Gramofon na początek przygody:)

syneq

New member
Ogólnie Rega to taki " set " , który odpakowujesz , wyjmujesz z pudelka i gra, no prawie... ;)
Z ich firmowa wkładkę na 3 śruby, kalibracja gramofonu jest ograniczona do minimum.
Jeżeli pasuje Ci ta estetyka, czyli " deska z talerzem i ramieniem ", to może byc i nie tylko do wieczornego plumkania ;)

Aczkolwiek terz jest w bardzo dobrych cenach wspomniany już Pro-Ject rpm 5.1, model juz wycofany z produkcji. Tak więc nad nim bym sie pochylił.

robiz
Dzięki robiz ,bardzo zainteresowało mnie twoje pre lampowe czyli jak by gramiak grał za mało analogowo to mogę ratować się pre z lampą ?.
 

robiz

New member
Dzięki robiz ,bardzo zainteresowało mnie twoje pre lampowe czyli jak by gramiak grał za mało analogowo to mogę ratować się pre z lampą ?.

Jedni mówią , że nie jest to " pełne " pre lampowe, a jedynie "bufor lampowy". Dla mnie jest ważne , że ma dużo mozliwości regulacyjnych, gra bardzo " przywoicie. Tylko cena teraz nowego to ok, 2300 zł, a to juz przyzwoite nie jest ;)

Jeżeli nie boisz sie " chinoli, to może warto rozważyć to :
Yaqin ::MS-12B Highend HiFi Tube Phono Stage and PreAmplifier with MM Cartridge Turntable as with CD/DVD Player :: Audio-gd

robiz
 

syneq

New member
Jedni mówią , że nie jest to " pełne " pre lampowe, a jedynie "bufor lampowy". Dla mnie jest ważne , że ma dużo mozliwości regulacyjnych, gra bardzo " przywoicie. Tylko cena teraz nowego to ok, 2300 zł, a to juz przyzwoite nie jest ;)

Jeżeli nie boisz sie " chinoli, to może warto rozważyć to :
Yaqin ::MS-12B Highend HiFi Tube Phono Stage and PreAmplifier with MM Cartridge Turntable as with CD/DVD Player :: Audio-gd

robiz
Dzięki za tydzień może uda mi się posłuchać rp1 i rp3 ale tylko w sklepie gość powiedział że wszystko mogą dać mi do domu ale gramofonu nie, jakiś klient zepsuł im wkładkę za 160 € ,dam znać jakie wrażenia lepiej w sklepie niż wcale[emoji6].pozdrawiam [emoji1]

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie większość gramofonów jest tak skonstruowana aby wszelkiego rodzaju regulacje ograniczyć do minimum według zasady - "plug and play"

Rega słynie z typowego analogowego brzmienia ,do wieczornego słuchania jest to bardzo dobry wybór
 

robiz

New member
W zasadzie większość gramofonów jest tak skonstruowana aby wszelkiego rodzaju regulacje ograniczyć do minimum według zasady - "plug and play"

Przemko, z tą większością gramofonów to chyba nie do końca :)
Cześć jest tak skonstruowana, to fakt.
Ale kupując np. Ad Fontes, to kalibracja tego gramofonu może niektórych onieśmielać lub nawet przyczynić się do wcześniejszego osiwienia ;)
W typowych manualnych gramofonach, jest zazwyczaj wiele elementów do ustawienia.
Ostatnio trafiłem na ciekawy przypadek gramofonu, gdzie azymut można ustawić " w locie ". No ale nie był to poziom cenowy, o jakim tu mówimy ;)

robiz
 

syneq

New member
Bylem posluchalem RP1,RP3 I Teac tn300 co prawda w sklepie wiec warunki marne ale zawsze cos .Glosniki kef r300,wzmak rega brio r,plyta M.Davis Kind of Blue,perwszy rp1 calkiem fajne granie wszystko bylo ok do mometu przelaczenia na rp3 tu duzo lepiej wiecej detali muzyka jak by grala bardziej przestrzennie I bardziej zywo jednym slowem jak to zona stwierdzila "to jest to!".Jeszcze odsluchalismy Teaca tn300 tak z ciekawosci z wygladu bardzo ladny, dziwiek bardzo ztlumiony gora slaba trabka grala jak z drugiego planu I tu znowu komentarz zony ,"ze ta trabka jakas taka niesmiala".To tak na szybko, niestety nie umiem opisywac swoich wrazen odsluchowych ,jedno jest pewne jezeli ktos nie planuje wydac wiecej niz kosztuje rp1 lepiej niech nie slucha rp3 :)podobno jest podobnie rp3 vs rp6 ale nie mieli na sklepie wiec sie nie dowiem:).Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

robiz

New member
Bylem posluchalem RP1,RP3 I Teac tn300 co prawda w sklepie wiec warunki marne ale zawsze cos .Glosniki kef r300,wzmak rega brio r,plyta M.Davis Kind of Blue,perwszy rp1 calkiem fajne granie wszystko bylo ok do mometu przelaczenia na rp3 tu duzo lepiej wiecej detali muzyka jak by grala bardziej przestrzennie I bardziej zywo jednym slowem jak to zona stwierdzila "to jest to!".Jeszcze odsluchalismy Teaca tn300 tak z ciekawosci z wygladu bardzo ladny, dziwiek bardzo ztlumiony gora slaba trabka grala jak z drugiego planu I tu znowu komentarz zony ,"ze ta trabka jakas taka niesmiala".To tak na szybko, niestety nie umiem opisywac swoich wrazen odsluchowych ,jedno jest pewne jezeli ktos nie planuje wydac wiecej niz kosztuje rp1 lepiej niech nie slucha rp3 :)podobno jest podobnie rp3 vs rp6 ale nie mieli na sklepie wiec sie nie dowiem:).Pozdrawiam
Czyli zakup jest , czy poszukiwania trwają ?
W tych regach to zapewne były zamontowane różne wkładki, stąd też różnice w dźwięku. W Rp3 to zapewne Elys 2, w Rp1 to jakaś bazowa, rozne tam montują.... Jakaś Rega carbon albo Ortofon om5.

robiz
 

syneq

New member
Gramofon zamowiony ale zamiast rp3 zamowilem jego nastepce P3 deska w piano black I jakies tam zmiany(pewnie jak zawsze marketingowy belkot )dam znac jak gramiak wyladuje w domu .
W rp1 byla wkladka carbon a w rp3 Elys2.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie dziś leci fajna płyta. Bardzo przyjemna do wieczornego spokojnego odsłuchu :)

image.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się nie mylę to Phil Collins widziałem ten winyl w Niemczech 22€ ,w tej samej cenie Beorhers in Arms , Dire Straita besf tanieh 18,5€
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widziałem :) Na razie wydali taki box dla płyt Kill 'Em All i Ride the Lightning . Nie powiem chętnie bym sobie taką całą kolekcję przytulił. Tylko cena trochę mnie odstraszam. 150 dolarów to sporo. U nas na allegro są po 800zł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja dokładnie nie wiem kiedy dojdzie, zamówiony i czekam.
Na razie brak "mojego" koloru" u dystrybutora ;)
 
Do góry