Filmy w UHD

bubafat

Active member
Bez reklam
Oj, to w takim razie potwierdza to niestety moje przypuszczenia, że takie wydanie nie ma zupełnie nic wspólnego z rozdzielczością 4K.
Myślałem, że to tylko trailery UHD na YouTube są takie nie-4K.
Zastanawiam się kiedy filmy będą wydawane/produkowane w natywnym 4K.

Nie wiem o czym konkretnie piszesz i nie rozumie w jakim celu.
Jeszcze raz powtorze czesto zdarza sie, ze roznica miedzy BD a UHDBD jest kolosalna. Oczywiscie dla kogos, kto wysoko ceni sobie jakosc i posiada odpowiedni sprzet.
Moze najpierw zdabadz jakies doswiadczenia w tej materii, bo dyskutowanie na podstwaie domyslow i zalozen prowadzi donikad.
 
Ostatnia edycja:

dario888

New member
Dla mnie kluczową kwestią w rozdzielczości 4K jest rozdzielczość 4K czyli cztery razy więcej pikseli niż w 1080p. Jak widzę na panelu 4K jakiś materiał, który miał być 4K, a okazuje się być przeskalowanym 1080p lub w porywach 1440p to mnie po prostu "odrzuca" od oglądania i szkoda mi tylupikselowej matrycy na takie coś.
Poruszam te kwestie bo wyszukuję materiałów 4K.
Przykładowo zastanawiałem się nad PS4 Pro, ale jak doczytałem, że tam praktycznie nie ma natywnego 4K tylko rendering "checkerboard" to mi się odechciało.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Jaki masz wyswietlacz? Jakie masz zrodla UHD tzn odtwarzacze UHDBD, TVSat VoD? Czy narazie jestes na etapie streamow z YT? Bo tak to wyglada. Odpowiedz na te pytania to podpowiemy Ci po co masz siegnac.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie. Wprawdzie nie ogladalem MiB UHD ale zapewne bedzie tak jak w pozostalych remasterowanych przypadkach. Generalnie podstawowa roznica jest 10-bitowe kodowanie koloru i rozszerzona paleta kolorow (WCG). Przynaniej w doskonalej wiekszosci przypadkow. Zdarzaja sie co prawda wyjatki 8-bitowe, ale ichbosetek jest nizszy od bledu statystycznego (ostatni taki przypadek jaki kojarze to Song to Song). Do tego w synergii pracuje HDR. Dodatkowo dochodzi zwyczajowo wyzszy bitrate, do tego kodowany znacznie wydajniejszym kodekiem, niz w w poprzedniej generacji. Np Shallows UHD dobija 80 mbps, kiedy wersja BD raptem 30.
Obraz jest jasnieszy, bardziej kontrastowy, zamiast artefaktow i bandingu, spotykanych na BD, na ogol mamy wiecej szczegolow drobniejsze ziarno i obraz bardziej zblizony do naturalnego. Kolory wygladaja prawdziwiej, zwlaszcza te w ekstremach jasnosci. Natywna rozdzielczosc filmu ma najmniejsze znaczenie.
Oczywiscie zdarzaja sie tez wydania UHD niezauwazalnie rozniace sie od wersji BD.

A jak miałbyś procentowo podać ile masz takich co jest mała różnica w stosunku do wydań na BR ? Albo inaczej to jest tak że np 1 na 5-6 filmów jest porównywalny ?
 

bubafat

Active member
Bez reklam
A jak miałbyś procentowo podać ile masz takich co jest mała różnica w stosunku do wydań na BR ? Albo inaczej to jest tak że np 1 na 5-6 filmów jest porównywalny ?

Nie kupuje takich filmow, ktore nie roznia sie od wydan BD, badz wygladaja slabo. ale takie tez czasem sie zdarzaja. Wystraczy czytac opinie uzytkownikow, zeby nie wbic sie w taki deal. Lektura Bluray.com, czy AVSforum to kwestia podstawowa, zeby ustrzec sie tez przed rozczarowaniem odmienna ocena wobec oficjalnej oceny recenzenta. ;)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy ta propozycja już padła, ale może byśmy stworzyli listę filmów 4K HDR wartych zobaczenia ze względu na jakość techniczną nowego formatu??
 

zgred72

New member
Ja generalnie nie mam takiego parcia na Oppo plus filmy w UHD. Poczekamy aż stanieje.Na dzień dzisiejszy ten obraz , który mam plus filmy na blu w zupełności mi wystarcza.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja mam to samo : - ) luzik .. jak oglądam materiały w 4k z kamery 4k to z 1 metra oglądam żebym wszystkie szczegóły widział : - )
 
Do góry