HiMedia HD600A i B

rojam

New member
Witam w klubie Himedia 600.
Dziś otrzymałem zakupiony w Futeko tydzień temu odtwarzacz Himedia 600a. Przesyłka odpowiednio zabezpieczona. Wszystko na najwyższym poziomie. W środku nawet jest faktura.
Zasilacz z końcówką na gniazdko angielskie --ale jest dołączona nowa niemiecka przejściówka -idealnie pasująca do naszych gniazdek (z uziemieniem). Odtwarzacz malutki, zgrabny - wykonanie na wysokim poziomie.
Teraz tylko trzeba wgrać najnowsze oprogramowanie i przetestować trochę te cacuszko.
Z czystym sumieniem polecam firmę Futeko.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No i ja też dostałem moj egzemplarz - i fakt jest bardzo elegancki - wszystko jak rojam pisze
już się zabrałem za robotę - nowy firmware 2.6 pozbawił mnie dzwieku po hdmi - wczesniej wypuszczał z dwóch żródeł nie wiem o co chodzi, dalej - wiesza mi się jak robie media library - może to wina podłączonego hdd - teraz bedę wklejał modowany firmware - jak obsługiwac na nim torrenty ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Po zainstalowaniu nowego fw należy przywrócić ustawienia fabryczne i dopiero ustawić swoje parametry. Ogólnie: najlepiej flashować w sposób tzw. awaryjny.
Media library - jak najmniejsze pliki graficzne.
Torrenty w oficjalnym fw: z przeglądarki 192.168.x.x i pojawia się panel, czasem trzeba 92.168.x.x/home.html.

W modowanym Maxjojo w IMS są zakładki tools i apps, tam są wszystkie dodatki, łącznie z Transmission.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Przeglądając dziś changelog nowego FW HD600_1.0.2.6 znalazłem punkt:

"HD600B internal hard drive can be set to turn off; There is also a pop-up by remote
control to turn off and turn on the internal hard drive power"

WoW! Takiej fajnej funkcji to się nie spodziewałem. :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Na żadnym firmie nie dziąła mi hdmi, kombinowałem tylko idzie mi po optyku nie moge rownież robic safe mode flash yhhyyh - na sofcie pudełkowym wsio chodziło elegancko
aa i po modowanym sofcie długo wylacza sie urzadzenie sygnał ogolnie dupa hyhy szukam starego softu
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No to wsio działa - nie moge mieć 1080p 60hz w video setapie - po kablu chyba nie pojdzie ale zmieniałem na lepszy wiec dziwne, podobno do tego lepszy jest hdmi 1.4
ważne ze lata wsio, cwicze teraz tego modowanego maxa i ten drugi z miłej chinskiej strony hyhy ogólnie Kirek to tam s a dodatkowe ryżowe usługi i nic wiecej chyba ? i sie na nich wiesza
 

rojam

New member
No to wsio działa - nie moge mieć 1080p 60hz w video setapie - po kablu chyba nie pojdzie ale zmieniałem na lepszy wiec dziwne, podobno do tego lepszy jest hdmi 1.4
ważne ze lata wsio, cwicze teraz tego modowanego maxa i ten drugi z miłej chinskiej strony hyhy ogólnie Kirek to tam s a dodatkowe ryżowe usługi i nic wiecej chyba ? i sie na nich wiesza
czyli ten soft pudełkowy najstabilniejszy ???
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Tak ja mam 600A bo taki malutki elegancko zmiescil sie z reszta sprzetu - nie grzeje sie ani zasilacz ani obudowa - ogólnie jest superowy - rojam wiesz teraz jade an sofcie modowanym i w sumie to tylko zawiechy mam jak szukam dziury i używam tych ekstrasów chinskich i dodatków modera poza tym nie znalazłem żadnych problemów bo to tylko rozszerzony soft oficjalny chyba i podstawy sa cacy elegancko smiga - naprawdę super sprzęt - katuje kolekcje klasyki z mojego hdd - miód z ucha !!! co ogarne to opiszę - ma sporo fajnych intuicyjnych funkcji w obsłudze pilotem - zachód mógłby sie uczyć - ale pilotów to mam juz 6 hahahaha
 

rojam

New member
to prawda jest mały ale i elegancki -fajnie mi pasuje do dysku zewn 2,5" Lacie 500 gb -szczotowana obudowa czarna--
600A -cichutki, zimny-pobór pradu około 8W podczas pracy z dysku zewnetrznego, około 1W wbierze w uśpieniu, jak na razie wszystki mi łyka co mam na hdd, dzis zrobie testy z plikami 20-40 GB, oraz obrazami ISO. Najbardziej mnie intersuje czy jest róznica w jakości dźwieku miedzy 600a a moim blu ray Sony 370 (obydwa puszczone po optyku do amplitunera - materiał DTS5.1 (niestety nie mam możliwości sprzawdzenie po hdmi i jakości dźwieku truhd oraz dts MA- licze na pomoc kolegów :))
Z boku 2 wejścia usb w odpowiedniej odległości od siebie - nie ma problemów z podłączeniem 2 naraz
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Do posiadaczy wersji 600B:
Jak się przegrywa filmy na dysk? Czy widzi jako dysk sieciowy? Czy dysk się wyłącza razem z dekoderem czy chodzi cały czas?
 

de_monter

New member
Najbardziej mnie intersuje czy jest róznica w jakości dźwieku miedzy 600a a moim blu ray Sony 370 (obydwa puszczone po optyku do amplitunera
Nie chcę tutaj wszczynać żadnej wojenki, ani udowadniać wyższości jednych świąt nad innymi, ale porównywanie HiMedia do dobrego, stacjonarnego sprzętu audio/video chyba mija się z celem;-)
Niestety nie mogę porównać jakości po hdmi, ale np wavy przez optyka brzmią z mojego NADa bardzo przyzwoicie. Myślę, że z DVD czy Blue Ray będzie jeszcze lepiej. Dopiero dzisiaj kupiłem dysk. Przewale to co mam na PC i zacznie się prawdziwa tyrka dla sprzętu:) Jedno mogę napisać. Mam dość wyczulone ucho, ale po tym co słyszałem/widziałem do tej pory, na prawdę jest nieźle.
 

elchup

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś z posiadaczy miał możliwość podłączenia HD600 do CRT TV. Bardzo będę wdzięczny za opinie jak to się sprawuje przy pracy ze zwykłym telewizorem.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
niestety nie miałem ale są opcje obrazu ewidentnie do współpracy z kineskopem więc będzie git jedynie tylko jak go podłączysz masz tam hdmi w tym TV bo te wszystkie przejsciówki to jak dla mnie o kant odbytu ale jak nie bedzie wyjscia to coż ja bym się zdecydował bo naprawdę coraz bardziej mi sie podoba plejerek - aa i de monter zdziwiłbys się jaka jakość muzyki od dts poprzez flac az do mp3 - lepsza niż z konsoli bo słysze róznice na moim CA jak dostaje sygnał z ps3 albo z ryżoplejera po optyku - własnie słucham !! i stwierdzam że czarnula będzie tylko do strzelania i do zdjęć :grin:
 

de_monter

New member
Do posiadaczy wersji 600B:
Jak się przegrywa filmy na dysk? Czy widzi jako dysk sieciowy? Czy dysk się wyłącza razem z dekoderem czy chodzi cały czas?
Ad. 1
Sformatowałem dysk na NTFS żeby był widoczny na PC (nie mam Linuksa)
Jak mam do skopiowania większą ilość materiału podłączam dysk do blaszaka (mam wolny slot). Przez WiFi jak najbardziej jest to możliwe (robiłem to), tylko trochę niewygodne (wolniej i sporo klikania pilotem) Oczywiście pod warunkiem, patrz Ad. 2

Ad. 2
Sieć skonfigurowałem. Mogę przeglądać i odtwarzać multimedia z wszystkich komputerów w domu. Oczywiście dyski do przeglądania muszą zostać udostępnione. Czy w drugą stronę to działa? Nie sprawdzałem.

Ad. 3 Nie wiem. Chyba już ktoś pisał na ten temat. Sam bym chciał wiedzieć.

Czy ktoś z posiadaczy miał możliwość podłączenia HD600 do CRT TV. Bardzo będę wdzięczny za opinie jak to się sprawuje przy pracy ze zwykłym telewizorem.
Czy to jest pytanie na temat: Kto ośmielił się nie mieć jeszcze LCDeka? :lol:
Tak. Przyznaję. Nie mam i jest mi wstyd:)
Poważnie. Mam starego soniacza 32' W przypadku materiału HD jest lepiej niż HD z Nki. I tu pytanie. Czy da się jakoś wyprowadzić S-Video z playera? Przejściówka czy coś w tym stylu.

A teraz pierwsze wrażenia.
Obraz z MKV bez zastrzeżeń. Natomiast dźwiękiem nie jestem zbudowany. Lepiej od DTS właśnie z MKV, brzmi zwykłe 5,1 z materiału DVD. Od razu zaznaczam, że nie spodziewałem się cudów, a to co piszę to po prostu moje subiektywne spostrzeżenia. Zależy to też od indywidualnej konfiguracji. sprzętowej. Jak pisałem wcześniej WAVy brzmią symptycznie. O MP3 nie wspominam ponieważ dla mnie to nie jest format do słuchania muzyki. Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne. Mile zaskoczyło mnie odtwarzanie przez WiFi. Nie spodziewałem się, że może być tak płynnie. W pewnym momencie zastanowiłem się po co kupowałem dysk:) Jeszcze raz dziękuję kolegom za pomoc w wyborze sprzętu. Właśnie po lekturze tego wątku i o HD300 zdecydowałem o jego kupnie.
 

rojam

New member
DeMonter
czy mógłbys sprawdzic jakość dźwieku po hdmi z materiału blu ray -truhd lub hd dts MA- np z obrazu płyty blu ray lub ripa ale bez kompresji
 
Do góry