HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
po pierwsze instaluj safe mode czyli z klawiszem reset - po drugie nie instaluj zadnego modowanego firma bo one juz maja sporo dodatkow i one zabieraja własnie pamiec - ostatni oficjalny bedzie najlepszy bo ten nowy co podalem linka tez zabierze wiecej pamieci ale i tak tez sie nada - ja zostalem przy ostatnim oficjalnym 1.0.7.28 i musi ci sie zmiescic - :popcorn: i jeszcze zostanie sporo na potem
dodatkowo plimsa juz instaluj z poziomu moservices na przegladarce
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
do Piotrkg: Też bym poradził kompletnie wyczyścić pamięć instalując od nowa firmware po przez przycisk reset w tylnej części obudowy. Dopiero wtedy proponuję zacząć zabawę z aktualizacją PLIMS.
Aktualnie używam firmware od Digma 1.0.7.29 - Blue Skin MOD i wszystko się ładnie mieści.
Tak samo idzie bez problemu na wersji 1.0.8.14 ale Blue Skin wybieram za estetykę interfejsu.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam
Czy ktoś z Warszawy umie to uruchomić na HD900B.
Jakaś butelka się znajdzie dla pomocnej dłoni.

Hmm, ale dość prosto masz opisane w postach #841 oraz koniecznie #851 (poprawka).
Jeśli potrafisz się zalogować (np. telnet) z kompa na Himedia to reszta już z górki.
Oczywiście jak nie będzie problemu wynikających z małych różnic między HD600 i HD900.
 

xbartx

New member
Ja mam inny problem i może ktoś ma coś jeszcze w zanadrzu, bo mi się już pomysły skończyły. Do tej pory jechałem na Xtreamer z dobry rok jak nie lepiej. Teraz zachęcony Waszymi postami chciałem sprawdzić naszą lokalną produkcję chłopaków od Manty. Niestety za cholerę nie mogę wgrać oryginalnego softu na swojego HD600B. Próbowałem już na 2 pendrive i czytniku kart SD, próbowałem softu 1.0.7.28 i jakiegoś nowszego 8 coś tam. Wszystkie kabel mam już odpięte tylko zasilanie hdmi i pendrive. Przycisk reset trzymałem dłuuugo, długo normalnie i nawet krótko zaraz jak się stron z 'UPGRADE' pojawi. Nic to nie daje. Strona sobie może stać 5-10 minut ale nic się nie dzieje. Po wyłączeniu i włączeniu ładuje się Xtreamer. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak to ruszyć? Ja poszukam jeszcze jakiegoś starego zwykłego pendrive najlepiej 1GB, bo mam jakieś super szybkie 8GB i więcej i może tu jest przyczyna.

UPDATE:
Sprawa się rozwiązała. Korzystam z linuksa i w końcu zacząłem próbować rozpakować ściągnięty obraz aby zobaczyć co jest w środku. Jednak tu spotkało mnie coś takiego:

$ file HD600_1.0.7.28.tar.gz
HD600_1.0.7.28.tar.gz: POSIX tar archive (GNU)

$ zcat HD600_1.0.7.28.tar.gz

gzip: HD600_1.0.7.28.tar.gz: not in gzip format

$ gunzip HD600_1.0.7.28.tar.gz

gzip: HD600_1.0.7.28.tar.gz: not in gzip format

Jak widać pobrane archiwum jest uszkodzone. Co najdziwniejsze to po zmianie rozszerzenia z tar.gz na zip plik się rozpakował jako install.img i z niego instalacja już poszła bez problemu.
Zmyliła mnie instrukcja gdzie napisano pobrać plik i zmienić jego nazwę. Fakt, że na początku mnie trochę zastanowiło czemu tar.gz mam zmieniać na img ale jakoś odpuściłem ten trop i jak się okazało to był błąd.
Po jaką cholerę ktoś kompresuje już i tak skompresowany plik, gdzie różnica wielkości między nimi jest rzędu kilkuset bajtów to zielonego pojęcia nie ma. Coś się naszukałem i nakombinowałem to moje ;)

Dobra biorę się za instalowanie całej reszty.
 
Ostatnia edycja:

nordof

New member
Miał ktoś ostatnio problemy z wyświetlaczem VFD. U mnie zgasł dzisiaj i finito. Działa tylko część diodowa. Zmieniałem softy,ale bez rezultatu. Czyżby nagły i nieoczekiwany zgon? ps. odtwarzacz już po gwarancji
 

xbartx

New member
Po kilku dniach używania orginalnego softu zamiast Xtreamer muszę przyznać, że dobrze zrobiłem. Być może Xtreamer jest rozbudowany z mnóstwem bajerów etc ale w używaniu, jak dla mnie się nie sprawdza, przynajmniej na HD600B. Ja miałem problem z dyskiem zewnętrznym, po odpinaniu go i podłączaniu do komputer a korzystam tylko z Linuxa, miałem często błąd że dysk jest uszkodzony. Pomagał na to program ntfsfix. Niby nic wielkiego ale wkurzało. Według mnie w X dłużej trzeba czekać aż hdd będzie dostępny do przeglądania. Miałem też z 2-3 zawieszki filmu i pomagał tylko restart. Jednak po roku przebywania na X doceniłem teraz że prostota i szybko to jest to co lubię zdecydowanie bardziej ;)
 

nixon7

New member
Witam! Ostatnio mam problem z moim Himedia HD600A z softem Xtreamer-a - w trakcie oglądania filmu wyłącza się i zaraz włącza, tak jak by przegrzewała się, Nie mogę obejrzeć całego filmu bo co jakiś czas mam to samo - wyłącza się i włącza.
 

and2000

New member
nowy firmware HD600 1.0.9.3 Beta
http://www46.zippyshare.com/v/33298078/file.html
Główne zmiany:
1) interface update (not yet final completion)
2) synchronous for HiTV3.0 sites
3) add a new player agreement to support HiTV3.0 Youku, Sohu, Tencent and other sites
4) increase Youku, Sohu, Thunder, PPTV piece source sharpness choose;
5) integration of the original play, a collection function
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
cos mi ta beta zamieszanie zrobila wracam do ostatniego oficjalnego - i polecam od razu nowy PLIMS jest z dodatkami i nowościami - chłopaki naprawdę robią solidną robotę - POLECAMY !!! oficjalny soft plus mos3 i plims !!! nixon dawaj na oficjalny i reszta według instrukcji zobaczysz czy coś się zmieni i dodatkowo nie bedziesz żałował
 

nixon7

New member
Dzięki za zainteresowanie, ale już jest ok, odtwarzacz już działa normalnie i nie robi takich numerów (wyłącza i zaraz się włącza). Pozdrawiam!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Gdyby ktoś miał ochotę na na ostatnią wersję PLIMS (12-02-2013)


Kod:
cd /tmp
wget http://dl.dropbox.com/u/39660571/Manta/PLIMS.tar.bz2
pm install PLIMS alone
 

_ZiP_

Member
Ja mam problem po aktualizacji softu, nie ładuje mi się lista kanałów z weeb.tv, czy to z xlivecz, czy z PLIMS.

P.S. Rozwiązałem problem z mos na dysku twardym ;]
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Melduj o rozwiazaniu :blagam:
Ja po nowej becie tez mialem dziwne zwisy itd a dodatkowo duzo miejsca zabiera w pamieci. Zostań przy ostatnim oficjalu
 

_ZiP_

Member
Dalej nie pobiera mi listy kanałów :/

Moje rozwiązanie jest do tych co mieli już mos na zewnętrznym nośniku, nadal je testuje.
Polega na utworzeniu pliku
vi /usr/local/etc/rc.init/S08Mosondrive.sh
wklejamy to:
Kod:
#!/bin/sh
mkdir /tmp/mos/
mount /dev/scsi/host0/bus0/target0/lun0/part4 /tmp/mos/
mount -o bind /tmp/mos/.mos/ /usr/local/etc/mos
linijka mount pierwsze może być dla każdego inna, zależy na jakim urządzeniu i na której partycji mieliśmy mos.
I jeszcze to co Xury mówił, w /usr/local/etc/rcS linijka /usr/local/etc/rc.start powinna być na końcu pliku nie w środku.
To co zrobiłem to raczej indywidualne poradzenie sobie z problemem, ale każdy kto miał styczność z linuxem da rade sobie rade z dostosowaniem do siebie.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
działa tez normalnie przez mowebserwis aktualizacja więć wystarczy dać update modules - u mnie działa mimo syntax erroru
 
Do góry