Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

SDman

Banned
Nie bez powodu najnowsze komputery pozbawione są już napędów optycznych a system wgrywa się np. z pendriva.

Witam,
to jest przesadą (pomijam ultrabooki, netbooki ) nie wyobrażam sobie nie mieć napędu w notebooku czy stacjonarnym kompie.
Za szybko, nośnik optyczny będzie jeszcze dłuuuugi czas.
Trend jest wyczuwalny np. w Renault CAPTURE jest tylko port USB -super; mi to "pasi"
ale czy każdemu ?

Pozdr.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie dalej jak kilka dni temu, ponownie porownywalem kilka tytulow z MM, do ofert na aukcjach internetowych, atrakcyjnosc cen potwierdzona na + dla MM.
Pomijam juz fakt, ze nie trzeba placic za wysylke.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ostatnio pisałem, że w Empik Blue City Warszawa był Thor na BD w 3D za 33 zł. Nadal się zastanawiam czy dobrze zrobiłem, że nie zgarnałem. Dziś oglądałem rano sam początek nagrany na TVN HD to bardzo mi się dźwięk podobał. Na płycie pewnie jeszcze lepiej. Do tego trójwymiar i napisy (pisałem już wielokrotnie, że Vectra leci w kulki i napisów TVN nie daje....).
 

dominlesne

New member
Co do różnicy w cenie między "naszymi", a zagranicznymi wydaniami to np.
Obcy Antologia w polskiej wersji jest około 4 razy droższa od angielskiej. Mimo, że rozumiem oryginalne dialogi, to jednak nie jest to samo co z napisami w ojczystym. Nie mam doświadczenia z BR, ale chyba nie ma czegoś takiego jak odtwarzanie filmu z płyty i napisów po usb?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ostatnio pisałem, że w Empik Blue City Warszawa był Thor na BD w 3D za 33 zł. Nadal się zastanawiam czy dobrze zrobiłem, że nie zgarnałem. Dziś oglądałem rano sam początek nagrany na TVN HD to bardzo mi się dźwięk podobał. Na płycie pewnie jeszcze lepiej. Do tego trójwymiar i napisy (pisałem już wielokrotnie, że Vectra leci w kulki i napisów TVN nie daje....).

Witam nawet nie wiedzialem ze thor jest w 3d , ja kupilem 2d za 60 zl :) wiec na twoim miejscu bralbym w ciemno nawet jakby to byla wersja 2d , bo o 3d to ja nic nie slyszalem.
A odnosnie cen to ja juz prawie w wogole nie kupuje na allegro bo albo jest drozej albo cena porownywalna wiec bez sensu... sie bawic z nimi... Wczoraj mi przyszedl film szybcy i wsciekli 6 - za dobra cene w stosunku do tego co jest w np MM ale to tylko czasem sie tarfiaja takie perelki...
A co do porownania cen za filmy za granica to az szkoda pisac - przykladowo Hobbit wersja rozszerzona 2d, 3d i 2 czy 3 plyty dodatkow w USA bedzie kosztowac 36$ - czy jest sens to komentowac patrzac ile u nas bedzie kosztowal.. Nawet jesli by kosztowal tyle samo to ich pensja srednia jest 3 razy taka jak u nas i co to jest za kwota dla amerykanina 36 $ .... ? Smiech na sali ale i tak kupie bo jestem fanem LOTR i Hobbita :). Wiec czekam do listopada...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kapitan ameryka zgadza się jest w 3d i też kupiłem ale drogo bo zapłaciłem 90 zeta 2i3d w stalowym opakowaniu. Thor 2 jak nic się nie zmieni podobno ma być 3d. Szybcy i wściekli 6 obejrzałem dodatki i powiem wam że fajnie ci aktorzy mają... Fajna zabawa,fajne bryki i te dziewczyny:)
 
Ostatnia edycja:

zubek29

New member
Ale pamiętaj że jak kupisz np. na ebayu to nie masz polskiego lektora. I tak się właśnie zastanawiam czy ludzie kupujący filmy właśnie przez ebay wolą oglądać film po angielsku zamiast po polsku? Pytam tylko z czystej ciekawości.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tam wolę oryginalną ścieżkę dźwiękową + napisy. Jest lepszej jakości niż lektor PL. Nawet jak mam wybór między ścieżką Ang. i PL, to zawsze wybieram Ang. Wyjątkiem są tylko jakieś animacje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dla odmiany mam sąsiada, ktory jak pozycza ode mnie filmy z dysku, to bierze tylko te z polskim lektorem - tłumaczy, ze nie che mu się czytać. Oryginalnych z napisami niegdy nie bierze ;)
 

Jarek1973

New member
Ja mam troszkę inne zdanie. Jeśli film jest w miarę spokojny, gdzie nie ma za dużo dialogów, fajne efekty dźwiękowe itp., to jak najbardziej z napisami. Jednak filmy akcji, gdzie non stop przewijają się piękne obrazy to patrzenie przez 3/4 filmu na dół ekranu pomimo utraty efektów dźwiękowych na korzyść lektora ma sens. Przykład film Pain and Gain - tekst w tym filmie śmiga, że po godzinie ma się dość filmu.
 

MKa11

New member
Ale pamiętaj że jak kupisz np. na ebayu to nie masz polskiego lektora. I tak się właśnie zastanawiam czy ludzie kupujący filmy właśnie przez ebay wolą oglądać film po angielsku zamiast po polsku? Pytam tylko z czystej ciekawości.

Filmy z amazona/ebaya potrafią mieć PL wersje najczęściej w postaci napisów, zdarzają się też z lektorem. Spotkałem się z taką sytuacją, że na pudełku nie było mowy o wersjach PL, natomiast na płycie były napisy i lektor. A nawet jeśli są napisy PL to wybieram i tak napisy angielskie ;p oczywiście jeżeli film jest us/gb.
 

MKa11

New member
Bo nie zawsze zrozumiem mówiony, polecam chłopaków co slangiem lecą albo mówią za szybko dla mnie ;) przynajmniej mam pewność, że coś mnie nie minie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie calkiem odwrotnie, jezeli juz, ale to bardzo bardzo rzadko. Jak film jest szybki, duzo akcji, widoki, wybuchy, czyli wszystkie te smaczki ktore potegowane sa na naszych zestawych, to tylko z napisami. Lektor zaglusza i psuje ogolny odbior, natomiast produkcje spokojne, czy tez filmy co do ktorych nie mam wiekszych oczekiwan, od biedy moga byc z lektorem. Na szczescie mamy wybor, ale ogolnie jestem przeciwniekiem lektorow w przypadku jak korzystam z sprzetu do KD, a juz na pewno wielkim przeciwnikiem dubbingow, to jest kastracja filmu (pomijajac animacje)
 
Do góry