Gramofon na początek przygody:)

qqrydza

New member
Rewelacyjny temat.
:)
A nawet już kilka w jednym. Zakładkę trzeba tylko zorganizować i już.
Tyle wiedzy w małej pigułce. Pogratulować użytkowników.

Pozdrawiam.

:]
 

eddielublin

New member
Rewelacyjny temat.
:)
A nawet już kilka w jednym. Zakładkę trzeba tylko zorganizować i już.
Tyle wiedzy w małej pigułce. Pogratulować użytkowników.

Pozdrawiam.

:]

I co dziwne zakładka stereo na stronie HDTV staje się dominującą :). Wracamy do korzeni dobrego grania. Magia czarnej płyty zaintrygowała również mnie, chociaż początkowo wydawało mi się, że jednak to nie dla mnie...Ale nigdy nie mów nigdy
Najważniejsze, że jest tu swobodna wymiana myśli a nie opinie prawd objawionych głoszone przez samozwańczych guru audio...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Koledzy, to nasze audio hobby faktycznie jest bez końca, to istna dziura bez dna. Jak już myślisz, że dajesz sobie spokój (nawet tylko na jakiś czas), to za chwile znów coś nowego. Ale mi to akurat pasuje ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"eddielublin" - mam nadzieję że ostatnie zdanie nie odnosi się do mojej skromnej osoby

Rzeczywiście wątek cieszy się dużą popularnością ,dobrze że nowi użytkownicy znaleźli tu przydatne informacje

Jeszcze taka mała uwaga ,wiele osób ramię przenosi na płytę ręcznie, w zasadzie nie powinno się tego tak robić .Należy używać dźwigni aby mechanizm sam opuszczał ramię gdyż zawsze robi to z tą samą siłą .Przedłuża się w ten sposób żywotność igły i płyty
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zapomnieliście dodać, że tego króliczka najlepiej gonić, ale z workiem pieniędzy ;)
Wczoraj zrobiłem fotkę w salonie Denona, zastanawiam się na ile można zestawić ten model na tle konkurencji?
Marantz TT-I5SI

20140828_200250.jpg
 

eddielublin

New member
"eddielublin" - mam nadzieję że ostatnie zdanie nie odnosi się do mojej skromnej osoby
ostatnie zdanie jest niejako wolnym wnioskiem z obcowania na tym forum. Absolutnie nikogo nie miałem na myśli z piszących tutaj. Napisałem wręcz, że jest tu swobodna wymiana myśli a obecność guru audio wręcz zanegowałem*

*po chwili zastanowienia może z jeden by się znalazł "rycerz audio" prowadzący krucjatę z nami "niewiernymi" :hihi:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wszyscy wiemy o kogo chodzi :D To ten, którego imenia się nie wymamwia :D
Zapomnieliście dodać, że tego króliczka najlepiej gonić, ale z workiem pieniędzy ;)
Wczoraj zrobiłem fotkę w salonie Denona, zastanawiam się na ile można zestawić ten model na tle konkurencji? Marantz TT-I5SI
Tez go widziałem, ale na żywo jeszcze nie, no i jest biały :) ale np. używki gramofonu bym nie kupił.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig, mały jubileusz - szczęśliwa siódemka :)
witamy kolejnego "winylowca" w klubie...kiedy aktualizacja galerii w dziale nasze zestawy?

Eddi, ja jeszcze nie kupiłem ;) Raczkuje w tym temacie, szczerze mówiąc nawet nie wiem od czego zacząć, ba... nawet nie wiem jaki budżet przeznaczyć na ten cel.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To cena za nówke ;) W sieci widziałem też sporo niższe ceny.
Tu jest test:
Marantz - TT-I5SI - Gramofony - Testy sprztu audio
"Brzmienie:
Ekscytujące, szybkie, energetyczne. Przeciwne do stereotypu miękkiego, ciepłego analogu."
Zdaje sobie sprawę, że w sieci taniej, mimo to nie mało ;)
Test już czytałem gdzieś niedawno. Mi do gramofonu jeszcze baaaardzo daleko. Najpierw PM KI, potem ampli z serii 7xxx, może jakaś końcóweczka i oczywiście porządne kable. Dopiero potem zacznę dojrzewać do gramofonu ;) Póki co przygotowuję się mentalnie ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Gramofon Marantza niezły ,aczkolwiek w cenie 6000zł czeka na niego sporo konkurentów

Skoro przy gramofonach jesteśmy .Ciekawe konstrukcje oferuje Well Tempered - firma praktycznie nie znana i bardzo mało popularna w Polsce ,co prawda gramofony nie są piękne ,ale brzmienie jak najbardziej OK

Jeszcze taka ciekawostka , wypomniana firma powstała pod skrzydłami znanego potentata kablowego , amerykańskiej firmy Transparent Audio, kiedyś to był praktycznie oddział tej firmy

Products ť Well Tempered Lab
 

robiz

New member
Zapomnieliście dodać, że tego króliczka najlepiej gonić, ale z workiem pieniędzy ;)
Wczoraj zrobiłem fotkę w salonie Denona, zastanawiam się na ile można zestawić ten model na tle konkurencji?
Marantz TT-I5SI

20140828_200250.jpg

W mojej opinii to w tej cenie d..py nie urywa ten gramiak, mzna lepiej i nie konieczne w takich kwotach.

robiz
 

robiz

New member
Eddi, ja jeszcze nie kupiłem ;) Raczkuje w tym temacie, szczerze mówiąc nawet nie wiem od czego zacząć, ba... nawet nie wiem jaki budżet przeznaczyć na ten cel.

Zacząć najlepiej od początku .. ;) To znaczy nowy / używany i jak kwota do wydania. Lepiej między bajki włożyć sądy , że za " tysiunc" to zakupimy coś hiper super , kładące każdy odtwarzacz cd..

robiz
 

eddielublin

New member
W mojej opinii to w tej cenie d..py nie urywa ten gramiak, mzna lepiej i nie konieczne w takich kwotach.

robiz
jakby ktoś zechciał poważnie potraktować analog i poświęcić większą kasę to sugerowałbym zapoznać się z produktami Nottingham Analogue. Miałem kiedyś przyjemność spotkać się z przedstawicielem średniej klasy tej firmy w towarzystwie wzmacniacza lampowego Unison Research S6 i Triangle Genese...
 

robiz

New member
Firma zapewne zacna, jednka ceni sie dość słono. Nie trzeba wydawać aż takich pieniędzy , że zasmakować magii czarnej płyty. Ale każdy sam decyduje, rzecz jasna ;)

robiz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

eddielublin

New member
Firma zapewne zacna, jednka ceni sie dość słono. Nie trzeba wydawać aż takich pieniędzy , że zasmakować magii czarnej płyty. Ale każdy sam decyduje, rzecz jasna ;)

robiz

nie było moją ideą wyznaczania jakiejkolwiek "referencji analogowej", mam za mało doświadczenia i osłuchania w tej dziedzinie, rzekłbym nie mam wcale. Niemniej jednak słuchałem tego zestawu i mnie oczarował dźwiękiem. Nie sadzę jednak aby analog pochłoną mnie tak abym wydał kilkanaście tys. Jestem na to zbyt leniwy :). Pliki ze strumieniowca są wygodniejsze :)Ale od czasu do czasu czarna płyta u mnie się zakręci, tak dla klimatu.
 

robiz

New member
nie było moją ideą wyznaczania jakiejkolwiek "referencji analogowej", mam za mało doświadczenia i osłuchania w tej dziedzinie, rzekłbym nie mam wcale. Niemniej jednak słuchałem tego zestawu i mnie oczarował dźwiękiem. Nie sadzę jednak aby analog pochłoną mnie tak abym wydał kilkanaście tys. Jestem na to zbyt leniwy :). Pliki ze strumieniowca są wygodniejsze :)Ale od czasu do czasu czarna płyta u mnie się zakręci, tak dla klimatu.

Jasna sprawa :) Ja tez nie uważam się za jakiegoś znawcę, bardziej polegam na praktyce niż teorii.
I to było, rzecz jasna, moje zdanie, każdy ma prawo " słuchać " po swojemu.
Fakt, z plikami troche mniej zachodu jak z winylami ;). Mniej sie kurzą ...

robiz
 
Do góry