Gramofon na początek przygody:)

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś u mnie kolorowo :)

20150701_185735.jpg


20150701_190054.jpg


A na weekend :)

20150701_190208.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Paweł mam prośbę cyknij fotkę aby objęła cały twój sprzęt a szczególnie aby widać było gramofon bo zapowiada się zacine. .;-) będę wdzięczny. .. Czarna płyta , może kiedyś. ...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zrobię w wolnej chwili tylko muszę odebrać aparat bo pożyczyłem, a telefonem to tak średnio wychodzi. U Ciebie biały ładnie by się komponował :)
 

CzarnaPłyta

New member
To mój drugi Carbon. Pierwszy buczał, zabawy z podkładkami od gum silnika itd. nic nie pomagały. Oddałem na gwarancję wrócił taki sam ale z innym numerem seryjnym. Buczał jeszcze bardziej, było to słychać głównie między utworami i na starcie/kończeniu płyty. Masakra bo byłem gotów go wymienić na coś od Regi ale dziadek (z zawodu elektryk) powiedział mi bym sprawdził jak będzie gramiak zachowywał się po wpięciu go do listwy przez filtr elektryczny, dał mi taki jak z prlu heh. Śmieszna sprawa ale to zlikwidowało kompletnie buczenie i mało tego nie słychać nawet silnika jak pracuje, wcześniej delikatnie mruczał jak się ucho przystawiło. Dźwięk na tym nie ucierpiał :). Problemem nie była też listwa, z czystego gniazdka było tak samo. Miałem kilka gramofonów już i tylko z PJ były takie jaja.

Docisk był robiony na zamówienie wieki temu. 800 gram, od spodu modzony na wzór record pucka. Bardziej przydaje się przy starszych cieniutkich płytach a Vincent oferuje delikatne ciepło ale i zacną dynamikę, stereofonię jak i brak szumów. Można powiedzieć pełne brzmienie analogu za niedużą kasę. Wcześniej miałem 551P i różnica jest olbrzymia na korzyść PHO, nawet w przypadku tych naszych budżetowych gramiaków.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może za jakiś czas posłucham tego Vincent-a. Na dniach chce kupić docisk tylko własnie zastanawiałem jakiej wagi żeby nie przeciążać silnika i łożyska.
 

CzarnaPłyta

New member
+/- 20 godzin tygodniowo muzyki z czarnych płyt przez prawie dwa lata z dociskiem 800 gram w większości przypadków. Silnik i łożysko w idealnym stanie. Carbon nie ma byle jakich komponentów. Znajomy w swoim salonie audio używa z Carbonem 1kg docisk i też jest ok. Nie ma mowy o zatarciu łożyska czy uszkodzeniu silnika. Miałem kilka dni też docisk plastikowy taki zaciskany na kmiocie, nie ma startu do normalnego docisku, który jest dużo lepszy i zdaje egzamin na 5.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki za informacje. Uspokoiłeś mnie :) Będę celował w docisk tak 600-800g. O to sporo słuchasz winyli. Ja tylko w weekendy. W tygodniu raczej cd. Na razie mam ubogą kolekcję. Co jakiś czas przybywa, ale w dość wolnym tempie. Za 2-3 lata już pewnie sporo płyt się uzbiera.
 

Garos

New member
Witajcie :)

Kiedyś miałem gramofon i sporo winyli które otrzymałem od ojca :)
Winyle Pink Floyd, Maanam, Szczepanik, Breakout, Bruce Springsteen, Dżem, Budka Suflera, trochę jazzu itp. muzyka. Ja ze swoich miałem Metallica, Kat, Turbo, King Diamond, Iron Maiden ale przyszedł czas fascynacji płytami CD i to wszystko sprzedałem a teraz bardzo żałuję :-( ehhhhh

Od kilku lat chodzi za mną gramofon i powrót do klimatu winyli, za pół roku obchodzę 40 urodziny :) i zażyczyłem sobie właśnie gramofon na prezent ;) Chcę bardzo wrócić do takiej zabawy i przypomnieć sobie młode lata przy okazji w których królowały kasety i winyle.
Upatrzony sprzęt to japońska Audio-Technica AT-LP120 a płyty oczywiście Pink Floyd, U2, Metallica, Dżem, Dire Straits, Bruce S i trochę heavy metalu ale też znajdzie się miejsce na muzykę pop :smile:

Będę śledził temat i porady oraz propozycję płytowe ale jak na razie muszę cierpliwie czekać do stycznia na urodziny :-D

Pozdrawiam Was
Garos
 

robiz

New member
Dobry gramofon nie jest zły ... ;)
Ta Audio-Technica to całkiem dobry klon " nadgramofonu " technics z serii 1200. Przyzwoity napęd i regulowane ramię, do tego wkładka np. Auditechnika at 440 lub coś z Goldringa 2100/2300 czy ortofona 2m BLUE i całkiem przyzwoity zestaw wychodzi.
A jaki budżet przeznaczasz na zakup. Pamiętaj ze trzeba dokupić pre gramofonowe, bo to wbudowane to tyle że jest.

robiz
 

Garos

New member
Budżet do 1500 zł.
Mam w ampli wejście phono :)

Dobry gramofon nie jest zły ... ;)
Ta Audio-Technica to całkiem dobry klon " nadgramofonu " technics z serii 1200. Przyzwoity napęd i regulowane ramię, do tego wkładka np. Auditechnika at 440 lub coś z Goldringa 2100/2300 czy ortofona 2m BLUE i całkiem przyzwoity zestaw wychodzi.
A jaki budżet przeznaczasz na zakup. Pamiętaj ze trzeba dokupić pre gramofonowe, bo to wbudowane to tyle że jest.

robiz
 

robiz

New member
Ten ONKYO to amplituner kina domowego, to zakładam , że stopień gramofonowy jest i działa i tyle ;). Podobnie w gramofonie, ale z drugiej strony na początek podłączysz i działać będzie zapewne.
W każdym sensowym sklepie audio wypożyczą ci przedwzmacniacz gramofonowy za kaucją.
Mozna tez poszukac uzywnaych: Cambridge, Pro-Ject, Nad, czy coś z DIY np. CS BLUE,to mój faworyt ;)

robiz
 

Garos

New member
Pewnie masz rację ale na początek jak będzie gramofon to będę zadowolony :) a później faktycznie jak ewentualnie pożyczę pre i zobaczę różnicę to nie obejdzie się bez kolejnego zakupu :wink: ale "gdzie zaczyna się pasja tam kończy się ekonomia" :grin: doświadczyłem to w fotografii

Ten ONKYO to amplituner kina domowego, to zakładam , że stopień gramofonowy jest i działa i tyle ;). Podobnie w gramofonie, ale z drugiej strony na początek podłączysz i działać będzie zapewne.
W każdym sensowym sklepie audio wypożyczą ci przedwzmacniacz gramofonowy za kaucją.
Mozna tez poszukac uzywnaych: Cambridge, Pro-Ject, Nad, czy coś z DIY np. CS BLUE,to mój faworyt ;)

robiz
 

robiz

New member
Od razu rozglądaj się za jakimś przedwzmacniaczem do gramofonu, te w amplitunerach, nawet tych najwyższych, nie należą do najlepszych. Koszt niezbyt duży, a poprawa ogromna ;)

Tak na marginesie, widzieliście to cudo? ;)
View attachment 12180
GRAMOFON Model : GL-1102N - Pre-audio

Tak, znam firmę,pre-audio, robią takie " nagrobki " ;) Specjalizują sie głownie w tych ramionach tangecjalnych. Osobiście nigdy nie słyszałem jak to gra. Zdania są , jak zawsze w świecie audio, podzileone. Ci co mają chwalą, ci co nie .. odwrtonie.. ;)

robiz
 
Ostatnia edycja:
Do góry