[Galeria] Nasze kolekcje Blu-Ray, Dvd, 4k, CD, figurki kolekcjonerskie itp.

THX2

New member
Jak będę robił kolejne zamówienie to mogę wziąc dla ciebie[ karate kid ]Bluray +DVD za 1 funta i [medium]Bluray +dvd za 0,75 funta z polskim lektorem i napisami ale masz kogoś w UK
 

KRW

New member
Jeszcze kilka słów co do zagramanicznych wydań...

sam oglądasz te filmy czy z kimś ??
moim zdaniem kupowanie filmów bez pl to cofanie się w rozwoju. Ok nauka języka, ja tak sie nauczyłem czytając filmy i rozumiem co mówią, ale jak chce oglądać z kimś, z żoną, tatą czy kolega itp to jak bez pl cokolwiek oglądać ??? Bo tanio ??

Polskie wydania to niestety w większości kupa - jeśli chodzi o formę wydania i beszczelne krojenie dodatków - a i tak te napisy zazwyczaj o pomstę do nieba wołają. Dystrybutorzy sami sobie krzywdę robią, bo jak ktoś na poważnie chce zbierać filmy, to nie ma wyjścia, musi zamawiać zagraniczne wydania. Paradoksalnie polskie DVD które kupuję to jakieś gazetowe wydania za 1 -2 zł, albo jak coś trafię w jakichś koszach, antykwariatach itd.

Dla mnie to powinny powstać jakieś petycje do zagranicznych firm z prośbami o umieszczanie polskich napisów w filmach które wydają. A naszych dystrybutorów już tylko rąbnąć łopatą i przysypać piachem. Bo sami na to zasłużyli i tylko na ich życzenie rynek DVD przędzie coraz gorzej, i coraz mniej nietypowych tytułów opłaca się wydawać.

Są oczywiście wyjątki. Bardzo fajnie na tle tego wszystkiego prezentuje się seria z Vision - QDVD, gdzie przynajmniej starano się jakieś dodatki zachować, i stwarzano pozory ekskluzywności. Mam kilka i np takie "Oni żyją" Carpentera ma nawet komentarze reżysera pozostawione. Jak traficie w koszach marketowych filmy z tej serii to bierzcie w ciemno. Tytuły zacne, nawet jak czegoś nie znacie to w ślepo można brać.

Jak będę robił kolejne zamówienie to mogę wziąc dla ciebie[ karate kid ]Bluray +DVD za 1 funta i [medium]Bluray +dvd za 0,75 funta z polskim lektorem i napisami ale masz kogoś w UK


Super, podeślij mi linę, przejrzę czy coś jeszcze jest fajnego. Jasne że mam kogoś w UK, ale jest już objuczony jak muł moimi zakupami.

edit: ach, bo ty jestes w UK obecnie? Jak wygląda przesyłka do pl? Podeślij line, chętnie przejrzę ten sklepik.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
h:)
DSC_0238.jpg


Jeszcze szybkich 2 i 3 i będzie komplet... no w sumie tylko 3 bo dzisiaj aukcja z 2 wygrana ;)
i generation kill super serial neistety na dvd ale fajna pozycja i za dobrą kase :)
 

THX2

New member
Zastanawiam się czy ktoś posiada w swojej kolekcji takie filmy jak

The Robe - szata
Ben Hur -(1959)
Juliusz Cezar
Demetriusz i gladiatorzy (1954)
The ten Comandment -dziesięcioro przykazań (1956)
The Bible-Biblia (1966)
Cleopatra (1963)
Siedmiu samurajów (1954)
Karmazynowy Pirat (1952)
Ziemia faraonów (1955)
Aleksander Wielki
The Egyptian (1954)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
@THX2 fajna ta kolekcja "Zabójcza broń" i Szklana pułapka" :)
Dawno nie widziałem starych "Super-manów".Zastanawiam się jak przeszły próbę czasu...

Co do Twojego pytania :
Z rok temu miałem zajawkę na takie filmy.Obejrzałem "Ben Hur","Spartakus","Lawrance z Arabii" oraz odnowioną,rozszerzoną wersję "Dziesięcioro przykazań",która pod względem obrazu zrobiła na mnie największe wrażenie.Kolory,scenografia,w tym stroje,wyglądały niesamowicie
Polecam Ci z podobnych klimatów film "Barabasz" z Anthony Quinnem (jak nie widziałeś) :)
 

THX2

New member
Widziałem kiedyś Barabasza ale dobrze że przypomniałeś :)Lawrance z Arabii
już do mnie jedzie tyle że w DVD
 
Ostatnia edycja:

KRW

New member
@THX2 fajna ta kolekcja "Zabójcza broń" i Szklana pułapka" :)
Dawno nie widziałem starych "Super-manów".Zastanawiam się jak przeszły próbę czasu...

Co do Twojego pytania :
Z rok temu miałem zajawkę na takie filmy.Obejrzałem "Ben Hur","Spartakus","Lawrance z Arabii" oraz odnowioną,rozszerzoną wersję "Dziesięcioro przykazań",która pod względem obrazu zrobiła na mnie największe wrażenie.Kolory,scenografia,w tym stroje,wyglądały niesamowicie
Polecam Ci z podobnych klimatów film "Barabasz" z Anthony Quinnem (jak nie widziałeś) :)


Pyramid, jak już się trochę wbiłeś w te rejony to zainteresuj się włoską odmianą tych filmów tzw peplum.

Tu sa fajne artki na ten temat: Kinomisja: Sny o kinie. Peplum (jako wstęp do spaghetti westernu)

i tu: Kinomisja: Peplum, czyli eklektyzm. Snów o kinie ciąg dalszy

Dobrm wstepem do peplum bedzie Ulisses (1954) - amerykanski, ale stworzony już we włoszech, przy udziale Mario Bavy - jednego z mistrzow wloskiego kina.

Warto do włoch zajrzec bo np Hercules in the Hounted World to pierwowzór Armii Ciemnosci, a całe (to bardziej odjechane) peplum to kino proto-conanowe (zreszta Conana i Amie wyprodukował włoch - Laurentis) nie mowiac juz o Herkulesie w Nowym Jorku z Arniem ;). Jak trzasnąłeś amerykanskie kino kostiumowe w togach to we włochy wejdziesz jak w masło, acz jest to napewno dosc kampowe, wiec trzeba czasem mocno przymknac oko.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Zastanawiam się czy ktoś posiada w swojej kolekcji takie filmy jak

The Robe - szata
Ben Hur -(1959)
Juliusz Cezar
Demetriusz i gladiatorzy (1954)
The ten Comandment -dziesięcioro przykazań (1956)
The Bible-Biblia (1966)
Cleopatra (1963)
Siedmiu samurajów (1954)
Karmazynowy Pirat (1952)
Ziemia faraonów (1955)
Aleksander Wielki
The Egyptian (1954)

Kilka klasyków w fajnych cenach masz na zavvi, do tego przesyłka za darmo.
Tu masz link np. do Ben Hura Ben Hur (Includes 3 Discs) Blu-ray | Zavvi.com
 

KRW

New member
Niedawno doszła kolejna paka lepszych i gorszych tytułów


Bez urazy, ja z troski piszę. Za chwilę nie bedziesz mial gdzie tego trzymać. Już ci chłopcy mówili ze to bez sensu... Ja zbieram kilka rzeczy, jestem chory na zbieractwo i wiem ze to problem potem sprzedac coś co jest bezwartościowe, albo w ogóle cokolwiek z tym zrobic. Ostatecznie wywalisz na smieci te komedie romantyczne. Jak chcesz zbierać płyty to kupuj najfajniejsze wydania, albo filmy które faktycznie chcesz mieć. Jak chcesz tylko oglądać to jakiś netflix wykup - niedługo będzie w PL.

Nico na blu zazdroszczę... zamiast tych wszystkich płyt kupiłbyś pewnie stalowe wydanie Nico z wmontowaną krajalnicą do chleba. Nie dość że miałbyś coś zajebistego, to jego wartość z czasem by rosła.
 
Ostatnia edycja:

THX2

New member
Wcale się nie obrażam trochę źle napisałem pierwszego posta w tym temacie odnośnie zbierania filmów gdyż żadne z tych filmów nie są wersjami kolekcjonerskimi, natomiast większośc tych filmów po obejrzeniu na projektorze pójdzie do żyda.Filmy typu must have też znajdą u mnie miejsce i będzie to typowe kino akcji tyle że mi się nie spieszy bo na okrągło leci to na kanałach płatnych i musi minąc trochę czasu zanim znowu będę miał chęc obejrzenia takiego czy owego filmu.

No dobra którą wersje Ben Hura bardziej opłaca się kupic lepsze wydanie w stelbooku 2 płytowe za prawie 15 funtów czy za około 7 funtów wydanie na trzech płytach
 
Ostatnia edycja:
Do góry