HD w UPC

NiEb0

New member
zorkadar napisał:
No coraz lepsze kanały wporawdzajaą nic tylko sie cieszyć,rece opadają........niech sie jak najszybciej kończy mi uwowa i powiem pa pa .
Też się zastanawiałem nad rezygnacją z cyfrówki w UPC i pozostawieniu jedynie netu od nich. Wkurza mnie znikanie info w mini-przewodniku, brak możliwości wyświetlania napisów i wiele wiele innych niedoróbek. Ale patrząc z drugiej strony gdzie dostanę taką ofertę programową za 37,50 pln? Na cyfrę czy n ze wszystkimi pakietami trzeba wydac sporo więcej, a oferta i tak uboźsza... Obecnie poważnie rozważam instalację zestawu do odbioru kanałów FTA z satelity. Na allegro znalazłem zestaw antena 80cm + konwerter z monoblockiem (do jednoczesnego odbioru sygnału z Astry i HotBirda) + prosty tuner Globo i nawet jakieś kabelki do tego dają. Całość za 149pln, więc tyle to mogę bez większego bólu kieszeni zainwestować. Problem z małą ilością kanałów zagraniczych w UPC wtedy znika :) Tyle tylko że średnio się znam na instalacjach satelitarnych i nie wiem czy opłaca się kupować taki zestaw czy może zainwestować od razu w jakiś lepsiejszy tunerek...
 

zorkadar

Member
Mnie też wkur..... te niedoróbki zdecydowanie jest ich za dużo ,wziołem bo oferta programowa w hd miała sie rozwijać a tu dalej kupa.Jakbym wiedzial to zostałbym dalej przy analogowej bo nie wiedze wielkiej rożnicy w odbiorze normalnych kanałow.
 

kmilewe

New member
zorkadar napisał:
Mnie też wkur..... te niedoróbki zdecydowanie jest ich za dużo ,wziołem bo oferta programowa w hd miała sie rozwijać a tu dalej kupa.Jakbym wiedzial to zostałbym dalej przy analogowej bo nie wiedze wielkiej rożnicy w odbiorze normalnych kanałow.
Zgadzam się z przedmówcą, to jednak jest analog kodowany cyfrowo (poza HD którego praktycznie brak) żeby trudniej było ukraść sygnał. A w Anglii 18 funtów kosztuje w Tesco tuner do Free Wiew, (mniej więcej tyle co litrowa butelka absoluta). Dla anglika żaden problem. Kupujesz podpinasz z jednej strony do anteny (tej zwykłej, analogowej) z drugiej strony do telewizora, przy pierwszym włączeniu sam wyszukuje kanały i śmiga.
Przejście z analoga na cyfrowy zajmuje 10 min. A u nas wielkie halo i płać za każdy detal.
:mrgreen:
 

vov3

New member
witam
ano mialem opisac wrazenia z przejscia z upc na nke -w promocji kozystna zamiana
-cyfrowa tv jest niewielelepsza od sd ktora mialem w upc a moze taka sama
jak zuwazylem w posiadacze cyfrowej upc mowia to samo
wiec samo przejscie na cyfrowke bez hd nie ma najmniejszego sensu
- hd w nce ogladalem mecz na nsport i tu bajka i tak samo w discowery hd , mgmhd ,tvnhd/program shit/ .tvp hd ,eurosport hd.hbo hd.mtv hd i jakies niemieckie gowna
narazie czego sie obawialem ze jakosc na satelicie moze byc gorsza od kabla jest ok
wkurza mnie talerz na balkonie i dodatkowe kable
neta mam z upc i byc moze za rok jak te pedaly z upc beda mieli porzadna oferte to wroce albo pojde do jeszce innego operatora
cala ta sytuacja nauczyla mnie jednego
czytac sprawdzac i nie przywiazywac sie do jednego bo jak jestes u nich/gdziekolwiek/to maja cie w d..e
 

vov3

New member
ra74 napisał:
vov3: a miałeś hd w upc ? są różnice w stosunku do hd w n ?
jaki masz ekran ?

czesc
mam panasa 42 py8p
nie mialem hd tylko sd za 28zl ta ich dawna promocja druga usluga za 50%
wiec nie moge sie tu wypowiedziec choc obraz w nce jest no idealny ostry dokladny i kolory nie przejaskrawione mysle ze tak samo dobrze jest w upc
w koncu to hd:)
zmienilem operatora ze wzgledu na lepsza oferte cenowa
ale powtarzam sam obraz cyfrowy w nce to niewielkie roznice w jakosci
wiec branie samego obrazu cyfrowego bez hd to glupota-naprawde i strata pieniedzy a i pewnie oszustwo operatorow skok jakosciowy jest widoczny dopiero przy hd
 

lukblo

New member
Cyfrowa UPC w Katowicach

Witam!
Od maja br. mam cyfrową kablówkę UPC (pakiet MAX, a od 3 tyg.Canal Plus i HBO - choć z HBO chyba zrezygnuję). Telewizor Toshiba Regza 37xv500pg (full HD).
Generalnie jestem zadowolony, chociaż oczywiście jest kilka istotnych wad, o których później - najpierw zalety:
1. Jakość obrazu na kanałach HD (a mam ich teraz 7): - często nie można się oderwać od obrazu, szczególnie na NG HD, kiedy lecą jakieś fajne filmy przyrodnicze; także filmy na Canal Plus Film HD i HBO HD (chociaż nie wszystkie filmy są w HD, część materiału jest skalowana i ten wygląda trochę gorzej, ale i tak 100% lepiej niż SD; to, które filmy i programy są na Canal Plus w HD można sprawdzić na ich stronie internetowej).
2. Bardzo dobra jakość obrazu na części programów SD, a mianowicie: Polsat, TVN, BBC knowledge, część audycji Polsatu Sport i Polsatu Sport extra (np. F1), JimJam, Cartoonnetwork, Minimini, "zwykły" Canal Plus (nie HD), i może jeszcze kilka, których nie oglądam.
3. Nagrywarka cyfrowa - do tej pory nie miałem, więc doceniam jej przydatność, fajny pomysł z EPG (choć nie bez wad, o czym za chwilę).
Wady:
1. Część kanałów SD w tragicznej!!!! jakości: TVP Info (nie da się praktycznie oglądać, nie mówiąc już o tym, jak wyglądają transmisje sportu w tym programie - oczywiście wiele zależy od telewizora i jego funkcji korekcji obrazu, ale mój wydaje się niezły a i tak na tym kanale sobie nie radzi); przed kilkoma tygodniami bardzo zła była też jakość TVP2, ale trochę poprawili i teraz jest średnio, tak jak i TVP1- tzn. da się oglądać, jest poprawa w stosunku do analogu, ale bez rewelacji.
2. Brak poprawy oferty programów HD: od czerwca nie przybył żaden kanał HD :(!!! Były szumne zapowiedzi, także na tym forum (chodzi mi o TVP HD czy też inne nie wymieniane z nazwy, a określane tutaj np. przez Handlowca jako niespodzianki). Przecież jest jeszcze co najmniej kilka kanałów, które możnaby dołączyć: Eurosport HD, TVP HD, Discovery HD, MTV HD, może także Nsport HD? Nie wspominam nawet o innych kanałach, jak choćby Luxe TV HD, czy regionalnej TVSilesia HD.
3. Brak napisów na Canal Plus Film - podobno nie zależy to od UPC, ale nich coś robią w tej sprawie!!!
4. Słabo działa EPG, a co za tym idzie nagrywarka włącza się i wyłącza nie zawsze zgodnie z godzinami emisji danego programu - mam nadzieję, że to poprawią, bo chyba da się to zrobić.
5. Cany: ja płacę 100zł za pakiet MAX i chyba (jeśli się zdecyduję na umowę) 30zł za pakiet Canal Plus - myślę, że dla wielu osób jest to drogo, tym bardziej, że platformy satelitarne dają teraz fajne promocje; za aktywację płaciłem 200zł, teraz jest za 100zł - ale chyba to też za dużo.
To tyle, jeśli coś mi się jeszcze nasunie, to napiszę.
Pozdrowienia!
 

lukblo

New member
Cyfrowa UPC w Katowicach

Witam!
Od maja br. mam cyfrową kablówkę UPC (pakiet MAX, a od 3 tyg.Canal Plus i HBO - choć z HBO chyba zrezygnuję). Telewizor Toshiba Regza 37xv500pg (full HD).
Generalnie jestem zadowolony, chociaż oczywiście jest kilka istotnych wad, o których później - najpierw zalety:
1. Jakość obrazu na kanałach HD (a mam ich teraz 7): - często nie można się oderwać od obrazu, szczególnie na NG HD, kiedy lecą jakieś fajne filmy przyrodnicze; także filmy na Canal Plus Film HD i HBO HD (chociaż nie wszystkie filmy są w HD, część materiału jest skalowana i ten wygląda trochę gorzej, ale i tak 100% lepiej niż SD; to, które filmy i programy są na Canal Plus w HD można sprawdzić na ich stronie internetowej).
2. Bardzo dobra jakość obrazu na części programów SD, a mianowicie: Polsat, TVN, BBC knowledge, część audycji Polsatu Sport i Polsatu Sport extra (np. F1), JimJam, Cartoonnetwork, Minimini, "zwykły" Canal Plus (nie HD), i może jeszcze kilka, których nie oglądam.
3. Nagrywarka cyfrowa - do tej pory nie miałem, więc doceniam jej przydatność, fajny pomysł z EPG (choć nie bez wad, o czym za chwilę).
Wady:
1. Część kanałów SD w tragicznej!!!! jakości: TVP Info (nie da się praktycznie oglądać, nie mówiąc już o tym, jak wyglądają transmisje sportu w tym programie - oczywiście wiele zależy od telewizora i jego funkcji korekcji obrazu, ale mój wydaje się niezły a i tak na tym kanale sobie nie radzi); przed kilkoma tygodniami bardzo zła była też jakość TVP2, ale trochę poprawili i teraz jest średnio, tak jak i TVP1- tzn. da się oglądać, jest poprawa w stosunku do analogu, ale bez rewelacji.
2. Brak poprawy oferty programów HD: od czerwca nie przybył żaden kanał HD :(!!! Były szumne zapowiedzi, także na tym forum (chodzi mi o TVP HD czy też inne nie wymieniane z nazwy, a określane tutaj np. przez Handlowca jako niespodzianki). Przecież jest jeszcze co najmniej kilka kanałów, które możnaby dołączyć: Eurosport HD, TVP HD, Discovery HD, MTV HD, może także Nsport HD? Nie wspominam nawet o innych kanałach, jak choćby Luxe TV HD, czy regionalnej TVSilesia HD.
3. Brak napisów na Canal Plus Film - podobno nie zależy to od UPC, ale nich coś robią w tej sprawie!!!
4. Słabo działa EPG, a co za tym idzie nagrywarka włącza się i wyłącza nie zawsze zgodnie z godzinami emisji danego programu - mam nadzieję, że to poprawią, bo chyba da się to zrobić.
5. Cany: ja płacę 100zł za pakiet MAX i chyba (jeśli się zdecyduję na umowę) 30zł za pakiet Canal Plus - myślę, że dla wielu osób jest to drogo, tym bardziej, że platformy satelitarne dają teraz fajne promocje; za aktywację płaciłem 200zł, teraz jest za 100zł - ale chyba to też za dużo.
To tyle, jeśli coś mi się jeszcze nasunie, to napiszę.
Pozdrowienia!
 

trezorek

Member
zsoi3 napisał:
Wrocławianie - podobno macie nowy soft dla Philpisa HD? Jakies wrazenia? :)
Mamy? Dobrze wiedzieć.;) W niedzielę na pewno jeszcze nie było.
Ale jeśli jest, to wkrótce się podzielę pierwszymi wrażeniami.
---------------------
Sprawdziłem. Nie ma nowego softu.
 
Ostatnia edycja:

trezorek

Member
Właśnie włączyłem TV i już jest nowy soft, ale niestety nie zdążyłem jeszcze sprawdzić co nowego. Jedyne co rzuciło mi się w oczy, to "HD" wyświetlone na dekoderze. Inne zmiany jak tylko jutro sprawdzę.

Kolejna rzecz, która na pewno jest, to możliwość nagrywania dwóch programów w tym samym czasie.
 
Ostatnia edycja:

logar4

New member
dekoder HD z nagrywarką w UPC

Od tygodnia mam HD z HDD z UPC i musze powiedzieć, że strasznie się rozczarowałem. (nawet nie chodzi o marne kilka programów HD)
ale o:
1. dekoder się wiesza i musze go resetować na twardo po każdym przejściu w STB.
2. dekoder się grzeje lepiej niż mój kaloryfer w pokoju,
2. kanały HD od czasu do czasu "pikselizują" tak po jakiś 30 minutach oglądania.

co robi UPC….

1. Obsługa UPC mówi, że ten dekoder tak ma ( zupełnie bez sensu - złożyłem reklamację i powiedziałem, że nie będę płacił do czasu naprawy…. No i czekam na odpowiedź….)
4. Serwisant był powiedział że faktycznie maja problem z softem w tym dekoderze i dodatkowo pogmerał coś w instalacji ale nic się nie poprawiło.(na testach pokazywał 50 – 60% dla kolejnych paczek podobno miało to wystarczyć)

Czy macie podobne problemy, jak sobie radzicie ? Czy coś wiecie o tym nowym sofcie co to ma niby kiedyś być ?

Piotr R.

_________________________________________
Samsung LCD 40" seri 6 UPC HD z HDD
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Znajomy miał taki problem z wieszaniem się. Wymieniali mu sprzęt kilkakrotnie, kiedy wszedł nowy soft problem się sam rozwiązał. Zarządaj wymiany dekodera.
 

logar4

New member
lepp napisał:
Znajomy miał taki problem z wieszaniem się. Wymieniali mu sprzęt kilkakrotnie, kiedy wszedł nowy soft problem się sam rozwiązał. Zarządaj wymiany dekodera.

Właśnie rozmawiałem z UPC, powiedzieli, że dekodera nie wymienią (to nic nie da) bo to sprawa softu i muszę czekać tylko nie wiadomo ile (ciekawe czy każą mi w tym czasie płacić... w końcu dekoder nie działa prawidłowo to niby dlaczego mam płacić za źle dostarczona usługę?), a co do sygnału, to miły Pan z linii technicznej powiedział, że serwisant źle wykonał swoją pracę (chyba zrobił jakiś zdalny pomiar bo powiedział ,że widzi złe parametry u mnie), i że musi serwis jeszcze raz mnie odwiedzić i poprawić instalację ....

poczekam i zobaczę co tym razem naprawią...

Piotr R.
 

MarioM74

New member
logar4 napisał:

Czy macie podobne problemy, jak sobie radzicie ? Czy coś wiecie o tym nowym sofcie co to ma niby kiedyś być ?

To ja dzisiaj będę miał technika z UPC, bo i mój dekoder HD zaczął szwankować: sam przełączał kanały i się resetował. Wyłączyłem go z prądu na dwa dni, żeby bez sensu nie działał; wczoraj włączyłem to TVN HD miałem na zielono przez jakieś 20 minut (reszta kanałów OK), ale ustało samoczynne przełączanie się kanałów... chyba... bo dzisiaj w nocy sam się uruchomił i chciał coś nagrywać :???:
Ciekawe co mi technik powie.

pozdrawiam
Mario
 

zsoi3

New member
Bez reklam
logar4 - jaka masz wersje softu? moze Twoj soft jest tak stary, ze stwarza takie problemy - a z jakis powodow nieaktualizuje Ci sie na soft, ktory powinien byc w chwili obecnej (bodajze 3.5.0.21)...

jaka masz temperature mediaboxa (menu - potem wpisz 1789)

w moim mediaboxie nic takiego nie wystepuje - owsze; ma on swoje wady ale generalnie dziala stablnie i nie grzeje sie jak kaloryfer :)
 
Do góry