Filmy w UHD

robertuss

Active member
Bez reklam
T2 w 3D i zestaw konwersji 4K na początku 2017!

https://translate.google.pl/transla...onversion-set-for-early-2017.html&prev=search


legenda powraca ;)

18477815-21311544-thumbnail.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro nie ma wydania PL... a dobrze znasz angielski,to czemu nie bierzesz innego ? ;)

Bo żona nie zna.. a wiesz - dobrze znać angielski to ja bym polemizował z tym słowem - dobrze .. dobrze to zna człowiek który każdego dnia rozmawia w tym języku, a najlepiej jak jest w kraju w którym tym językiem ludzie się posługują.. ja już znam takich co twierdzili że jak to dobrze umieją ang. a jak przyszło do rozmowy np. z obywatelami USA to co x słowo rozumieli.. a po drugie jak się płaci po 120-150 zł za film to mają być i polskie napisy.. bo w takich cenach kiedyś widziałem ten film...

Piramida ja słowa wyważam dla mnie słowa dobrze, pięknie, wspaniale, wyśmienicie, cudownie itp. to mają pewną wartość i stosuje je kiedy faktycznie w 100% jest to spełnione.. A to forum jest przykładem gdzie te słowa nie maja żadnego znaczenia i daje się do wszelakich porównań, testów itp.. :- ) ale na tym kończę bo znowu temat rzeka by powstał, a szkoda czasu..

Ps. Na pewno nasz Kolega Bubufat u mnie dobrze angielski - posługuje się każdego dnia tym językiem, inni też posługują się tym samym językiem, oglądając film w kinie nie musi być jakoś skupiony żeby wszystko zrozumieć, a może skoncentrować się wyłącznie na akcji w danym filmie.. I wtedy można użyć słowa dobrze.. w moim mniemaniu..


Ps2 Robertuss z tym 3d w T2 to chyba deko się spóźnili.. :- ))
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to nie skromność - tylko takie podejście do życia mam :- ))pewne słowa powinny być używane w odpowiednich momentach.. :- ) używane zbyt często tracą na wartości.. swojego znaczenia..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kolego to nie skromność - tylko takie podejście do życia mam :- ))pewne słowa powinny być używane w odpowiednich momentach.. :- ) używane zbyt często tracą na wartości.. swojego znaczenia..
To kupuj Oppo,bo grupy,które tłumaczą napisy w necie... robią to bardziej profesjonalnie,niż jest to przetłumaczone na oryginałach ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Bubufat u mnie dobrze angielski" lolek126 Ty może zacznij od nauki j.polskiego ;)

Gerus ale zdajesz sobie sprawę że nasz język jest jednym z najtrudniejszych, a przynajmniej tak mówią :- ) Ale ja uważam, że człowiek całe życie się uczy, a czasem nawet tego życia będzie za mało..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek. Moze uscisnijmy - Na ogol rozumiem co mowia. :)
Pamietaj jednak, ze jezykiem angielskim posluguja sie narody rozsiane po calym swiecie. Maja nie tylko swoje lokalne, czy srodowiskowe okreslenia i trudne do zrozumienia akcenty (telewizje musza nadawac napisy, aby lokalni widzowie zrozumieli, co ktos powiedzial w ich jezyku) ale wrecz odmienne dialekty. Inne konstrukcje wypowiedzi, zasady stosowanej gramatyki czy zupelnie inne znaczenie uzytych slow i sformulowan, czysto moze byc niezrozumiale dla tak spokrewnionych ze soba angielskich, jak brytyjski i amerykanski, czasem moze powodowac konfuzje, albo wrecz szokujaca reakcje ( moje ulubione "bum a fag", "wanna ride")
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bubufat wszystko jasne ale tak czy inaczej rozmawiasz każdego dnia w tym języku i każdego dnia jesteś zmuszony słuchać innych w tym języku więc śmiem twierdzić, a nawet się założyć że w stosunku od wielu ludzi w Polsce, którzy używają raz na jakiś czas jez. angielskiego lepiej nim władasz i lepiej go rozumiesz.
A propo dialektów.. moja nauczycielka od angielskiego w technikum opowiadała że była w takim rejonie w Anglii że wstydziła się przyznać, że jest nauczycielką jęz. angielskiego.. tyle rozumiała z tego co oni mówili do niej :- ) .. także osobiście bardzo uważam że słowem dobrze jeśli chodzi o ten język..

Bubufat a skoro jesteśmy w temacie UHD to oglądałeś w UHD Planeta ziemia II ? Jak to wygląda na Twoim tv ?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Dobrze wyglada. Nie ma jakis super fajerwerkow. Po prostu naturalnie.
Ciekawostka jest, ze duet Samsung KS7000+ K8500 (Auto) pokazal mi w paru miejscach leciutki banding, zas na ukladzie Panasonic DX902 + UBD700 (12 bit 4:4:4) ani sladu po bandingu
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Tak. Ale szkoda czasu na nakrecanie dyskusji, ktora juz gdzies na innych forach (av/avs) sie odbywa i gdzie mozna przeczytac i znalezc bardzo duzo scenariuszy i kombinacji w ktorych cos nie dziala jak powinno, albo by moglo, Konkluzja jest taka , ze lepiej miec klocki z lepszymi mozliwosciami video procsessingu. Upconwersja koloru i chromy to podstawa, bo zapewnia lepsza gradacje koloru. Dalej dochodza bardziej zaawansowane funkcje pozwalajace na wyartykulowanie detali w jasnych i ciemnych partiach obrazu, bez kompromitacji reszty kadru, konczac na inteligentych rozwiazaniach typu Object Base HDR Remaster, czy Dual Database Processing, ulepszaczw ktore inteligentnie potrafia rozroznic rodzaj obiektu czy fakture od szumu i odpowiednio czyt niezalezlnie zaaplikowac algorynty poprawiajace.
Na tym polu obecnie palme pierszenstwa dzierzy Sony ze swym prockiem X1 Extreme.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tam mówią tylko znowu Sony ma problemy(mniejsze/większe) z Antkiem czego samsung nie ma bo ma inny SO.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawy jestem ile ludzi mających starsze filmy na BR wymienia na 4k ... pewnie sporadycznie to czynią, a szczególnie kiedy kupowali przy premierze danego filmu... ale może ktoś tak czasem robi w naszym kraju kwitnącej wiśni.. :)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie. Wprawdzie nie ogladalem MiB UHD ale zapewne bedzie tak jak w pozostalych remasterowanych przypadkach. Generalnie podstawowa roznica jest 10-bitowe kodowanie koloru i rozszerzona paleta kolorow (WCG). Przynaniej w doskonalej wiekszosci przypadkow. Zdarzaja sie co prawda wyjatki 8-bitowe, ale ichbosetek jest nizszy od bledu statystycznego (ostatni taki przypadek jaki kojarze to Song to Song). Do tego w synergii pracuje HDR. Dodatkowo dochodzi zwyczajowo wyzszy bitrate, do tego kodowany znacznie wydajniejszym kodekiem, niz w w poprzedniej generacji. Np Shallows UHD dobija 80 mbps, kiedy wersja BD raptem 30.
Obraz jest jasnieszy, bardziej kontrastowy, zamiast artefaktow i bandingu, spotykanych na BD, na ogol mamy wiecej szczegolow drobniejsze ziarno i obraz bardziej zblizony do naturalnego. Kolory wygladaja prawdziwiej, zwlaszcza te w ekstremach jasnosci. Natywna rozdzielczosc filmu ma najmniejsze znaczenie.
Oczywiscie zdarzaja sie tez wydania UHD niezauwazalnie rozniace sie od wersji BD.
 
Ostatnia edycja:

dario888

New member
Oj, to w takim razie potwierdza to niestety moje przypuszczenia, że takie wydanie nie ma zupełnie nic wspólnego z rozdzielczością 4K.
Myślałem, że to tylko trailery UHD na YouTube są takie nie-4K.
Zastanawiam się kiedy filmy będą wydawane/produkowane w natywnym 4K.
 
Do góry