HD w UPC

logar4

New member
zsoi3 napisał:
logar4 - jaka masz wersje softu? moze Twoj soft jest tak stary, ze stwarza takie problemy - a z jakis powodow nieaktualizuje Ci sie na soft, ktory powinien byc w chwili obecnej (bodajze 3.5.0.21)...

jaka masz temperature mediaboxa (menu - potem wpisz 1789)

w moim mediaboxie nic takiego nie wystepuje - owsze; ma on swoje wady ale generalnie dziala stablnie i nie grzeje sie jak kaloryfer :)


temperatyra 44 a soft 2.8.12 (numer wersji oprogramowania) :( jak pobrać nowy soft ?

Pro.
 

iluv3city

New member
Pobieranie nowego softu - Philips Mediabox HD z Nagrywarka

Witam,

celem "wymuszenia" instalacji nowej wersji softu - takiej "czystej instalki", postepujmy wg. nastepujacej instrukcji:
1. Odlaczamy od pradu Mediabox;
2. Pod klapka (na prawym rogu urzadzenia) lokalizujemy guzik przewijania - STRZALECZKA W LEWO (to skrajny guziczek po lewej stronie);
3. Jednym palcem klikamy ten guzik i przytrzymujemy (sugeruje wygodne klikniecie, gdyz bedzie konieczne przytrzymanie przez kilka minut);
4. Trzymajac wcisniety guzik, podlaczamy Mediabox do pradu;
5. TRZYMAMY CIAGLE WCISNIETY GUZIK i obserwujemy kolejne komunikaty na wyswietlaczu MEDIABOX: m. in. downloading firmware/software, writing itd.;
6. GUZIK TRZYMAMY WCISNIETY DO MOMENTU AZ MEDIABOX NIE URUCHOMI SIE PONOWNIE I WYSWIETLI WYZEROWANY ZEGAR - guzik mozemy puscic po wyswietleniu sie zegarka.

Gotowe..

Nie jestem specem i nie wiem czy rzeczywiscie konieczne jest trzymanie guzika przez caly ten proces (taka jest instrukcja UPC).

Pozdrawiam,
iluv3city
 
Ostatnia edycja:

iluv3city

New member
Pytanie/Problem z dzwiekiem

Witam,

kilka dni temu zainstalowalem w domu cyfrowa TV z UPC.
Wybralem Pakiet MAX z Mediabox'em HD i nagrywarka.

Wszystko jest ok za wyjatkiem dzwieku.
Praktycznie na kazdym kanale "przycina dzwiek" - mam tu na mysli wystepujace w ronzych odstepach czasu zaniki dzwieku trwajace ok 1sek.

I pytanie: czy ktokowliek sie z takim problemem spotkal? A moze ktos powie, ze taki "urok" cyfrowej TV.. Dodam tylko, ze owe zaklocenia dotycza wylacznie dzwieku - tzn. obraz w tym czasie wyswietlany jest poprawnie.

Sprzet: Mediabox HD z DVR (czarna skrzynia) --> kabel HDMI (testowany zestawowy i wlasny) --> TV LCD Toshiba 37" (37X3000).

Dla wyjasnienia: testowalem 2 kable HDMI, 2 gniazda dostepne w TV i nic - efekt pozostaje.
Zaczalem zastanawiac sie czy to wina TV, ale zadane nagrania tez maja "przycinajacy" dzwiek.

Czy ktos walczyl z podobnym objawem? Czy ktos sobie poradzil? :confused:

Dziekuje i pozdrawiam,
il3c
 

MarioM74

New member
Hej
Wczoraj mi wymienili Mediabox HD na nowy i dzisiaj oglądając "Troję" na TVN HD też mi przycinało dźwięk :???:
Zobaczymy jak to się dalej potoczy.

pozdrawiam
Mario
P.S. Wczoraj technik z UPC mnie zaskoczył - od razu wymieniając sprzęt na nowy. Gdy zobaczył jak stary dekoder sam z siebie nieproszony zaczął nagrywanie programu, powiedział "nie będę ściemniał, od razu wymienię na nowy". Hm...
 

jedrek_125

New member
Taka była transmisja z TVN , ja ,, Troje,, ogladalem w N-ce i zaciecia glosu byly przez caly czas trwania filmu niezaleznie od kanalu , to samo bylo na tvn sd:)
Ostatnio stacja ma chyba jakies problemy bo nawet wersje skalowane na tvn hd sa jakies bezbarwne :)
 

logar4

New member
iluv3city napisał:
Witam,

celem "wymuszenia" instalacji nowej wersji softu - takiej "czystej instalki", postepujmy wg. nastepujacej instrukcji:
1. Odlaczamy od pradu Mediabox;
2. Pod klapka (na prawym rogu urzadzenia) lokalizujemy guzik przewijania - STRZALECZKA W LEWO (to skrajny guziczek po lewej stronie);
3. Jednym palcem klikamy ten guzik i przytrzymujemy (sugeruje wygodne klikniecie, gdyz bedzie konieczne przytrzymanie przez kilka minut);
4. Trzymajac wcisniety guzik, podlaczamy Mediabox do pradu;
5. TRZYMAMY CIAGLE WCISNIETY GUZIK i obserwujemy kolejne komunikaty na wyswietlaczu MEDIABOX: m. in. downloading firmware/software, writing itd.;
6. GUZIK TRZYMAMY WCISNIETY DO MOMENTU AZ MEDIABOX NIE URUCHOMI SIE PONOWNIE I WYSWIETLI WYZEROWANY ZEGAR - guzik mozemy puscic po wyswietleniu sie zegarka.

Gotowe..

Nie jestem specem i nie wiem czy rzeczywiscie konieczne jest trzymanie guzika przez caly ten proces (taka jest instrukcja UPC).

Pozdrawiam,
iluv3city



po kolei komunikaty:

START UPDATE
R LOADING 000.... 100 (CO 10) i tak ze 4 razy
R SAVING 100
chwila czysty wyświetlacz
zegar 00:00
zegar bieżacy czas.



(za pierwszym razem był komunkat FAIL)


mam wersję softu (sprawdzone w diagnostyce) 3.5.0.21, źle sprawdzałem wcześniej to 2.8.12 to wersja CAO (taka wersja widnieje w menu servisowym)

Pro.
 
Ostatnia edycja:

logar4

New member
Troja w TVN HD 17_10_2008

mi też wczoraj rwało dźwięk na TVN HD, dodatkowo gdzieś w połowie filmu zaczęły sie zacięcia wizji (pikseloza) ale po 5 minutach (po reklamach) ustało i wróciło do normy (nawet mam to nagrane dla serwisanta bo myślałem że to tylko u mnie) ale dźwięk przez cały czas był do d....

Pro.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
czy teraz Ci sie wiesza po kazdym przejsciu w StandBy?

co do temp. - temperatura 44 stopnie to jest normalna temperatura pracy dekodera.

sprawdz jeszcze Ci wiatrak z tylu sie kreci
 

jacecek

New member
trezorek napisał:
(...) już jest nowy soft, (...) Inne zmiany jak tylko jutro sprawdzę.

Czemu nic nie piszesz - rozbudziłeś ciekawość (na pewno nie tylko moją) i zostawiasz w niepewności. Prosimy o szczegóły.

U mnie soft jest bez zmian (okolice Warszawy).
 

logar4

New member
zsoi3 napisał:
czy teraz Ci sie wiesza po kazdym przejsciu w StandBy?

co do temp. - temperatura 44 stopnie to jest normalna temperatura pracy dekodera.

sprawdz jeszcze Ci wiatrak z tylu sie kreci

no właśnie może nie po każdym ale prawie po każdym. Witarak działa i po takim zawieszeniu i twardym resecie to daje gorącym powietrzem....
złozyłem reklamację że usługa nie działa prawidłowo i czekam ....
 

aruburu11

New member
jacecek napisał:
trezorek napisał:
(...) już jest nowy soft, (...) Inne zmiany jak tylko jutro sprawdzę.

Czemu nic nie piszesz - rozbudziłeś ciekawość (na pewno nie tylko moją) i zostawiasz w niepewności. Prosimy o szczegóły.

trezorek nie odpowiada, zatem ja zdradze co nowego we Wrocławiu w sofcie do Philipsa HD:
1. mozliwość nagrywania dwóch programów w tym samym czasie,
2. automatyczne zarządzanie dyskiem (można to wyłączyć), jeśli dysk jest bliski zapełnieniu kasuje najstarsze programy, grzecznie pytając wcześniej o zgodę.
3. możliwość zabezpieczania nagrań (dodatkowa ochrona przed skasowaniem),
4. szybciej chodzi przewodnik TV
5. jest nowa grafika na ekranach "prosze czekac" - takie fajne kwaitki UPC
6. przy programach HD swieci sie dioda na wysiwtlaczu
7. nie sprawdzałem, ale można nagrywac całe serie odcinków, jeśli nazwa w EPG ma okresloną formę (numer odcinka, ta sama nazwa itd).
8. podląd w przewodniku TV szybciej się włacza,
9. wybór dnia, lub widoku ma fajniejsza animowaną postać.

Aruburu11
 

jacecek

New member
Aruburu11 - dzięki za info.

Chyba najbardziej użyteczne będzie podwójne nagrywanie. Żeby jeszcze to nieszczęsne EPG dobrze chodziło to było by fajnie.

Czy ktoś może wie kiedy UPC wprowadzi soft w innych regionach ?
 

luxmin

New member
chcę przejśc z analogowego upc na cyfrową i to od razu chyba z nagrywarką hd.
Mam pytania.
1. Czy po przejściu na cyfrowy sygnał poprawiła się jakośc obrazu bo narazie u mnie nie jest dobrze jeśli idzie o analog a mam panasa 85 lx
2. Jak duży dysk twardy jest zamontowany w tej nagrywarce
3. Jak się ma własną nagrywarkę dvd czy można jakoś tam podłączy żeby móc nagrywa choby pozostałe kanały w cyfrówce
4. Chciałbym wziąś pakiet selekt z nagrywarką i pytanie ile kosztuje założenie i na jak długo obowiązuje umowa. Dzwoniłem tam do nich i o ile zrozumiałem założenie kosztuje 100 zł ale chciałbym się jeszcze upewni a zapomiałem o umowie
 

scis

New member
oprogramowanie cd.

Witam,

A wiecie może, kiedy nowe oprogramowanie do Philipsa ma być dostępne na terenie Warszawy?

I czy osoby, które mają już nowe oprogramowanie mają problemy z przerwami dźwięku, takimi jak były opisywane wyżej? (ja mam na tv Sony i zgłaszając do UPC, mówili, że to nie tylko mój problem. A pojawia się tylko gdy dźwięk idzie przez tv, bo gdy nagłośnienie idzie z dekodera przez amplituner to jest wszystko ok)

No i pytanie standardowe, kiedy nowe kanaly HD?! :>
 
Do góry