Harman Kardon avr 370

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ale ma kilka minusow dla mnie istotnych:
1) problemy z tymi piszczeniami zasilacza itp
2) nie mozna uzywac pendrive w ntfs bo osluguje tylko fat... a moze wie ktos czy ext4 obsluguje ?
3) brak hdmi pass through w standby mode

bede mial Dali Zensor 7 wiec myslalem o marantzie... harman Twoim zdaniem lepszy ? w brzmieniu niby podobne... ?

pozdrawiam...
ad1 serwis to rozwiązuje w tempie rakiety :)
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie liczyłbym na nic więcej jak FAT32
Jak obsługuje NTFS to już dobrze.
Ampli to nie jest kombajn do multimediów. To tylko dekoder/wzmacniacz dźwięku i obrazu z pewnymi dodatkami.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ampli to nie jest kombajn do multimediów. To tylko dekoder/wzmacniacz dźwięku i obrazu z pewnymi dodatkami.

A powinien byc, tak wlasnie widzialbym ampli jako urzadzenie multimedialne. Nie kosztem jakosci, a dodatkowo :)
W tv dostalismy "smartTV" co kiedys bylo nie do pomyslenia, to w ampli nie mozna?
Juz i tak dostalismy AirPlay, Dnla, radia internetowe, sterowanie z poziomu PC, wiec duzo nie brakuje zeby poszerzyc funkcjonalnosc.
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Zgadzam się, fajnie byłoby mieć wszystko w jednym klocku, łącznie z czytnikiem BD, tylko że wtedy upadnie przychód ze sprzedaży osobnych klocków a na to firmy nie mogą sobie pozwolić.
Funkcje które wymieniłeś są dodatkowymi, często dublującymi się z odtwarzaczami BD więc tu problemu nie ma. Problem to laser, coś musi czytać nośnik i firmy na tym żerują.
 

siamer

New member
nie chodzi mi o jakies kosmiczne funkcje ale ext4 to szystem plikow ktorz dziala o niebo lepiej niz fat32, w czasach gdy mamy duze pendrive powiedzmy 32gb to skopiowanie tylu flac na pena zajmuje duzo czasu... na ext4 idzie 2 razy szbciej niz fat...

pozdrawiam...
 

zejnowski

Member
Kurczę widzę trochę sporo ludzi ma problemy z nim, tzn. jakieś mankamenty ma... a Yamato chce się go nawet pozbyć... :/ czyli może jednak marantz 6006/7? Obydwa mi podchodzą brzmieniowo...
 

siamer

New member
tak szczerze to ja nie moge sobie pozwolic na kupno go bo w polsce bede troszke ponad tydzien i chce sie nacieszyc sprzetem i nie bede mial czasu na wysylke do serwisu jakby nie to, to tez bym o nim pomyslal...

tak szczerze to jego wyglad bardziej mi sie podoba niz marantza :p ale wyglad to kwestia gustu oczywiscie...

pozdrawiam...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Awaryjnosci Marantza sie nie obawiaj, obserwuje takze zagraniczne fora i ew.usterki wystepuja w sladowych ilosciach. Sam mam chyba 7 roznych klockow tej firmy i odpukac zero problemow.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
tak szczerze to ja nie moge sobie pozwolic na kupno go bo w polsce bede troszke ponad tydzien i chce sie nacieszyc sprzetem i nie bede mial czasu na wysylke do serwisu jakby nie to, to tez bym o nim pomyslal...

tak szczerze to jego wyglad bardziej mi sie podoba niz marantza :p ale wyglad to kwestia gustu oczywiscie...

pozdrawiam...
Możesz też poprosić przecież w sklepie o sprawdzenie ampli przed wysyłką :)
 

Pr3dator

New member
Czy nie brzęczy ,piszczy ,skwierczy :) u mnie na silę się tego dosłuchuje. W pewnych okolicznościach to słychać ale to musi być kompletna cisza w otoczeniu i głowa blisko ampli. Też się bałem tego mankamentu i pomimo że występuje to albo jestem głuchy albo mi to nie przeszkadza. Ktoś tu na forum pisał ze po naprawie po pewnym czasie znowu zaczyna wydawać irytujące dźwięki. Taki gift od producenta, chyba nie pierwszy i nie ostatni w ich produktach. Poza tym cud miód i orzeszki :)
 

siamer

New member
mam jedno jeszcze pytanie odnosnie tego harmana czy odtwarza od bez problemu pliki FLAC, czytalem rozne opinie ze niektore czyta, a na innej stronie ze czyta wszytkie flac?? co jest bardzo wazne dla mnie w sumie...

pozdrawiam...
 
Do góry