Green gosthing w grach

piotr10

New member
Bez reklam
moim zdaniem nie można przyzwyczaić wzroku do FC bo to zaje.... !!! irytuje podczas oglądania.
No chyba, że czegoś nie wiem i ten efekt można zlikwidować ( np. nowszym oprogramowaniem )
 

Filip88

New member
Oprogramowanie raczej nie będzie miało wpływu na wyświetlany obraz, ale skoro niektóre osoby FC nie widzą to widocznie przyzwyczaić się można. Jak wyłączysz opcje deep color w ps3 i włączysz w tv tryb eco to jest troche lepiej, ale gra traci przy tym na jakości obrazu. Mnie z dnia na dzień coraz mniej to drażni, chociaż pewnie jak pogram na lcd u kolegi to znowu sobie przypomnie o tych konturach :(
 

piotr10

New member
Bez reklam
Oprogramowanie raczej nie będzie miało wpływu na wyświetlany obraz, ale skoro niektóre osoby FC nie widzą to widocznie przyzwyczaić się można. Jak wyłączysz opcje deep color w ps3 i włączysz w tv tryb eco to jest troche lepiej, ale gra traci przy tym na jakości obrazu. Mnie z dnia na dzień coraz mniej to drażni, chociaż pewnie jak pogram na lcd u kolegi to znowu sobie przypomnie o tych konturach :(

Ale Ty widzisz też kolorowe kontury? ( żółto - niebieskie )
 

sarinek

New member
można to jakoś obejść, ja zazwyczaj wyłączam celownik w grach (jak jest) i włączam tryb kinowy + tą funkcję "pseudo 600hZ" i powiem że spokojnie da się grać w FPS'y czy to na ps3 czy na xboxie
 

sarinek

New member
Do grania jest tryb GRA! Ale cudujecie...:cry:
wcale że to nie pomaga. Jak gra działa w 30fps to zostaje powidok. Sczególnie w FPS'ach. Nie cuduję tylko nie da się grać długo w tym trybie bo wszystko sie rozmazuje. 600hz jako tako trzyma kontury nie rozmywając ich. Grałeś kiedyś na tej plaźmie wogłóle?
 

Filip88

New member
wcale że to nie pomaga. Jak gra działa w 30fps to zostaje powidok. Sczególnie w FPS'ach. Nie cuduję tylko nie da się grać długo w tym trybie bo wszystko sie rozmazuje. 600hz jako tako trzyma kontury nie rozmywając ich. Grałeś kiedyś na tej plaźmie wogłóle?

Ja musze przyznać że po dłuższym użytkowaniu mojej plazmy obraz stał się lepszy. Wyraźniejszy przede wszystkim, jest więcej odcieni i kolorów+mniejszy efekt fałszywego konturu. Nie wiem jak to się dzieje w plazmach, ale po dłuższym oglądaniu jakichś filmów w HD i tv analogowej obraz w mojej plaźmie uległ znaczącej poprawie i wcale mi się tak nie wydaje bo uważnie się przyglądałem i z bliska i z daleka w różnych grach. Z tygodnia na tydzień widze poprawe. Ciekaw jestem jak długo ten obraz będzie sie tak docierał aż uzyskam efekt prawdziwego HD w tym tv ale warto poczekać bo już mi się podoba :eek:k:
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ja musze przyznać że po dłuższym użytkowaniu mojej plazmy obraz stał się lepszy. Wyraźniejszy przede wszystkim, jest więcej odcieni i kolorów+mniejszy efekt fałszywego konturu. Nie wiem jak to się dzieje w plazmach, ale po dłuższym oglądaniu jakichś filmów w HD i tv analogowej obraz w mojej plaźmie uległ znaczącej poprawie i wcale mi się tak nie wydaje bo uważnie się przyglądałem i z bliska i z daleka w różnych grach. Z tygodnia na tydzień widze poprawe. Ciekaw jestem jak długo ten obraz będzie sie tak docierał aż uzyskam efekt prawdziwego HD w tym tv ale warto poczekać bo już mi się podoba :eek:k:

Ja mam tak samo:) teraz ( jakieś 250h ) obraz jest bardziej rasowy i mniej widze FC i GG ( 20% tego co było ) - może przez wnikliwą kalibracje obrazu ( spędziłem na kalibracji jakieś 15 h :) )
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ja nic nie kalibruje, a obraz coraz lepszy :)
Ja kupiłem mój vt30 od kikiego i kalibracja jaką zrobił jego pracownik może i komuś się podoba ( może ma troszkę więcej szczegółów w czerniach, może lepsze przejścia tonalne ) ale kolorystycznie tragedia - szczególnie i ogólnie:) za żółty obraz!!!!
Trzeba mieć klapki na oczach, żeby tak oglądać.
Więc musiałem prze kalibrować - dodam, że nie zamawiałem kalibracji :) bo od początku wiedziałem, że najlepiej można polegać na swoim oku i preferencjach obrazu.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Przełącz na chwilę na tryb dynamiczny i zobacz czy czasem nie jest lepiej ( powinieneś mniej zauważać FC ) - oczywiście nie namawiam do oglądania tv w tym trybie, chodzi mi tylko o wybadanie czy Twój wzrok reaguje podobnie jak mój na zmianę trybu.
 

Filip88

New member
Przełącz na chwilę na tryb dynamiczny i zobacz czy czasem nie jest lepiej ( powinieneś mniej zauważać FC ) - oczywiście nie namawiam do oglądania tv w tym trybie, chodzi mi tylko o wybadanie czy Twój wzrok reaguje podobnie jak mój na zmianę trybu.

Już wcześniej tak próbowałem grać na różnych trybach. W trybie dynamicznym FC jest mniejszy, ale za to obraz za mocno kontrastujący i chyba czas reakcji jest większy w tym trybie.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A próbował ktoś podłączyć konsolę pod wejście hdmi2(ARC)?
Może tak jak w Lg wystarczy dopasować wejście?Sprawdzić na pewno nie zaszkodzi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry