Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED Ultra HD - AF8 - 65" i 55" - linia 2018

WuMike

New member
Bez reklam
W dosyć obiektywny sposób, skoro oceniać mają ludzie nie związani z branżą.

Skąd wiesz, że nie wystarczy mi kasy na 77”? Masz podgląd w moje konto osobiste? :)

Po ile obecnie jest LG 77 C8? O ile dobrze kojarzę można go kupić poniżej 35 tysięcy. W kwietniu 2019 liczę, ze cena spadnie do 21-22 tysięcy, choć to tylko moje zachcianki. Taka kwota jest już subiektywnie rozsądna dla mnie, aby wyłożyć kasę za niego.

35 tysięcy zł na pewno nie poświęcę na „telepudło”, sumienie mi na to nie pozwala.

Jezeli Sony będzie dużo droższy niż LG, na pewno go nie kupię.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Rozumiem, że chodzi Ci o moje życzenia w kwestii drastycznego spadku ceny za wersje 77”?

Spokojnie, najpóźniej za kilka lat dojdziemy do sensownej kwoty, za którą to kupimy sobie tak duży TV.
 

jaro0508

Member
"Chiński Naród zaleje cały świat" - już za dziecka słyszałem te przepowiednie... i.. zalewa sukcesywnie wszystkim co się da. Tu nie ma żadnego kryterium. Prawie wszystko się podrabia ze już nie wspomnę o ostatniej aferze z wycofaniem leków z aptek na nadciśnienie w których był jakiś chiński syf. I tu nie ma żadnych kar protestów itp. Duży może więcej. I kazdy zaciera ręce ze może z Chinami handlować. Ruszą i matryce Oledow niedługo jak słusznie pisze kiki. Nie wiem czy to dobrze czy źle ale tanio. Chcemy tanio to potem nie narzekajmy na jakość. A wiadacym markowym firma też już chyba nie zależy na jakości,bo albo przejęte.. albo montowanie w Chinach. Wniosek.. aby tylko wszystko klientowi sprzedać w ładnym opakowaniu z trwałością zwykle niedefiniowalną:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też nie wiem czy dobrze czy żle.
Ale brak pokory poprzednio japońskich firm, teraz koreańskich prowadzi ku jednej drodze.
Produkty też mają coraz lepsze bo stać ich na najnowsze technologie , nowsze niż kogokolwiek. Więc nie wpadałbym w panikę.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Chińczycy dorobili sie głownie na kopiowaniu zagranicznej technologii, lokującej fabryki u nich i podrabianiu. Mieli okrutnie tanią siłę roboczą - co trochę się już zmienia. Zarobili przez to dużo i teraz mają faktycznie kasę oraz zasoby, żeby zacząć robić samemu elektronikę.

Czy to jest uczciwe? Dla mnie bez dwóch zdań nie!

Nie wiem, do czego i kogo pijesz, w kwestii pokory za cokolwiek. Uważasz, że Samsung, LG, czy Sony robiły źle, inwestując duże pieniądze w działy R&D i sprzedając produkty w godnej cenie? Przecież oczywistym jest, ze koszty produkcji w tych krajach są wyższe. Wyjaśnij proszę, o co Tobie chodzi.
 

fio

Member
Uwaga! Nie aktualizujcie A1 / A8F do najnowszej wersji oprogramowania. Sony zaimplementowało zbugowaną wersję zabezpieczenia przed wypaleniem. Obraz ściemnia się po wykryciu statycznego elementu na ekranie. Takim elementem może być np. wynik meczu na obecnych MŚ w piłce kopanej.
Tutaj widać, jak bardzo jest to odczuwalne:
https://youtu.be/fT5EetM7Zeo?t=74
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W dniu 22 lipca 2018 r. recenzent włoski Nicola Zucchini Buriani zamieścił na altadefinizione.hdblog.it
test telewizora Ultra HD OLED firmy Sony KD-55AF8 . Moim zdaniem jest to ciekawy test , z którym
warto się zapoznać . Testujący podaje bowiem informacje , o których inni testerzy nie wspominają ,
nie wiedzieć dlaczego . :neutral:

https://altadefinizione.hdblog.it/2018/07/22/sony-tv-oled-af8-recensione-dolby-vision/

Konkluzja . Jakość obrazu na najwyższym poziomie . Bardzo dobre przetwarzanie wideo . Dobre zarządzanie obrazu w ruchu dzięki funkcji Motionflow . Doskonała jakość HDR . Dobry projekt i konstrukcja . Dobry obraz dzięki kalibracji fabrycznej .
Opóźnienie wejścia nie jest szczególnie niskie . Android TV nie jest bez wad . W niektórych okolicznościach jest powolny i uciążliwy . W niektórych okolicznościach w trybie standby telewizor
potrafi pobierać moc ponad 20 W . :|
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Uwaga! Nie aktualizujcie A1 / A8F do najnowszej wersji oprogramowania. Sony zaimplementowało zbugowaną wersję zabezpieczenia przed wypaleniem. Obraz ściemnia się po wykryciu statycznego elementu na ekranie. Takim elementem może być np. wynik meczu na obecnych MŚ w piłce kopanej.
Tutaj widać, jak bardzo jest to odczuwalne:
https://youtu.be/fT5EetM7Zeo?t=74

Witam uprzejmie,

Firma Sony obiecuje naprawić problem przyciemniania obrazu w telewizorach OLED . :|
Nie podaje jednak terminu , kiedy to zrobi . Trzeba więc czekać . :|

https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?subaction=showfull&id=1532687081

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Modele 2017 były bardzo ciekawe i w zaskakująco atrakcyjnych cenach ! Zapewne z powodu mega straty operacyjnej księgowy w imieniu akcjonariuszy podjął decyzję o generalnej zmianie strategii.
2018 to taniocha o kiepskich parametrach.
Dobił mnie wczoraj pokaz 60" (nowość - nie typowa przekątna).
Sony KD-60XF8305 - omijać szerokim łukiem !!!
Ciemny jak cholera (300 NIT), VA z fatalnymi kątami i do tego drogi 5 500 zeta.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jest przecież dział : O wszystkim i o niczym . Może więc tam pisz swoje posty . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

WuMike

New member
Bez reklam
Oprócz AF9,bardzo ciekawie zapowiada się nowy ZF9 z FALD, X-Motion clarity oraz szerszymi kątami widzenia, a co ważne, LCD będzie w rozmiarze 75”, którego zapewne zabraknie w OLED AF9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mwons
Wybrałbym LG 65C8 - i to z kilku powodów.
Ale to Twój wybór.
Teraz masz też cashback od LG Polska 500 zł
 
Do góry