Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED Ultra HD - AF8 - 65" i 55" - linia 2018

oled1974

Banned
Witam Accu,
Zagoniłem sztrucla LG 65C7V i kupiłem TELEWIZOR SONY 65AF8, bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi i opinie oraz sugestie.Jestem bardzo zadowolony z obrazu jaki wyświetla ów TV, czekam na profesjonalną kalibracje.
Pozdrawiam wszystkich fanów cudowego obrazu z prawdziwą czernią.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siema oled 1974 jak sprawuje ci się ten soniacz piękny tv i obraz miałeś tez możliwość sprawdzenia Panasonica fz800?
Moim zdaniem sony af8 i panasonic fz800 to 2 najlepsze oledy na rynku czekamy powoli na tescik af9 tylko cena straszna 17 tys.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Brałbym Panasonika FZ osobiście, bo jako jedyni dążyli do perfekcji z obrazem, a nie zajmowali się świecidełkami albo Androidami. LG na drugim miejscu. Sony dopiero od najnowszego AF9.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co ma Android wspólnego do jakości obrazu ???
Ludzie już się wypowiadali w ślepym teście o jakości obrazu w modelach Philips, Sony, Panasonic, LG.
Zobaczmy ludzie obserwacje i oceny:

Wyniki I części testu:
1.Ekran C (Philips 9002) - 33%
2.Ekran D (LG C7) - 22%
3.Bez preferencji - 21%
4.Ekran A (Sony A1) - 16%
5.Ekran B (Panasonic EZ952) - 8%

1.Ekran C (Philips 9002) - 68%
2.Ekran B (Panasonic EZ952) - 14%
3.Ekran A (Sony A1) - 7%
4.Brak preferencji - 6%
5.Ekran D (LG C7) - 5%

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...e-i-zdecydowanie-oled-philipsa-55pos9002.html

Obejrzałem pokaz Panasonic w zaciemnionych pomieszczeniach na IFA w Berlinie. I obraz bardzo ładny.
A w zamkniętym porównaniu modeli 2018 - Philips wg 15 zaproszonych osób - znów dzięki procesorowi p% drugiej generacji, wygrał konfrontację w sześciu porównaniach.
Być może największy w Europie portal AV Forum, znów zrobi ślepy test w Londynie.
 

oled1974

Banned
Siema oled 1974 jak sprawuje ci się ten soniacz piękny tv i obraz miałeś tez możliwość sprawdzenia Panasonica fz800?
Moim zdaniem sony af8 i panasonic fz800 to 2 najlepsze oledy na rynku czekamy powoli na tescik af9 tylko cena straszna 17 tys.

Witam,

Zacznę od początku w 2016 zakupiłem Sony 55XD8505 (IPS LG) poddałem kalibracji i obraz wyszedł naprawdę niezły, w sierpniu 2017 nastapiła wymiana na Sony 65XE9305,po kalibracji obraz bardzo dobry jak na lcd krawędziowy podświetlany z dwóch stron, kwiecień 2018 Philips 65PUS8102 pełne podświetlenie 128 stref no i Ambi, kalibrator powiedział że do TP Vision nie przyjedzie, matryca fatalna większość wad typowych dla LCD, oddałem (zakup internetowy, zdjęcia wad są w temacie tego tv) po 10 dniach, ale AMBI robi robotę.W kwietniu 2018 zakup wymarzonego pierwszego OLED - LG 65C7V, po profesjonalnej kalibracji w domu, obraz fajny ale brakowało tego czegoś jak "wow", mistrzostwa przeleciały, wakacje także i wystawiłem do sprzedania.Chodziłem (sierpień 2018) długo do MM i Satrurn MM z własnym materiałem filmowym.Najlepszy obraz na Panasonic 65EZ950, później Sony (LG C7 i C8 odpada w przedbiegach, obróbka obrazu no i ściemnianie i rozjaśnianie obrazu KATASTROFA , czarny robi się szary......wyszukiwanie głosowe na C7 pozostawia wiele do życzenia).W końcu sprzedałem sztrucla LG 65C7V i 14.09.2018 nabyłem TELEWIZOR a mianowicie Sony 65AF8.
Jestem fanem futbolu mam NC+ i Polsat, nic się nie dzieje z obrazem podczas oglądania sportu czy filmu, obraz jest stabilny ostry i nasycony (poustawiałem TV SONY zgodnie z sugestią forumowiczów tego forum za co PRAGNĘ IM PODZIĘKOWAĆ - SZACUN), obróbka obrazu jest fenomenalna (inżynierów z LG zapraszam na Politechnikę Wrocławską).Także powróciłem z dalekiej podróży do Sony gdzie Android jest fenomenalny.(przy głosowym wybieraniu LG Oled maiał problemy, musiałem kilka razy mówić aby wyswietlił co trzeba, w Sony tego problemu nie ma , jest powiedziane raz i tv wyświetla żądaną terść.Teraz czekam na profesjonalną kalibrację ( Stasiu Nowicki HD Cinema lub Maciej *************** ) myślę że wówczas powiem to słynne "WOW".
Z czystym sumieniem polecam SONY.
Aha nie oglądałem jeszcze nic w wysokiej rozdzielczości 4K

Pozdrawiam
oled1974
 

oled1974

Banned
Dostałem informacje, że Panasonic ma najnowszą***matrycę FZ950 i FZ800 jak C8 i AF9. Teraz sprawdzam na forum innym, że mają taką samą jak AF8. Jaka jest prawda?


Witam,

Sony 65AF8 ma autorską matrycę SONY od firmy LG Display z 2018r (czerwony piksel został do "klejony" do białego) żadna inna firma która kupuje matryce od LG Display nie ma takiego ułożenia pikseli na matrycy jak Sony. Chciałbym zaznaczyć także że rozmiar matrycy 55" Sony AF8 ma inne ułożenie pikseli na matrycy niż 65".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupisz co uważasz.
AF 9 to wypust 2018.
Matryca jest matryca i nikt specjalnych matryc tylko dla Sony nie produkuje.
 
Do góry