Green gosthing w grach

misterpawel

New member
To wszystko wyjaśnia.
Nie to niczego nie wyjaśnia- nie potrafisz wytłumaczyć o co ci chodzi.

Piszę ci normalnie,że nie rozumiem,to wypadałoby wyjaśnić, prawda?
A może mam się domyślać "co poeta ma na myśli"?

W swojej wypowiedzi koleżko nie udzieliłeś mi żadnych wyjaśnień tylko zachowałeś się jakby cię atakowano.
Powstawiałeś stwierdzenia a'la to powyżej i pytania otwarte (zakładam ,że wiesz co to pytanie otwarte).
Wystarczyło napisać o co ci chodzi.

mnie nie musisz rozumieć,zrozum siebie
Dziękuję za informację,że nie muszę ciebie rozumieć tylko mam siebie rozumieć.
Bo juz myślałem że dyskusja polega na tym żeby zrozumieć przedmówcę.

No tutaj to już zaprzeczasz sobie - czemu nie pozwalasz innym PISAĆ czegoś czego chca?? Przecież nikt nikomu niby miał nie bronić?
Bez komentarza
Stwierdzenie do którego pijesz to sarkazm koleżko - i właśnie powinno być bez komentarza.....
O czym świadczy twój komentarz????***
Już to widzę jak nadstawiasz 2 policzek
W tej kwestii nie powinieneś zabierać głosu,bo nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi,lub zrozumiałeś niewłaściwie-inaczej byś tego nie napisał.

Co do odniseienia to odpowiem tobie inaczej niż ty mnie: jeśli nie rozumiesz - chętnie wyjaśnię.
Jak się zdecydujesz,czy chcesz zrozumieć - daj znać.

coś nie tak ze wzrokiem???
Ze wzrokiem wszystko dobrze,dziękuję że pytasz.

Jeśłi o mnie chodzi nigdzie nie stwierdzam że "nie bo nie" ale jeśli wypowiadam się o moim tv że np nie mam GG (może kiedyś w końcu będzie) to już powinno świadczyć że mówię to z doświadczenia jakie ja mam z moim TV - pewnie tego też nie rozumiesz.

Ależ to nie do ciebie, to przykład argumentacji (pewnie tego nie rozumiesz)

Oczywiście ,że w twoim świecie ta wypowiedź jasno i klarownie swiadczy,że mówisz o doświadczeniach ze swoim tv.
I oczywiste jest tez iż ja tego pewnie nie rozumiem.

I najbardziej logicznie tutaj wypowiada sie hojlo1 - to nie żart.
Ufff, bo już myślałem ,że to żart.....Swoją drogą ty wypowiadasz się logicznie?
I dalsza dyskusja tutaj nie ma sensu. KONIEC
Kolego,rozumiem,że dalsza dyskusja nie ma sensu i napisałem to już dawno temu,a ty piszesz i piszesz.
Ja tam chętnie popisze z tobą :)

p.s.
Osobiste pytanie-ile masz lat?

***(to jest pytanie otwarte)
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
Klon się melduje.
Tak a'propos - zarejestrowałem się na forum w 2008 roku, bo od tamtego czasu powoli dojrzewam do zakupu PDP. Do tej pory jednak nie pisałem, tylko starałem się czerpać wiedzę z forum - jednak to co wydarzyło się w tym wątku zmusiło mnie do napisania pierwszego posta.
PDP trzy lata temu mimo wszystko nie kupiłem, gdyż wtedy przeszkadzał mi efekt green ghosting (tak gg, nie fc - gdyż w tamtych modelach był on jeszcze widoczny). Ja najbardziej widziałem go na przesuwającym się tekście na scroll'u z news'ami (np. w TVN24).
Później Panasonic, tak jak pisał hojlo1, poradził sobie z zielonym efektem... natomiast coraz głośniej zaczęło robić się o fc.

Ja przymierzam się do VT30. Mam nadzieję, że na europejskim rynku pojawi się wersja 46".
I po cichu liczę na to, że faktycznie w modelach 3D efekt fc będzie ciut mniejszy...
 

motobartcompany

New member
Po co czepiacie się słówek? zielone zjawy, sraczkowate zjawy przecież to jeden pies. Czyli efekt który nie powinien występować, a jest ułomnością tej technologi. Z pewnością kolor tego zależy też od filtra jaki jest zastosowany w telewizorze.

Dlaczego tak się dzieje? http://www.hdtvtest.co.uk/news/plasm...2007040133.htm

Różne pierwiastki chemiczne są używane w produkcji poszczególnych czerwonym, zielonym i niebieskim nalotem fosforu w komórki plazmatyczne.​
Różnica w wynikach właściwości chemiczne zmianę w czasie wzbudzenia i zaniku: niebieski jest najszybszy, zielone, najwolniejszy, a czerwony pomiędzy.
Rozważmy następującą ilustracją ruchu białym paskiem, które wymaga równych mieszanie czerwony, zielony, niebieski (RGB):​
Co wyjaśnia niebieski i purpurowy otoczek na krawędziach przed barem w ruchu, oraz żółto-zielonego szlaku. Ponieważ ludzkie oko jest najmniej wrażliwy na niebieski intensywność, ludzie zwykle tylko ogłoszenia zielone / żółte trasy, gdy obraz jest jasny, porusza się szybko w ciemnym tle.
Im szybszy ruch, lub wyższy kontrast, tym bardziej widoczne stają się szlaki fosforu​
Można też to nazwać smużeniem z dodatkowym zabarwieniem czy też zaciąganiem:hihi:

na hdtvtest.co.uk

W testach telewizorów jest genialna i bardzo czytelna tabelka- a w niej przykładowo:
Samsung PS50C6900



Phosphor trails

Yes, mild yellow-green trails


Panasonic TX-P50VT20 Review


Phosphor trails Yes (reduced); severity depends on individual susceptibility
Panasonic TX-P42G20


Phosphor trails Yes; severity depends on individual susceptibility

Panasonic TX-P42V20B



Phosphor trails Yes; severity depends on individual susceptibility


Co to jest ten Phospor trails ? http://www.hdtvtest.co.uk/news/plasma-phosphor-trail-2007040133.htm
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie - co jest nie tak...,że nie chcecie np doczytać podstaw działania PDP, choćby stąd:
Newnes Guide to Television and Video ... - Google Książki
... a z łatwością przyjmujecie każdą papkę z forum, byle by tylko śmierdziała "made i USA/UK"?

Oni (oprócz paru osób, bo i ja się dokopałem) przez kilka lat bajdurzyli o 400/600Hz, aż otrzeźwienie przyszło (a plazma zawsze tak działała)!

Włączyć wreszcie własny rozum to i problem można w znacznym stopniu rozwiązać.
(jak się zna prawdziwą przyczynę)

W idealnym PDP luminofor powinien pracować jednakowo dla każdej składowej i myślicie że to fora odkryły że jest inaczej?
To producenci mają kłopot i modernizują sprzęt (luminofor mniej - bo jakiegoś przełomu w technologii wysokich temperatur brak) by wyeliminować zjawisko "Dynamicznego Fałszywego Konturu" (o duchach w materiałach naukowych nic nie znajdziecie).

Nie robią tego jak to opisują "papugi" (lub nie robią nic), ale kierują sterowaniem subfield, bo tylko na to maja wpływ.
(nie będę przedłużał - chyba coś na własnej stronce opiszę - wtedy "voodolejstwa papug" się pozbędę)

Oto przykładowy materiał naukowy (na nic się zda polemika z tym materiałem , bo to opatentowane i wdrożone w różnej postaci).
(trudno że ksero cz-b)

Zaznaczam że jest to tylko wycinek problemu (już maja nowe pomysły na 2011rok i "aż się boję".

------------
Zaczynamy:

Proponuje dobrze przyjrzeć się 4 rysunkom, które są opatrzone np. takim tekstem:
According to the invention three sub-field groups are created for phosphor lag reduction. Each of the groups will be coded with the incremental driving/coding scheme. A speciality of this coding scheme is that not every sub-field has an erasing period. The erasing operation will be performed for all previous sub-fields at the end of each sub-field group. The incremental driving/coding scheme has the great advantage that it totally suppresses the dynamic false contour effect. It has on the other hand the disadvantage of a poor grey scale portrayal because the sub-fields code words for the full video level range 0–255 is greatly decimated.
(wytłuszczenia moje, namiaru nie podam, bo wypada ze nie wolno...)

Oto więc rysunki do tego tekstu o ustawianiu subfield , by fałszywy kontur znikł.
A co mają na myśli twórcy PDP pod pojęciem dynamic false contour effect, i czym go regulują?
(dopowiedzcie sobie sami)
Jak im się udaje to inna sprawa (szczególnie w grach), ale jest to tylko jeden wdrożonych projektów i macie sedno problemu.
(oraz większość odpowiedzi dlaczego w rożnych TV jest tak różnie, czy nawet na innym materiale itp.)

Teraz wystarczy trochę oleju w głowie, by zauważyć to na różnego rodzaju filmikach itp (w 99%) błędnie opisane.
Jak już wiemy ze to sprawa subfield to można szukać informacji na ile da rady na to wpłynąć.
I na tym forum są tacy ludzie, który coś w poprawie obrazu wykombinowali.:wink:
(sam uważnie ich czytałem)
Innych podpowiedzi specjalnie nie podam - bo kto ma trochę wiedzy to sobie da radę, a reszcie szkoda tłumaczyć.
I tyle (oprócz sprawy TV za 5000/200zł) ;)

-----------
Oto rysunki (coś się połączyły, ale):
1. macie słynne kolorowe (opisane) kontury przy takim kodowaniu subfield
2. sposób kodowanie subfield "xxx" producenta/modelu
3. zmiana podejścia do kodowania subfield i już efekt kolorów inny (znikomy)
4. pokazane inne kodowanie w tym przypadku "yyy" producenta/modelu
...a kodowań niż przerobili chyba z kilkadziesiąt wariantów (często w serwisówkach do napraw jest wzmianka):
5 - dodałem jeszcze Panasonica z serii VT (by było widać kolejną odmianę)
 

Attachments

  • subfield111.jpg
    subfield111.jpg
    26,1 KB · Wyś: 165
  • subfield121.jpg
    subfield121.jpg
    10,9 KB · Wyś: 159
  • subfield131.jpg
    subfield131.jpg
    29,3 KB · Wyś: 163
  • subfield141.jpg
    subfield141.jpg
    13,1 KB · Wyś: 166
  • panasonicvt.jpg
    panasonicvt.jpg
    13,2 KB · Wyś: 167
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
YouTube - NEW PLASMA LG - GREEN GHOST TEST

Tu macie klasyczny przykład:
- wdrożonej innowacji (chyba z rys 3 i 4) - minimalny niebieski w ruchu (a rok 2008 )
- zerknijcie na opis filmiku (czyli udowadnia brak zielonego, albo wystawiający sobie zakpił opisem ?)
- gwarantuję Wam że wielokrotnie (i na tym forum) filmik był przywoływany jak :Green..."

Dodatkowo uzmysłowić sobie ze taki "film" w praktyce TV nie występuje.
(no ale szum "papugi" potrafią zrobić - tylko na podstawie czego?)

Tak to właśnie jest na forach.
(wstyd że na naszych tez to uchodzi bez komentarza)

No i jak widać (w teorii i praktyce tego działu) Panasonic ma własną "drogę subfield" i zarazem FC największy (ale też nie we wszystkich modelach , sytuacjach jednakowy itp.)

Czy ja coś odkryłem ?
NIE!
Staram się tylko czytać uważnie.
Jednak mniej for internetowych (w kwestiach podstawowych) a wiecej matariałów producenta(ów) czy ludzi pokroju Filipa Kulpy, a nawet tutejszych userów (którym juz sie zapewne też nie chce w kółko sprostowań podawać).

No i przepraszam ze tak dużo "naskrobalem" - ale dzisiaj tylko jednago "klienta" miałem no i na emeryturze nudno. :(
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
Ok niech będzie, tylko jako nieuk i papuga zastanawiam się jakim cudem teraz robią gorszy luminofor niż kiedyś.
A w poziomie też są FC?
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
hojlo jeśli myślisz, że prześle ci za 200zł telewizor za który dałem dwa i pół tysiąca jesteś naiwnie głupi :)

Przez ostatnie kilka dni prześledziłem to forum i zauważyłem, że w każdym temacie w którym ktoś krytykuje PDP pojawia się hojlo i od razu zaczyna swoje mieszanie próbując jak najbardziej zlekceważyć wadę i odciągnąć uwagę od problemu. Zaczyna się czepiać, że ktoś źle jakiś efek nazwał, albo zapewne ma coś źle po podłączane, albo ogląda w złych warunkach, albo jeśli w kolorowych filmach w dzień widzi FC to ma zbyt dobry wzrok (sic!). Ten człowiek jest zarejestrowany jeszcze na kilku innych forach i na każdym prowadzi krucjatę w obronie PDP.

Konkluzja: hojlo jest albo sprzedawcą tego szmelcu albo ma jakiś serwis i dlatego tak zależy mu na zachęcaniu jak największej ilości osób do kupna PDP. Jego posty nie są więc w ogóle obiektywne.

Ja jeszcze raz podkreślę - jeśli chodzi o film SD, DivX - tutaj wygrywa PDP. HD i gry - tylko i wyłącznie LCD.
 

misterpawel

New member
hojlo jeśli myślisz, że prześle ci za 200zł telewizor za który dałem dwa i pół tysiąca jesteś naiwnie głupi

Przez ostatnie kilka dni prześledziłem to forum i zauważyłem, że w każdym temacie w którym ktoś krytykuje PDP pojawia się hojlo i od razu zaczyna swoje mieszanie próbując jak najbardziej zlekceważyć wadę i odciągnąć uwagę od problemu. Zaczyna się czepiać, że ktoś źle jakiś efek nazwał, albo zapewne ma coś źle po podłączane, albo ogląda w złych warunkach, albo jeśli w kolorowych filmach w dzień widzi FC to ma zbyt dobry wzrok (sic!). Ten człowiek jest zarejestrowany jeszcze na kilku innych forach i na każdym prowadzi krucjatę w obronie PDP.

Konkluzja: hojlo jest albo sprzedawcą tego szmelcu albo ma jakiś serwis i dlatego tak zależy mu na zachęcaniu jak największej ilości osób do kupna PDP. Jego posty nie są więc w ogóle obiektywne.

........Amen!

Ja jeszcze raz podkreślę - jeśli chodzi o film SD, DivX - tutaj wygrywa PDP. HD i gry - tylko i wyłącznie LCD.

Polecam prezentacje w domu.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Ok niech będzie, tylko jako nieuk i papuga zastanawiam się jakim cudem teraz robią gorszy luminofor niż kiedyś.
A w poziomie też są FC?
Jak znowu wniosek wyciągnąłeś że to luminofor jest podstawą działania PDP = masz problem.
Pisałem (i to chyba Tobie) - luminofor jest tylko finałem działania PDP i sam z siebie obrazu nie da (nawet najnowszy).
TV steruje całość elektroniki, ale na finał sterowanie "subfield" (jako całość skomplikowanego układu).
To nawet widać na obrazkach pokazanych wyżej - znowu nie dojrzałeś?
(ile razy można to przytaczać - chyba że znasz plazmę działającą na innej zasadzie)


------------------

ratyo1 - jak byś mniej grał i wziął się za solidną wiedzę miał byś więcej trafnych przemyśleń i słusznych wyborów.
Przecież to Twój temat i w nim ciągle udowadniasz że nie potrafisz trafnie wniosków wyciągać (nawet w ostatnim "wejściu").
Ciekawe czy zadasz sobie trudu i znajdziesz gdzie PDP do gier polecam.
Będzie dodatkowa zaleta gdyż zapomnisz na chwilę jak to gra się okropnie. ;)
TV nie pasuje Ci do gier - to przełącz np na Discovery, sporo wiedzy można nabyć podanej w przystępny sposób.
I korzyść umysłowa większa niż z zabijania "wrogów". ;)
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
Jak znowu wniosek wyciągnąłeś że to luminofor jest podstawą działania PDP = masz problem.
Pisałem (i to chyba Tobie) - luminofor jest tylko finałem działania PDP i sam z siebie obrazu nie da (nawet najnowszy).
TV steruje całość elektroniki, ale na finał sterowanie "subfield" (jako całość skomplikowanego układu).
To nawet widać na obrazkach pokazanych wyżej - znowu nie dojrzałeś?
(ile razy można to przytaczać - chyba że znasz plazmę działającą na innej zasadzie)

Wiesz, zrozumienie innych przchodzi Ci z małym trudem.

Twój cytat "W idealnym PDP luminofor powinien pracować jednakowo dla każdej składowej i myślicie że to fora odkryły że jest inaczej?"
 

motobartcompany

New member
W tym momencie włączyłem program N sport na dekoderze turborecorder. na samym dole jest biały pasek i przesuwają się na nim czarne napisy. w ruchu po prawej stronie napisów widzę jak byk zielone krawędzie. Wystarczy dać hold w TV i napisy są idealnie czarne.

Dla tego ja uważam, że pisanie iż efekt zielonkowości w ruchu w nowych plazmach został wyeliminowany jest bzdurą. Bo występuje i tyle!
 

Pe.te

New member
ratyo1 - odpuść już sobie. Albo może raczej dorośnij trochę.

hojlo1 - jakie zalety ma sposób kodowania subfield stosowany przez Panasonic'a, skoro zdecydowali się go używać pomimo większego efektu FC?
Poza tym z przytoczonych materiałów wynika (o ile się nie mylę), że kwestia sterowania subfield jest kwestią właściwie programową. Teoretycznie więc można byłoby sobie wyobrazić stworzenie w TV profilu dedykowanego stricte dla gier - z tak dobranym sterowaniem, aby zminimalizować efekt FC (pewnie kosztem innych parametrów jakościowych obrazu)...
Jednak to chyba zbyt proste... Gdzie jest więc haczyk?
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
ratyo1- Oczywiście na razie masz jakieś tam swoje wyobrażenie że pewnie na lcd był byś super zadowolony, ale nie kolego, tak ci się tylko wydaje :). Kupił byś nawet dobry lcd i pograł dłużej to z pewnością znalazł byś podobnie drażliwą wadę, sam wiem to najlepiej. Możesz krytykować PDP że nie nadaje się do gier, ale ja wiem sam z praktyki że obraz z tych wyświetlaczy doceniają ludzie którzy widzieli już trochę, wady takie jak ten false conturing czy green ghosting są niczym gdy wyrobisz sobie zmysł doceniania naturalnego kontrastu i kolorów z tv, a tego na lcd nie uświadczysz i to widać cały czas, nie tylko w ruchu, czy skrajnych przypadkach. Swoją drogą gdyby nawet nie ten temat to i pewnie nigdy bym tego "defektu" nie wybadał, nie uważam go więc za jakąś tragedie tak jak kontrast i kolory z lcd. To co chce napisać to fakt że lcd i pdp mają wady więc nie warto kategoryzować że PDP nie nadaję sie do gier i narzucać wszystkim swoje zdanie jako jedyną prawdę, bo jest to tylko i wyłącznie TWOJE ZDANIE zaś każdy ma inne gusta i oczekiwania względem obrazu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
W tym momencie włączyłem program N sport na dekoderze turborecorder. na samym dole jest biały pasek i przesuwają się na nim czarne napisy. w ruchu po prawej stronie napisów widzę jak byk zielone krawędzie. Wystarczy dać hold w TV i napisy są idealnie czarne.

Dla tego ja uważam, że pisanie iż efekt zielonkowości w ruchu w nowych plazmach został wyeliminowany jest bzdurą. Bo występuje i tyle!

Jaki posiadasz model?.Pozdrawiam.
 

broda1725

New member
Bez reklam
ratyo1- Oczywiście na razie masz jakieś tam swoje wyobrażenie że pewnie na lcd był byś super zadowolony, ale nie kolego, tak ci się tylko wydaje :). Kupił byś nawet dobry lcd i pograł dłużej to z pewnością znalazł byś podobnie drażliwą wadę, sam wiem to najlepiej. Możesz krytykować PDP że nie nadaje się do gier, ale ja wiem sam z praktyki że obraz z tych wyświetlaczy doceniają ludzie którzy widzieli już trochę, wady takie jak ten false conturing czy green ghosting są niczym gdy wyrobisz sobie zmysł doceniania naturalnego kontrastu i kolorów z tv, a tego na lcd nie uświadczysz i to widać cały czas, nie tylko w ruchu, czy skrajnych przypadkach. Swoją drogą gdyby nawet nie ten temat to i pewnie nigdy bym tego "defektu" nie wybadał, nie uważam go więc za jakąś tragedie tak jak kontrast i kolory z lcd. To co chce napisać to fakt że lcd i pdp mają wady więc nie warto kategoryzować że PDP nie nadaję sie do gier i narzucać wszystkim swoje zdanie jako jedyną prawdę, bo jest to tylko i wyłącznie TWOJE ZDANIE zaś każdy ma inne gusta i oczekiwania względem obrazu.
Święte słowa, dać mu czteropaka :bober:
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Panowie (z problemami), a nie przychodzi Wam wreszcie do głowy by zgłosić TV do naprawy(wymiany).
Zrobić odpowiednią dokumentację i niech dadzą "wolny od wad".
Dlaczego wykluczacie ze macie po prostu wadliwy egzemplarz?
(jak macie większe od pozostałych, niepożądane efekty)


----------------------

Pe.te - (widać na np. ostatnim rysunku, jeden z efektów) - lepszy kontrast od konkurencji, czerń też jest lepsza, rozdzielczość ruchomego obrazu... .
W drugim członie = masz absolutnie rację (i może tak częściowo jest, jak potrafi być osobny subfield dla 50Hz, i dla 60..)
Jednak (wyczytałem oczywiście, ale fragmentarycznie, bo gry mnie nie interesują i 99% moich "znajomych"), jak TV (ze względu ze każdy luminofor pracuje "po swojemu") ma to obliczać subfield dla każdej składowej?
Wypada że machanie "myszką" w różnych kierunkach przekracza możliwości obliczenia, który piksel zapalamy wcześniej itp.
Zauważ że na filmikach z gier często widać ze przy 1wszych ruchach nic się nie dzieje z FC, dopiero po chwili nie wyrabia.
PDP to komputer - ma nawet blok pamięci do przechowywania obrazu i chyba w tym przypadku coś (w Panasonicu szczególnie) zawodzi.
Przy filmach jest lepiej ale jak wiadomo opóźnienie jest (czyli już inaczej TV działa).

Temat "rzeka" bo np, don111, bogaty i inni mają ciekawe wnioski co do sygnału wejściowego i znowu trzeba by się zastanowić czym różnią się w kodowaniu gry że jest inaczej.
Może wystarczy że coś wchodzi raz jako YCbCr a inny jako RGB i już TV przy składaniu się myli.
A może już dostaje mylnie i to uwidacznia?
Stąd np. ta stronka:
http://free.of.pl/x/xboxik/HDMI/HDMI2.html
...nawet przy grach dużo sugeruje, czyli i w tym temacie.

Szkoda ciągnąc dalej (książki napisali...), ale Filip K. się nie myli - Panasonic ma kłopoty z FC i wypada ze im większa rozdzielczość to FC bardziej widoczne (zakładając że znowu w subfield nie grzebią,... a grzebią)

Jednak jak widać, dowolność podejścia użytkowników do FC powoduje że rady nikt nie udzieli (trzeba by na miejscu zobaczyć) , bo np zazielenienie na ciemnych partiach może sugerować wcale nie FC , tylko nieprawidłową gammę G na dole zakresu ("rozjechana" kalibracja).
Samo ustawienie kontrastu też ma znaczenie... .
Itp. itd.

Znowu "napłodziłem" ale krótko się nie da (a to tylko fragment).

I jeszcze jedno - nie jestem zwolennikiem Panasonica (to nie deklaracja, ale praktyka) bo wolę polecić TV co mam mniej kłopotów (a z 90% "ludzi", którym jakoś pomagam to przeciętni oglądacze).
A do gier tez PDP odradzam (wbrew idiotycznym sugestiom co do mojej osoby) - ale z powodów jak wyżej (czyli nie jakości, ale jak ktoś grał na monitorze LCD, to....).
Alę opisuje klientów dorosłych, którzy mają dylemat (a nie pokolenie wychowane na "pokemonach")
"Pokemony" wiedzą swoje, a przeczytanie strony tekstu choćby instrukcji/gwarancji przekracza ich zdolność koncentracji, bo nie ma do kogo np. "strzelać")

Generalnie (niezmiennie do dzisiaj) - każdy TV to nadal niedoróbka (łącznie z LCD i CRT). :sad:
Ten wniosek spora grupa tutejszych userów już dawno wyciągnęła, a że byli tego świadomi to zakupu dokonali prawidłowego. ;)
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
cyt." Panasonic ma kłopoty z FC i wypada ze im większa rozdzielczość to FC bardziej widoczne"
Hmmm, mam odmienne zdanie, im wyższa rozdzielczość tym "dziadostwa" mniej. (np. V20, G20, S10)
W seriach X10, X20 też jest to widoczne gdy przejdziemy z SD na wyższą rozdzielczość.
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
W drugim członie = masz absolutnie rację (i może tak częściowo jest, jak potrafi być osobny subfield dla 50Hz, i dla 60..)
Ja też nie gram, natomiast w moim przypadku opisany efekt przeszkadza podczas oglądania programów informacyjnych - na scrollbar'ach...
A na profil dedykowany dla "News" raczej nie mam co chyba liczyć ;)

Podobno w seriach Panasonic'a z literką "T" (czyli 3D) efekt FC jest mniej zauważalny.
Jeśli okazałoby się to prawdą - to tym bardziej czekam z niecierpliwością na pierwsze recencje VT30...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Z przykrością stwierdzam, że efekt GG, czy FC :) jest zauważalny na moim VT30 i niestety nie tylko w scenach dynamicznych - może być nawet obraz statyczny, wtedy wystarczy że się rozglądam tv 65" obojętnie czy z 2 czy z 6 metrów po ekranie i efekt występuje ( ja dokładnie widzę "duszki" w kolorach żółtym i niebieskim).
Niezależnie czy sygnał sd, czy hd, czy full-hd ( n-ka po hdmi, xtreamer po hdmi )
Na materiałach mniej kolorowych bardziej widoczne, na kolorowych mniej , ale też znacznie.
Bywają wyjątki ( bardzo sporadycznie ) , że efektu nie widzę - np oglądając Mam Talent na tvn hd - pewnie przez to , że oświetlenie i scenę mają niebieskawą:)

O dziwo moja żona prawie nie widzi tego efektu ( tzn. jak jej powiedziałem na co ma zwracać uwagę to zauważyła to FC, ale jej to nie przeszkadza ).
Ja natomiast nie mogę się skupić na oglądaniu obojętnie czego , bo mnie to irytuje ( nieraz przy ruchu efekt dla mnie ma wielkość kilku a nawet kilkunastu centymetrów.

Będę reklamował tv.
 

Filip88

New member
Z przykrością stwierdzam, że efekt GG, czy FC :) jest zauważalny na moim VT30 i niestety nie tylko w scenach dynamicznych - może być nawet obraz statyczny, wtedy wystarczy że się rozglądam tv 65" obojętnie czy z 2 czy z 6 metrów po ekranie i efekt występuje ( ja dokładnie widzę "duszki" w kolorach żółtym i niebieskim).
Niezależnie czy sygnał sd, czy hd, czy full-hd ( n-ka po hdmi, xtreamer po hdmi )
Na materiałach mniej kolorowych bardziej widoczne, na kolorowych mniej , ale też znacznie.
Bywają wyjątki ( bardzo sporadycznie ) , że efektu nie widzę - np oglądając Mam Talent na tvn hd - pewnie przez to , że oświetlenie i scenę mają niebieskawą:)

O dziwo moja żona prawie nie widzi tego efektu ( tzn. jak jej powiedziałem na co ma zwracać uwagę to zauważyła to FC, ale jej to nie przeszkadza ).
Ja natomiast nie mogę się skupić na oglądaniu obojętnie czego , bo mnie to irytuje ( nieraz przy ruchu efekt dla mnie ma wielkość kilku a nawet kilkunastu centymetrów.

Będę reklamował tv.

Ja posiadam od niedawna plazme panasonica TX-p42gt20. Mam bardzo dobry wzrok i jestem wrażliwy na jakiekolwiek wady w telewizorze, ale długo podchodziłem do zakupu tv i wybrałem właśnie ten model z 3d bo na taki było mnie stać max, a i tak przeciążyłem budżet. Wkurza mnie niezmiernie FC ale GG nie mam w ogóle na 100%. Grałem często u kolegi na telewizorze Sony Bravia 40 LCD i obraz tam był zdecydowanie ostrzejszy i wyraźniejszy w grach, co innego w filmach, tutaj już pokłon należy oddać plazmie :krol: Kolory w moim TV są naturalne i odpowiednio stonowane po małej kalibracji. Potrzebuje tylko czasu żeby przyzwyczaić wzrok do tego cholernego FC i będzie dobrze :) Mam jeszcze pytanie do znafców :arrow: Czy jest możliwe aby po jakimś dłuższym czasie użytku FC się zmniejszył? Da rade się to "dotrzeć" ? :confused:
 
Do góry