Filmy w UHD

bubafat

Active member
Bez reklam
Po prostu mamy inne preferencje co do tego jak spożytkować dostępne bity i nowe kodeki. Ty wolisz większy bitrate i upiększacze, ja natomiast większą rozdzielczość ekranu (większy ekran).
Marzę o tym, żeby filmy na Bluray miały taką rozdzieloczość jak w tym filmiku nakręconym aparatem za 800-900 Euro ze sklepu: https://www.youtube.com/watch?v=aIwgnio1HTE
Nie. Ja swiadomie wybieram jakosc. Bylem tam gdzie Ty 3 lata temu. :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Po prostu mamy inne preferencje co do tego jak spożytkować dostępne bity i nowe kodeki. Ty wolisz większy bitrate i upiększacze, ja natomiast większą rozdzielczość ekranu (większy ekran).
Marzę o tym, żeby filmy na Bluray miały taką rozdzieloczość jak w tym filmiku nakręconym aparatem za 800-900 Euro ze sklepu: https://www.youtube.com/watch?v=aIwgnio1HTE

Co by nie mówić fajniutko to wygląda..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak samo na jest UHD. Bez szalenstw, tzn niewiele 4k i niskie MaxFALL/CLL, ale mimo wszystko jesli tak ma wygladac nowy telewizyjny standard (film masterowany w HLG, przekonwertowany na potrzeby UHDBD), z feria kolorow i praktycznie bez bandingu, to l jestem na Tak.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Byłoby na co popatrzeć

Screeny z Remuxa:

pe2_001.png


pe2_003.png


pe2_004.png


pe2_005.png


pe2_007.png


pe2_008.png
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak samo na jest UHD. Bez szalenstw, tzn niewiele 4k i niskie MaxFALL/CLL, ale mimo wszystko jesli tak ma wygladac nowy telewizyjny standard (film masterowany w HLG, przekonwertowany na potrzeby UHDBD), z feria kolorow i praktycznie bez bandingu, to l jestem na Tak.

A wydawałoby się że w 4k to taki film żyleta powinna być..
 

bokciu

Banned
Na finalną jakość FHD czy też 4k, ma wpływ wiele czynników. Tak więc to, że coś ma napis Blu ray i świetne parametry, nie gwarantuje jeszcze referencyjnego obrazu. Jak ze sprzętem audio - dopóki nie posłuchasz, nie dowiesz się czy deklarowane dane mają odzwierciedlenie w tym co usłyszysz.
 

dario888

New member
Bylem tam gdzie Ty 3 lata temu. :)
3 lata temu były gorsze ekrany, gorsze aparaty/kamery a te lepsze były super drogie i nierozpowszechnione, na YouTube w ogóle nie było jeszcze kodeka VP9 albo był w fazie wczesnego raczkowania. Karty graficzne i konsole też były słabsze.
Trudno więc byś mógł być 3 lata temu w sytuacji, jaka jest teraz.

Nie. Ja swiadomie wybieram jakosc.
Nie wybrałeś jakości tylko kit marketingowy.
Jak materiał nie ma rozdzielczości to choćbyś użył 1 gigabit bitrejtu, 100 kanałów dźwiękowych zakodowanych bezstratnie, opisywał kolor na setkach bitów i używał innych pseudo-makeupów w stylu HDR, to i tak nie ulepisz z tego cudów.
Na opakowaniach z nośnikami z logiem 4K powinno być umieszczane dodatkowe ostrzeżenie: "uwaga ten produkt może zawierać jedyne śladowe ilości rozdzielczości 4K".
Albo: "Logo 4K nie musi oznaczać, że źródłowy materiał wideo był w wysokiej rozdzielczości. Prosimy nie regulować odbiorników."

Jakiś czas temu zerknąłem na wspominany już tutaj Planet Earth II i wyglądało to dobrze (widziałem tylko losowo wybrane fragmenty). Później spojrzałem na kolejny odcinek, tym razem od początku i dopiero wtedy się zorientowałem. Przez pierwsze kilka minut w ogóle nie było żadnego 4K, a w reszcie raz był raz nie. W trudniejszych technicznie do zrealizowania ujęciach (i pewnie nakręconych trochę dawniej) zazwyczaj nie ma 4K.
Ciekawe jak będzie wyglądał pierwszy sezon Westworld w 4K.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie. Ja swiadomie wybieram jakosc. Bylem tam gdzie Ty 3 lata temu. :)
3 lata temu były gorsze ekrany, gorsze aparaty/kamery a te lepsze były super drogie i nierozpowszechnione, na YouTube w ogóle nie było jeszcze kodeka VP9 albo był w fazie wczesnego raczkowania. Karty graficzne i konsole też były słabsze.
Trudno więc byś mógł być 3 lata temu w sytuacji, jaka jest teraz.

Dlugo przetwarzales ten tekst a i tak nie zrozumiales.

Jestem na etapie monitora i YouTube'a, ale właśnie poszerzam flotę o telewizor oledowy.
Jestem otwarty na różne opcje byleby z natywnym 4K.

Piszac ze 3 lata temu bylem tam gdzie Ty, nie mialem na mysli tego, ze ogladalem demka z YT na moniotorze, tylko to, ze szukalem dostepnych materialow 4k. W tamtym czasie mialem telewizor 4k, Netfliksa 4k, kamere 4k , czy mundial w 4k. Rok pozniej przyszly rippy z Sony Entertainment w 4k, a w ubieglym roku BDUHD i mecze Premier League w 4k. Nie mialem tez na mysli tego, tak jak Ty to ujales/zrozumiales, ze dysponowalem takim parkiem technologicznym, wiedza i doswiadczeniem w omawianym zakresie , co teraz, tylko to ze aktywnie wyrabialem sobie opinia, ktorej ugruntowanie bylo dalekie od dzisiejszego jej stanu. Te 3 lata, a wlasciwie ostatni rok, pozwolily mi pogrzebac pare mitow i zrozumiec co stanowi o jakosci obrazu, czego nalezy sie spodziewac, a czego nie i na co czekac. Dlatego ja nie szukam juz demek i nie marnuje czasu na dywagacje, poszukiwania, wyczekiwanie na ewolucje standardow, czy ogladanie materialow posledniej jakosci. W miare mozliwosci siegam po najlepsza jakosc A/V, ale ta "najlepsza jakosc", nie jest konieczna jesli "jakosc standardowa" jest dla mnie zadowalajaca.
Kiepsko, ze tego nie rozumiesz.

Jak materiał nie ma rozdzielczości to choćbyś użył 1 gigabit bitrejtu, 100 kanałów dźwiękowych zakodowanych bezstratnie, opisywał kolor na setkach bitów i używał innych pseudo-makeupów w stylu HDR, to i tak nie ulepisz z tego cudów.
Na opakowaniach z nośnikami z logiem 4K powinno być umieszczane dodatkowe ostrzeżenie: "uwaga ten produkt może zawierać jedyne śladowe ilości rozdzielczości 4K".
Albo: "Logo 4K nie musi oznaczać, że źródłowy materiał wideo był w wysokiej rozdzielczości. Prosimy nie regulować odbiorników."

Jakiś czas temu zerknąłem na wspominany już tutaj Planet Earth II i wyglądało to dobrze (widziałem tylko losowo wybrane fragmenty). Później spojrzałem na kolejny odcinek, tym razem od początku i dopiero wtedy się zorientowałem. Przez pierwsze kilka minut w ogóle nie było żadnego 4K, a w reszcie raz był raz nie. W trudniejszych technicznie do zrealizowania ujęciach (i pewnie nakręconych trochę dawniej) zazwyczaj nie ma 4K.
Jakosc zrodla jest wazna, ale rozdzielczosc materialu zrodlowego jest to ostatnia wazna rzecza z listy elementow decydujacych o jakosci obrazu ktory w efekcie ogladasz.
Oj, to w takim razie potwierdza to niestety moje przypuszczenia, że takie wydanie nie ma zupełnie nic wspólnego z rozdzielczością 4K.
Myślałem, że to tylko trailery UHD na YouTube są takie nie-4K.
Zastanawiam się kiedy filmy będą wydawane/produkowane w natywnym 4K.
Ja bym na Twoim miejscu, powstrzymal sie od dalszych komentarzy cudzych wyborow i opinii, skoro Twoje doswiadczenia opieraja sie na ogladaniu dem z YT na monitorze i Planet Earth ( w nieznanej jakosci i setupie) ktora zostala nakrecona czesciowo przy uzyciu sprzetu klasy GoPro w 8-bitach....a jesli ogladales w UHD to nalezaloby jeszcze dodaac, ze zostala przekonwertowana z HLG do HDR10 z maksymalna luminacja na poziomie 500 nit.

Nie wybrałeś jakości tylko kit marketingowy.

Sa ludzie gotowi swoje przypuszczenia i wyobrazenia stawiac na rowni z doswiadczeniem i wiedza innych. Sa tez tacy, ktorzy stawiaja je wyzej. Tych na ogol nikt nie traktuje na powaznie.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Bubafat,głupoty piszesz.Mam na telefonie nagrywanie w 4K i sprawdzałem :D
No moja stara Notka3 tez ma, ale oscarowych filmow nia nie krece jak niektorzy (Tangerine - w calosci nakrecony Iphone'ami), czy gopro z ktorego korzysta sie w sporej czesci filmow akcji, widzialea Free Fire, tam jest sporo "zabich" scen z Gopro, praktycznie nie do odroznienia od reszty
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
No moja stara Notka3 tez ma, ale oscarowych filmow nia nie krece jak niektorzy (Tangerine - w calosci nakrecony Iphone'ami), czy gopro z ktorego korzysta sie w sporej czesci filmow akcji, widzialea Free Fire, tam jest sporo scen z Gopro, praktycznie nie do odroznienia od reszty

Widziałem Free Fire ;)
No nic,czekamy jakieś 2 tygodnie.Może nasz kolega odpisze :D
 

Audio_33

New member
Witam jaki polecacie film w 4k do obejrzenia. Ja chciałem Planet Earth 2, ale według Was nie jest to do końca słuszny wybór. Z góry dzięki za podpowiedzi.
 
Do góry