Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

werter8

New member
Test powinien mieć tytuł.

W mordę go i miodem.

Niby wszystko cacy, ale jednak najlepsze podświetlenie pozostawia wiele do życzenia...

A tak na poważnie to kiedy to mistyczne porównanie z XE 90


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

111kris

New member
No i chyba pozamiatane :) Jednak Sony coś wniosła i matryce to AUO a nie Innolux jak twierdził wczoraj nadworny spamer. To już kolejny test potwierdzający jakość tego tv. Martwią jednak chmurki - widoczne np. po wyłączeniu lokalnego podświetlenia (film nr 1 w 53 sek.). Jednak lokalne podświetlenie daje raczej radę i mam nadzieję, że clouding nie będzie przeszkadzał w normalnym użytkowaniu. Ja jestem na tak (w zasadzie byłem już w zeszłym roku :) ) i czekam na spadek cen.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

No i chyba pozamiatane :) Jednak Sony coś wniosła i matryce to AUO a nie Innolux jak twierdził wczoraj nadworny spamer. To już kolejny test potwierdzający jakość tego tv. Martwią jednak chmurki - widoczne np. po wyłączeniu lokalnego podświetlenia (film nr 1 w 53 sek.). Jednak lokalne podświetlenie daje raczej radę i mam nadzieję, że clouding nie będzie przeszkadzał w normalnym użytkowaniu. Ja jestem na tak (w zasadzie byłem już w zeszłym roku :) ) i czekam na spadek cen.

Clouding jest minimalny w nowych TV SONY i nie przeszkadza w niczym.
Jeśli poczekasz parę miesięcy na spadek cen i cena spadnie do 12 tyś, to kupuj XE93 jest trochę lepszy od XE90. Mi nie chciało się czekać i kupiłem XE90 i jestem zadowolony. Nie jest to szczyt moich marzeń
ale nie ma też tragedii. Kupowanie w chwili obecnej 65XE93 za 15 tyś jest moim zdaniem zbyt dużym
wydatkiem jak na ten telewizor skoro można kupić ZD9 za 17 tyś a to już zupełnie inna klasa TV.
 

jaro0508

Member
tez uważam ze warto poczekać.. w sumie nic na czekaniu nie tracimy.. a wręcz przeciwnie.. zyskujemy spadkiem ceny. Poza tym jeszcze panasonic nie wjechał ze swoimi modelami na ten rok. Model dx780 to chyba będzie najwyższa seria po oledach. Niby to odpowiednik serii zeszłorocznej ale coś tam udoskonalali inżynierowie panasa z tego co czytałem. Niektórzy moga mieć znow dylematy czy panas czy sony. Ale to dobrze ze będzie wybór :) Jak zwykle testy i życie (domowe użytkowanie) wszystko zweryfikuje:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Clouding jest minimalny w nowych TV SONY i nie przeszkadza w niczym.
Jeśli poczekasz parę miesięcy na spadek cen i cena spadnie do 12 tyś, to kupuj XE93 jest trochę lepszy od XE90. Mi nie chciało się czekać i kupiłem XE90 i jestem zadowolony. Nie jest to szczyt moich marzeń
ale nie ma też tragedii. Kupowanie w chwili obecnej 65XE93 za 15 tyś jest moim zdaniem zbyt dużym
wydatkiem jak na ten telewizor skoro można kupić ZD9 za 17 tyś a to już zupełnie inna klasa TV.

Dokładnie a tym bardziej ze jest też pozbawione 3d.. co poprzednik miał.. 12 tysi za 65 cali to maks.. chyba ze ktoś chce teraz to niestety trzeba zapłacić tyle ile kosztuje..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 27 marca 2017 r. na fachowym portalu brytyjskim HDTVTest ukazał się test
telewizora Ultra HD firmy Sony KD-55XE9305 napisany przez testera Vincent Teoh ,
którego filmik z rozpakowania tego telewizora oraz przedstawienia szczegółowego
menu ustawienia obrazu już wkleiłem w którymś wcześniejszym poście .

Sony KD-55XE9305 (XE93) 4K HDR TV Review

Konkluzja . Telewizor testowany otrzymał Highly Recommended . :|
Nic dodać , nic ująć .

Czekam teraz na test 65" , który powinien się ukazać
w tym tygodniu , na jednym z fachowych portali zagranicznych .(dk)

BTW,
I gitara cichutko gra .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Clouding jest minimalny w nowych TV SONY i nie przeszkadza w niczym.
Jeśli poczekasz parę miesięcy na spadek cen i cena spadnie do 12 tyś, to kupuj XE93 jest trochę lepszy od XE90. Mi nie chciało się czekać i kupiłem XE90 i jestem zadowolony. Nie jest to szczyt moich marzeń
ale nie ma też tragedii. Kupowanie w chwili obecnej 65XE93 za 15 tyś jest moim zdaniem zbyt dużym
wydatkiem jak na ten telewizor skoro można kupić ZD9 za 17 tyś a to już zupełnie inna klasa TV.

Jeśli "zachmurzenie" ekranu minimalne jak piszesz to super. Zastanawia mnie jeszcze jak bardzo będą mi doskwierały te doświetlenia na poziomych czarnych pasach w filmach. Jak znam swą naturę i to będę to widział non stop. Pewnie będzie to moje nowe natręctwo :) Chyba, że uznam to za namiastkę ambilight w tv sony :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Jeśli "zachmurzenie" ekranu minimalne jak piszesz to super. Zastanawia mnie jeszcze jak bardzo będą mi doskwierały te doświetlenia na poziomych czarnych pasach w filmach. Jak znam swą naturę i to będę to widział non stop. Pewnie będzie to moje nowe natręctwo :) Chyba, że uznam to za namiastkę ambilight w tv sony :)


Nie ma tragedii mówię Ci, Sony ładnie wygasza pasy, natomiast jeśli to Cię strasznie boli to pozostaje
Ci ZD9 lub OLED
 

RHJG

New member
Bez reklam
Bez jaj kol.accu...Tak było na tej fotce i żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.Tak samo trafił się egzemplarz z wygiętą ramką-też iluzja ?
 

accu

New member
Bez reklam
Bez jaj kol.accu...Tak było na tej fotce i żadne zaklinanie rzeczywistości nie pomoże.Tak samo trafił się egzemplarz z wygiętą ramką-też iluzja ?

Witam uprzejmie,

Nie umiesz przyznać się , że popełniłeś błąd w ocenie zdjęcia . :|
Jeżeli firma Sony dostarczyłaby do testu uszkodzony telewizor ,
tester norweski by o tym napisał bez dwóch zdań . :|
Każdy może się pomylić , tyle , że nie każdy umie się do tego
przyznać . :| Wszystko w tym temacie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie było żadnej pomyłki i nie Ty będziesz decydował do czego ja mam się przyznawać...Czy to jest jasne !
 

accu

New member
Bez reklam
Nie było żadnej pomyłki i nie Ty będziesz decydował do czego ja mam się przyznawać...Czy to jest jasne !

Witam uprzejmie ,

Popatrz sobie może(o ile zechcesz) jeszcze na podobne zdjęcie , tyle , że lewej górnej części telewizora firmy Sony KD-55XE9305 . Znajduje się ono w teście zamieszczonym na portalu
francuskim lesnumeriques.fr .

Sony KD-55XE9305 : Test complet - Les Numériques

Jest tam między innymi dział : Ergonomia . Klikając w niego , zobaczy się jego treść . Drugie
zdjęcie od góry pokazuje lewą górną część ekranu i ramki telewizora . Podpis pod zdjęciem:
krawędzie ekranu są dość cienkie .

Ja tylko przedstawiam swoje zdanie , lecz poparte argumentami wcześniejszymi i teraz . :|

BTW, test norweski , między innymi z podobnym w treści zdjęciem , tyle że z prawą górną częścią ekranu i ramki telewizora . Autor testu pisze w końcowym wniosku między innymi , jeśli chodzi o wygląd w tegorocznym modelu , jest lepiej pod każdym względem . W teście nie ma jakiejkolwiek wzmianki o jakiejś niedoróbce w obudowie , czy o jakiś szczelinach , wszystko jest prawidłowo wykonane .

https://www.tek.no/artikler/test-sony-kd-65xe9305/376878


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Kolego Accu trzeba być totalnym ignorantem... Nie o tym zdjęciu mówiłem ! Ramki krzywej też nigdy nie było ?
 

accu

New member
Bez reklam
Kolego Accu trzeba być totalnym ignorantem... Nie o tym zdjęciu mówiłem ! Ramki krzywej też nigdy nie było ?

Witam uprzejmie,

Ja wiem dobrze o jakim zdjęciu pisałeś . Różnica jest tylko taka , że tamto zdjęcie przedstawia prawą , górną stronę część ekranu i ramki telewizora firmy Sony KD-65XE9305 . Niemniej w treści jest
takie samo . Po co wprowadzasz zastępczy temat krzywej ramki .
Skoro jestem totalnym ignorantem to pomyśl także o sobie , kim jestem . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

RHJG

New member
Bez reklam
OK nareszcie, tak tamto zdjęcie pokazuje sporą szparę.Mam to gdzieś.Ja też Ciebie Pozdrawiam....
 

jaro0508

Member
po cholere zrobili tyle ramek w tym TV.. ja naliczylem 3..Mam blisko kowala artystycznego zrobilby jedna porządna kuta ramkę i. po sprawie! haha:)
 
Do góry