Firma Sony prezentuje w 2017 r. telewizory serii XE94 , XE93 , XE90 , XE85 , XE80.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisał KOlega ceny w USA a ceny w Europie to dwie inne bajki a ceny w Europie w stosunku do naszych rodzimych cen to tez bywa rożnie..
 

olakoma

New member
Dziękuję Barburianowi za tak cenną informację.
Mam jeszcze taką wątpliwość skoro ceny w PL są tak wysokie to może jeszcze spróbować w taki sposób.
W portalach zagranicznych często spotyka się sugestie, aby czekać z zakupem nowych tegorocznych modeli TV do dnia obniżek cen- tzw."Black Friday", który przypada w tym roku na 24 listopada.
Czy ma to sens, aby w tym dniu np. w Media Markt w Niemczech dokonać zakupu?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam Black Friday to przede wszystkim w USA,w Europie nie mówiąc już o Polsce to jest namiastka....Czekać do listopada,można jak ktoś lubi tylko kto to wie jaki będzie kurs złotówki w tym czasie ?
 

barburian

New member
Bez reklam
Ceny

Witam Black Friday to przede wszystkim w USA,w Europie nie mówiąc już o Polsce to jest namiastka....Czekać do listopada,można jak ktoś lubi tylko kto to wie jaki będzie kurs złotówki w tym czasie ?


No dokładnie tak kurs ma znaczenie, ale jeśli ktoś bierze pod uwagę zakup TV z modeli produkcyjnych 2017
to oczywiście czekać bo ceny spadną i to znacznie . A ceny na modele 2016 tez polecą w połowie roku
2017 gdy wejdą nowości .
 

olakoma

New member
Moito Kawamura z koncernu Sony powiedział, że za Sony bravia OLED A1 należy się spodziewać ceny porównywalnej do serii ZD9. W PL Sony 65" ZD 9- tj.- 20.000 PLN. Niemieccy eksperci szacują, że może to być nawet 8.000 Euro. Tanio raczej nie będzie, należy spodziewać się kwoty: 20.000-30.000 PLN. OLED pojawi się latem, być może już w czerwcu i wtedy poznamy prawdziwą cenę. Będzie sprzedawany prawdopodobnie tylko w Sony Center.
 

jaro0508

Member
pewnie 55 cali bedzie w granicach 20tys. moze i wiecej .Ja rozumie ze za znaczek i jakosc trzeba placic ,ale za to mozna miec np 2 tv lg oled 55 b6j z 2016 r w testach wypada niezle :) a i autko by mozna jeszcze w miare w miare kupic..dla przecietnego Niemca to niezla cena -udzwignie:) dla Nas-- wszystkie Gwiazdy na Niebie..:)
 

Tom_ek1979

New member
Panowie brać teraz 55xd93 czy czekać do końca roku na jakieś promocje i kupić xe93? Tv będzie do grania i oglądania. Ciekawe czy te dolby vision jest tego warte. No i jaka cena będzie
 

WuMike

New member
Bez reklam
Poczekałbym na XE93. Lepszy procesor, lepsze podświetlenie się szykuje, pewnie także bardziej jednorodne.
 

pepka

Member
Bez reklam
Tyle, że na koniec roku... to już modele 2018 na horyzoncie. I tak można całe życie gonić króliczka [emoji6]
 

Tom_ek1979

New member
No właśnie można czekać tak co roku na nowe. Wszystko będzie trochę lepsze niż w tegorocznych modelach ale cena pewnie będzie zabójcza. Mogę przeznaczyć na tv max 10000 a te nowe modele to pewnie będzie grubo ponad 10tys
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, a życie ucieka. Miesiąc, góra dwa można poczekać, ale 6msc. i więcej? Dajta spokój.
Ledwo się rok zaczął, a tu czekanie do końca roku.
 

lobos

New member
Bez reklam
Pewnie, że takie czekanie bez końca nie ma sensu.
Wstrzymaj się do momentu jak już nowe wejdą do sklepów.
Wtedy na pewno te z 2016 pójdą w dół.
W stosunku do nowości będą na bank sporo tańsze.
Ten HDR w nowych będzie miał większe możliwości.
W zeszłorocznych dopiero się pojawił. Fajna sprawa.
Sam mam dylemat, bo będę robił remonty w domu i zamarzył mi się nowy TV.
Tylko u mnie 75" musi być i żeby mnie Żona z domu nie wyrzuciła to najlepsza opcja Sony 75W855C za 10 tys.
Jednak jak widzę jakie fajne wrażenie robi HDR to chciałbym mieć już z tych nowszych ;-)
No i chyba nie wypada już w FHD tylko 4K? :p ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie, też brałbym już 4K. Ale, nie dlatego, że potrzebuje, ale żeby było.
To taka mała różnica. Podstawą jest materiał. Jak ten jest doskonały, to na takim 80" FHD wygląda genialnie i ja to widząc, nie mam żadnego ciśnienia na matryce 4K w tv który oglądam z 3-4m.
 

lobos

New member
Bez reklam
Zgadza się. Z 4m tak jak siedzę to różnicy nie zobaczę.
Jednak teraz będzie co raz więcej materiałów w 4K na YouTube czy innych źródłach.
Wchodzą odtwarzacze UHD w normalnych cenach.
TV kupuje się na te przynajmniej 5 lat, więc nie ma co się blokować rozdzaiałką ;-)
Z drugiej strony właśnie teraz można kupić na prawdę duży 75" TV FHD za dobre pieniądze ;-)
Wspomniany W855C to fajny model Direct LCD i z martycą VA a nie tak jak nowsze EDGE na IPS-ie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry