Gramofon na początek przygody:)

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajne sprzęcicho, a do tego ładnie się prezentuje.
Kupiłeś na bazie opini, odsłuchów? Jak to wyglądało?
Wrzuciłbyś jeszcze fotkę całego sprzętu, bo widzę że Ci przybyło trochę klocków ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam w planach, ale nie wiem czy jestem już gotowy.
Wiem że mnie to pochłonie, zacznie się kolekcjonowanie płyt i takie tam, jakkolwiek by to głupio nie zabrzmiało, to muszę się na to "przygotować".
 

robiz

New member
Już nawet jest :) Wziąłem Pro-Ject Debut Carbon DC (2M-RED)

Pro_ject.jpg

Czyli jednak z pokrywą musiał być ;) ? Do tego ramienia wkładka optymalna. Z czasem jaki ci trochę zacznie brakować szczegółów polecam Audiotechnice 440 lub mojego faworyta w podobnej cenie NAGAOKA JT 555.

Ta CAMBODŻA to z aukcji allegro , czy nówka niesmigana ?

Silnik juz wisi tylko na " gumce " ? Jak bedzie troche go słychac , to przykręć ponownie śrubki transportowe, " lekko "

robiz
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widzę Madonna " True Blue" ,ale Paweł napisz jak wrażenia z nowego nabytku

Wczoraj mało czasu było na słuchanie. Walczyłem z poziomowanie szafki i ustawieniem samego gramofonu. Chwile posłuchałem i jest na prawdę przyjemnie. Dawno nie czułem takiej ekscytacji przed pierwszym odpaleniem. Napisze za kilka dni jak więcej posłucham. Muszę kupić jeszcze wagę bo na razie ustawiłem jak Pro-Ject zaleca.

Fajne sprzęcicho, a do tego ładnie się prezentuje.
Kupiłeś na bazie opini, odsłuchów? Jak to wyglądało?
Wrzuciłbyś jeszcze fotkę całego sprzętu, bo widzę że Ci przybyło trochę klocków ;)

Tym razem zakup bez odsłuchu. Bazowałem głównie na opiniach. Fotki będą na pewno. Muszę zrobić porządek z kablami bo wczoraj na szybko podłączałem.

Czyli jednak z pokrywą musiał być ;) ? Do tego ramienia wkładka optymalna. Z czasem jaki ci trochę zacznie brakować szczegółów polecam Audiotechnice 440 lub mojego faworyta w podobnej cenie NAGAOKA JT 555.

Ta CAMBODŻA to z aukcji allegro , czy nówka niesmigana ?

Silnik juz wisi tylko na " gumce " ? Jak bedzie troche go słychac , to przykręć ponownie śrubki transportowe, " lekko "

robiz

Na razie musi wystarczyć ta wkładka co jest. Ale pewnie za jakiś czas zacznę jak zwykle kombinować;)

CAMBODŻA? Chodzi Ci o Cambridge Audio? Jeśli tak to kupiłem nowy. BN dał dobre ceny. Używka nie była dużo tańsza.
 

robiz

New member
No to fajnie.

jak Ci sie spodoba , to niestety następny , który przepadł ..... ;)


jak sie troche osłuchasz, to poustawiaj lub sprawdź : VTA, kąt styczności igły i azymut igły.
Najlepiej wydrukuj sobie szablon ( chyba , że masz cos od pro-jecta )

tu masz wszystko ładnie wyjaśnione

RCM Hi-Fi Atelier

robiz
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Szablon w domowych warunkach się sprawdzi . Najlepiej kalibrację ramienia i wkładki przeprowadzić za pomocą protraktora tj. mechanicznego urządzenia do ustawiania geometrii

Sprawa wkładki .Problem polega na etapie produkcji płyt ,nóż który nacina matrycę płyty porusza się prostopadle ,ramię gramofonowe po łuku (wyjątek stanowią ramiona tangencjalne) efektem tego są zniekształcenia pod koniec odtwarzania płyty .W przypadku firmy Audio Technica opracowano specjalny szlif Micro-Line który ma przekrój prostokątny ,takie ostrze odczytuje rowek z precyzją zbliżoną do noża nacinającego matrycę płyty w procesie tłoczenia płyt przekłada się to także na wzrost rozdzielczości .Dodatkową zaletą takiego szlifu jest niewrażliwość na drobne zarysowania .W przypadku Audio Technica najtańsza wkładka z takim szlifem kosztuje ponad 600zł ,ale warto

Nie tylko szlif igły decyduje o jakości .W lepszej klasie wkładek stosuje się dwie cewki drgające taka konstrukcja zapewnia lepszą separację między kanałami ,aby cewki mogły się poruszać trzeba wytworzyć silne pole magnetyczne - dobre wkładki mają magnesy samarowo-kobaltowe .Istotnym parametrem wkładki jest podatność dynamiczna od jej wartości zależy precyzja śledzenia zapisu ,przy wartości 9cu wystarczy nacisk w granicach 1,25-1,75g
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest dużo fajnych wydawnictw ,cenione są japońskie .Akurat winyli nie mam ale mam kompakty i w 99% przypadków układ utworów różni się od takiego samego wydawnictwa europejskiego - zawsze jest coś dodane jako bonus

Fajne są picture disk zamiast "czarnej płyty"mamy wydrukowane np.zdjęcie artysty ,są też płyty zupełnie przezroczyste .Mnie najbardziej się podobają wszelkie dodatki - plakaty , wkładki ,książeczki :krol:

478211IMM.jpg
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzisiaj na warsztat idzie:

image.jpg


Kupiłem nowe wydanie na 2LP 180gm. Na używkę z pierwszego wydania będę na spokojnie polował, bo chce porównać jaka będzie różnica w brzmieniu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
No ,Paweł taki widok podnosi na sercu .Świetna płyta również jedna z moich ulubionych ,tak sobie myślę ,że gdybym udał się na bezludną wyspę byłby to album który na pewno bym zabrał :krol:

Nie wiem czy akurat lubisz taką muzykę ale technicznie świetne są płyty Alan Parsons Project rejestrowane naprawdę w zawodowy sposób

Ogólnie fanie, że Ciebie wciągną analog i czerpiesz z osłuchu przyjemność ,bo jednak najważniejsze w tej całej zabawie :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ogólnie to chyba się starzeję. Kiedyś to tylko cięższe odmiany rocka. A teraz coraz częściej sięgam po delikatniejsze kawałki. A Dire Straits na winylu to poezja:) Tylko co mnie rozczarowało to, że tyle kasy, a nawet książeczki,czy plakatu w dali. Pod tym względem stare wydania są lepsze. I uważam, że od razu powinni pakować płyty w koperty antystatyczne. Bo płyty były tak naelektryzowane, że miałem problem żeby je wyjąć. Co pierwsze to je umyłem.

eddielublin daj znać jak nowe płytki. Szczególnie Pink Floyd mnie interesuje.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam to szczęście, że miałem okazję porównać "Flojdów" na cd i vinylu u eddiego. Dla tej twórczości zdecydowanie klimat czarnej płyty mi pasuje bardziej. Aczkolwiek wydaje mi się ,że nie można porównywać CD i Vinylu na zasadzie lepsze-gorsze, tylko raczej INNE.
A to o czym pisze Paweł to tez u mnie postępujące zjawisko :) Ja tez wychowywałem się na mocnych dźwiękach, a też np. Dire Straits z odtwarzacza nie wychodzi :)
 

eddielublin

New member
Mam to szczęście, że miałem okazję porównać "Flojdów" na cd i vinylu u eddiego. Dla tej twórczości zdecydowanie klimat czarnej płyty mi pasuje bardziej. Aczkolwiek wydaje mi się ,że nie można porównywać CD i Vinylu na zasadzie lepsze-gorsze, tylko raczej INNE.
A to o czym pisze Paweł to tez u mnie postępujące zjawisko :) Ja tez wychowywałem się na mocnych dźwiękach, a też np. Dire Straits z odtwarzacza nie wychodzi :)
od tamtego czasu trochę flojdów przybyło - cel jest taki aby zgromadzić całą dyskografię na winylu :). Jak pojawisz się w okolicach to zapraszam ponownie. Porównanie cd vs winyl dla mnie jest też tylko kwestą innego grania a nie lepszego/gorszego, tak jak napisał Krzysztof.
Z ciekawostek - grzebiąc ostatnio na półce z winylami w MM wynalazłem koncertówke Running Wild "Finall jolly roger" - materiał zarejestrowany na Wacken festiwal w 2009. Nie słyszałem ich z 20 lat :). Cena jak cedek cos koło 50 zł.
No ale dość tego klepania, pogoda extra, lecę na rower. Do usłyszenia za 100 km...
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro przy winylach jesteśmy ,ostatnio w MM widziałem reedycje płyt Iron Maiden jeżeli się nie mylę to po 79zł ,są też wznowienia polskich kultowych albumów m.in. Perfect ,Republika ,Odział Zamknięty po 49zł
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W MM faktycznie niektóre cenki są niezłe. Dziś byłem i kupiłem Pearl Jam Lightning Bolt za 60zł. Iron Maiden faktycznie po 79. W dobrej cenie był też 3-pak Claptona Give Me Strength The 74/75 Recordings bo po 85zł, Sting-The Last Ship po 40zł.
 
Do góry