HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
yacek _b napisał:
brodacz , 3K na ręke ? Cosik mało jak na warunki stolycy . No chyba że to wyłacznie ludzie ze wschodnich terenów .
Dlatego za takie pieniądze żaden fachowiec do nich nie przyjdzie tylko siedzi u konkurencji.
 

pinja

New member
Zdecydowałem się zrezygnować

Po kilkumiesięcznym korzystaniu z oferty HD UPC, zdecydowałem się zrezygnować. Działający w kratkę dekoder (HD z nagrywarką) w połączeniu biurami obsługi klienta, w których nie wiedzą o czym mówią i sami potrzebują pomocy, to ponad moje siły.
Zamieniłem być może siekierkę na kijek decydując się na Cyfrę+, ale na początek jestem mile zaskoczony działaniem dekodera cyfry (HD z nagrywarką). Przełączania kanałów w porównaniu do UPC kilka razy szybsze, EPG działa bez problemów no jeszcze możliwość dostosowania proporcji obrazu to zauważone przeze mnie na kilku dniach używania plusy.

Jeden minus to brak w ofercie kanału Polsat Sport HD, ale muszą być jakieś minusy.

Zobaczymy jak będzie dalej :D
 

jedrek_125

New member
Jeden minus to brak w ofercie kanału Polsat Sport HD, ale muszą być jakieś minusy.

Zobaczymy jak będzie dalej :D[/quote]

I dobrze zrobiłes , UPC to zdecydowanie najgorzej przygotowana oferta cyfrowej tv .Szkoda , bo firma posiadala w koncu wszystkie dane do tego zeby tak sie nie stalo. Obiecanki cacanki jesli chodzi o ofrte kanalow hd , to moim zdaniem nawiekszy przekret na jaki mogla sobie pozwolic firma o takim zasiegu.To niedopuszczlne zeby tak traktowac klientow.
Co do sprzetu to sie nie bede wypowiadal , ale ilosc postow mowiaca o wolnym dzialaniu , zawieszaniu sie , nie swiadczy dobrze o operatorze .
jesli chodzi o cyfre , to juz inna sprawa , ale oferte ma chyba jednak najlepsza N-ka , ale o gustach sie nie dyskutuje , wiec dodam ze wlasnie n-ka dodala eurosport 2 HD do pakietu sport , i oczywiscie nie mam mowy o jakis dodatkowych oplatach z tego tytulu !!
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@jedrek_125
i słusznie, że nie podnieśli ceny bo jak narazie nie ma za co. jest coprawda piękny znaczek esp 2 hd ale jak włączyłem to obraz sd i w proporcjach 4:3 w jakości tvp sport :(

@pinja
a ja mam zupełnie odwrotne odczucia jeśli chodzi o dekodery hd z dyskami (oba philipsa):
ten z upc działa dobrze i sprawnie (szybko, funkcjonalnie, oczywiście parę rzeczy by się przydało),
a gorszego złomu od tego z cyfry jeszcze nie widziałem.

najlepsze wrażenie z posiadanych dekoderów robi (niestety biał, bez dysku) dekoder n-ki.

sprawdza sie stare przysłowie ....
 
Ostatnia edycja:

pinja

New member
Co dokodera, to przed decyzją o zakupie cyfry też czytałem sporo negatywnych opinii na jego temat, ale stwierdziłem, że jak będzie z nim problem to ostatecznie mogę kupić, któryś z dostępnych na rynku i dalej korzystać z cyfry. Tej możliwości nie daje platforma n, która dodatkowo ma ten minus, że nie daje możliwości rozdziału sygnału co przy cyfrze działa bez zarzutu. Pytałem w punkatach n-ki o multiroom, ale wygląda na to, że jeszcze długo nie, a później ........

Podsumowując zmiana operator nie jest łatwa i zawsze się coś traci, pytanie tylko czy zyski zrekompensują straty :confused:
 

jedrek_125

New member
:) to prawda , nie miałem ale jesli chodzi o firme o ogólnopolskim zasięgu to z wszystkich platform jest najsłabsza . a co gorsza nie najtańsza .
Jedynym plusem UPC jest internet , gdyby nie to myślę , że mieliby spore klopoty z utrzymaniem sie na rynku tv cyfrowych .
Mam upc analogowa , i place z internetem 2 mb 59 zl , co moze mnie sklonic do zamiany sygnalu na cyfrowy ? 100%-wy wzrost ceny za uslugę ?plus 1 kanał hd ? NG ? Nikt mnie nie przekona do takiej zamiany.
A przy dobrym sygnale jakosc analogu prawie nie rozni sie od cyfrowego.
Tym bardziej ze 98 % programow nadawanych jest w dalszym ciagu analogowo , wiec co zyskujemy ? zamiane analogu na sygnal cyfrowy , i dostajemy sd tylko tyle ze cyfrowo :). Z tych rozwazan nalezy wylączyć oczywiscie kanaly HD , a własciwie 1 kanal hd NG !
 

yacek _b

New member
jedrek_125 , chyba sie troszeczke mylisz , otóż jest spora różnica pomiedzy sygnałem cyfrowym a analogowym , cholernie widoczna przy lcd lub plaźmie , wiem bo miałem analoga nawet na " bańce" ctr i była różnica ( niewielka , ale była ) , a juz na na lcd i plaźmie bardzo mocno widoczna . Więc prosze niemów że nie ma bo jest i potwierdza to wilelu moich kolegów co mają lcd lub plazmy i odłączą dekoder .
Doszło do tego że ja jak ktoś mnie prosi o radę : lcd czy plazma zaczynam rozmowe ćzy ma dekoder bo bez niego moim zdaniem przejście z dobrego ctr na lcd lub plazme nie ma sęsu .
 

ARobert

New member
Zgadzam się z yacek_b. Analog z kabla w porównaniu z sygnałem dostarczonym przez np. standardowy cyfrowy dekoder UPC daje jednak zauważalna różnicę jakości. Do tego sygnał dostarczany poprzez dekoder daje możliwość skalowania do 16:9 a trzeba dodać, że całkiem sporo się zrobiło już programów nadawanych w tym formacie. Generalnie jednak uważam, że w zakresie podstawowego pakietu programów sygnał cyfrowy nie powinien być kodowany co w telewizorach wyposażonych w tuner mpeg da możliwość odbioru programów w jeszcze lepszej jakości niż poprzez standardowy dekoder, który według mnie powinien być stosowany tylko i wyłącznie w telewizorach bez tunera tzn. pełnić rolę czegoś w rodzaju wydawanego na początku istnienia UPC (PTK) programatora Magnavox.
 

Hienka

New member
A czy ma ktoś może taki problem ja ja.

Otóż mam UPC HD, z czarnym mediaboxem. Podpiąłem go do TV normalnie analogowo (antena) jak i poprzez HDMI do amplitunera i dalej poprzez HDMI do TV.

Mój problem jest następujący. Otóż jak przełączam sobie w dekoderze sygnał z 720p na 1080i - siła dźwięku drastycznie się obniża. Jak normalnie na amplitunerze oglądam na głośności -30dB, tak po przełączeniu na 1080i - na -5dB, i to w dodatku raz jest głośniej a raz ciszej, i to na tym samym kanale (np co drugie zdanie jest głośniejsze).

Anybody?
 

James Bond

New member
Mam trzy pytania odnośnie UPC HD (mam dekoder philipsa z dyskiem).
1. Czy UPC planuje w najbliższym czasie wprowadzenie jakiegoś nowego kanału w HD? Ktoś coś słyszał ?
2. Drugie pytanie dotyczy kabla hdmi. Zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens wymienić ten kabel który dostałem za darmo do dekodera na jakiś lepszy. Czy np porządny, wysokiej jakości kabel (tak za ok 100zł) poprawi zauważalnie jakość obrazu? Czy wogóle da się zauważyć różnice w jakości obrazu między zwykłym kablem hdmi za 20zł a takim profesjonalnym? Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem nabijanie ludzi w butelke. Ktoś ma doświadczenie w tym zakresie?
3. To pytanie dotyczy bezpośrednio dekodera (philips z dyskiem, czarny). Czodzi o to że gdy jest wyłączony to przez ok 80% (a może i więcej) czasu kęci się w nim wentylator. Czy też tak u Was jest z tym chłodzeniem że prawie bez przerwy napiernicza ten wiatraczek w nim? Co tam wymaga takiego chłodzenia skoro jest wyłączony? Ja w każym razie na noc go wyłączam z sieci bo bym przy nim nie zasnął.:)

Tak na marginesie to muszę pochwalić UPC za to że wkońcu skończyły się problemy z napisami. Od dłuższego czasu napisy są właściwie za każdym razem gdy sprawdzam. Oby tak pozostało na zawsze.
 

rokko

New member
odpowiem na pytanie 3 - u mnie niestety tez ten wiatraczek chodzi non stop - więc ten tych chyba tak ma. co do 2 - w dniu kiedy Pan z UPC mi montował kablówkę wyciągnąłem mój kabelek HDMI za około 70 zł, kazał jednak podłączyc na ich - mówił, że wcale nie jest to taka aż najniższa półka. Zresztą sprawdzałem na obu i różnicy w jakości obrazu nie widziałem.
 

plesniak

New member
1. http://media2.pl/media/54542-upc:-160-tys.-uzytkownikow-dtv.-wkrotce-vod,-zmiany-w-ofercie.html

2. Z opini na tym forum wynika że jak nie masz super sprzętu Audio to kabel HDMI daje tyle samo co Złoty HDMI za 600 zł.

3. Warczy huczy i będzie warczeć i huczec taka jego rola i nic sie z tym nie da zrobić. Koledzy z forum proponowali zakup przedłużacza z wyłącznikiem, jeszcze lepszym wariantem jest zakup gniazdka na pilot. Wyłączasz MediaBox i od razu wyłączasz gniazdko. Wejdz na allegro i wpisz "gniazdko na pilota" cena od 30 do 60 zł. Jedna wada jak masz uniwersalny pilot to nie da się się gniazdka wrzucić w activities ze względu na to że sterowanie gniazdkiem jest radiowe (no chyba że masz pilota z funkcją RF).
 

gryzio

New member
(cyt) Największy przyrost liczby abonentów (o 37 800) zanotowała Telewizja Cyfrowa UPC. (cyt)

Przy takich wynikach kwartału, w którym miało się niby rozpocząć masowe odchodzenie abonentów ze względu na kończące się umowy czasowe, to rozszerzanie oferty o nowe kanały jest z punktu widzenia dostawcy wyrzucaniem pieniędzy. Chyba że ktoś te kanały zacznie oferować za darmo ;)
 

plesniak

New member
Wchodzi Polsat HD. Ciekawe jak długo będziemy czekać. UPC chyba jednak z Polsatem nigdy się nie ociągało jeśli chodzi o wrzucanie programów do oferty.
 

biopal123

New member
plesniak napisał:
Wchodzi Polsat HD. Ciekawe jak długo będziemy czekać. UPC chyba jednak z Polsatem nigdy się nie ociągało jeśli chodzi o wrzucanie programów do oferty.
a wiec UPC szybko wlonczy nowe kanaly polsatu i bedzie sie chwalic ze preznie rozwija oferte tv cyfrowej he he
 
Ostatnia edycja:

Oconnel

New member
Mam pytanie odnośnie dekodera UPC (czarny, hd, dysk). Czy ja jako user powinienem się martwić w jakikolwiek sposób o aktualizacje firmware-u? Czy to urządzonko samo się aktualizuje? A jeżeli tak, to w jaki sposób? Mam podpiąć kabel internetowy czy ściąga po kablu?
 

janwojx

New member
Dekoder sam ściąga nowy soft po kablu z UPC. Warunek - musi być w modzie standby, więc nie zostawiaj go cały czas włączonego. Dzieje się to podobno nad ranem.
 

jedrek_125

New member
yacek _b napisał:
jedrek_125 , chyba sie troszeczke mylisz , otóż jest spora różnica pomiedzy sygnałem cyfrowym a analogowym , cholernie widoczna przy lcd lub plaźmie , wiem bo miałem analoga nawet na " bańce" ctr i była różnica ( niewielka , ale była ) , a juz na na lcd i plaźmie bardzo mocno widoczna . Więc prosze niemów że nie ma bo jest i potwierdza to wilelu moich kolegów co mają lcd lub plazmy i odłączą dekoder .
Doszło do tego że ja jak ktoś mnie prosi o radę : lcd czy plazma zaczynam rozmowe ćzy ma dekoder bo bez niego moim zdaniem przejście z dobrego ctr na lcd lub plazme nie ma sęsu .

Ja bede sie jednak upieral ze nie az tak duza co by uzasadnialo 100% przyrost ceny za abonament !!!
Wiem co mowie , rownolegle ogladam N-ke i analogowa UPC , mam porownanie .
 

pilifs

New member
Jestem użytkownikiem HD UPC od 2 tygodni i może to co napiszę jakoś zachęci / zniechęci kolejnych amatorów "cyfryzacji".

Najpierw fusy :confused::

- obraz SD, jak był, tak jest w zależności od kanału, akceptowalny lub nadający się do oglądania na 42" chyba z 4 - 5 m, nie sprawdzałem pokój ma tylko 3 m - jednym słowem mimo sygnału przez hdmi - ble...

- brak możliwości posortowania kanałów wg własnych upodobań

- posługiwanie się pilotem od mediaboxa - mimo że tv też philips, pilot od tv mimo dużo lepszej ergonomi popadł w niełaskę

- najbardziej irytujący jest problem autoformatowania proporcji obrazu, przez kabel analogowy/antenowy działa to wzorowo - po hdmi padaka.
Pewnie bardziej to wina tv ale mogliby puścić tym kablem antenowym odkodowane kanały SD a hdmi zarezerwować dla kanałów HD.

- podobnie jak ktoś pisał wcześniej dźwięk z mediaboxa jest trochę słaby, tv trzeba podgłaśniać o jakieś 5% a "kino domowe" po toslinku nawet o 20%

- oj mały ten dysk, co to jest 250 GB, 30 filmów HD i zaraz trzeba będzie coś skasować

- wiatrak + inne odgłosy... coorfa... rozumiem że urządzenie miało być tanie - nagrywanie 2 programów jednocześnie w letni dzień jest foorfesko głośne

- obecna ilość kanałów HD

- bardzo różnie działający EPG

- wolno działające MENU
To może na koniec kilka plusów :eek:k:

+ może trochę mniej szumów na kanałach SD

+ włączyłem 100 Hz na minimum i nareszcie skończył się "teart"

+ kilka dodatkowych kanałów !E, TV1000, FTV...+ "premium"

+ kanały HD, a szczególnie C+

+ największy - nagrywarka HD - żadko mamy czas i siłę oglądać cokolwiek live, bardzo łatwo programujemy i w chwili wolnego spokojnie oglądamy - idealne przy naszej 10 msc córeczce

W sumie, na chwilę obecną nie polecam. Mam nadzieję że ilość HD w ciągu 12 msc się przynajmniej podwoi i nie trzeba będzie szukać innego dostawcy sygnału.
 
Do góry