptop nie wykrywa tego dysku, to normalne ?
 

solofh

New member
Pyta laik

Witam sympatyczne towarzystwo użytkowników HIMEDIA 600B.
Też jestem od ponad roku użytkownikiem tego sprzętu.
Proszę o info czy "PLIMS", o którym tak dużo się tutaj pisze, to jest spolszczona wersja przycisku IMS na pilocie?
Jeżeli tak to podajcie:
- link do instrukcji (dla laika!) jak to - krok po kroku - wgrać.
- jak w razie niepowodzenia przywrócić oryginalny soft (mam teraz wgrany 1.07.28)
Myślę, że nie tylko ja będę Wam wdzięczny za prostą informację.

Pozdrawiam i liczę na odzew:oops:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
parę stron wczesniej jest cała instrukcja jak dobrze pamiętam w skrócie bez komend poglądowo :
- instalujesz mos3 oprogramowanie poprzez telnet czyli z poziomu windowsa wchodzisz na odtwarzacz po sieci adresem sieciowym
-jak juz zainstalujesz mosa to już przez przeglądarke w ten sam sposób czyli adresem sieciowym wchodzisz do panelu mos3 i tam musisz zainstalować moduł manage repository
-zakładce manage repository w settings musisz dodać adresik który znajdziesz stronki wczesniej ( googlecode manta coś tam )- bedziesz miał dwie pozycje repository - z tych adresów bedziesz robił updaty pózniej różnych usług czy to mosa czy to plimsa itp.
- ustawiasz aktywną liste z manty (będzie na zielono0 i robisz w głównm oknie update repository list i zobaczysz nowe programiki i usługi z nowego linka, a pomiedzy nimi PLIMS
-instalujesz PLIMS i gra muzyka
- w mos możesz updatować wszystkie usługi łącznie z PLIMS zmieniając aktywma liste repository i robiąc update all modules i wybierając co chcesz updatować i kasować
- jest szybsza metoda z telnetu ale nie poznasz wtedy mosa3 a to bardzo fajne oprogramowanie
i polecam sie pobawić
co do softu mam 1.0.9.5 i nic sie nie psuje z mosem i plimsem, dodatkowo zainstaluj sobie z mosa sambe 3.0.23c i bedziesz miał lana z kompem uważaj na pamieć i nie instaluj za dużo usług bo go zapchasz
plims, repository i samba starczaja jako podstawa
ogólnie świetna sprawa szczególnie że chłopaki od plimsa zrobili oscarowy produkt :krol:
 
Ostatnia edycja:

solofh

New member
Wielkie dzięki!
A jak jak w razie niepowodzenia przywrócić oryginalny soft?

I druga sprawa: otóż odtwarzacz nie widzi dysku wewnętrznego (sformatowany NTFS), a po USB jest OK! Czy odtwarzacz kwalifikuje się do naprawy?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak coś popsujesz to z poziomu mosa możesz go w całości usunąć - a soft do himedia to z poziomu menu albo z resetem i czyszczeniem ramu wsio opisane - ty masz 600b ? z dyskiem wewnątrz - poszukaj w watku bo coś było kiedyś na ten temat. Co do softu to wgraj ten co ja mam najnowszy i potem mosa i reszte a nie bedziesz żałował - kto wie może i nawet dysk bedzie wykrywany :popcorn:
 

solofh

New member
jak coś popsujesz to z poziomu mosa możesz go w całości usunąć - a soft do himedia to z poziomu menu albo z resetem i czyszczeniem ramu wsio opisane - ty masz 600b ? z dyskiem wewnątrz - poszukaj w watku bo coś było kiedyś na ten temat. Co do softu to wgraj ten co ja mam najnowszy i potem mosa i reszte a nie bedziesz żałował - kto wie może i nawet dysk bedzie wykrywany :popcorn:
Dzięki jeszcze raz za szybką rteakcję!!!
Mam 600B z dyskiem Green WD 1,5 Tb
Oto dane dysku:


Dane techniczne dysku Western Digital Caviar Green WD15EARS:
Rodzaj magnetyczne
Producent Western Digital
Seria Caviar Green
Model WD15EARS
Pojemność 1500 GB
Format 3.5 "
Interfejs SATA II
Prędkość obrotowa 5400 rpm
Bufor 64 MB
Ilość talerzy 3
Ilość głowic 6
Temperatura pracy 0-60 st. C
Zapis prostopadły TAK
Pobór prądu (spoczynek) 2.75 W
Pobór prądu (praca) 4.7 W
Głośność 24 dB
Wymiary 147x101.6x25.4
Waga 730 g
Rok produkcji 2010
Informacje dodatkowe Dysk wyposażony w technologię IntelliPower - zmienną prędkość obrotową talerzy (gdy dysk nie pracuje, prędkość obrotowa spada).

Czy soft 1.0.9.5 jest modowany czy orygimalny?
Albo inaczej czy po wgraniu wersji 1.0.9.5 mogę obsługiwać odtwarzacz oryginalnym pilotem czy muszę kupić uniwersalny?
 

mikawajos

New member
czolem
wgralem przedwczoraj ten 1.0.9.5. hula ok.
pilot dziala. w srodku Seagate 1T.
smiga dosc szybko i sprawnie, choc kilka razy poczatkowo robil resety niekontrolowane. Obecnie nie zauwazylem.
Do tego wgralem MOS'y i wszystko smiga.

pozdrav!
m.
 

solofh

New member
czolem
wgralem przedwczoraj ten 1.0.9.5. hula ok.
pilot dziala. w srodku Seagate 1T.
smiga dosc szybko i sprawnie, choc kilka razy poczatkowo robil resety niekontrolowane. Obecnie nie zauwazylem.
Do tego wgralem MOS'y i wszystko smiga.

pozdrav!
m.
Dzięki! Będę w takim razie próbował wgrać nowy soft i Mosa oraz PLIMS-a.
O wrażeniach oczywiście napiszę.
Pozdrawiam
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak najbardziej jest to soft oryginalny
jedyny problem to jak bedziesz miał plimsa to tam sa w plims i weeb tv opcje ponumerowane a na pilocie 1 2 3 4 to kolory po kolei - jedynie co to 5 nie mogłem znależć ale update plimsa mozna też zrobić z poziomu mosa na odtwarzaczu klikajac na zielony globusik
 

joker43

New member
Witam!
Szukam pomocy przy ogarnięciu tematu odtwarzania muzyki na HD600b bez potrzeby włączania TV (urządzenie smartfon/tablet z Androidem i aplikacją, która łączy się do playera po wifi, przeglądanie zasobów i uruchamianie multimediów)
przyznaję zgrzeszyłem :wink: i zacząłem od szukania nowego playera, ale pojawiło się światełko w tunelu i aplikacja o nazwie Eyecon. Żeby gadała z moim playerem, muszę uruchomić na nim uPNP server. Pytanie czy ktoś już trenował ten temat na HD600b??
 

kicaj222

New member
@joker43
Możesz użyć firmware od XTreamer, potem uruchamiasz w menu web serwer, instalujesz na telefonie xtreamote.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

MarcP

New member
Witam,
rozważam zakup tego sprzętu ale w zasadzie głównie do słuchania muzyki (FLAC z wbudowanego HDD). Pytania do posiadaczy:

1. Czy on odtwarza pliki 'gapless'?

2. Czy zmiana ścieżki na kolejną przez |>> następuje płynnie i szybko? Bo mam aktualnie Popcorn Hour (A200) i to on zachowuje się dość absurdalnie: jako jeden z niewielu odtwarzaczy ma 'gapless' potrafi więc niezauważalnie przejść z pliku do pliku - ale tylko podczas ciągłego odtwarzania całego cyklu FLAC-ów. Natomiast naciśnięcie |>> powoduje chwilowy blackout a potem kretyńską "animację". Jeden tytuł wolno odjeżdża, drugi wjeżdża, w tym czasie z trzaskiem odłączany jest zewnętrzny DAC i robi się dziura na sekundę :/
 
Ostatnia edycja:

sopla2

New member
Witam od nie dawna jestem posiadaczem Himedia 900 C
Mam pare pytan

- czy instalowaliscie na androidzie jakies aplikacje i jak działaja, zainstalowałem tvn player ( nie zaspecjalnie to dziala )
- chciałem zainstalowac PLIMS z pod konsoli ale nie widze takiej komendy
" pm "
- mos service zainstalowałem - i jak przejsc do serwisu po www
takie komendy sa pod p
/ # p
parted ping powertop pppoe-init pppoe-init.in pppoe-sniff pppoe-stop.in
path_link.sh pivot_root pppd pppoe-init-suse pppoe-relay pppoe-start pps/
pci pmap pppoe pppoe-init-suse.in pppoe-server pppoe-start.in pps_config/
pgrep popmaildir pppoe-connect pppoe-init-turbolinux pppoe-setup pppoe-status ps
pidof poweroff pppoe-connect.in pppoe-init-turbolinux.in pppoe-setup.in pppoe-stop pwd

- bitorenta testowałem tragicznie działa

PLIMS - instalacja-
a propos tematu podrzuconego przez xury - łopatologicznie(tylko zebrałem w jednym miejscu z jego postów):

1.telnet (w viscie i win7-odblokować w "programy i funkcje" / "wł/wył funkcje sys.windows"- zaptaszkować "klient telnet", restart kompa) -wpisać "open venus" ; venus login: wpisać root/enter
2.instalacja mos3: wkleić

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install chmod +x install
./install

i po pokazaniu się linii ./install - enter
restart HiMedia
3.wkleić (po ponownym zalogowaniu do venus)

pm install curl

(chyba potrzebne- nie zaszkodzi)
4.wkleić

cd /tmp
wget http://manta.googlecode.com/files/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone

Moja wersja 1.0.4.7 stabilna - testowałem 1.0.6.3 ( dla mnie bardzo zle działa )
Co do jakosci odtwarzania muzyki i video bardzo dobre odczucia mam.
Jak ogolnie wam sie sprawuje i z czym macie najwiecej problemów
 
Ostatnia edycja:

stefan011

New member
Cortex A9 Dual Core 1.6GHz czy Realtek 1185DD

Szanowni

Przestudiowałem ten wątek i jak widzę HD600 są bardzo zachwalane, więc pewnie sie na niego zdecyduję.
Przed zakupem chciałbym jednak jeszcze rozwiać pewne moje wątpliwości.
Znalazłem maszynki, które maja na pokładzie Cortex A9 Dual Core 1.6GHz - Himedia Q5 II, Geniatech ATV 3000B.
Proszę o opinię jak wygląda porównanie CPU Cortex A9 Dual Core 1.6GHz vs Realtek 1185DD i czy Himedia Q5 II Geniatech ATV 3000B warto brać pod uwagę jednego z nich.

s011
 

sopla2

New member
Szanowni

Przestudiowałem ten wątek i jak widzę HD600 są bardzo zachwalane, więc pewnie sie na niego zdecyduję.
Przed zakupem chciałbym jednak jeszcze rozwiać pewne moje wątpliwości.
Znalazłem maszynki, które maja na pokładzie Cortex A9 Dual Core 1.6GHz - Himedia Q5 II, Geniatech ATV 3000B.
Proszę o opinię jak wygląda porównanie CPU Cortex A9 Dual Core 1.6GHz vs Realtek 1185DD i czy Himedia Q5 II Geniatech ATV 3000B warto brać pod uwagę jednego z nich.

s011
Sekcja Audio w cortex A9 jest tragiczna testowałem do Hidemia 900 C
 
Do góry