HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Modowany iMax fw 1.0.2.3

Czy ktoś z posiadaczy korzysta z modowanego przez Maxa fw 1.0.2.3? Chciałbym się dowiedzieć czy działają w IMS/iMax moduły iMax.App i imMax.Tool, bo u mnie jest komunikat o niemożliwości połączenia z serwerem i nieznanym błędzie 146... Brak jest też hasła do serwisu XXX :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
na futeko daja też euro wtyczke jak ślą na europe także spokojnie - ja jutro z samego rana zamawiam z futeko bo szybko i bez cła i bez wifi ale mi nie potrzebne jest wifi - byle doszło do weekndu bo mam dużo do nadrobienia hyhy - jak tylko dostanę to testujemy i kombinujemy pozdrowienia dla bandy :popcorn:
 

ong

New member
Po kilku dniach z HD600A

Od razu mówię - nie jestem testerem....
Napiszę wam tylko jakie są moje wrażenia po tych paru pierwszych dniach z playerem.
Otóż... po wyjęciu tego z paczki podłączyłem to do TV (Samsung LCD 40'' 1080p) no i uruchomiłem.
Żadnych niespodzianek, uruchomiło się toto, całkiem "ładnie" wygląda ekran początkowy.
Zacząłem od menu konfiguracji. Ustawiłem sobie takie rzeczy jak język napisów, rozdzielczość ekranu no i sieć.
WiFi.
Tu komentarz - zasięg tego wewnętrznego WiFi u mnie jest porównywalny z tym który mam na iPhone'nie. Przy czym mówimy tu o 802.11g.

Cały proces konfiguracji zajął mi może dwie minuty. Zabrałem się więc za pierwsze próby z filmami...
Na pendrive'ie miałem akurat film (****).1080p.BluRay.x264-rahab.mkv no to postanowiłem zobaczyć jak to wygląda.
Wyglądało bardzo dobrze, żadnych zacięć, żadnych pauz - ogólnie pięknie. Napisy też dobrze wyświetlane.
Tu dwa spostrzeżenia:
1. Bardzo mi się spodobały możliwości dostosowania napisów (wielkoś i położenie) zabrakło mi tylko możliwości ustawienia białej czcionki z czarną "obwódką"
2. Nie wiem czy to tylko ja, czy czegoś nie wiem lub czy jest to ogólnie znany fakt ale plik z napisami musi mieć taką samą nazwę jak plik z filmem - co mnie trochę irytuje...

Następnie uruchomiłem kolejny plik - tym razem zwykłego DivX'a (epizod jednego z popularnych seriali o kulejącym lekarzu ;-)) i tu też się nie zawiodłem - skalowanie do 1080p bardzo przyzwoite. Żadnych widocznych artefaktów na TV, żadnych "a'la JPEG'owych" kwadratów.

Kolejną rzeczą którą postanowiłem sprawdzić to zewnętrzny HDD.
Najpierw podłączyłem "bezpośrednio" do serialATA.
I tu ciekawostka. Włażę sobie na ten dysk odpalam film 720p i działa super. Odpalam kolejnego DivX'a z jakąś bajką i....
"Error: Unknown starting position"...
Najpierw pomyślałem że to jakiś kodek, ale analiza w kompie nie pokazała niczego niezwykłego.
Coś mi zaświtało - DivX z pendrive'a przecież działał. Skopiowałem ten sam film na tego pendriva - o niespodzianko działa.... postanowiłem podłączyć ten sam dysk przez kieszeń USB - nie działa :niewiem:.

Więc zapytałem wujka Googla.
Znalazło się kilka forów gdzie podobny problem opisywano, problemem miał być NTFS, a dokładniej uprawnienia (ale czemu 720p działa a DivX nie?). Zmieniłem uprawnienie w/g instrukcji - bez powodzenia.
[Ktoś to jeszcze czyta?]
Następnie przez przypadek zauważyłem że pod windozowym eksplorerem katalogi na tym dysku mają "niebieskie" podpisy. I tu mnie olśniło :wink:. Ten dysk był przeznaczony do backupów i domyślnie miał włączoną kompresję. Wyłączyłem kompresję podłączyłem do player'a - zadziałało.
Czemu 720p działało a DivX nie pozostaje dla mnie niewyjaśnioną zagadką.

Reszta
Przeglądarka - gadżet, raczej jako chwyt marketingowy niż użyteczne narzędzie.

YouTube - super, jak już człowiek opanuje wpisywanie zapytań pilotem (do dziś nie umiem wpisać polskich znaczków) i opanuje nawigację...

Przez ten cały czas urządzenie nawet się za mocno nie rozgrzało...
...a i odkąd mam HD600A, a nie minął jeszcze tydzień, wypuścili już 3 firmware'y :grin:

Jeśli ktoś dobrnął do końca to moje podsumowanie jest następujące:
Urządzenie jest dokładnie takie jakie chciałem. Mały minus tylko za napisy (nazwy plików).
Polecam.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Chyba już u mnie na TViXie dało się wskazać plik z napisami o innej nazwie niż film, tutaj też powinno być coś takiego (ale to bardziej stawiam jako pytanie :) ).

Pozdrawiam,
 

rojam

New member
dzieki za opinie na temat 600A, jestem zdecydowany na zakup--tylko kwestia wyboru sklepu -Honkong czy Anglia , cena ok 50-60 zł róznicy, ale mogą dowalić cło i wyjdzie na to samo więc chyba Anglia bardziej bezpieczna i szybsza przesyłka.
 

de_monter

New member
dzieki za opinie na temat 600A, jestem zdecydowany na zakup--tylko kwestia wyboru sklepu -Honkong czy Anglia , cena ok 50-60 zł róznicy, ale mogą dowalić cło i wyjdzie na to samo więc chyba Anglia bardziej bezpieczna i szybsza przesyłka.
Ja również dziękuję za opinie. Wprawdzie lektura o HD300 pomogła dokonać wyboru, ale... Nie zaszkodzi się utwierdzić w przekonaniu :) Z cłem zawsze loteria. Głównie kupuje na dalekim wschodzie obiektywy bo są tańsze od Allegro o ok 400 zeta (nie wszystkie) Chiny mnie nie zawiodły nigdy. Ostatnio jednak miałem zonka jak kupowałem w Japonii. Musiałem dopłacić do interesu 250 zł. Zaoszczędziłem tylko 150. A bezpieczeństwo? Nieważne skąd paczka leci, zza oceanu czy kanału. Myślę, że najsłabszym punktem zawsze jest teren PL i nasza kochana Poczta. Aha dodam jeszcze, że przesyłkę z Tokio śledziłem od samego początku. W Polsce była po dwóch dniach, a "już" po ośmiu następnych miałem ją w domu.
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
wątpliwości odnośnie zakupu rozwiane. Zakup na futeko-płatnośc paypal. Czekam na przesyłkę i dołączenie do klubu Himedia 600A.;-)
Po zakupie napisałem maila z potwierdzeniem i podaniem adresu do Polski.
Po 5 minutach otrzymałem odpowiedź ze sklepu, że jeszcze dzis wysyłają do Polski i wieczorem przysla mi na maila nr przesyłki polecenej -celem, sledzenia drogi przesyłki.
Właśnie otrzymałem (20.00)potwierdzenie o wysłaniu odtwarzacza wraz z numerem przesyłki przez Royal Mail International.
Jak na razie pełen profesjonalizm .
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba już u mnie na TViXie dało się wskazać plik z napisami o innej nazwie niż film

A to ciekawe... Przecież te playery - przynajmniej nowsze wersje - są na Realtekach, a te w SDK nie mają, niestety, możliwości wyświetlania nazw plików z napisami lub/i ich wyboru. Takie możliwości miały stare Mediateki i kilka innych SoC stosowanych do playerów DVD/DivX.
Co prawda kiedyś wyczytałem na jakimś forum, że programiści firmy brandującej jeden z playerów na Realteku dołożyli we własnym firmware funkcjonalność czytania e-booków z plików .TXT, ale osobiście z niczym takim się nie zetknąłem...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Myślałem, że to zupełnie normalna sprawa, korzystam z tego od lat :)
Poniżej wycinek z instrukcji obsługi w tym temacie:

tvix6500.jpg


Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem nawet co to jest za format SMI, mam wszystkie napisy w SRT.
DViCO TViX M-6500A.

Pozdrawiam,
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
jak na razie to materiału dot hd600a/b w sieci biednie-http://www.youtube.com/watch?v=GMOnoODlbvs&feature=related

Biednie???? Czytać Chińczyków na ich forum http://translate.google.com/transla...imedia-tech.cn/forum.php&sl=zh-CN&tl=en&hl=pl

Czytać Singapurczyków na ich forum Himedia HD600 Media Player - www.hardwarezone.com.sg

A Hardwarezone, a Lowyat? To tylko pierwsze z brzegu, że nie wspomnę o naszym, które goście na niektórych forach wschodnich i zachodnich polecają z uwagi na sporo wypowiedzi o sprzęcie HiMedia.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Rojam jak tam Twoja przesyłka ? ja zamówiłem też w poniedziałek ale nie moge wejsc na paypalowego maila a oni mi nie odpisuja. Teoretycznie powinniśmy dostać towar w ten sam dzień chyba, daj znać jak dostaniesz :niewiem:
 

bebbop

New member
Odnosnie wyboru napisow o nazwie innej niz film to posiadal taka funkcje Xtreamer, ktory jak wiadomo oparty jest na Realtek'u, wiec jest to do zrobienia na HD600A. Opcja taka pojawila sie w firmware 2.4:
"Subtitle Browser - You will be able to find this new option on the subtitle popup screen. It will allow you to select an external subtitle file on any location on your HDD. It will absolve you from the need to rename the subtitle to the same name as the movie file name and will free you from the need to place the subtitles on the same folder of the movie."

Odnosnie HD600A to zapowiada sie kawal solidnego sprzetu za niewielkie pieniadze. Bardzo cieszy mocny support, bo jak wiadomo nawet najlepszy hardware bez dobrego software jest kupa szmelcu i moze stanowic co najwyzej podstawke pod kwiatki ;-)
 

rojam

New member
Rojam jak tam Twoja przesyłka ? ja zamówiłem też w poniedziałek ale nie moge wejsc na paypalowego maila a oni mi nie odpisuja. Teoretycznie powinniśmy dostać towar w ten sam dzień chyba, daj znać jak dostaniesz :niewiem:

ja dostałem maila od futeko z numerem ID przesyłki
dostawa około 6 dni roboczych, więc czekam cierpliwie. Dzis sprawdzałem i było napisane że towar jest przygotowywany do przesyłki za granicę.

We are pleased to inform you that your order has been despatched. Delivery is by 'Royal Mail International Signed' and should should take 3-6 working days.
You can track your order here: http://www.track.........
 
Ostatnia edycja:
Do góry