HD w UPC

nadine

New member
Cos w tym jest, bo ja posiadam upc mediabox hd recorder od chyba 2-3 miesiecy, i nie mam z nim wiekszych problemow, poza takim, ze wentylator moglby byc cichszy. Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony, chociaz czytajac wczesniej wlasnie ten watek bylem pelen obaw. Glowa do gory, moze i Tobie bedzie dzialac ok ;)
 

ROMI64

New member
nadine napisał:
Cos w tym jest, bo ja posiadam upc mediabox hd recorder od chyba 2-3 miesiecy, i nie mam z nim wiekszych problemow, poza takim, ze wentylator moglby byc cichszy. Ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony, chociaz czytajac wczesniej wlasnie ten watek bylem pelen obaw. Glowa do gory, moze i Tobie bedzie dzialac ok ;)

Stary, nie zwracaj uwagi na posty nieogolonych...
Oni tylko czepiają się wszystkiego.
Pozdro :eek:k:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
ROMI64 napisał:
Stary, nie zwracaj uwagi na posty nieogolonych...
Oni tylko czepiają się wszystkiego.
Pozdro :eek:k:
A Ty naucz się czytać ze zrozumieniem. "Stary" nie polemizuje ze mną lecz przyznaje mi rację. Więc to raczej Ty czepiasz się wszystkiego.
 

rokko

New member
zauwazyłem jedną rzecz na HBO2 - w momencie kiedy mam włączone dzwięk 5.1 polski - amplituner nie widzi tego. Przełączam na 5.1 angielski i jest oki, tylko, że wtedy nie ma polskich napisów? Napisy działają na 5.1 polski. Ktoś ma ten problem?
 

ROMI64

New member
brodacz napisał:
A Ty naucz się czytać ze zrozumieniem. "Stary" nie polemizuje ze mną lecz przyznaje mi rację. Więc to raczej Ty czepiasz się wszystkiego.

Oczywiście masz we wszystkim rację...
Ty nigdy się nie mylisz, jesteś zdecydowanie lepiej poinformowany od
innych forumowiczów !
Proponuję uznać BRODACZA za skarbnicę wiedzy, wzór do naśladowania.
Jego elokwencja, intelekt , kultura osobista i wiedza jest nadnaturalna...
 

Mane

New member
zainstalowlai dzisiaj tv cyfrowa hd i mam juz pierwsza uwage, kanały hd maja takie przyciecia ze przez 1 s jest pikseloza i obraz wraca znowu do normy i tak co jakis czas co to moze byc?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
ROMI64 napisał:
Oczywiście masz we wszystkim rację...
Ty nigdy się nie mylisz, jesteś zdecydowanie lepiej poinformowany od
innych forumowiczów !
Proponuję uznać BRODACZA za skarbnicę wiedzy, wzór do naśladowania.
Jego elokwencja, intelekt , kultura osobista i wiedza jest nadnaturalna...
Dzięki. Wreszcie ktoś to dostrzegł. Warto było czekać...
 

Szymon91

New member
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, jak ogólnie sprawuje się dekoder MediaBox HD (jak wygląda sygnał HD i przede wszystkim SD - bo tych kanałów jest najwięcej).

Czy są jakieś stałe problemy? Liczne zawieszenia lub utrata obrazu, dźwięku?

Z góry dziękuję za informację.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Szymon91 napisał:
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, jak ogólnie sprawuje się dekoder MediaBox HD (jak wygląda sygnał HD i przede wszystkim SD - bo tych kanałów jest najwięcej).

Czy są jakieś stałe problemy? Liczne zawieszenia lub utrata obrazu, dźwięku?
Sygnał HD oczywiście perfekcyjny na telewizorach Philipsa (wiadomo najlepszy producent) nie wiem jak na innych. SD również lepszy niż analogowo (jednak w Szajsungach i Soniaczkach może zachodzic potrzeba oglądania SD na eurozłączu, gdyż te telewizorki słabo sobie radzą z sygnałem SD puszczonym przez HDMI). Co do zawieszeń i pikselozy to dużo zależy od sygnału jaki posiadasz. Jeśli jest za słaby dla dekodera to serwis powinien to naprawić (przy wiekowej instalacji może zachodzić konieczność wymiany okablowania w mieszkaniu). Kłopoty mogą być też przy częstych ostatnio burzach ale wówczas pada także analog. Możliwość nagrywania 2 programów jednocześnie i oglądanie 3-ciego to mistrzostwo świata ;-)
 

vasquez

New member
brodacz napisał:
Sygnał HD oczywiście perfekcyjny na telewizorach Philipsa (wiadomo najlepszy producent) nie wiem jak na innych. SD również lepszy niż analogowo (jednak w Szajsungach i Soniaczkach może zachodzic potrzeba oglądania SD na eurozłączu, gdyż te telewizorki słabo sobie radzą z sygnałem SD puszczonym przez HDMI). Co do zawieszeń i pikselozy to dużo zależy od sygnału jaki posiadasz. Jeśli jest za słaby dla dekodera to serwis powinien to naprawić (przy wiekowej instalacji może zachodzić konieczność wymiany okablowania w mieszkaniu). Kłopoty mogą być też przy częstych ostatnio burzach ale wówczas pada także analog. Możliwość nagrywania 2 programów jednocześnie i oglądanie 3-ciego to mistrzostwo świata ;-)

Philips - najlepszy producent TV? - LOL :)
n/c
 

Marcinamsis

New member
brodacz napisał:
Sygnał HD oczywiście perfekcyjny na telewizorach Philipsa (wiadomo najlepszy producent) nie wiem jak na innych. SD również lepszy niż analogowo (jednak w Szajsungach i Soniaczkach może zachodzic potrzeba oglądania SD na eurozłączu, gdyż te telewizorki słabo sobie radzą z sygnałem SD puszczonym przez HDMI).

Nie no grunt to rzeczowa i obiektywna opinia :D Nie wiem skąd kolega brodacz wysnuł takie wnioski:hmm: Mam "Szajsunga" i obraz SD przez HDMI jest więcej niż zadowalający.
Telewizor Philipsa jest najlepszy ponieważ............:?: 8)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@brodacz,

jeśli obraz na telewizorach philipsa jest tak perfekcyjny jak dekodery ich produkcji, z którymi mam doczynienia (upc i cyfra) to ja ich "pozdrawlaju". większego szajsu nie widziałem :twisted: . ten z upc jest lepszy niż ten z cyfry (bo ten z cyfry to już samo dno), mówię od modelach hd z dyskiem i możliwością nagrywania.
 

Szymon91

New member
Marcinamsis napisał:
Mam "Szajsunga" i obraz SD przez HDMI jest więcej niż zadowalający.

To mnie uspokoiłeś, kupiłem właśnie Sony Z4500 i chciałbym, aby jakość SD była w porządku, nie spodziewam się fajerwerków, ale liczę, że nie będzie pikselozy, ani smużeń, czy podwajanych krawędzi.
 

actchris

New member
Mam Sharpa i obraz z SD jest bardzo dobry, czasami mam problem z odróżnieniem czy to SD czy HD (głównie przyroda i sport) oczywiście pod warunkiem że sygnał jest dobrej jakości.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Marcinamsis napisał:
Telewizor Philipsa jest najlepszy ponieważ............:?: 8)
Ponieważ to model 42pfl9803 w październiku został ogłoszony przez EISA najlepszym wyrobem LCD a obecnie zastąpiony serią pfl9704, przy parametrach której (kontrast 5mln:1, 1 ms, 42 bit kolor i parę pomniejszych) pozostałe wyroby to ramki do fotek. O Ambilight nawet nie wspominam... Ale dobre niestety jest drogie. Nielogicznie drogie...
 

Szymon91

New member
A jaki jest format nadawanych programów w HD? Każdy z nich to 720p czy 1080p? Czy to różnie? Jeśli różnie to czy ktoś orientuję się który w jakim?

I jeszcze jedno, czy w najbliższym czasie są jakieś plany o prowadzeniu kolejnych kanałów w HD?
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Szymon91
ja mam ustawione w dekoderze auto i nie zwracam uwagi w jakiej rozdzielczości jest nadawany sygnał. tv dostaje oryginalną rozdzielczość i ew. przeskalowuje sygnał.
 

vvilk

New member
hahahahaahhahaahha :D
Tak! Zmienią nazwę promocji z "letniej" na "jesienną".
Już kilka razy widzieliśmy te ich przełomowe zmiany.
 
Do góry