Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to jest ważne, ale oglądanie z lektorem to jest profanacja filmu, no chyba, że jest to bajka ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W temacie:
Zagraniczne filmy bez lektorów? - wideo Dzień Dobry TVN
Pan lektor, tam palna jedna bzdure, mianowicie stwierdzil ze do nauki angielskiego sa szkoly, oczywiscie sie zgadzam, z tym ze zapomnial o tym ze bardzo duzo osob szlifuje swoj jezyk wlasnie na filmach z napisami, znam mase takich osob, sam sie nauczylem angielskiego glownie z filmow, to jest doskonale narzedzie, bo laczymy przyjemne z pozytecznym. Ja juz mamy jakas baze, to nie ma nic lepszego. W tv powinien byc ustawowo wybor, lektor lub napisy. Ja np. jak widze dobry film w tv, to czesto odpuszczam, nie chce sobie psuc odbioru. Na szczescie nie ma co plakac, na krazkach dvd/br zawsze sa napisy ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie wiem czy to jest ważne, ale oglądanie z lektorem to jest profanacja filmu, no chyba, że jest to bajka ;)
Profanacja to dubbing ;) tego to powinni zabronić :)

... z tym ze zapomnial o tym ze bardzo duzo osob szlifuje swoj jezyk wlasnie na filmach z napisami, znam mase takich osob, sam sie nauczylem angielskiego glownie z filmow, to jest doskonale narzedzie, bo laczymy przyjemne z pozytecznym.
True, true :) Ja dodatkowo lubiłem przed egzaminem na certyfikat z ang. oglądać BBC lub CNN ;)
 

Banek28

New member
Jak mnie nachodzi na zakup filmów, to kupuję 3+ na ebayu. Niby trochę trzeba poczekać na towar, no i waluta inna, ale się opłaca. Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W temacie:
Zagraniczne filmy bez lektorów? - wideo Dzień Dobry TVN
Pan lektor, tam palna jedna bzdure, mianowicie stwierdzil ze do nauki angielskiego sa szkoly, oczywiscie sie zgadzam, z tym ze zapomnial o tym ze bardzo duzo osob szlifuje swoj jezyk wlasnie na filmach z napisami, znam mase takich osob, sam sie nauczylem angielskiego glownie z filmow, to jest doskonale narzedzie, bo laczymy przyjemne z pozytecznym. Ja juz mamy jakas baze, to nie ma nic lepszego. W tv powinien byc ustawowo wybor, lektor lub napisy. Ja np. jak widze dobry film w tv, to czesto odpuszczam, nie chce sobie psuc odbioru. Na szczescie nie ma co plakac, na krazkach dvd/br zawsze sa napisy ;)

Dokladnie, ja jak ogladam filmy nawet w w canal + albo na HBO to tylko z napisami ... nie wspominajac juz jak kolega napisal filmy na dvd czy bluray.
 

Festan06

New member
Nie wszyscy znają angielski i nie mieli takiej potrzeby żeby się go uczyć.W końcu jesteśmy polakami.Filmy oglądam z lektorem.W kinie mogę śledzić napisy ale w domu zdecydowanie nie.A dubbing,delikatnie mówiac jest wielkim nieporozumieniem.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A wiesz stary że z tym angielskim to ja trochę żałuję. Wprawdzie miałem w szkole, ale człowiek tak się uczył byle zaliczyć. W sumie to w pracy mi nie jest potrzebny, ale dopiero poczułem jego brak jak wyjechaliśmy na wyjazd integracyjny i były fajne laski ze wschodu:) Człowiek chciał pogadać , a tu lipa:( Zresztą teraz, gdzie byś się nie ruszył to wymagany angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Nawet głupi wyjazd na wczasy za granicę i nie wiesz jak się o coś spytać. Tylko Polak to i tak się ze wszystkimi dogada, szczegolnie jak pijany:razz:
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Witam,
to jest przesadą (pomijam ultrabooki, netbooki ) nie wyobrażam sobie nie mieć napędu w notebooku czy stacjonarnym kompie.
Za szybko, nośnik optyczny będzie jeszcze dłuuuugi czas.
Trend jest wyczuwalny np. w Renault CAPTURE jest tylko port USB -super; mi to "pasi"
ale czy każdemu ?

Pozdr.


Płyta Umiera to widać.Tym razem jeszcze im się uda aby z niej wydusić 4K.Ale rynek (media) będzie chciał jeszcze więcej miejsca.A płyty 400GB to jak Sony i Panasonic Powiedział to dla korporacji.To już będą ceny kosmiczne takiej pojemności.Myślę że czeka nas rewolucja w Dystrybucji.Wszystko z sieci
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jezeli dla Ciebie 5 odtwarzaczy BR, to malo, to tak. Plyt tez mam kilkadziesiat, nie wspominajac o dvd, tych juz nawet nie licze. Z zadnym w zasadzie nie mam problemow, owszem, nie ma to jak kliknac w plik i odtworzyc w kilka sekund film. Tylko nie zapominaj o tym, ze film trzeba sciagnac, to nie jest 700mb i kilka minut przy 50mb laczu, tylko 50GB, do tego cala zabawa w przenoszenie, szukanie napisow itp.
Jak zyje, to jeszcze zadnej plyty nie zniszczylem, juz predzej martwilbym sie czy dziecko nie zrzuci/kopnie HDD.
Nie zapominaj tez, ze niektorzy lubia miec film na fizycznym nosniku.
Taka cyfryzacja (w tym wypadku sciaganie) ma oczywiscie niezaprzeczalne zalety, zgadzam sie. Tylko ja mimo wszystko wole zajechac po drodze z pracy, do MM, wrzucic do koszyka film i nie bawic, czy martwic o to czy film bedzie z pierwszej reki.
Zadnych tez problemow z odtwarzaniem nigdy nie mialem, w przeciwienstwie do sciagnietych plikow.


Wszystko ma swoje wady i zalety.Można mieć takie wersie filmów jakich w Polsce nigdy nie będzie.Wszyscy wyczekują na film kiedy się ukaże w Polsce na płycie.A sąsiedzi już dawno mają.U nas Premiera Hobbita(1) w kwietniu była a w połowie marca zagranica miała HOBBIT BLU RAY.A można także pobawić się w małe eksperymenty.Przykładowo ukazała się tylko na rynek Duński chyba Helikopter w ogniu DTS HD 7.1 i nigdzie więcej.Wszędzie jest wersja DOLBY TRUE HD 5.1. Ja zrobiłem jedno wydanie z dwóch unikat :) i mam Audio takie i takie....Pozdrawiam

http://www.blu-ray.com/movies/Black-Hawk-Down-Blu-ray/12346/
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem z tych ludzi co i Armanig czyli lubie miec filmy i plyty cd ktore lubie i nie wyobrazalem sobie kiedys jak i teraz zeby filmy czy piosenki sciagac z netu... raz ze szanuje innych prace , dwa chyba zle bym sie czul z tym, choc zdaje sobie sprawe ze pewni ludzie patrzyliby na mnie jak na dziwaka, ale taki juz jestem.Druga sprawa tez zdaje sobie sprawe ze filmy, plyty cd sa drogie w Polsce i rozumiem po czesci tych co nie maja kasy na to i sciagaja, natomiast nie rozumiem w zupelnosci tych osob ktore maja kase, a to robia... miedzy innymi z tego powodu wypozyczalnie padly bo po co utrzymywac jak w wiekszosci wypadkow ludzie by i tak sciagali filmy. To teraz doszla jeszcze wieksza grupa, bo tych co powiedzmy bylo stac zeby zaplacic za film 16 zl to teraz juz i ci w wiekszosci wypadkow sciagaja..
Natomiast mysle ze zawsze beda filmy na plycie, nie dojdzie do tego zeby film kupic i sciagac go z jakiejs strony, powod jest bardzo prosty taki film nie bedzie duzo tanszy jak na plycie , bo rowniez wszyscy beda chcieli zarobic , a druga sprawa jest problem szybkiego internetu u ludzi ktorzy mieszkaja w domach. Nie wspomne o kolekcjonerstwie plyt za ktore niektorzy placa olbrzymia kase zeby miec jakies tam wydanie jakiej plyty jakiegos wykonawcy i o tym wiedza ci ktorzy tym biznesem zarzadzaja.. Jakies 10 lat temu slyszalem jak ludzie mowili ze plyty winylowe padna i nikt tego nie bedzie sluchal - minelo tyle lat i coraz wiecej sie tych plyt sprzedaje pomimo ze sa drozsze jak cd...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja jestem z tych ludzi co i Armanig czyli lubie miec filmy i plyty cd ktore lubie i nie wyobrazalem sobie kiedys jak i teraz zeby filmy czy piosenki sciagac z netu... raz ze szanuje innych prace , dwa chyba zle bym sie czul z tym, choc zdaje sobie sprawe ze pewni ludzie patrzyliby na mnie jak na dziwaka, ale taki juz jestem.Druga sprawa tez zdaje sobie sprawe ze filmy, plyty cd sa drogie w Polsce i rozumiem po czesci tych co nie maja kasy na to i sciagaja, natomiast nie rozumiem w zupelnosci tych osob ktore maja kase, a to robia... miedzy innymi z tego powodu wypozyczalnie padly bo po co utrzymywac jak w wiekszosci wypadkow ludzie by i tak sciagali filmy. To teraz doszla jeszcze wieksza grupa, bo tych co powiedzmy bylo stac zeby zaplacic za film 16 zl to teraz juz i ci w wiekszosci wypadkow sciagaja..
Natomiast mysle ze zawsze beda filmy na plycie, nie dojdzie do tego zeby film kupic i sciagac go z jakiejs strony, powod jest bardzo prosty taki film nie bedzie duzo tanszy jak na plycie , bo rowniez wszyscy beda chcieli zarobic , a druga sprawa jest problem szybkiego internetu u ludzi ktorzy mieszkaja w domach. Nie wspomne o kolekcjonerstwie plyt za ktore niektorzy placa olbrzymia kase zeby miec jakies tam wydanie jakiej plyty jakiegos wykonawcy i o tym wiedza ci ktorzy tym biznesem zarzadzaja.. Jakies 10 lat temu slyszalem jak ludzie mowili ze plyty winylowe padna i nikt tego nie bedzie sluchal - minelo tyle lat i coraz wiecej sie tych plyt sprzedaje pomimo ze sa drozsze jak cd...


No nie wiem nie wiem jak z tymi winylami.Płyta czarna kojarzyła mi się z DJ i ich mikserami.Zobaczcie na najnowsze rozwiązania w temacie sprzętu DJ.Płyta i tu umarła widzę .Teraz wszytko na karty SD i Pendriv.Tak się miksuje na imprezach bo rozmawiałem z człowiekiem co się w to bawi.Zresztą widac to na wielkich imprezach Techno.Druga sprawa że przeprowadzane były badania i okazuje się że tak zatwardziały rynek jakim są Audiofile ulega trendowi jaki jest teraz.Bo aż hmm jak pamiętam 70% przyznało się do streamingu mediów z serwerów domowych..Ja także uważam że płyta będzie ale to tylko dla małej grupy koneserów lubiących napis typu LIMITED EDITION..:)
 
Ostatnia edycja:

Ramlesa

New member
Kupuję płyty z mentalności. Ale widząc co na rynku się dzieje dystrybucja płyt będzie spadać. Już teraz muzykę się bierze z Internetu, powstają specjalne subskrybowane strony z muzą bezstratną. Myślę, że kwestią najbliższego czasu jest dostęp do filmotek z netu, wszystko zależy od przepustowości łącza, które dynamicznie się rozwija.
 

pawelk220

New member
mam podobny problem i tutejsze komentarze daly mi nowe miejsca poszukiwan.
Dotychczas wyjezdzalo glownie allegro, merlin ewentualnie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty jesteś z Krakowa, to masz jeszcze jedna z najlepszych giełd. Sporo tam filmów na BR. Nie mam na myśli tych po 10-15zl u piratów :)
 

Tomek80

New member
Płyty kupuje w merlinie i w innych sklepach. Nie wyobrażam sobie ukraść film czy muzykę. Po pierwsze dlatego że szanuję pracę innych i nie kradnę, a po drugie lubię kolekcjonować filmy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i chwali sie, na Balickiej masz sporo oryginałów, nowe i używane w bdb. cenach. Ostatnio tez widziałem sporo przecen w MM.
 
Do góry