HD w UPC

jacecek

New member
luxmin napisał:
chcę przejśc z analogowego upc na cyfrową i to od razu chyba z nagrywarką hd.
Mam pytania.
1. Czy po przejściu na cyfrowy sygnał poprawiła się jakośc obrazu bo narazie u mnie nie jest dobrze jeśli idzie o analog a mam panasa 85 lx
2. Jak duży dysk twardy jest zamontowany w tej nagrywarce
3. Jak się ma własną nagrywarkę dvd czy można jakoś tam podłączy żeby móc nagrywa choby pozostałe kanały w cyfrówce
4. Chciałbym wziąś pakiet selekt z nagrywarką i pytanie ile kosztuje założenie i na jak długo obowiązuje umowa. Dzwoniłem tam do nich i o ile zrozumiałem założenie kosztuje 100 zł ale chciałbym się jeszcze upewni a zapomiałem o umowie


ad.1. Mam panasa PV80 więc moje odczucia nie do końca mogą się sprawdzić na Twoim sprzęcie ale po instalacji sygnału cyfrowego obraz na ekranie poprawił się tak, jakbym zdjął jakąś folię zabezpieczającą - kolory zyskały pełniejsze nasycenie a krawędzie się wygładziły i jednocześnie obraz wyostrzył się.

ad.2. Dysk ma 250 Gb - ok. 60 godz. nagrań - ilość wolnego miejsca (oraz poszczególnych nagranych już pozycji) wyświetlana jest w procentach.

ad.3. Mam nagrywarkę LG z HDD. Jedyna możliwość podłączenia z MEDIABOXEM to eurozłącze. Można przegrać z dysku mediaboxa filmy na dysk nagrywarki (np. w celu obróbki) lub bezpośrednio na płytę DVD. Efekt końcowy jest trudny do jednoznacznej oceny - np. przegrałem Shreka 3 (nagrany na mediaboxie w HD) i odtwarzany z płyty wygląda b. dobrze - można porównać jakość do DVD (oczywiście do HD jej daleko). Natomiast nagrany w HD program z TVn po przegraniu wygląda strasznie - gorzej niż nagrany z sygnału analogowego przez tuner nagrywarki bezpośrednio na płytę. Oczywiście nagrywać możesz tylko ten sygnał, który "idzie" na telewizor. Nie sprawdzałem czy ma znaczenie ustawienie skalowania obrazu na wyjściu z mediaboxa (auto, 720, 1080) ale być może ma.

ad.4. Instalacja kosztuje 100,- zł, natomiast czas trwania umowy zależy chyba od paru rzeczy i jest to indywidualna sprawa, ale jeśli nie masz aktualnie podpisanej żadnej umowy to raczej na pewno na 12 miesięcy.
 

iluv3city

New member
Wersja softu - sprawdzenie

Witam,

aby sprawdzic wersje oprogramowania w Mediabox HD z nagrywarka (czarna skrzynka):

Klikamy na pilocie MENU -> Ustawienia -> Diagnostyka -> Wersja oprogramowania (chyba 3 pozycja od gory).

Pozdrawiam,
il3c
 

Misiek99a

New member
nowy soft

nie pojmuję, może ktoś mnie oświeci. Dlaczego Wrocław ma nowy soft a Warszawa i Katowice nie. Czekam na ten soft, jest ostatnią deską ratunku dla mojego dekodera
 

wek

New member
Misiek99a napisał:
nie pojmuję, może ktoś mnie oświeci. Dlaczego Wrocław ma nowy soft a Warszawa i Katowice nie. Czekam na ten soft, jest ostatnią deską ratunku dla mojego dekodera

Opole też czeka na nowy soft :)
A co do Wrocławia, to mam na to taką teorię: zdaje się, że Wrocław jako ostatni dołaczył do cyfrowego UPC, tak? A więc pewnie tam mają najmniej abonentów cyfrowych, więc uruchomili najpierw właśnie tam nowy soft pewnie pilotażowo, najmniej klientów, a więc najmniej problemów, gdyby coś jednak było nie tak. Jak się po pewnym czasie wszystko sprawdzi to pewnie puszczą na resztę Polski. Taka to właśnie moja teoria :)
 

hugo75

New member
w Krakowie też już mam nowy sofcik i z tego co widze to chyba znikły mi piksele i artefakty na C+Film HD i HBO HD, z którymi się męczyłem ponad miesiąc i trzech instalatorów którzy próbowali je usunąć bez skutecznie :eek:k:
pawel-krk równo pisaliśmy z Krakowa hehe
 

MarioM74

New member
Zastanawiam się jaki w końcu mam numer softu w swoim Mediaboxie... bo tak, jak wybieram Menu->Ustawienia->Diagnostyka, to mam podanie Wersje Oprogramowania: 3.5.0.21

A jak wybiorę Menu->i wstukam 1789, to podaje mi oprocz temp Mediaboxa i innych tam, także numer oprogramowania: 2.8.12

To w końcu które to numer wersji softu?

pozdrawiam
Mario
 

bulek

New member
Ten pierwszy to numer wersji. Wyłącz dekoder (tzn. przełącz w czuwanie) i poczekaj z 10 min. Powinien sam zacząć się upgradować do najnowszej wersji.
 

iluv3city

New member
Nowy soft

Witam,

Gdansk potwierdza nowa wersje softu.

W menu wyswietla sie jako: 3.7.1.109

Przemyslenia po pierwszych minutach pracy z tym softem:
1. Wszystko dziala znacznie szybciej - uruchamianie menu; guide i ogolna "kllikalnosc" polecen;
2. Poki co, nie daly sie slyszec poprzednio zglaszane ciagle "przycinanie" dzwieku z dekodera na wszystkich kanalach;

Kolejnymi spostrzezeniami podziele sie w miare pracy z softem.

Pozdrawiam,
il3c
 

Alan83

New member
Mieszkam w Gdansku. W poniedzialek (niestety to ich jedyny wolny termin) przyjdzie do mnie instalator z UPC. Poki co nie mialem okazji osobiscie przyjzec sie cyfrowej telewizji i dekoderowi poza materialami promocyjnymi.
Bede bral wersje najdrozsza. Ponoc na miesiac maja mi wlaczyc HBOi Canal+ na probe.
Z pewnoscia zdam relacje jak wyglada sytuacja na forum. Poki co mam kilka pytan dla bardziej zorientowanych w temacie:

1. Zakladam ze dekoder z nagrywarka jest tylko jednego producenta i ze nie istnieje wybor urzadzenia jak to mialo czasami miesjce w przypadku modemu do internetu? Jesli bylo by inaczej czego sie domagac i na co zwrocic uwage przy montarzu?

2. Czy material nagrany przez mediabox mozna jakos bezstratnie przerzucic na komputer?
Ktos wczesniej wspomnial o "Euro zlaczu" ale przesylanie w takiej formie obrazu to spora utrata jakosci.

3. Jako ze mam solidna panormake 22'' Samsunga marzy mi sie na niej odbior cyfrowej telewizji. UPC nie oferuje nawet za dodatkowa oplata wsparcia drugiego odbiornika a drugiego dekodera brac nie zamierzam bo to za duzy wydartek (moze kiedys firma pomysli o tym problemie)

Moze ktos napisac w jaki sposob najlepiej sposob rozdzielic sygnal? Oczywiscie licze sie z tym ze bede musial ogladac ten sam kanal na dwoch odbiornikach ale niestety nie mieszkam sam w domu i akurat w godzinach nocnych byloby to nie istotne.

Komputer jest z analogowym tunerem ale zapewne jesli nie jest konieczne uzycie jego gniazd S-VIDEO nabede (najlepiej wskazany przez Was) tuner cyfrowy.
Widzialem na allegro bezprzewodowe transmitery ktore pozwalaly nawet na zdalne przelaczenie kanalow. Nie wiem tylko jak to dziala w praktyce. Mam pociagniety kabel antenowy w scianie do drugiego pokoju wiec moglbym go dalej wykorzystac tylko nie wiem czy jest to mozliwe. Zakladam ze instalator z UPC nie wiele mi pomorze wiec licze na wasza pomoc.

4. Czy UPC zamierza w jakims konkretnym terminie wprowadzic TVP Sport?
 

iluv3city

New member
Odpowiedzi Alan83

Witam,

z pewnoscia nie jestem najbarzdziej doswiadczonym uzytkownikiem, ale postaram sie odpowiedziec wg. mojej wiedzy:

1. Dekoder jest jeden dla kazdej opcji. Tym samym wybierajac pakiet MAX - otrzymasz czarna skrzynke Philips - w moim przekonaniu najladzniejsza.

2. Nie istnieje mozliwosc przerzucenia materialu na kompa. Jedyne opcje to wspomniane podlaczenie innego sprzetu nagrywajacego przez EURO. Pytanie czy dalej chcemy przegrywac.

3. Nie mam pojecia - nie analizowalem tematu.

4. Wszelkie informacje dt. wproawdzania przez UPC to praktycznie czysta spekulacja - byly liczne obietnice, liczne "oczekiwanie" - smutna prawda jest taka, ze poki nie pojawi sie na kanale to mozemy sobie marzyc.. Oczywiscie od marzen sie nie umiera, a czasem jak sie czegos bardzo chce to moze sie wydarzyc ;)

pzdr.
 

wek

New member
No i Opole też już z nowym softem :)
Z tych wszystkich informacji wynika, że już chyba w całej Polsce UPC udostępniło nowe oprogramowanie!
 

burkow

New member
Witajcie,

pjurek02 napisał:
W Wawie też jest juz nowy soft.:)

To prawda, że jest. Poprawiła się szybkość działania, choć i tak daleko od ideału. Duży plus to możliwość nagrywania 2 programów jednocześnie. U mnie cały czas występuje zanik informacji w miniprzewodniku. Czasami brakuje informacji na większości kanałów. U was podobnie?

B.
 
Do góry