HD w UPC

fajny52

New member
upctechnical napisał:
nie miałem ostatnio okazji tu zajrzeć (urlop), ale jeśli chodzi o cennik to jeśli w miejscu gdzie mieszkacie jest jakiś inny dostawca netu czy TV to dla UPC są to tzw. rejony objęte konkurencją i tu niespodzianka od 01.10.2008
przykład

mediaBoxHD select + Internet 2Mb za 69zł
mediaBoxHD select + Internet 2Mb + tel NonStop za 109zł

zadzwońcie 0801949596
---
W STB Thompson PVR jest już nowy soft dla Philipsa będzie lada dzień.
---
Czy Bytom (woj. śląskie) jest objęty rejonem konkurencji?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
upstechnikal - a TVP HD? pisales - wkrotce.... :hmm:
co do softu - ok. fajne.

a czy wiesz, kiedy zostanie ukatywniony przycisk radio i emitowana nazwa rozglosni na wyswietlaczu?

czy nowy soft poprawia wydajnosc mediaboxa?
 
Ostatnia edycja:

Misiek99a

New member
witam
proszę o więcej danych o nowym sofcie. Pierwsze pytanie: kiedy ? !!!. Drugie pytanie. czy rozwiąże problem zupełnej blokady dekodera (pilota) po włączeniu dekodera i telewizora przez kilka minut - dotyczy współpracy z telewizorami Sony i Samsung (chyba tylko niektóre modele). Z uwagi na to że mnie dotyczy ten problem z utęsknieniem czekam na ten soft (wszelkie porady o konieczności wyłączenia podświetlenia w tv, wyłączenia innych systemów - w tym active control okazały się nietrafione) jedyna nadzieja w sofcie, jeśli to nie zadziała to oczywiście muszę zmienić kablówkę ( zresztą nie tylko ja) bo to poważna wada. W tym świetle inne bajery w nowym sofcie nie mają dla mnie znaczenia
 

zsoi3

New member
Bez reklam
oczekujac na odpowiedz upctechnikal'a dodatkowo zainteresowala mnie ta funkcja "Search" widoczna na zrzutach z ekranu Guide w dokumencie, ktory zostal tutaj podany wyzej. upstechnikal - co to za funkcja?
 

poczekaj

New member
Witam wszystkich.
Mam następujące pytanie: czy u kogoś jest problem z telegazeta? U mnie nie wyświetla wszystkich stron, np. na Canal+ stron sportowych nie sposób wyświetlić. I druga sprawa: u mnie nagrywarka nagrywa zaplanowane programy z opoznieniem. Czasem kilku minut. Czy ktoś ma to samo?
 

lepp

New member
Bez reklam
Też mam wrażenie, że nagrywarka startuje z opóźnieniem, dlatego nastawiłem margines na 10 minut.
Telegazety nigdy nie odpalałem i pewnie nie odpalę. Nawet nie wiem jak to się robi :p
 

ADBAR70

Klub HDTV.com.pl
VIP
Misiek99a napisał:
witam
proszę o więcej danych o nowym sofcie. Pierwsze pytanie: kiedy ? !!!. Drugie pytanie. czy rozwiąże problem zupełnej blokady dekodera (pilota) po włączeniu dekodera i telewizora przez kilka minut - dotyczy współpracy z telewizorami Sony i Samsung (chyba tylko niektóre modele). Z uwagi na to że mnie dotyczy ten problem z utęsknieniem czekam na ten soft (wszelkie porady o konieczności wyłączenia podświetlenia w tv, wyłączenia innych systemów - w tym active control okazały się nietrafione) jedyna nadzieja w sofcie, jeśli to nie zadziała to oczywiście muszę zmienić kablówkę ( zresztą nie tylko ja) bo to poważna wada. W tym świetle inne bajery w nowym sofcie nie mają dla mnie znaczenia
Umnie dzieje się tak samo model tv to plazma panasonic pa-60 nawet nie mam żadnych z wymienionych przez kolegę ulepszaczy obrazu .Dekoder działa poprawnie jeśli przejdę na tryb av w tv i wwyświetlą się mrówki zamiast kanału Nie wiem co mam zrobić technik był i nic nie zrobił powiedział że nic nie poradzi może ktoś coś podpowie ?
 

ravel

Banned
ADBAR70 napisał:
Dekoder działa poprawnie jeśli przejdę na tryb av w tv i wwyświetlą się mrówki zamiast kanału Nie wiem co mam zrobić technik był i nic nie zrobił powiedział że nic nie poradzi może ktoś coś podpowie ?
Niestety nic nie da się z tym zrobić :(
 

bulek

New member
lepp napisał:
Też mam wrażenie, że nagrywarka startuje z opóźnieniem, dlatego nastawiłem margines na 10 minut.
Mam dokładnie to samo. Nagrania startują z kilkuminutowym opóźnieniem mimo, że na dekoderze widnieje prawidłowy czas. Takie nagrania na liście widoczne są z wykrzyknikiem na czerwonym kwadracie, a w info pisze, że nagranie nie mogło wystartować na czas z powodu konfliktu z innym nagraniem. To oczywiście jest bzdura, bo nawet jak mam jedno nagranie na dzień to i tak tak samo pisze. Też póki co ustawiłem 10 min wcześniej do nagrywania i opóźnień na razie nie mam, tylko muszę czasem przewinąć kilka minut do przodu, żeby obejrzeć.
 

zorkadar

Member
bulek napisał:
Mam dokładnie to samo. Nagrania startują z kilkuminutowym opóźnieniem mimo, że na dekoderze widnieje prawidłowy czas. Takie nagrania na liście widoczne są z wykrzyknikiem na czerwonym kwadracie, a w info pisze, że nagranie nie mogło wystartować na czas z powodu konfliktu z innym nagraniem. To oczywiście jest bzdura, bo nawet jak mam jedno nagranie na dzień to i tak tak samo pisze. Też póki co ustawiłem 10 min wcześniej do nagrywania i opóźnień na razie nie mam, tylko muszę czasem przewinąć kilka minut do przodu, żeby obejrzeć.
Potwierdzam mam to samo,po wejściu w kalendarz nagrań mam do zmiany tylko koniec nagrania a jak zmienić początek?
 
Ostatnia edycja:

jacecek

New member
Dziś przeprowadziłem mały test (nie chodzi o treść tylko o sposób działania nagrywarki). Nastawiłem w przewodniku trzy kolejne pozycje - Klan, Jaka to melodia i Plebania (oczywiście przesunięcie czasowe 0 i 0 bo krzyczał, że konflikt nagrań). Dla porównania puściłem nagrywanie na stacjonarnej nagrywarce z HDD. Na mediaboxie pierwsze nagranie (Klan) zaczęło się ok 5 minut przed początkiem odcinka i skończyło sporo po jego zakończeniu . Przerwa między Klanem a Jaką to me.... trwała ok. 5 sekund. Sytuacja powtórzyła się miedzy JtM a Plebanią (jednak nagrywanie Plebanii rozpoczęło się ok. 10 sekund po rozpoczęciu emisji odcinka. Najciekawsze było zakończenie - nagranie skończyło się w czasie trwania filmu - jakieś 1,5 minuty przed końcem. Aby jakoś usystematyzować wnioski ustawiłem jeszcze na TVN serial Na Wspólnej. Tu nie nagrał się początek (dokładnie nie wiem ile czasu, ale film jest bez czołówki.
W menu nagranych programów pozycje Plebania i Na Wspólnej są z czerwonymi wykrzyknikami.
Jestem na 98 % pewny, że rozpoczęciem i zakończeniem nagrywania steruje nie zegar ale (nie wiem jak to nazwać) sygnał, który zmienia nazwę programu - tego co wyświetla się na przedniej ściance mediaboxa. Napewno było tak w przypadku Plebanii - kiedy w czasie trwania odcinka na panelu wyświetlił się tytuł nastepnego programu i magrywanie się przerwało. To samo było z rozpoczęciem Na Wspólnej - film już się zaczął a tytuł był jeszcze poprzedniego programu.
Nie mam pojęcia jak działa to wcześniejsze rozpoczęcie i opóźnienie zakończenia nagrania ale kilka dni wcześniej nagrywałem coś z 5 min przesunięciem w przód i w tył i też mam wykrzyknik.
 

jacecek

New member
zorkadar napisał:
po wejściu w kalendarz nagrań mam do zmiany tylko koniec nagrania a jak zmienić początek?

Dodatkowy czas przed i po programie ustawia się tak:
1. Menu
2. Nagrywarka cyfrowa
3. Dodatkowe ustawinia
4. i tu sobie możesz ustawić "przed' i "po".
 

4pac

New member
jacecek napisał:
Dziś przeprowadziłem mały test ...j nagrywałem coś z 5 min przesunięciem w przód i w tył i też mam wykrzyknik.
Czyli znaczy to tyle, że kupa z tym nagrywaniem... :(.
Wyobraźcie sobie że jesteście wiernymi kibicami Lecha Poznań i nagranie skończyło się 3 min przed końcem meczu (wiadomo że transmisja trwa dłużej ale tak mi się skojarzyło....)
 

lepp

New member
Bez reklam
Coś jest nie tak, ale z tą kupą nie przesadzajmy. Możesz ustawić duży margines na końcu i wszystko się nagra, bardziej wkurza początek. Nie rozumiem czemu nagrywarka nie nagrywa od początki skoro potem sama wie, że program nie nagrał się w całości.
Generalnie odkąd nagrywam 10 minut przed początkiem wszystko jest ok.
To, że nie zegra steruje nagrywaniem to jasne, nagrywarka korzysta z EPG i może w czasowych problemach z tą funkcją tkwi problem.
 

bulek

New member
Z tym EPG startującym nagranie to bardzo ciekawa obserwacja.. muszę sam przetestować. Z tego więc by wynikało, że jeśli mamy margines 0 min, to nagranie startuje EPG (nazywając w skrócie napis pojawiający się na dekoderze). Jeśli jednak margines np. 1 min, to już nie EPG, ale zegar, który startuje nagranie na minutę przed planowanym zaczęciem się programu w EPG. Jeśli tak by było, to wystarczyłby taki minutowy margines. Niestety mi czerwone wykrzykniki zdarzają się i z 5 min marginesem (nie zawsze). Teraz kiedy używam 10 min marginesu, to zupełnie losowo muszę przewinąć czasem minutę, a czasem dziewięć do początku programu. Wykrzykniki zgłaszałem kiedyś do UPC (wtedy jeszcze nie wiedziałem kiedy występują). Nikt nie umiał mi powiedzieć co oznaczają... znane były tylko czarne wykrzykniki na tle żółtego trójkąta (świadczące o konflikcie). Ostatnią odpowiedź jaką dostałem to "Ponadto sprawa jest już zgłoszona do odpowiedniego działu w celu sprecyzowania innych czynników."

Marginesy są dość kłopotliwe, bo powodują konflikty blisko przy sobie ułożonych programów do nagrania. Wolałbym ich nie używać.
 
Do góry