Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED Ultra HD - AF8 - 65" i 55" - linia 2018

oled1974

Banned
Witam,
Od początku maja 2018 byłem szczęśliwym posiadaczem LG65C7V, podczas mundialu za bardzo rozjaśniłem obraz i czarne połacie obrazu zrobiły się szare.Myslę jakim cudem skoro piksele w matrycy OLED albo sie świecą albo nie, to nie LCD gdzie matryca jest stale podświetlana.Zrobiłem test jeszcze kilka razy na różnych obrazach i wejściach (TV po profesjonalnej kalibracji obrazu) ale efekt ten sam.
Wrzuciłem ten sam film na pendraiwie do Sony 65AF8, jakież było moje zaskoczenie bo obraz który był rozjaśniany to miejsca na matrcy gdzie faktycznie był jasny, został rozjaśniony ale tam gdzie było smoliście czarno zostało czarne....sytuacja miała identyczne miejsce w wypadku
TV LG 65C8....................z prockiem Alpha 9........podobno ze sztuczną inteligencją..............
A dzisiaj zagoniłem sztrucla LG 65C7V i kupiłem Sony 65AF8. Czekam na profesjonalną kalibracje....
 

oled1974

Banned
Napisz proszę z kilka dni jak potestujesz.

Panie Krzysztofie,

Siedzę przed moim TV mieszam jak dzik w ustawieniach (NC+, Pansonic UB-DMP 704, Netflix) i powiem Ci tak naprawdę uczciwie że jest tak, jeżeli chodzi to obraz z TV:
Panasonic (dla mnie marka premium w OLED)
Sony (nr 2 w wyświetlaniu obrazu na matrycy OLED)
........
........
........
........
Długo, długo nic.................oooooooooooooooooooo......LG.
 

Dariusz77

Banned
Panie Krzysztofie,

Siedzę przed moim TV mieszam jak dzik w ustawieniach (NC+, Pansonic UB-DMP 704, Netflix) i powiem Ci tak naprawdę uczciwie że jest tak, jeżeli chodzi to obraz z TV:
Panasonic (dla mnie marka premium w OLED)
Sony (nr 2 w wyświetlaniu obrazu na matrycy OLED)
........
........
........
........
Długo, długo nic.................oooooooooooooooooooo......LG.

Może głupie pytanie ale dlaczego nie czekałeś na AF9? :)

Czy nierównomierność jasności matrycy jest odczuwalna + jak z przyciemnianiem obrazu?

Za ile udało się teraz dostać Af8?
 

Dariusz77

Banned
Dla niebieskich członków forum jest specjalna oferta z kalibracją i pakietem.

Cały czas zastanawiam się między AF8 a C8. Po zdjęciach jak wygląda kolor czarny bardziej kieruje się w stronę Af8. Af8 boje się natomiast przyciemniania o którym tak głośno na forach. Oglądamy bardzo dużo zwykłej telewizji, nie 4k. Zwykłe fullhd tvn itp. + Netflix. Gramy raz na miesiąc :D

Kiki co byś wybrał w tej sytuacji? :)
 

Dariusz77

Banned
Wybrałbym C8, gdyż jest na tegorocznym panelu. Sony warto brać dopiero od nowego AF9.

Ok ale w przypadku C8 czytałem bardzo dużo opinii o kiepskim skalowaniu i ruchu :(

Na forach zagranicznych czytałem, że są to te same panele? czy się***mylę? :) Jeżeli nie to jaka to jest różnica dla mnie ? :)

Na dodatek nie chce kalibrować specjalistycznie TV, tylko odpalić i żeby było dobrze :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tez wybrałbym C8.
Na nowej matrycy 2018 w extra cenach jest
Philips pus 803
Toshiba X9863
Hitachi hl9000
 

rpzem

New member
Nie wiem skąd się biorą informacje o ubiegłorocznych matrycach w tegorocznych modelach.
Panasonic FZ800/FZ950 ma przecież tegoroczną - testy min. h d t v p o l s k a:

"W bieżącym roku Panasonic przygotował dla nas dwa nowe modele telewizorów OLED. Pierwszy z nich mieliśmy okazję już przetestować. Był nim flagowy, referencyjny TX-65FZ950. Młodszym reprezentantem jest FZ800, którego zaś pod lupę weźmiemy dzisiaj. Nowe modele występują w rozmiarach 55 i 65″ i wykorzystują najnowszą matrycę OLED"

Sony AF8 również:
"Matryca Ekran 65″ Sony AF8 pod mikroskopem Matrycę do Sony AF8 wyprodukowała firma LG Displays. Jest to klasyczny panel WRGB OLED o pełnej rozdzielczości 4K. Nie jest to jednak identyczna matryca jaką widzieliśmy w ubiegłym roku w modelu A1. Wygląda na poddaną lekkiemu tuningowi polegającemu m.in. na „doklejeniu” wąskiego paska czerwonego subpiksela do białego. Po co? Jak mniemam, by temperatura barwowa tego drugiego była bliższa tej studyjnej – 6500K. W związku z tą zmianą nastąpiły także zmiany kształtu i powierzchni pozostałych subpikseli. Najprawdopodobniej dzięki temu AF8 może pochwalić się trochę wyższą jasnością niż jego starszy brat, ale o tym później".

Również f l a t p a n e l s h d:
"
First impressions | Functionality | Calibration | Measurements | Picture quality | Conclusion

Panasonic has launched new OLED TVs as part of its 2018 line-up. The two high-end FZ ranges are both equipped with a 2018 OLED panel and the company’s HCX video processor"

Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Panasonic FZ naturalnie mają tegoroczną matrycę LG.display. Philips 803 oraz nowy Sony AF9 tak samo, panele z 2018.

Sony AF8 to już model na zeszłorocznej matrycy, podobnie Philips 873/973 - wszystko 2017.

Osobiście, brałbym właśnie OLED Panasonika, z racji największej wierności obrazu, ale celuję w ekran 75”+, a tego jak wiadomo nie kupimy od nikogo poza LG.
 
Ostatnia edycja:

Lettner123

New member
Panasonic FZ ma najlepszy obraz ze wszystkich oledów i tyle w temacie . Osobiście go mam wersje 55 cali . Zobaczymy co pokaze AF9 zapowiada się ciekawie
 
Ostatnia edycja:
Do góry