Gdzie można zamówić i kupić N'kę

Yuiren

New member
<przerazenie w oczach> a moze cos bylo nie tak z odbiorem ? niebylo jakiejs burzy czy cos ? u mnie jak sie blyska w poblizu to tez pikseloza na ekranie...
 

xroma

New member
1.Nie bylo innych kanalow ( przelecialem z 30 w przod i w tyl ) ale gdyby nawet ... akurat Viva ma bardzo dobry przekaz z satelity. Transponder 11075 i nalezy do kanalow FTA.

2. Nawet bez upscalingu powinna chodzic normalnie. Bardzo zaluje ze nie mialem przy sobie aparatu foto. Nie bylo zlych warunkow atmosferycznych. Byla piekna sloneczna pogoda z małą ilością chmur.
Jest oczywiscie mozliwosc ze sprzedawca "łgał" co do anteny .... tylko zastanawiam sie w jakim celu?

Ja nie odradzam zakupu "n"ki - ja tylko namawiam na sprawdzenie jej mozliwosci przed zakupem. Po co sie rozczarowac ?

Np.http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8344 <-- tutaj jeden z kolega Gucio50 jest bardzo zadowolony z jakosci... jesli takich wypowiedzi bedzie wiecej to moja panika bedzie nieuzasadniona.. ale .. i tak lepiej sprawdze na wlasne oczy..
 

roman1950

New member
n-telewizja

olek2531 napisał:
Po telefonie na infolinie jasno pan poinformowal iz rowniez z siecia MM moze byc problem, ale w dwoch sklepach MIX ELEKTRONICS jak najbardziej od jutra beda dostepne nbox-y. Oczywiscie Mix-y wiedza tylko tyle ze maja miec, a kiedy to tak naprawde nie wiadomo.

Dowiedzialem sie ze do umowy oprocz dwoch dokumetow najprawdopodobniej bedzie portrzebne zasw. z zakladu pracy. cyt. pracownika Mix-a
nie robcie sobie nadzieji aktywacja 95 i dekoderow z dyskiem twardym na razie nie bedzie mowia cos o listopadzie beda te po 99
 

JacekW.

New member
xroma,
a o której oglądałeś przekaz, koło południa słońce powoduje zaszumienie obrazu, u mnie na około 5 min przerywa jest przekaz, a jak jest słaby konwerter i dłuuuuugi kabel i antena niezbyt dokładnie ustawiona to przerwanie przekazu może się wydłużyć. Będzie to trwało jeszcze koło tygodnia:x , na wiosnę powtórka.
Jacek
 

sewan

New member
Kaucja - w regulaminie

A propos regulaminu - czytam go i czytam, już chyba trzeci raz...
Czy ktoś mądry mógłby mnie oświecić, czym jest, w jakich przypadkach jest pobierana i ile wynosi KAUCJA...????:confused:
 

aule

New member
xroma napisał:
Szanownki koledzy/koleżanki .... Radzę wam wszystkim nie kupować w ciemno. !!

Odwiedziłem dzis kilka miejsc w poszukiwaniu "n"ki .. Znalazłem podłączonego boxa ..... - MM Poznań KingKross

Załamałem sie.... co prawda zaden HD akurat nie leciał ... nie wiem tez czy napewno wszystko bylo OK ustawione ale.....

..... Na ekranie nowego LCD Samsunga moim oczom ukazała sie Viva -----

----- Nie wiem jak wam to dokładnie opisać. Obraz był poprostu tragiczny. Wegług sprzedawcy , sygnal z zainstalowanego na dachu talerza jest OK . Podłączony był tylko 1 LCD i do tego jeszcze przez HDMI..
Ogromna pikseloza, obraz gorszy niz z osławionego Mediasata Cyfry+
Niestety innych programow nie było , ale nawet jeśli to co? Mamy nabywać boxy tylko dla 3 programow HD ?? A jeśli ktoś lubi muze i kanal Viva to ma ... no nie wiem .... sciemnic sobie ekran i tylko sluchać ? Uwierzcie mi - tego nie szlo ogladac ( dla nas - maniakow ) To juz moj A-200 daje o niebo lepsza jakosc ....
Z pewnoscia nie była tez to wina kabla HDMI.. menu ekranowe "n"ki było ostre i czyste jak z kompa.
Obawiam sie o jakość programów SD i FTA ... :(

Dobrze radze - poczekajmy az w kazdym ze sklepow ktore oferuja "n" bedzie podlaczony zestaw "demo" .. Nie kupujmy w ciemno ... !!

Nalezy zaznaczyć, że nbox ma kilka mozliwości ustawień rozdzielczości jaką podaje na telewizor i jeżeli barany z MM podłączyli na 576i i nie potrafili skonfigurować telewizora to czego tu się dziwić. Widziałem jakie ma mozliwości nbox i pixelioza to była na "Church Chanell" a nie na Vivie.


Yuiren napisał:
Jesli zas chodzi o moj blad dotyczacy ceny niezwrocenia dekodera to owszem, popelnilem go, ale nieczytalem wczesniej cennika, a mialem informacje z infolinii ze za utrate dekodera placi sie 1000 i 2000zl. Wiec mialem prawo wyciagnac, bledne jak sie okazalo wnioski. ...

Więc ze zrozumieniem jak ktoś do Ciebie mówi tez są problemy. Jak mogłeś wywnioskować z informacji, którą uzyskałeś na infolini, że 1000zł dotyczy niezwrócenia nbox-a po 14 dniach jak wyraźnie powiedziano Ci, że to jest kara za zniszczenie??

Yuiren napisał:
... A przewod typu Component moze byc z dowolnego typu kabla ktory przewodzi prad Rowniez z koncentryka. ...

Koncentrykiem nazywa się biały przewód antenowy. Widzę, że czepiacie się każdego słowka aby wyjść na swoje. A mnie właśnie chodziło o podłączenie telewizora zwykłym przewodem antenowym "koncentrykiem" A i nie wspomniałem, że użyto do tego jakiegoś słabego modulatora.

Yuiren napisał:
... PS: A do Aule, trzeciego lorda, stworzyciela krasnoludow bardzo Ci daleko. Drazni mnie ten nick...

Masz jakieś kompleksy?


Bawią mnie tacy goście.
 

geowik

New member
Odwiedziłem dzis kilka miejsc w poszukiwaniu "n"ki .. Znalazłem podłączonego boxa ..... - MM Poznań KingKross

Faktycznie w tym sklepie mieli demo nboxa podłaczonego do TV.

Załamałem sie.... co prawda zaden HD akurat nie leciał ... nie wiem tez czy napewno wszystko bylo OK ustawione ale.....

..... Na ekranie nowego LCD Samsunga moim oczom ukazała sie Viva -----

Może ten TV nazywał się Samsung ale nie miał więcej niż 10" (oczywiście LCD). Nbox znajdował się na półce ze sprzętem SAT i ten telewizorek był naprawdę malutki.

----- Nie wiem jak wam to dokładnie opisać. Obraz był poprostu tragiczny. Wegług sprzedawcy , sygnal z zainstalowanego na dachu talerza jest OK . Podłączony był tylko 1 LCD i do tego jeszcze przez HDMI..

Ponadto sprzęt na pewno nie był podłączony przez HDMI, a to z prostej przyczyny - ten TV takowego złącza nie posiadał.
Na wyświetlaczu nboxa widniał napis "Sd1" czyli obraz na pewno nie był upscalowany.
 

Greeg

New member
Witam
Wczoraj nabyłem NBOXA w Warszawie w CTS na Marszałkowskiej 83 o 17.00 bez kolejki ale z listy osób zapisanych wcześniej.
Umowę radzę dokładnie przeczytać 6 stron b drobnym drukiem ;)
Op.łata za aktywację 99.pln i za wybrane pakiety tyle ile ich weźmiecie.
Do wyboru z anteną i konwerterem za 60pln.lub bez
Potrzebne dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem i gotówka.
W domu podłączamy boxa do anteny i TV i dzwonimy do partyline aktywując kartę po ok 1min cieszymy się z oglądanego obrazu.
Nie mam TV HD Redy lecz obraz na 25'' 100HZ Philipsie jest bardzo dobrej jakości szczególnie TVNy oraz TVP nie wspomnę o programach HD i free niemieckich i włoskich .
Generalnie brak jeszcze wielu kanałów z oferty epg nie zawsze jest dostępne. Na liście są programy z Astry lecz nie ma obsługi disceka (w menu) soft jest z 21-09-06 a aktualizacja dostępna przez sat.Na kanale 999 leci cały czas w postaci animacji komputerowej instrukcja obsługi.
Jakość dżwięku na programach TVNu I TVP DD 2.0 super
Wrażenia jak naprawdę bardzo pozytywne nawet na VIVIE ale To TYLKO 25" TV
To na tyle na dłużej nie starczyło czasu .:popcorn:

PS POLECAM PROGRAM LUX HD

Jeszcze coś ciekawego nt. Boxa i jego możliwości http://www.teledom.tv

Jak ruszy ta usługa to dopiero będzie JAZDA :)
 
Ostatnia edycja:

aule

New member
geowik napisał:
Ponadto sprzęt na pewno nie był podłączony przez HDMI, a to z prostej przyczyny - ten TV takowego złącza nie posiadał.
Na wyświetlaczu nboxa widniał napis "Sd1" czyli obraz na pewno nie był upscalowany.

Jak ustawili na SD1 to jeszcze można było podłączyć jedynie SCART-em więc nie wiedzieli co robią.

Greeg napisał:
Witam
Wczoraj nabyłem NBOXA w Warszawie w CTS na Marszałkowskiej 83 o 17.00 bez kolejki ale z listy osób zapisanych wcześniej.
Umowę radzę dokładnie przeczytać 6 stron b drobnym drukiem
Op.łata za aktywację 99.pln i za wybrane pakiety tyle ile ich weźmiecie.
Do wyboru z anteną i konwerterem za 60pln.lub bez
Potrzebne dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem i gotówka.
W domu podłączamy boxa do anteny i TV i dzwonimy do partyline aktywując kartę po ok 1min cieszymy się z oglądanego obrazu.
Nie mam TV HD Redy lecz obraz na 25'' 100HZ Philipsie jest bardzo dobrej jakości szczególnie TVNy oraz TVP nie wspomnę o programach HD i free niemieckich i włoskich .
Generalnie brak jeszcze wielu kanałów z oferty epg nie zawsze jest dostępne. Na liście są programy z Astry lecz nie ma obsługi disceka (w menu) soft jest z 21-09-06 a aktualizacja dostępna przez sat.Na kanale 999 leci cały czas w postaci animacji komputerowej instrukcja obsługi.
Jakość dżwięku na programach TVNu I TVP DD 2.0 super
Wrażenia jak naprawdę bardzo pozytywne nawet na VIVIE ale To TYLKO 25" TV
To na tyle na dłużej nie starczyło czasu .

PS POLECAM PROGRAM LUX HD

I to jest racja. Obraz i jakość super jak ktoś potrafi podłączyć.
 

Studio Art-BI

New member
Po przeczytaniu regulaminu jestem w szoku co za bzdury tam się znajdują. Dekoder jest ITI ja odpowiadam za wszystkie praktycznie usterki , nie ma mowy o jakiejś gwarancji (wszystkie nowe produkty muszą być objęte podstawową gwarancją 12 mieś.), po 3 latach za jakieś tam pieniądze mogę go wykupić nie wiadomo za jakie. Czyli jeżeli po 10 latach chcę zrezygnować z usług to muszę oddać sprawny dekoder. Totalna bzdura. A gdzie jest okres całkowitej amortyzacji dekodera, przecież taki istnieje. Nie chcecie mi Panowie z ITI powiedzieć że jest wieczny. Bo z tego wynika że te 500zł będę musiał zapłacić i tak i tak bo dekoder nie będzie wiecznie sprawny szczególnie ten z dyskiem. Takiej umowy nie da się podpisać. Dodam iż Polsat Cyfrowy w tej chwili sprzedaje dekodery po 99 zł na własność, na rok podpisuję umowę i mam dekoder w tym czasie na gwarancji , a po roku jeżeli mi się dekoder popsuje podpisuję znowu umowę na rok i dostaję nowy dekoder w cenie promocyjnej jaka na ten dzień obowiązuje, a na pewno ceny będą coraz niższe. Tak że Panowie z ITI robicie sobie kpinę z nas potencjalnych użytkowników ustalając takie barbarzyńskie zasady tylko sprzyjające Wam.
Dekoder z HD na pewno po kilku latach padnie a potem trzymajcie się panowie za kieszeń jak Was ITI oskubie.
Sądząc po starcie i regulaminie na jaki Was było tylko stać nie macie nic uczciwego Nam do zaoferowania. Ja czekałem bo chciałem zainstalować jakieś programy na dół do domku , bo u góry ma Polsat cyfrowy i myślałem że zainstaluje "n", ale dzisiaj idę po drugi dekoder Polsatu i pakiet "mini" za 9,90 i dekoder NA WŁASNOŚĆ za 99zł. Sprawa programów w HD na "n" też jest nie jasna kiedy będą następne i za ile. Ludzie pobiorą dekodery popodpisują umowy a potem trzeba będzie płacić bo nie ma w regulaminie gwarancji cen. W tej chwili biorąc 2 pakiety miałbym na "n" jeden program w HD i kiedy będą następne nie i za ile nie wiadomo, więc niewiele tracę, dlatego wezmę Polsat a po roku jak umowa mi się skończy zobaczę co ITI będzie oferować i za ile. RADZĘ TAK WSZYTKIM!!
 

aule

New member
Studio Art-BI napisał:
Po przeczytaniu regulaminu jestem w szoku co za bzdury tam się znajdują. Dekoder jest ITI ja odpowiadam za wszystkie praktycznie usterki , nie ma mowy o jakiejś gwarancji (wszystkie nowe produkty muszą być objęte podstawową gwarancją 12 mieś.)....


Jest Gwarancja na dekodery 2 lub 3 lata

Studio Art-BI napisał:
... Dodam iż Polsat Cyfrowy w tej chwili sprzedaje dekodery po 99 zł na własność, ...

Tylko jakiej jakosci....

Studio Art-BI napisał:
...W tej chwili biorąc 2 pakiety miałbym na "n" jeden program w HD i kiedy będą następne nie i za ile nie wiadomo ....
Jak wezmiesz pakiet Sport i motoryzacja i Kultura Nauka Swiat bedziesy mial dwa kanaly HD a ich ilosc bedzie wieksza.
 

EMEM

New member
Do Studio ART-BI:

Spokojnie. Przeczytaj uważniej ten regulamin. Jest tam napisane, że ITI uznaje uszkodzenia boxa wynikające z jego normalnej pracy i zużywania się części. I to jest różnica pomiędzy posiadaniem swojego własnego boxa a wypożyczonego. jeśli box ci się zużyje po kilku latach to dostaniesz następny od ITI bez żadnej kary, a gdyby był twój wlasny to musiałbyś sobie kupić nowy.
 

Studio Art-BI

New member
Nie ma nigdzie w regulaminie jasno napisane że dostaję nowy po zużyciu. Poza tym jaka będzie interpretacja "normalnego zużycia". Jasno są napisane rzeczy korzystne dla ITI, a sprawy nasze są niedopisane... , lub podane ogólnikowo do interpretacji. A wiemy jaka była interpretacja celników na granicy. Co urzędnik to inny przepis. Tylko tyle.
 

cm812

New member
uuu...

widzę, że platforma "n" zaczyna lawirować w kosztach - a szkoda ;(
Też miałem nadzieję, że kupie sobie n-boxa tego z twardym dyskiem za 449 pln (kwota z cennika) dziwi mnie już na wstępie, że cena ta uległa zmianie na 499??? skąd czy trzeba dopłacić te 50 pln na antenę z konwerterem - dopłacić to może nie do końca ale "wypożyczyć" !!! A do zestawu z HDD to trzeba kupić zestaw recorder za 140 czy ten multiroom za 170? Myśłałem, że jak już za wypożyczenie tunera się płaci to chociaż za antenę z konwerterem zapłacę ale na własność bo jak tak to może lepiej samemu w necie kupić sobie taki zestaw?! Wydam może z 200 pln ale to będzie mój własny sprzęt!
Powiedzcie mi jeszcze jak np. mając nagrywarkę z HDD i np. "n" i chciałbym sobie nagrać jakiś program np. nSport to w określonym czasie tuner muszę ręcznie załączyć a nagrywarkę ustawić na ten sam czas - to jesli tak to gleba, aby coś nagrać muszę w danym czasie stać przy TV:fool:
Nie zostaje nic innego jak n-box z HDD + zestaw antenowy - dużo kaski ;(

jeszcze czy można wziąść dzisiaj zwykłego n-boxa a w listopadzie przesiąść sie na tego z HDD? czy czekać aż się pojawi ogladając zwykłą antenę?

pozdr
 

aule

New member
cm812 napisał:
widzę, że platforma "n" zaczyna lawirować w kosztach - a szkoda ;(
Też miałem nadzieję, że kupie sobie n-boxa tego z twardym dyskiem za 449 pln (kwota z cennika) dziwi mnie już na wstępie, że cena ta uległa zmianie na 499??? ...

... jeszcze czy można wziąść dzisiaj zwykłego n-boxa a w listopadzie przesiąść sie na tego z HDD? czy czekać aż się pojawi ogladając zwykłą antenę?...

pozdr

Zobacz do cennika. Za nbox recorder jest 449zl. 499 to byl blad druku.

Mozesz zmienic ale z antena beda male jaja.
 

gtlech

New member
Mam czasze nie mam konwertera

Mam czasze 60 ktorej kiedys uzywalem do internetu bezprzewodowego. Kupilbym konwerter tylko i ustawil anteke, czy to wystarczy od odbioru n? czy musze kupowac od nich antene. Pozdrawiam
 

marecky81

New member
Jussi napisał:
W sumie to ciekawie co znaczy to ze "rusza" 12 X., bo ciezko mi uwierzyc zeby ktokolwiek tego dnia odebral dekoder i mogl korzytac z ich uslug skoro sami mowia ze po 12 X. to dopiero beda dzwonic do ludzi, ktorzy wczesniej sie zapisali...

wlasnie dlatego sie nie zapisywalem a dekoder kupilem wczoraj w MM Wrocław
 
Do góry