Harman Kardon avr 370

Yamato

New member
tego sie nie wyeliminuje, mialem tak, naprawili, pozniej znow sie to zaczelo dziac, dostalem nowy, bylo ok, po 2 miesiacach lagodnego korzystania (brak czasu) znow zaczal brzeczec

edit: dla potomnych, problem z radiem i rds rozwiazany, pomoglo wgranie nowego softu od nowa ...
 

Maciej_S85

New member
Dobrze, że Ci działa już. U mnie bardziej piszczy niż brzęczy :) A i tak z ciekawości to ten wentylator z tyłu to u mnie się nie załącza, czy to normalne?. Kolumny JBL Studio 180 na max -35dB
 
Ostatnia edycja:

Yamato

New member
u mnie dziala ale go nie slychac, pewnie jak sie mu daj po garach powyzej 70% mocy zaczyna sie mocniej krecic ale wtedy to nic nie uslyszysz :p
 

Pr3dator

New member
U mnie tez brzęczy tyle żeby to usłyszeć musiałem wyciszyć cale otoczenie :D póki co mi to nie przeszkadza , najbardziej denerwuje wolne przewijanie zawartości np. na penniei i to ze po sieci flaków nie widzi (Choc problem z szybkoscia przewijania może tez być uzależniony od predkosci pracy samego pendriv'a, musze sprawdzić na szybszym modelu jak to będzie działać) . Poza tym jestem mega zadowolony. A co do wentylatora to chyba też bezszelestnie pracuje lub odpoczywa (35% JBL Studi 5)
 
Ostatnia edycja:

Maciej_S85

New member
Co do wolnego przewijania po trackliscie to po części wina penow, ale tez system jest skonfigurowany na spokojne przełączanie :).
Co do flackow po sieci to u mnie działa bez problemu. Zainstaluj sobie PS3 Media Server, podłącz komputer z nim do tej samej sieci co HK i uruchom serwer. Po chwili sie znajda i będzie działać. Dodam ze mój router przez który sie łącza ma standard bg, więc bez rewelacji, ale wszystko działa.
 

Pr3dator

New member
Dzieki , rzeczywiście działa , używałem kilku innych programów ale była lipa :D a tu ci miła niespodzianka. A scrolowanie track listy to ten typ tak widocznie ma. W najbliższym czasie sprawdzę pena z transferem ~140mb/90 ale zakładam że nic się nie zmieni.
 

Maciej_S85

New member
Dobra, mój błąd, chodziło mi o Bi-wiring. To już chyba można? Będą jakieś korzyści? I jeszcze jedno, wiecie co trzeba zrobić aby ampli wyświetlał okładki płyt. Ma pole z tą nutką, ale okładek nie wyświetla. Ani z iPhona, ani z usb. U was działa?
 

Maciej_S85

New member
Ale ma chyba z tylu cztery wejścia na kanał po skośe, wiec miejsce na 4 przewody chyba jest. Warto dokupić jakieś wtyczki do kabli bo narazie mam na skrętne :)
Jeszcze pytanie, czy warto dokupić odtwarzacz CD HK HD 980, jeśli słucha się muzyki z Flacków? Wiem, że nie ma wejścia usb i nie ma jak na nim odpalić Flaców,ale chodzi mi o te jego funkcje:
[FONT=&quot]- obróbka dźwięku z najniższym możliwym jitter bazująca na 32 bitowym DSP[/FONT]
[FONT=&quot]- konwerter częstotliwości próbkowania 24 bity 176 kHz[/FONT]
[FONT=&quot]Jak je uzyskać jak mam muzykę w flackach (no poza nagraniem znowu na CD :)) Czy to zaoferuje np. wzmacniacz stereo. Pytam bo jestem trochę zielony
[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

-paulo-

New member
U mnie tez brzęczy tyle żeby to usłyszeć musiałem wyciszyć cale otoczenie :D póki co mi to nie przeszkadza , najbardziej denerwuje wolne przewijanie zawartości np. na penniei i to ze po sieci flaków nie widzi (Choc problem z szybkoscia przewijania może tez być uzależniony od predkosci pracy samego pendriv'a, musze sprawdzić na szybszym modelu jak to będzie działać) . Poza tym jestem mega zadowolony. A co do wentylatora to chyba też bezszelestnie pracuje lub odpoczywa (35% JBL Studi 5)

Jeżeli chodzi o piszczenie i buczenie to dwie różne kwestie.
Jezeli slyszycie buczenie to jest to odglos radiatora koncowek mocy ktory wchodzi w rezonans z obudowa. W serwisie zrobia wam to od reki - sam to przezylem.
Zdarzylo sie to w kilku egzemplarzach.

Ja natomiast mialem dysfunkcje w postaci piszczacych przetwornic w zasilaczu. po ok. 20 minutach piszczal jak najety... Zawiozlem do serwisu wymienili zasilacz na nowy i teraz ogien :-o

Co do wentylatora chlodzacego radiator (bo sa dwa) to zalacza sie jak jest juz naprawde goraco :shock:
Mi zalaczyl sie po ok 10 min grania w stereo na -10dB
 

Maciej_S85

New member
No dobra możecie tu pomóc
Jeszcze pytanie, czy warto dokupić odtwarzacz CD HK HD 980, jeśli słucha się muzyki z Flacków? Wiem, że nie ma wejścia usb i nie ma jak na nim odpalić Flaców,ale chodzi mi o te jego funkcje:
- obróbka dźwięku z najniższym możliwym jitter bazująca na 32 bitowym DSP
- konwerter częstotliwości próbkowania 24 bity 176 kHz
Jak je uzyskać jak mam muzykę w flackach (no poza nagraniem znowu na CD ) Czy to zaoferuje np. wzmacniacz stereo. Pytam bo jestem trochę zielony
 

siamer

New member
witam.

Prawie "mam" juz glosniki dali Zensor 7 (czekaja juz na mnie :D) i teraz mysle nad amplitunerem. Podejrzewam ze w kinie wszystkie beda pieknie sie spisywac ale chcialbym tez aby stereo bylo w miare ok (narazie mam 2 glosniki)...
Myslalem nad Marantz sr6007 (gdzies jest moj temat o tym) ale teraz wlasnie doszedl jeszcze harman kardon AVR 370... co myslicie ?

pozdrawiam...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oba amplitunery dobre. Do Zensorów ja bym był bardziej za Marantzem. Jak ja byłem na odsłuchu to w Harmanie trochę brakowało mi wysokich. Pewnie po kalibracji byłoby lepiej. Marantz brzmiał jaśniej.
 

Yamato

New member
jakby co to moge sprzedac swojego swiezaczka za dobra kaske, stan igielka, oczywiscie caly zestawic + faktura itp, kupowany od szanownego kolegi BN, sprzet sprawuje sie swietnie mimo kilku (minusow), niestety czeka mnie dosc duzy wydateczek zwiazany z hipoteka i musze troche nadrobic zaleglosci, chetnych prosze o konakt na PW
 

siamer

New member
ja chyba jednak skusze sie na marantza... :) wszedzie pisza ze jakosc dzwieku stereo w nim jest bardzo dobra (jak na AV reciver...)

pozdrawiam...
 

siamer

New member
ale ma kilka minusow dla mnie istotnych:
1) problemy z tymi piszczeniami zasilacza itp
2) nie mozna uzywac pendrive w ntfs bo osluguje tylko fat... a moze wie ktos czy ext4 obsluguje ?
3) brak hdmi pass through w standby mode

bede mial Dali Zensor 7 wiec myslalem o marantzie... harman Twoim zdaniem lepszy ? w brzmieniu niby podobne... ?

pozdrawiam...
 

Maciej_S85

New member
Jak bym nie miał HK to napewno brał bym marantza. Za jego uniwersalne brzmienie i za wygląd. Na necie piszą ze stereo w tym HK jest rewelacja jak na ampli do kina. Ja mogę powiedzieć ze dla mnie jest naprawdę dobre. Co do minusów masz racje, sa. Niektóre bardziej denerwujące jak brał passthrough, ale brak ntfs niweluje całkowicie odtwarzanie prze sieć, które jest sprawne. Harman jest jakby bardziej mocarny w brzmieniu, cięższy, ale przyjemny. Jak jesteś z wawy to wpadnij na odsluch.
 
Do góry