Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

jaro0508

Member
U Sony jak sie dobrze pokombinuje 5 lat gwarancji mozna i naprawde warto wyrwac..tak jak to Lolek pisze zeby potem nie bylo problemow..a 5 lat to jednak troche jest jesli chodzi o zmiany technologiczne..:)
 

accu

New member
Bez reklam
zawsze warto.. tylko w przypadku tv gdzie tak często lubią się psuć to jest kwestia potem w załatwianiu z serwisem i z Producentem żeby wyszło na Twoje.. a im droższy tv tym gorzej na tym ludzie wychodzą.. niestety.. zobacz tylko jeden fakt.. ktoś kupi Z-tkę również ze względu na 3d bo lubi, bo ma kupę filmów i co się dzieje jak po dwóch latach tv mu się rozwali i będzie wymiana tv.. masz odpowiedź...

Witam uprzejmie,

Awaryjność nawet drogich topowych telewizorów i "bujaj się człowieku" .
Dlatego też uważam , że racjonalniej jest jednak dla przeciętnego
użytkownika do których również należę , rozważenie zakupu telewizora
z klasy średnio-wyższej , ale dobrze rozeznanego , z którego również
będzie się zadowolonym . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

jaro0508

Member
accu to podobnie jak z autem tu sie z Toba zgodzę.. ze średniej klasy.. mający dobre opinie tez nam moze służyć przez parę dobrych lat.. a nie musimy przepłacać tylko za prestiż... chyba ze Kogoś stać to "kto bogatemu zabroni" :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Awaryjność nawet drogich topowych telewizorów i "bujaj się człowieku" .
Dlatego też uważam , że racjonalniej jest jednak dla przeciętnego
użytkownika do których również należę , rozważenie zakupu telewizora
z klasy średnio-wyższej , ale dobrze rozeznanego , z którego również
będzie się zadowolonym . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Accu to właśnie mam na myśli.. że kupując drogi tv będziesz dużo bardziej w plecy jak będzie wymiana tego modelu niż w przypadku jak kupisz tańszy.. dlatego osobiście powiedziałem 65 cali to na maksa 14-15 tys na wejściu i złotówki więcej..nie dam żadnemu Producentowi zarobić..do czasu kiedy nie zaczną wszyscy szanować takich ludzi, którzy kupują drogie tv w naszym "bogatym "kraju kwitnącej wiśni.. pomimo że naprawdę stać mnie jest iść dzisiaj i kupić Z-tkę za 20 tys .. ale w życiu nie zarobią na mnie.. I mam nadzieję że Sony to czyta.. :) bo ja na postępy technologiczne itp nie nabiorę się..

A wszyscy którzy się zastanawiają nad drogimi tv pamiętajcie że jakby co to w tyłek dostaniecie maksymalnie.. bez względu od jakiego Producenta kupicie.. bo potem jest kupa płaczu ..na forach.. wiec miejcie to na uwadze kupując tv drogi w RP.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
accu to podobnie jak z autem tu sie z Toba zgodzę.. ze średniej klasy.. mający dobre opinie tez nam moze służyć przez parę dobrych lat.. a nie musimy przepłacać tylko za prestiż... chyba ze Kogoś stać to "kto bogatemu zabroni" :)

Jaro w przypadku samochodów to zupełnie inna bajka i w większości wypadków jak kupisz sobie samochód Premium to jesteś szanowany - uwierz mi na słowo.. jest to naprawdę odczuwalne oczywiście raz na jakiś czas coś się zdarza i w tym segmencie ale jakby tak to wyglądało jak jest w przypadku drogich tv czy nawet tych na średnim poziomie(i takie traktowanie serwisów jak jest w przypadku tv) to takie marki jak BMW,Mercedes itp to byśmy o nich zapomnieli.. a mają się dobrze nawet w RP..

To co się dzieje z awaryjnością tv bez względu na firmę to ten segment wszystko inne bije na łeb i szyje.. momentami to odnoszę wrażenie że nikt w tych firmach nie panuje nad jakością.. bo to jest aż nie możliwe żeby tak często się psuły ludziom te rzeczy... a potem to jeszcze bujanie się ..
 

olakoma

New member
Tak a propos ZD9.
Na stronie Reference Home Theater Chris Heinonen po pierwszym oglądzie przedstawił ciekawy wniosek porównujący LG OLED C7 z Sony ZD9. Otóż wg jego opinii i nie tylko LG C7 (podobnie jak cała seria OLED LG 2017) będą najlepszą opcją dla kupującego TV w 2017r. Jedynym konkurentem który im może sprostać to Sony ZD9, ale jedynie w treściach HDR !!!. Przyjmując, że pełny HDR rzadko jest wykorzystywany a cena LG będzie niższa (LG C7 55" 3500$ w USA) niż ZD9 wybór wydaje w się oczywisty. Robi się ciekawie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tylko tam jeszcze nie wspominają o tym że na tych oledach jednak trzeba oglądać jak najmniej programów typu tvn 24 czy też nie za dużo grać.. a jeśli nic się nie zmieniło to dalej w instrukcji w oledach jest zapisane o takim fakcie.. więc jak coś kiedyś... to konsument jest w... co nie oznacza ze odradzam :) ale to też nie zmienia faktu ze i przy drogim tv od LG jesteś bardziej w plecy jak będziesz miał kiedyś wymianę takiego tv.. bo mi o to generalnie chodzi..
 

marko103xx

New member
Uważam ,że zawsze trzeba się liczyć z awarią sprzętu i to nie tylko TV, ale mamy tutaj możliwość
dokupienia pięcioletniej gwarancji Sony i osobiście raz z niej skorzystałem. I powiem, że nie było
żadnych problemów. Po prawie trzech latach użytkowania Sony X9005b na ekranie wyskoczyło w
grupie kilka pixeli , przyjechał serwisant porobił zdjęcia i w następnym dniu zostałem poinformowany o wymianie na nowy tv w tej samej klasie tylko nowszy model.
 

111kris

New member
Uważam ,że zawsze trzeba się liczyć z awarią sprzętu i to nie tylko TV, ale mamy tutaj możliwość
dokupienia pięcioletniej gwarancji Sony i osobiście raz z niej skorzystałem. I powiem, że nie było
żadnych problemów. Po prawie trzech latach użytkowania Sony X9005b na ekranie wyskoczyło w
grupie kilka pixeli , przyjechał serwisant porobił zdjęcia i w następnym dniu zostałem poinformowany o wymianie na nowy tv w tej samej klasie tylko nowszy model.

Szczęśliwiec 🙂. Ja liczyłem na taką sytuację przez cały czwarty i piąty rok gwarancji w moim 40w5500 i nic. Nie chciał się zepsuć i dzielnie służy mi do dziś czekając na swojego następcę xe93. Ja nie skorzystałem z gwarancji choć fajnie mieć taką opcję 5-cio letnią tym bardziej, że nowsze sprzęty są "bardziej podatne" na awarie.
 

werter8

New member
Ja tam czekam na test porównawczy 90 i 93

Musze kupić do końca tego roku TV 55 cali i to koniecznie w Euro RTV AGD.

Na razie Sony jest faworytem w BGT w okolicach 7-7,5k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

jaro0508

Member
Za jakość trzeba płacić.. z markę tez.. i ja to doskonale rozumie.. tylko sie zastanawiam czy zawsze i wszędzie.. bo mi sie tak po cichutku wydaje ze teraz to juz te nawet najwyższe i markowe produkty tez sa bardziej awaryjne niż kiedyś.. weźmy globalizacje.. wymianę a choćby matryc między firmami.. produkt finalny a i owszem Firma chrzci swoim logiem ale ten "składak" tu już chyba nie to.. poprawcie mnie jeśli sie myle.. :)
 

111kris

New member
Za jakość trzeba płacić.. z markę tez.. i ja to doskonale rozumie.. tylko sie zastanawiam czy zawsze i wszędzie.. bo mi sie tak po cichutku wydaje ze teraz to juz te nawet najwyższe i markowe produkty tez sa bardziej awaryjne niż kiedyś.. weźmy globalizacje.. wymianę a choćby matryc między firmami.. produkt finalny a i owszem Firma chrzci swoim logiem ale ten "składak" tu już chyba nie to.. poprawcie mnie jeśli sie myle.. :)

Masz rację. A jeśli wziąć pod uwagę fakt, że uczelnie otwierają kierunki, w których kształcą jak postarzać sprzęt to raczej nic dobrego konsumenta nie czeka w przyszłości.
 

jaro0508

Member
111kris az mnie przytkało ..nie mialem pojecia ze cos takiego sie wyprawia..zywność odswiezają ..z 1kg miesa robią 2kg szynki..TV postarzają..co tu komentowac..
 

111kris

New member
Witam uprzejmie,

Nie wiem tego jeszcze , ale jak pisałem wcześniej i tak zaczekam aż cena trochę "zejdzie" , gdyż jest
to cena w tej chwili "premierowa" . :|
Oprócz tego za nim kupię nowy telewizor do obejrzenia będę miał kilka telewizorów takich jak :
OLED Sony 55A1 , OLED Philips 55POS9002 , OLED Panasonic 55EZ950 OLED LG55B7 , Panasonic 58EX780 , czy Philips 55PUS8602/12 .
O tym już pisałem wcześniej , kolega lolek126 pytał już mnie , czy mam chęć zakupu telewizora
firmy Sony 55XE9305 i odpowiedziałem na to zapytanie w poście #173 . Chyba , że Sony 55XE9305 mnie się
spodoba bardzo , to wówczas zakup może być w miarę szybko zrealizowany .
Mam telewizor m.in. Sony W905A , bardzo dobry telewizor , więc "poprzeczka" jest wysoko "zawieszona". :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

accu muszę Cię zmartwić. Philips zdaje się, że zabił właśnie swoje dwie fajne serie z matrycami VA czyli pus76xx i pus86xx. Tak więc z Twej listy pus8602 raczej wypada bo go nie wyprodukują. Szkoda, bo 8601 to był całkiem fajny telewizor, na który prawie się skusiłem w zeszłym roku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/132072-philips-modele-telewizorow-2017-seria-pus-7502-a.html
 

accu

New member
Bez reklam
accu muszę Cię zmartwić. Philips zdaje się, że zabił właśnie swoje dwie fajne serie z matrycami VA czyli pus76xx i pus86xx. Tak więc z Twej listy pus8602 raczej wypada bo go nie wyprodukują. Szkoda, bo 8601 to był całkiem fajny telewizor, na który prawie się skusiłem w zeszłym roku.

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/132072-philips-modele-telewizorow-2017-seria-pus-7502-a.html

Witam uprzejmie,

Nie zmartwiłeś mnie . :|
W trzecim kwartale 2017 r. ma się pojawić seria telewizorów Philips PUS8602 (65" i 55" z QD)

BTW , proszę poszukaj dobrze , w dziale o telewizorach Philips (ja pisałem o tym , tj. założyłem temat 20 marca 2017 r .) . Kiki pisał też o tym w dziale : News .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Hmm. Czyli grafika tam zamieszczona z modelami Philipsa na rok 2017 jest nieaktualna. Trochę to dziwne.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Uważam ,że zawsze trzeba się liczyć z awarią sprzętu i to nie tylko TV, ale mamy tutaj możliwość
dokupienia pięcioletniej gwarancji Sony i osobiście raz z niej skorzystałem. I powiem, że nie było
żadnych problemów. Po prawie trzech latach użytkowania Sony X9005b na ekranie wyskoczyło w
grupie kilka pixeli , przyjechał serwisant porobił zdjęcia i w następnym dniu zostałem poinformowany o wymianie na nowy tv w tej samej klasie tylko nowszy model.

Wszystko Kolego się zgadza tylko ja Ci mówię jak jest i nie ze sobie wymyśliłem tylko w rzeczywistości jak jest.. w modelach średnich i niskich wychodzi się całkiem spoko na ich gwarancjach - przynajmniej w większości wypadków.. natomiast w przypadku tv drogich uwierz na słowo że wychodzi się już znacznie słabiej.. a w przypadku tv chodzi mi o to że jest znacząco bardzo dużo przypadków dziwnych gdzie ludzie muszą się naprawdę borykać z problemami i to dotyczy wszystkich marek.. A dzisiaj mogę się założyć z każdym ze jak kupi tv za powiedzmy 65 cali za 20 tys i niech mu się popsuje w 3-4 roku użytkowania to dostanie dużo słabszy tv.. bo postęp technologiczny jest taki mega że niestety za 4 lata topowy tv z dnia dzisiejszego jest niczym w stosunku do tego co prezentuje tv za 3-4 lata ze średniej półki :)

Ps a wiesz Kolego co w tym jest najgorsze ? To co Accu napisał że jak będziesz miał problem to tak samo podejdą do Ciebie jak będziesz miał tv za 20-30 tys w stosunku do sytuacji gdyby to samo Ci się stało w tv za powiedzmy 10 tys.... nic lepiej..
 
Ostatnia edycja:

feerdek

New member
Witam uprzejmie,

Nie zmartwiłeś mnie . :|
W trzecim kwartale 2017 r. ma się pojawić seria telewizorów Philips PUS8602 (65" i 55" z QD)

BTW , proszę poszukaj dobrze , w dziale o telewizorach Philips (ja pisałem o tym , tj. założyłem temat 20 marca 2017 r .) . Kiki pisał też o tym w dziale : News .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

@accu
Do tego czasu chcesz czekać z zakupem?

Pozdrawiam
 
Do góry