Green gosthing w grach

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie wszystkie tak mają.
Panasonic odmiennie "subfield" stosuje i stąd u nich to jakoś "nagminnie" wychodzi.

Ps - generalnie PDP jako monitor to nie jest zbyt dobry pomysł.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
wszystkie modele mają w różnym stopniu, choć mam wrażenie że i konkretny egzemplarz ma znaczenie
jak ktoś wie czego szukać i sprawdza ekran pod kątem gg to zawsze coś zobaczy
wg mnie normalnie jest to prawie niewidoczne, tylko w specyficznych warunkach (np pojedynczy element na jednolitym tle + szybkie przesuwanie kamerą), na żywo to nie wygląda tak fatalnie jak na filmikach
 

motobartcompany

New member
....fajne TV, szkoda że żaden model już nie jest produkowany (coś poprzednik nie zauważył).
No i Samsunga jeszcze brak(?).

ratyo1 - a jak ustawisz nasycenie na "0" nadal masz "green ghosting"?

...i coś takiego masz przy kolorach?:
YouTube - LG 50PQ6000 @ RTCW green ghosting test .1

Co z tego że nie jest produkowany? Jak in inżynierowie od samego początku nie potrafią sobie z problemem poradzić.

Tutaj masz Serię C Samsunga.

http://www.youtube.com/watch?v=nz3q3pY9W3M&feature=related

YouTube - plasma_motionblur 005.MOV
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Znowu pokazujesz "fałszywe kontury".:razz:
("green...." - z samej nazwy dotyczył czegoś innego i w praktyce już można uznać za wyeliminowany)

Stąd czekam na pokazanie co ma pytający na myśli.


--------------------
No ale, ....Spokojnych Świąt. :)
 

motobartcompany

New member
Jeżeli został wyeliminowany to skąd ten temat?

Fałszywe kontury w plazmie mają zielony odcień.

Zobacz testy na Panasonic TX-P42V20B/ TX-P42V20/ TX-P50V20B Review

Przy teście każdej plazmy w tabelce masz wpisy:
Phosphor trails: Yes; severity depends on individual susceptibility

Więc to czy widzimy zielone krawędzie zależny jak bardzo staramy się zobaczyć ten efekt i od naszych predyspozycji.

Przypomniały mi się czasy PV70 -w zasadzie to ja zapoczątkowałem temat zielonych krawędzi. Oczywiście na początku było tak, że to ja miałem uszkodzoną plazmę. Po wymianie na PV700 dalej to samo...
Mój V20 cierpi na zielone zaciąganie tak samo jak PV70 ale ja już do tego przywykłem:)
To też stary model?

YouTube - Panasonic TX-P42G20 - Green Ghosting e Lampi Gialli

Jak byk widać zieloną poświatę.
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
Chyba nie czytasz uważnie - nawet namiaru, co podałem.

W fałszywych konturach różne kolorystycznie efekty można dojrzeć (łącznie z zielonym, choć przeważnie ciemno niebieski na przodzie, a "sraczkowaty" z drugiej strony)

"Green..." z samej nazwy dotyczy zielonego (tak trudno to pojąć?) i dotyczył najwolniejszego wygaszania zielonego luminoforu.

Nie drąż tematu , bo zapewne pytający właśnie opisuje "fałszywy kontur".
(tylko "znawcy" na forum takie informacje przekazują)

Pokaże o co mu chodzi, będzie można podjąć dyskusję o eliminacji.

I oczywiście....SPOKOJNYCH ŚWIĄT. ;)
 

motobartcompany

New member
przeczytaj co napisał pytający:

Kupiłem S20 głównie do PS3 i jestem maksymalnie zawiedziony. Green ghosting wcale nie został wyeliminowany i nadal jest bardzo mocno zauważalny odbierając całą przyjemność z grania, obraz statyczny igła, ale wystarczy ruszyć kamerą i dostajemy festiwal zieleni. W ogóle cały ekran jest według mnie zbyt bardzo przesiąknięty zielenią, d
Seria panasonica na rok 2010 fałszywe kontury pokazuje w zupełnie w inny sposób. Przykładowo oglądamy materiał gdzie głowa aktora szybko się przesuwa na jasnym nieruchomym tle. Można łatwo zauważyć, że za głową ciągnie się taka przeźroczysta otoczka, która przy bardzo szybkim ruchu może przybrać kilkucentymetrowy rozmiar.

Na ostatniej fotce widać ten efekt po prawej stronie. Oczywiście głowa jest tylko przykładem
http://www.avforums.com/forums/plas...-owners-blur-pan-shot-issues-part-2-a-16.html

Dodatkowo widać na skroniach i brodzie zieloną poświatę.

Wesołych świąt
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
... Mój V20 cierpi na zielone zaciąganie tak samo jak PV70 ale ja już do tego przywykłem:)
To też stary model? ...
Kurcze - gdzie Ty to widzisz?? Ja mam V20 i nic takiego nie widzę. Oczywiście czasaaaami i nie wiem od czego to jest zależne - jest coś takiego jak "otoczka" np. szybko biegnącego człowieka - ale tam nie ma nic zielonego. Całe szczęście, że ja tego nie widze :).


Miłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radosnych chwil ze swoim ulubionym TV :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Seria panasonica na rok 2010 fałszywe kontury pokazuje w zupełnie w inny sposób.

Chociaż modele 2010 mają ten sam panel G13, to nie można ich wrzucać do jednego wora. Powołujesz się na “Phosphor trails: Yes; severity depends on individual susceptibility”, ale ta sama strona przy teście GT i VT pisze: „Yes (reduced from 2D-only models); severity depends on individual susceptibility” A wszystko z powodu dwu różnych sposobów sterowania tego samego panelu. Na tych rysunkach zamiast „New material” powinno być „New Sub Field drive”.

afterglow.jpg

Panasonic TX-P50VT20/ TX-P50VT20B/ 50VT20 3D TV Review

Wesołych świąt
 
Do góry