HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odnosnie wyboru napisow o nazwie innej niz film to posiadal taka funkcje Xtreamer, ktory jak wiadomo oparty jest na Realtek'u, wiec jest to do zrobienia na HD600A. Opcja taka pojawila sie w firmware 2.4

Nie śledzę Xtreamera, więc nie wiedziałem, ale bardzo ciekawe i potrzebne. Czy ten firmware, w którym dodano tę możliwość był na SDK 3?
 

bebbop

New member
Nie śledzę Xtreamera, więc nie wiedziałem, ale bardzo ciekawe i potrzebne. Czy ten firmware, w którym dodano tę możliwość był na SDK 3?
Wydaje mi sie, ze tak. Xtreamer zapowiadal wprowadzenie SDK4(w Mede8er jakos sie dalo), ale do tej pory nic sie nie ruszylo w tym temacie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Egreat też zrobił swoje

Klonująca konstrukcje HiMedia firma eGreat też zmajstrowała sobie playerki na RTD 1185. Przykładem jest eGreat R1-II DLNA. Obudowa jak w poprzedniej wersji z 1073, zbliżona do HiMedia HD300A, funkcjonalność HiMedia HD600A, trochę bardziej kolorowe menu. Cena na eBay 129 dolarów z darmową wysyłką do Polski. W sumie dość ciekawe...
1080P HDMI Network HD Media Player Egreat R1-II DLNA | eBay

Model HiMedia HD600B naśladuje z kolei wersja R200-II DLNA

http://cgi.ebay.com/1080P-HDMI-Netw...804?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a66016da4
 
Ostatnia edycja:

bebbop

New member
Egreat to bym chyba nie wzial nawet za darmo ;-) Design i wykonanie maja ok, ale niestety support bardzo kuleje. Wydaja od cholery hardware, natomiast firmware raz na pare miesiecy. O supporcie na poziomie HiMedia mozna sobie pomarzyc. Chyba, ze mozna wgrac software z HD600A. Nawet jesliby sie dalo to pozostaje jeszcze sprawa z kompatybilnoscia pilotow. Ogolnie lepiej zainwestowac w HiMedia i spac spokojniej po nocach :)
 

bebbop

New member
Sorry, ze pisze 2 posty pod rzad, ale mam jedno pytanie. Czy mozna regulowac wielkosc "szpary" pomiedzy 2 liniami napisow? Wydaje mi sie, ze sa troche zbytnio oddalone od siebie jak np. w odtwarzaczach WD. W Xtreamerze byly blizej siebie przez co wygodniej sie je czytalo (mniej latania wzrokiem po ekranie).
 

pablolite

New member
Zamówiłem HD600A i dzisiaj przyszedł. Wgrałem najnowszy firmware i troszkę się nim pobawiłem. Podłączyłem klawiaturę i mysz bezprzewodową i o dziwo działa :) Filmy mkv 1080p chodzą płynnie i bez opóźnień dźwięku, przeglądanie NFS i SAMBA z NAS działa również jak trzeba, ale jest jedno wielkie ALE... Nie można utworzyć indeksu (biblioteki) filmów czy muzyki z dysku sieciowego (z NAS). Dla mnie brak takiej opcji dyskwalifikuje to urządzenie, ponieważ nie korzystam z dysków USB. Każdorazowe wchodzenie do konkretnego udostępnienia i przeglądanie zasobów to krok w tył. Wcześniej miałem Netgear NTV550.

Jak ktoś chciałby kupić zupełnie nowy odtwarzacz HD600A to proszę o kontakt. Cena 350zł + przesyłka (mogę wystawić aukcję allegro).

Pozdrawiam,
Paweł
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie można utworzyć indeksu (biblioteki) filmów czy muzyki z dysku sieciowego (z NAS).

Rozwiązaniem jest Yamj Movie Jukebox. Są nawet aplikacje pod Win, które same tworzą biblioteki mediów z podanych im zasobów, ściągają miniatury zdjęć, opisy itp. Można też skorzystać z modowanego Viedeo Wall...
 

rojam

New member
Rojam jak tam ? jakaś zmiana statusu ? czy dalej to samo ? priva masz wyłączonego ?
witam HIMedia 600A w drodze -
komunikat ze strony poczty polskiej
19.05 g.19.50-Warszawa WER-wejście przesyłki (list polecony priorytetowy) na polski obszar celny
Domel myśle że bedzie spox
 
Ostatnia edycja:

pablolite

New member
Bibliotekę na NASie mam przygotowaną poprawnie pod YAMJ, Netgear (tag) i XBMC.
Każdy film ma swój katalog itd... problem w tym, że nie ma takiej opcji w tym playerze,
żebym mógł wejść w zakładkę MOVIES i tam mieć listę z moich dysków sieciowych.

Wchodząc na zasoby sieciowe nie mogę nic dodać do skanowania (biblioteki).
Na dyskach USB można nawet oddzielne katalogi "oznaczać" do skanowania.

Pozdro,
Paweł

Rozwiązaniem jest Yamj Movie Jukebox. Są nawet aplikacje pod Win, które same tworzą biblioteki mediów z podanych im zasobów, ściągają miniatury zdjęć, opisy itp. Można też skorzystać z modowanego Viedeo Wall...
 

de_monter

New member
No i odebrałem z poczty swojego HD600B.
Przejściówka na naszą elektrykę psu na budę się nie zda. Nie wiem w co mam sobie ją wetknąć. Nie pasuje do żadnej listwy ani przedłużacza. To tyle jeśli chodzi o minusy:)
Reszta wiadomo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Kolejny modowany firmware, oparty na ostatnim oficjalnym 1.0.2.6, z ciekawostek jest poszerzony dział IMS, zarządzanie przez przeglądarkę internetową (dwa rodzaje web konsoli), FTP, DDNS, Transmission,
mlDonkey, możliwość programowania własnych RSS.

Pobrać można stąd 5.22??.rar115??|??|115??U?-????|?????? zielona strzałka w dół na dole strony.


Sugerowane flashowanie metodą awaryjną, po zakończeniu i restarcie najlepiej wyjąć pena, bo bywa, że zaczyna flashować drugi raz.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
To w zasilaczach (konkretnie z końcówkami EU) w HD600A nie ma problemów a z HD600B jest problem?

Na pewno nie są to identyczne zasilacze
* Hi-Media HD600B AC Adapter (100~240V, 50/60Hz 1.2A, 12V/3A)
* Hi-Media HD600A AC Adapter (100~240V, 50/60Hz 0.8A, 12V/2A)
 
Ostatnia edycja:

de_monter

New member
To w zasilaczach (konkretnie z końcówkami EU) w HD600A nie ma problemów a z HD600B jest problem?
W sumie to nie jest wielki kłopot. Na fotce widać kabel zasilający z ichniejszą wtyczką (prawy, górny róg):
zoom
Do niej dołączyli adapter, który ma dość dziwny kształt. Powinien być okrągły żeby był w 100 % kompatybilny z naszymi gniazdami, a nie jest. Wogóle to powinien być dołączony kabel taki jakie są w większości zasilaczy do urządzeń dostępnych na rynku EU. Tym bardziej, że od strony zasilacza jest standard. Typowy kształt w formie ósemki.
 
Do góry