God of War III

mataman

New member
Bez reklam
W MM to od jutra. Jadę po swój egzemplarz, uuuuuuaaaaaaaas.

Peek bój się Boga, po chains of olympus zwatpiles? Ale wybrnoles w ostatniej chwili :D

Kratos!
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Na szybko. Grę zaczyna się dokładnie w miejscu, gdzie kończy się część druga i jest to najlepsze rozpoczęcie jakie w tej generacji widziałem :blagam: Dzięki predefiniowanej kamerze grafika w niektórym momentach zabija (najładniejsza w tej generacji) a w pozostałych trzyma wysoki poziom. Chociaż ogólnie Uncharted 2 jest chyba technicznie lepszy. Muzyka jest świetna i idealnie zagrzewa do walki. Reszta to stary, dobry God of War, którego zawsze lubiłem. Gameplay praktycznie nie zmieniony od części pierwszej. Zacząłem od najwyższego dostępnego poziomu trudności Tytan i parę razu udało mi się zginąć ;) Jest świetnie, chociaż pograłem niewiele. Zobaczymy co będzie dalej.
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Ja mam za sobą 1-godzinny seans z grą. Wrażenia opisze ok godziny 20 (w prime time:grin:), bo jeszcze raz musze do niej zasiąść.
 
Ostatnia edycja:

mg30906

New member
Te z już mam W MM w Gdańsku leży tego na trochę naliczyłem ze 20 sztuk
cena może niezbyt konkurencyjna 199 pln. ale jest . Zaraz odpalam

pzdr

 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niezbyt konkurencyjna?
W preorderze, który by przyszedł nie wiadomo kiedy oszczędziłbyś raptem kilka złotych po doliczeniu kosztów przesyłki.

Początek gry urywa łeb u samych kolan :mrgreen::mrgreen:

Pozdrawiam,
 

Luvczenko

New member
dzwiek w grze ryje po uszach :blagam:linda daje rade ;)) jak z tej gry nie zrobia filmu to bedzie grzech:!: gre kupilem w krakowie saturn 199 pln,
 

mg30906

New member
Masta masz racje różnica max kilkunastu pln a ile zabawy , bardziej myślałem o UK widziałem że można tam kupić za 37 GPB czyli niecałe 160 pln ale było warto w 100%

Pierwszy raz chyba rodzimy dubbing tak mi się podoba :) Linda naprawdę dobrze to zagrał:)
Muzyka i oprawa dźwiękową super buduję atmosferę,
Grafika, animacja super , a woda w Styksie jest po prostu niesamowita
Fajnie by było popatrzeć z boku jak ktoś gra bo wykonując kombosy w walce z bosami trudno
jednocześnie podziwiać grafikę i patrzeć który guzik wcisnąć

Gram na poziomie Tytan i parę razy się zaciąłem - to co mi się nie podoba to, że jeżeli nie możesz sobie poradzić gra pyta czy zmienić poziom na łatwiejszy - i podpuszcza do pójścia na łatwiznę :)
a skończyłem azjatycką wersje Demon Souls więc chyba jestem uparty :) (btw. zaraz komuś podpadnę :) ale IMO Demon Soul's to najlepsza gra w jaka grałem na PS3 )


pzdr
 

Peek

New member
Bez reklam
To co poniżej opisze to wrażenia po 2,5h grania, więc nie mozna tego nazwać recenzją w pełnym tego słowa znaczeniu, ale postarałem się dać wstępną ocenę. Może zawierać leciutkie spoilery, ale nie ma tam nic, czego nie widzieliście na screenach. Zapraszam do lektury.

Z marką God of War zaznajomiłem się niedawno z uwagi na to, że PS2 nie miałem a 2 pierwsze części wyszły właśnie na tę konsolę. W mojej głowie majaczył pomysł o zakupie GoW Collection, czyli dwóch pierwszych częściach podszlifowanych do HD, jednak tak jak pisałem wcześniej dałem spokój, bo jednak według mnie pewne gry są przypisane do generacji (a 150zł piechotą nie chodzi w czasie premier Bioshocka 2, Heavy Rain i Bad Company 2). Pierwszy raz tytułem zainteresowałem sie podczas E3, potem nawet zwątpiłem czy go kupować, ale ostatecznie skończyło się rezerwacją na nazwisko 2 dni przed premierą;-), a dziś gra zakręciła się w czytniku mojego Playstation.

Pierwsze wrażenie miłe z powodu braku instalacji oraz "filmowego" rozpoczęcia przedstawiającego dokonania Kratosa z poprzednich części. Początek gry ZABIJA, walka z Posejdonem jest tak fantastycznie zrobiona, że kopara opada z miejsca! To zdumiewające, że TAKA grafika w połączeniu z TAKĄ akcją i nie ma ŻADNEGO ani nawet najmniejszego chrupnięcia w animacji. Wydarzenia są przedstawione tak jakbyśmy oglądali holywoodzki film! Co rzuciło mi się w oczy podczas intro świetne typowo "przekoloryzowane" postacie (ostatnie tak świetne wykonane widziałem w Batmanie:AA). Otoczenie jest tak bardzo bogate w detale, że nie dacie rady wszystkich zauważyć! Graficznie jest to jedna z najlepszych gier tej generacji (konkurencyjne przychodza mi do głowy Uncharted 2 i... chyba tyle, bo wszystko inne to już niższa półka). Gwarantuje, że każdemu kto odpali grę na początku opadnie kopara z wrażenia nad grafiką. Dźwięk nie pozostaje w tyle, choć słyszałem lepiej udźwiękowione gry w tej generacji,a le i tak jest świetnie.

Co też zauważyłem po krótkim obcowaniu z grą? Jest klimat! To właśnie lubię i jest to bardzo ważne w każdej grze, aby była inna niż wszystkie, przyciągając sama sobą, aby gracz czuł jakby znajdował się w świecie gry. Także fabuła to oryginalny (świetny) pomysł wymyślony przez twórców i co ważne nie skopiowany znikąd! Co bardzo mi się podobało gra ma dobrze przemyslany poziom trudności. Walcząc z Posejdonem nieźle się namęczyłem (walczyłem chyba z 20 minut ciągle ginąc na poziomie Normal!), ale udało mi się go pokonać. Do gry przyciąga niezliczona ilość combosów do odkrycia. Sam fakt, że nie gram w slashery a na tą grę bardzo czekałem już o czymś świadczy. polonizacja wypada genialnie! Linda jest stworzony do tej roli! Całości dopełniają przemyślane zagadki, które zapobiegają liniowości.

Wady? Hm... Może to nie wada a tylko moje wypaczone upodobania, ale jak dla mnie gra nie ma tego "błysku", który miał np Bioshock (i to on pozostaje według mnie najlepszą grą generacji) czy z wcześniejszej generacji Mafia, ale to pewnie dlatego, że mitologia to nie mój świat, chyba, że... zmienie zdanie po przejściu gry, ale póki co małe szanse bo do Bioshocka i Mafii leciała mi ślina na podłoge, a przy GoW załóżmy, że wycieram ją tuż za kolanami. Tak czy siak w to TRZEBA zagrać. Żadna platforma nie ma tak mocnych exclusivów jak PS3.

Zalety:
- Fantastyczna Grafika
- Klimat
- Oryginalna Fabuła
- Fenomenalne Postacie
- Genialny Początek
- Zagadki
- Polonizacja!!!
- Dźwięk

Wady:
- Nie mój świat (tylko w moim przypadku)

OCENA WSTĘPNA: 9,9/10

Zaspokoiło to waszą ciekawość?;)
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Gram na poziomie Tytan i parę razy się zaciąłem - to co mi się nie podoba to, że jeżeli nie możesz sobie poradzić gra pyta czy zmienić poziom na łatwiejszy - i podpuszcza do pójścia na łatwiznę.
Heh.. to samo było poprzednio. Pamiętam jak pod koniec pierwszej części (komnata z harpiami) na najwyższym poziomie (odpowiednik tego, który odblokuje się po przejściu gry na Tytan) ładowałem grę kilkadziesiąt raz.., w nie najlepszym już humorze i mocno sfrustrowany musiałem uważać, by nie nadziać się na ten zabieg obniżenie trudności. A w takich momentach masujemy 'x' automatycznie by zacząć jak najszybciej ;) Ale ostatecznie frajda przechodzenia GOW na najwyższych poziomach daje właśnie masę satysfakcji.

TAKA grafika w połączeniu z TAKĄ akcją
Predefiniowana kamera czyni cuda. Uncharted 2 ma swobodną kamerę, więc tym większe pokłony dla Naughty Dog.


Po przejściu gry odblokuje się chyba arena z zadaniami :krol:
 

Dymis

New member
Chyba już wiecie dlaczego się tak podniecałem tą gierką :D
Zabrakło mi myśli i słów, aby opisać to cudo!!
Początek rozkłada na łopatki
 

vasyndrom

New member
Peek, jednego tylko nie rozumiem .... twego zamilowania do Bioshocka, nie odbierz tego zle to nie jest zadna nagonka na Ciebie czy tez na gre ktora uwielbiasz, szanuje twoj wybor w koncu o gustach sie nie dyskutuje:D

skonczcie juz pisac bo zaraz pada o tv rozwale nie mogac sie doczekac na moja kopie .... oby jutro oby jutro oby jutro :D
 

Peek

New member
Bez reklam
Peek, jednego tylko nie rozumiem .... twego zamilowania do Bioshocka, nie odbierz tego zle to nie jest zadna nagonka na Ciebie czy tez na gre ktora uwielbiasz, szanuje twoj wybor w koncu o gustach sie nie dyskutuje:D

Bioshocka uwielbiam, bo tutaj za i tak ładną grafiką stoją ta ogromne atuty jak klimat i fabuła i powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie lepszych. Poza tym miejsce akcji jest po prostu idealne. Już nie myślę, że ktoś tą grę może przebić, bo chyba można jej tylko dorównać;)

sornat napisał:
Peek dzieki za konkrety - czekamy na wiecej...

Dzisiaj też coś skrobne, bo mam wolne i bede grał:D

Co do opcji zmiany poziomu to dopadła mnie przy walce z posejdonem, ale zostałem na Normalu i udało mi się go pokonać, ale ogólny pomysł raczej uznaje za dobry.
 

Rasputin

New member
Kałuże krwi

To i ja coś dopiszę, WOW:blagam:

Po grę podszedłem wczoraj do 4console na Ursynowie, bo mam tam piechotką jakieś 25 minutek, a lubię chodzić zwłaszcza po tak wyczekiwaną grę. W sklepie co chwila ktoś brał to samo ze stosiku, więc mogłem powiedzieć "to samo, proszę". Dostałem za cenę z Allegro, mimo że nie kupiłem przez allegro, więc tu szacuneczek dla miłego pana sprzedawcy.

Przyznaję się że jestem wielkim fanem tej gry, od czasów pierwszej części (moja pierwsza konsola), 2 część była wspaniale poprawiona (moja druga konsola) i nie wiem czy bym się zdecydował na zakup konsoli i tv gdybym nie miał w planach tej marcowej premiery.

Dzięki takim grom jak GOW3 (także Resident Evil 5, Uncharted, Midnight Club, Killzone, Darksiders i parę innych) naprawdę nie szkoda mi wydać nawet tych 188 zł, jeśli dzięki tym pieniądzom wychodzą takie tytuły.

A teraz o samej grze. Mimo jak zawsze świetnej grywalności, nieco płynniej mi się gra, jestem już chwilę bo urwaniu głowy Prometeuszowi. Wszystko niby jak w poprzednich częściach, najpierw wielka i pieczołowicie zrobiona walka z 1 bronią na full rozwiniętą, potem upadek z wysokości i zaczynanie od początku w Hadesie i rozwijanie postaci od zera. Ale kombinacje ciosów, czyli np L1 i kółko pozwala zahaczyć kogoś, zrobić chwyt z przyciąganiem (Subzero tak robił :D ) i przywalić z bara, co powoduje, że nawet z tłumem przeciwników da się zrobić porządek dość szybko. Graliśmy z żoną na zmianę i ona patrząc z boku na to co wyprawiam, mówiła tylko że ja sobie tańczę z nimi.
Fajne jest też to, że można złapać jegomościa przebiec z nim po polu bitwy, uderzając jego ciałem o przeciwników, podbiec do ściany, rzucić go na ziemię i roztrzaskać jego głowę o skałę. Przeskakiwanie pomiędzy broniami, jeszcze fajniejsze kombosy, płynne używanie czarów, zależne od używanej broni, płynne obracanie pchanych głazów, pozwalają się cieszyć tym co było zawsze dobre w tej serii plus nowinkami.

Jest w tej grze dynamika jakiej nie ma w żadnej innej, pod tym względem kładzie uncharted 2 na łopatki, grafika jest wyraźnie lepsza niż w demo, efekt piorunujący, pozaa tym, same sceny z dema trochę się zmieniły, bo kolesi nie da się chwytać, najpierw trzeba im trochę przyłożyć. Walkę z harpiami da się odbyć całkowicie w powietrzu dzięki numerowi z szarpaniem łańcuchem.
Ilość przemocy i krwi jest aż przesadna, dosiadanie niektórych potworów, przeskakiwanie na harpiach nad przepaściami, kopanie psów i rozrywanie im szczęk jest spektakularne.

Jeżeli ktoś lubi przyjść po pracy i pobawić się w ciekawą historię, powyrzynać hordy potworów, tylko po to by się rozluźnić, to ta gra jest w 100% trafiona.

Muzyka ładna, szkoda że mam tylko głośniki w telewizorze ale w serii bravia z4500 są całkiem spoko, więc nie miałem uczucia niedosytu. Bogusław Linda spisał się znakomicie, jego oskarżycielski i chropowaty głos znakomicie wpasował się w ciało okrutnego Kratosa. Strasznie się cieszę że tego nie spieprzyli a nawet wyszło wspaniale.
Naprawdę jest to gra inna niż wszystkie, nie jestem fanem slasherów, raczej coś na pograniczu, w Darksiders już bym mógł pograć. Ale z GOD of WAR 3 jest trochę, jak unikać słodyczy przez parę lat, i nagle dostać wielki pyszny tort na jakieś większe urodziny i pożreć go łapczywie.

A teraz wada: w momencie gdy zdobywa się nową broń pojawia się ekran z taką informacją o zdobyciu czegoś nowego z takimi literami czerwonymi, co wydało mi się trochę tandetne, denerwują mnie też co chwile wyskakujące bezele z jakimś tam kolejnym trofeum, naprawdę nie obchodzi mnie co tam znowu zdobyłem w przypadku tej akurat gry i dzieje się to moim zdaniem trochę za często. Gra jest tak dynamiczna, że te trofea po prostu rozpraszają.
No i czasem ta kamera jest do tego stopnia wiodąca, że jak szukam ukrytych skrzynek czy chociażby dzbanków, to jak chcę się wrócić by sprawdzić, to kamera pokazuje to już z innego ujęcia, albo w ogóle nic nie widać, ale w sumie to nie problem, i tak przejdę tą grę kilka razy jak poprzednie części, poza tym to element konwencji tej gry. W Darksiders np. jest pełne sterowanie kamerą, co np. w ogóle nie odpowiada mojej lepszej połowie, więc co kto lubi.

Panie i Panowie, ta gra to uczta! Moja pierwsza piątka w klasyfikacji gier. Trzeba poznać.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jakbys zapuscil na kinie domowym to byś dopiero zobaczył.

Masta przebilem Cię :) Siedzialem prawie do 2:30 a teraz pije mocna kawę w pracy :D
 
Do góry