Green gosthing w grach

W

witek_z

Guest
hojlo1 zastanawiam się czy ty jesteś normalny czy "pranie wisi ci pod sufitem", nie masz żadnego prawa tak pisać i zachęcać serwisantów do takich praktyk.
Green ghosthing i "fałszywy kontur" (w/g ciebie) w różnych odbiornikach pojawia się z różną "siłą/mocą" i gdyby we wszystkich TV w obrębie jednego producenta było tak samo to byłoby OK, niestety tak nie jest więc coś nie tak jest z tymi najbardziej uciążliwymi odbiornikami.
Opamiętaj się człowieku i miej umiar w tego typu wypowiedziach.

Proszę moderację o usunięcie ostatniego postu użytkownika hojlo1 ponieważ wypowiedź ta godzi w konsumenta i jest niezgodna z prawem konsumenckim.
 
Ostatnia edycja:

Palpiboy

New member
To już jest szczyt absurdu. Drodzy Koleżanki i Koledzy, zacznijcie czytać ze zrozumieniem i uczyć się od osób, które rzeczowo chcą Wam pewną wiedzę przekazać (duży ukłon w stronę użytkownika hojlo_1) a mniej bijcie pianę (choć to akurat w obecnych czasach coraz częściej i skutecznie maskuje brak wiedzy, niestety).

Pozdrawiam
 

ratyo1

New member
hojlo zrozum człowieku że w tym wątku już chyba każdy wie, że ja i jeszcze kilka innych osób mamy problem nie z green ghosthingiem tylko z false contours (w moim przypadku z green false contours) więc przestać robić ze wszystkich idiotów i trywializować tą cholerną wadę.
 
W

witek_z

Guest
To już jest szczyt absurdu. Drodzy Koleżanki i Koledzy, zacznijcie czytać ze zrozumieniem i uczyć się od osób, które rzeczowo chcą Wam pewną wiedzę przekazać (duży ukłon w stronę użytkownika hojlo_1) a mniej bijcie pianę (choć to akurat w obecnych czasach coraz częściej i skutecznie maskuje brak wiedzy, niestety).

Pozdrawiam

Jest zasadnicza różnica między wiedzą teoretyczną a praktyczną.
 

bogaty

New member
Bez reklam
Tu macie przykład false contours na panasie S10.
res2.jpg

Taki syf na ekranie pojawia się w kazdej grze która ma domyślnie włączony V-sync, który niweluje "Screen tearing".Wina nie leży po stronie TV, raczej winiłbym tutaj daną grę.
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
I w ten oto sposób, wątek który chociaż chwilami - głównie dzięki użytkownikowi hojlo1 - był merytoryczny stał się wątkiem-śmieciem, w którym co poniektórzy wylewają swoje żale, przy okazji pokazując totalny brak wiedzy, czy też nawet chęci zdobycia tejże wiedzy (którą nota bene użytkownik hojlo1 podaje im wręcz na tacy)...

hojlo1 - wielkie uznanie dla Twojej wiedzy oraz chęci podzielenia się nią z innymi. Mam nadzieję, że wątek ten czyta dużo więcej osób niż w nim pisze - i że chociaż część z tych osób wyniesie cokolwiek z tej wiedzy, którą próbowałeś się podzielić (mam nadzieję, że przynajmniej te osoby, które chociaż kojarzą nazwisko: Filip Kulpa).

Bo postów niektórych użytkowników (nie chcę nawet wymieniać ich nicków, bo aż wstyd), którzy tak "błyskają" wiedzą porównując np. sposób działania technologi CRT do PDP - szkoda po prostu czytać... To typowy spam forumowy, który nie wnosi nic merytorycznego...

Dlatego tak cenię - nieliczne niestety fora, a raczej grupy dyskusyjne - do których nie można się ot tak po prostu zapisać. Tam jest wiedza merytoryczna i konkrety, a nie wylewanie żali i prześcigujący się pseudo-eksperci, jak tutaj...

hojlo1 - tak trzymaj. Niestety obecnie dorasta "pokolenie 80" - więc nie licz na to, że wszyscy będą takimi samymi inżynierami, jak kiedyś. Mam z tym styczność na codzień w pracy...
Dobrze, że są tutaj jeszcze trzeźwo myślący i przede wszystkim czytający ze zrozumieniem użytkownicy jak Palpiboy czy misterpawel, bo inaczej nie byłoby w ogóle sensu zaglądać na to forum...



A moderować nie należy postów użytkownika hojlo1, lecz chociażby takie bezsensowne wypowiedzi jak np.:
Co mnie tam interesują przemyślenia jakiegoś gościa , fakt jest faktem i tyle w tym temacie.
To idealny przykład, że wystarczy jedno proste zdanie, aby skutecznie pokazać wszem i wobec własną "wartość".

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zobacz jakie Ty bzdety piszesz - dodatkowo OBRAŻAJĄC innych o "takim sobie wzroku". Ciężko Ci się pogodzić, że faktycznie opisywane zjawiska być może nie dotyczą wszystkich.

Brak mi słów - pisanie że masz "taki sobie wzrok" Cię obraziło...luz:blagam:.

Napisałeś potem: "NIE JESTEM FANATYKIEM TV i nie doszukuję się upierdliwie jego wad negując przy tym zdanie innych"...no więc wszystko jest jasne, więc nie wiem po co to wszystko - po co najpierw się rzucasz zaprzeczając, by potem jednak przyznać, że nie widzisz bo...."się nie doszukujesz" i opierasz się głównie na zdaniu oraz opinii innych... bez komentarza stary, bo ten by Cię zapewne obraził...masakra.

Nie mam się z czym godzić - jeśli chodzi o gg i fc to nie ma tu o czym dyskutować - jeśli na przykładowo 100 egzemplarzy danej plazmy 100 z nich ma to zjawisko, to wybacz, ale nie wierzę że w twoim egzemplarzu go akurat nie ma. W takim przypadku skłaniam się ku tezie, że ze wzrokiem u Ciebie zwyczajnie średnio, zwłaszcza że sam przyznałeś, że "się nie doszukiwałeś". I to jest ta twoja praktyka? Nie doszukiwać się? Spoko - rozumiemy się i znamy już twoje pojęcie na temat praktyki.

Odnośnie twojego twierdzenia że jestem teoretykiem - :blagam: :blagam: :blagam:

Zrób coś dla siebie i już się nie kompromituj.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Brak mi słów - pisanie że masz "taki sobie wzrok" Cię obraziło...luz:blagam:.

Napisałeś potem: "NIE JESTEM FANATYKIEM TV i nie doszukuję się upierdliwie jego wad negując przy tym zdanie innych"...no więc wszystko jest jasne, więc nie wiem po co to wszystko - po co najpierw się rzucasz zaprzeczając, by potem jednak przyznać, że nie widzisz bo...."się nie doszukujesz" i opierasz się głównie na zdaniu oraz opinii innych... bez komentarza stary, bo ten by Cię zapewne obraził...masakra.

Nie mam się z czym godzić - jeśli chodzi o gg i fc to nie ma tu o czym dyskutować - jeśli na przykładowo 100 egzemplarzy danej plazmy 100 z nich ma to zjawisko, to wybacz, ale nie wierzę że w twoim egzemplarzu go akurat nie ma. W takim przypadku skłaniam się ku tezie, że ze wzrokiem u Ciebie zwyczajnie średnio, zwłaszcza że sam przyznałeś, że "się nie doszukiwałeś". I to jest ta twoja praktyka? Nie doszukiwać się? Spoko - rozumiemy się i znamy już twoje pojęcie na temat praktyki.

Odnośnie twojego twierdzenia że jestem teoretykiem - :blagam: :blagam: :blagam:

Zrób coś dla siebie i już się nie kompromituj.


Twoje wymadrząnie i przekręcanie sensu wypowiedzi pozostawiam do oceny innym odnośnie krytyki osób mających inne spostrzeżenia niż ty (szczególnie na słodkie tjjjaaaa, jaasne):):
SierzantHarris napisał:
p.s. - ciągle czytam coś w stylu "a u mnie nie ma green ghostingu/fc - u mnie obraz jest żyleta"....tjaa, jaasne - jeśli mam taki sobie wzrok i nie dostrzegam takich rzeczy, to zamiast pisać bzdety na forum, powinienem sobie chociaż z tego zdawać sprawę i nie wciskać ludziom kitu "bo ja nie widzę więc u mnie tego nie ma".

Mnie nic nie obraziło - proste odpowiadam na twoje teorie :) - wiem jak widzę a tego ci nie udowodnię i zaświadczenia od lekarza nie będę przynosił stary!!
Po 2 jednak mam rację, że to ty się kompromitujesz:hihi:bo to ty masz kłopoty ze wzrokiem i umiejętnością analizowania tekstu. Czytaj ze zrozumieniem. Już ci tłumaczę z troską specjalną - masz rację - napisałem że "NIE JESTEM FANATYKIEM TV i nie doszukuję się upierdliwie jego wad negując przy tym zdanie innych"... tak to ja napisałem, a oznacza to tyle że nie doszukuję się wady np. tzw bzyczenia poprzez "wtykanie" głowy w tv - nie rozumiesz sensu wypowiedzi? Żenujące.
I niczemu nie zaprzeczam - występuje u mnie "pływający kontur" (fc?) to wyraźnie o tym mowię i nie ukrywam, że tak nie powinno być. Jeśli na 100% mówię że nie mam Green Ghostingu - to go nieeeeee mam. Jeśli byłbyś obiekywny to nie negowałbyś zdania innych osób popisując się tekstami o czyjejś kompromitacji.
Po kolejne
SierzantHarris napisał:
Nie mam się z czym godzić - jeśli chodzi o gg i fc to nie ma tu o czym dyskutować - jeśli na przykładowo 100 egzemplarzy danej plazmy 100 z nich ma to zjawisko, to wybacz, ale nie wierzę że w twoim egzemplarzu go akurat nie ma..
No zdziw się ale masz 50% racji - bo gg nie mam natomiast jak ciągle powtarzam mam fc. Więc sobie wierz albo nie.

SierzantHarris napisał:
I to jest ta twoja praktyka? Nie doszukiwać się? Spoko - rozumiemy się i znamy już twoje pojęcie na temat praktyki.
Moją praktyka napewno nie jest powtarzanie zdania innych żeby nie "odstawać" bo jeśli masz inne zdanie to jesteś beeee?? Nie wiesz co oznaczać może pojęcie "nie doszukiwać się"?? Oznacza tyle, że czytając jakąś opinię nie biorę lupy i nie gonie do tv szukając "co to może być, bo ktoś to ma to czemu nie ja"??

Brak mi słów, zauważ że takich kompromitujących się jest kliku poza mna - szczęście nie jestem sam :). Mądralo :) dobrze, że jest ktoś tak inteligentny i błyskotliwy na forum i potrafi przywołać do porządnego myślenia.:hihi:
 

sarinek

New member
strasznie wszyscy dupczycie. to miała być dyskusja na poziomie i mieliśmy dojść do tego jak pozbyć się FC a nie kłócenie się co kto widzi i czy zielone jest zielone. Tak na marginesie to ja też nie mam wogłóle GG ale mam FC w niektórych grach.
 

misterpawel

New member
...ależ dyskusja została zakończona i wnioski/podsumowanie uczynione !
(zalecam przeczytać jeszcze raz mój poprzedni post)

hojlo 1 postawił kropkę nad i
(chyba z "rozpaczy" :grin:bo ja bym nawet na to się nie zdobył)

ps:

jest takie powiedzenie :

nie ucz świni latać- marnujesz swój czas i denerwujesz świnię

Proponuję zamknąć wątek.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nigdy mi ta kwestia nie przeszkadzała, ten FC, pewnie gdybym nie przeczytał tutaj o tym to bym nadal nie wiedział o co chodzi. Jest to pewnie z tą kwestią tak samo jak z błyszczącymi ekranami, jednych to drażni, drugich nie. Cóż, na pewno jednak PDP i LCD, co nie wybierzecie, mają takie wady że nie usatysfakcjonują wszystkich odnośnie jakości obrazu, nie jest więc miarodajne stwierdzenie że LCD jest dobre a PDP nie (tak samo i na odwrót). Kwestia taka by wybrać taki odbiornik by te minusy jak najbardziej NAS drażniące były w jak najmniejszej ilości i sprawdzały się do danego, preferowanego zastosowania. W moim przypadku gry/komp LCD, filmy PDP
 

ratyo1

New member
I w ten oto sposób, wątek który chociaż chwilami - głównie dzięki użytkownikowi hojlo1 - był merytoryczny stał się wątkiem-śmieciem, w którym co poniektórzy wylewają swoje żale, przy okazji pokazując totalny brak wiedzy, czy też nawet chęci zdobycia tejże wiedzy (którą nota bene użytkownik hojlo1 podaje im wręcz na tacy)...

hojlo1 - wielkie uznanie dla Twojej wiedzy oraz chęci podzielenia się nią z innymi. Mam nadzieję, że wątek ten czyta dużo więcej osób niż w nim pisze - i że chociaż część z tych osób wyniesie cokolwiek z tej wiedzy, którą próbowałeś się podzielić (mam nadzieję, że przynajmniej te osoby, które chociaż kojarzą nazwisko: Filip Kulpa).

Bo postów niektórych użytkowników (nie chcę nawet wymieniać ich nicków, bo aż wstyd), którzy tak "błyskają" wiedzą porównując np. sposób działania technologi CRT do PDP - szkoda po prostu czytać... To typowy spam forumowy, który nie wnosi nic merytorycznego...

Dlatego tak cenię - nieliczne niestety fora, a raczej grupy dyskusyjne - do których nie można się ot tak po prostu zapisać. Tam jest wiedza merytoryczna i konkrety, a nie wylewanie żali i prześcigujący się pseudo-eksperci, jak tutaj...

hojlo1 - tak trzymaj. Niestety obecnie dorasta "pokolenie 80" - więc nie licz na to, że wszyscy będą takimi samymi inżynierami, jak kiedyś. Mam z tym styczność na codzień w pracy...
Dobrze, że są tutaj jeszcze trzeźwo myślący i przede wszystkim czytający ze zrozumieniem użytkownicy jak Palpiboy czy misterpawel, bo inaczej nie byłoby w ogóle sensu zaglądać na to forum...



A moderować nie należy postów użytkownika hojlo1, lecz chociażby takie bezsensowne wypowiedzi jak np.:

To idealny przykład, że wystarczy jedno proste zdanie, aby skutecznie pokazać wszem i wobec własną "wartość".

Pozdrawiam
O, multikonto hojlo :D
 

hojlo1

New member
Bez reklam
ratyo1 - na siłę mnie wywołujesz (no właśnie do czego?, temat już mnie nie interesje, ale to nie znaczy że masz prawo konfabulować na mój temat i nie tylko)

Wiem ze to trudne słowo (konfabulować), ale wchodzę w innym celu (zmuszasz do obrony).

-----


Zakładam ze nie złamałeś regulaminu tego forum i jesteś zdolny do "określonych czynności prawnych" i rozumiesz co opisujesz choćby tylko w ostatnim wpisie.... ;)

By ukrócić zachowanie wzorowane na poście powyżej (z każdej strony).

Proponuję (publicznie) proste rozwiązanie:

1. jak masz rację w tym:
O, multikonto hojlo :grin:
Przeleje Ci 5000zł (słownie = pięć tysięcy) - opłacę też podatek od darowizny
(bez żadnych obwarowań - ot prezent)

2. Jak nie masz racji (proste do ustalenia - jest to forum publiczne)
- wysyłasz Twój TV Panasonic (opisywany na tym forum do "dzisiaj") w nienaruszonym stanie, kurierem (wybierzesz) z opłatą na miejscu w wysokości 200zł (za wszystko).
Sprawdzę w obecności kuriera i po problemie.

Jednak byś zaczął brać odpowiedzialności za słowa:
- otrzymane 200zł np.:
a/ przelejesz dla tzw. "klona" 100zł (przepraszam @Pe.te,= nie obrażam), jak wyrazi zgodę, pomniejszony o darowiznę
- jak nie wyrazi zgody, masz przeznaczyć na "akcje Owsiaka"
b/ dokonasz zakupu w sklepie "@kikiego na pozostałą sumę i np wystawisz na Allegro/inny sposób (pomogę) i znowu sumę przeznaczysz na "akcje Owsiaka"

Zauważ że za każdym razem (obojętnie jaki wariant wygra) zawsze JA będę dopłacał do "interesu".
Ty za każdym razem będziesz "wygrany":
- pozbędziesz się 'problemu"
- wspomożesz innych
- może otrzymasz spora darowizną
- poćwiczysz umysł
itp. itd
SAME ZALETY.

Przypuszczam ze wybierzesz 3ci wariant (na podstawie Twoich, wcześniejszych wpisów).
Będę kontrolował Twoja działalność i w każdym możliwym momencie korygował Twoje wpisy, gdyż nie wybierając powyższej propozycji publicznie przyznasz że "NIE WIESZ CO PISZESZ", a taka postawa nie ma racji bytu na żadnym forum.

Co wybierasz?
("by zachować twarz" na tak dużym forum = wybór jest prosty) ;)

Pozostałym przypomnę że w ten oto sposób (jak poprzednik nie konfabuluje, a nawet konfabuluje) - będzie On miał sprawę "Green Ghosta" rozwiązaną definitywnie.
Nikt chyba takiej propozycje nie dał. :p


Ps:
Nie chcesz "twarzy zachować" - załóż sobie bloga, tam będziesz "panem piaskownicy". :hihi:
 
Ostatnia edycja:

misterpawel

New member
hojlo nie ucz ratyo1 latać - marnujesz swój czas i denerwujesz ratyo1

p.s.
Właściwie hojlo1, przecież masz multikonta, posiadasz milion adresów mailowych i IP na różnych serwerach
a właściwie misterpawel to tez jest twoje konto
i ratyo1 też bo masz schizofrenię i dyskutujesz sam ze sobą:lol:
wszyscy o tym wiedzą:bober:
teraz nie musisz się bronić!
pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
hojlo1 wiem że nie odpiszesz ale.....
Dlaczego FC widuje się z różną siłą/stopniu w różnych telewizorach, ba nawet różne w obrebie tego samego producenta i modelu? (pytam poważnie)
 

hcl4

New member
hcl4 to też hailo1, bo naraża się mówiąc inaczej niż większość :). A na poważnie - fakt jest taki, że "stety" trzeba się bronić przed dziwnymi atakami i wymądrzaniem się teoretyków myślących zamiast swoim mózgiem - to czyimś. Każdy powinien mieć możliwość powiedzieć jakie zjawiska występują u NIEGO w tv, a nie podważać agresywnie wypowiedzi innych. Trzeba się liczyć z tym, że każdy tv jest inny nawet każdy egzemplarz może być inny i inaczej wyświetlać sygnał. I trzeba się pogodzic z myślą że nie wszystkie osoby mają pecha i muszą żyć z duchem :). Ja nie neguję, że to zjawisko nie występuje - tylko że nie u wszystkich.
Powinny być wymieniane DOŚWIADCZENIA a nie "WIEDZA KSIĄŻKOWA", bo ta mało kiedy ma rację bytu w rzeczywistości.
--------------------------
Dlaczego FC widuje się z różną siłą/stopniu w różnych telewizorach, ba nawet różne w obrebie tego samego producenta i modelu? (pytam poważnie)
Ja w moim V20 mam to samo - czasami wogóle FC nie ma, a czasami jest. Szczególnie ma to nasilenie na filmach i to też nie wszystkich i nie zawsze. Pomyślałem, że to może mieć związek z "jakością" filmu/programu, albo "czystością" sygnału samej stacji? Zreszta - jakość wyświetlanej stacji często nie jest taka sama tzn. np oglądając czasami "tvp info" raz obraz jest naprawdę b.dobry a czasmi już gorszy - może to też kwestia zakłóceń w kablówce?
 

misterpawel

New member
nie wiem co chciałeś napisać i powiedzieć i uczciwie mówię że nie rozumiem tego co napisałeć.

Jednakże:

1.nie trzeba się bronić- można się bronić,ale nie trzeba.... Wiedza kosztuje a jak ktos daje Ci ją za darmo w prezencie to można się nie zgadzać ale winno sie byc grzecznym , człowiek mający dużą wiedzę nie musi marnować swojego czasu żeby cokolwiek tu pisać,zawsze można pozostać hmmm..z brakiem wiedzy.
2.KAŻDY MA TU MOZLIWOŚĆ POWIEDZIEĆ jakie zjawiska u niego występują (nie zauważyłem żeby ktos komuś tu wypowiedzi zabraniał)
3.nie chodzi o agresywne podważanie,a o podważanie bez konkretnych argumentów (nie,bo nie)
4.
Trzeba się liczyć z tym, że każdy tv jest inny nawet każdy egzemplarz może być inny i inaczej wyświetlać sygnał. I trzeba się pogodzic z myślą że nie wszystkie osoby mają pecha i muszą żyć z duchem . Ja nie neguję, że to zjawisko nie występuje - tylko że nie u wszystkich.
Powinny być wymieniane DOŚWIADCZENIA a nie "WIEDZA KSIĄŻKOWA", bo ta mało kiedy ma rację bytu w rzeczywistości.

Ja naprawdę nie potrafię cie zrozumieć.


DOŚWIADCZENIA a nie "WIEDZA KSIĄŻKOWA", bo ta mało kiedy ma rację bytu w rzeczywistości.
Chopie,co ty za bzdury wypisujesz?

p.s.
tylko mi nie pszcie że post jest agresywny czy czegoś w tym stylu
 
W

witek_z

Guest
hcl4

Ja w moim V20 mam to samo - czasami wogóle FC nie ma, a czasami jest. Szczególnie ma to nasilenie na filmach i to też nie wszystkich i nie zawsze. Pomyślałem, że to może mieć związek z "jakością" filmu/programu, albo "czystością" sygnału samej stacji? Zreszta - jakość wyświetlanej stacji często nie jest taka sama tzn. np oglądając czasami "tvp info" raz obraz jest naprawdę b.dobry a czasmi już gorszy - może to też kwestia zakłóceń w kablówce?

To zależy od procesora, a nie od sygnału bądź od zwłoki luminoforu, jeśli dalej firmy będą prowadzić politykę "minimalizmu" to w dalszym ciagu będzie tak jak jest.
Co ciekawe, bardzo często ten niby FC zamienia się w GG ponieważ nie widać po drugiej stronie niebieskiego.
 

hcl4

New member
misterpawel napisał:
nie wiem co chciałeś napisać i powiedzieć i uczciwie mówię że nie rozumiem tego co napisałeć
To wszystko wyjaśnia.
misterpawel napisał:
nie trzeba się bronić- można się bronić,ale nie trzeba.... Wiedza kosztuje a jak ktos daje Ci ją za darmo w prezencie to można się nie zgadzać ale winno sie byc grzecznym , człowiek mający dużą wiedzę nie musi marnować swojego czasu żeby cokolwiek tu pisać,zawsze można pozostać hmmm..z brakiem wiedzy
W odniesieniu do czego to miało być?? NIe trzeba się bronić?? Już to widzę jak nadstawiasz 2 policzek:hihi:brawo.
misterpawel napisał:
2.KAŻDY MA TU MOZLIWOŚĆ POWIEDZIEĆ jakie zjawiska u niego występują (nie zauważyłem żeby ktos komuś tu wypowiedzi zabraniał)
czemu tylko część wypowiedzi przytaczasz?? a 2 części to łaskawie nie widzisz?? Ze wzrokiem coś nie tak??
hcl4 napisał:
Każdy powinien mieć możliwość powiedzieć jakie zjawiska występują u NIEGO w tv, a nie podważać agresywnie wypowiedzi innych.

misterpawel napisał:
3.nie chodzi o agresywne podważanie,a o podważanie bez konkretnych argumentów (nie,bo nie)
Jeśłi o mnie chodzi nigdzie nie stwierdzam że "nie bo nie" ale jeśli wypowiadam się o moim tv że np nie mam GG (może kiedyś w końcu będzie) to już powinno świadczyć że mówię to z doświadczenia jakie ja mam z moim TV - pewnie tego też nie rozumiesz.
Ty mnie nie musisz rozumieć - zrozum siebie:).
I najbardziej logicznie tutaj wypowiada sie hojlo1:) - to nie żart.
Ps.
p.s.
misterpawel napisał:
tylko mi nie pszcie że post jest agresywny czy czegoś w tym stylu
No tutaj to już zaprzeczasz sobie - czemu nie pozwalasz innym PISAĆ czegoś czego chca?? Przecież nikt nikomu niby miał nie bronić?
Bez komentarza
----------
I dalsza dyskusja tutaj nie ma sensu. KONIEC
 
Ostatnia edycja:
Do góry