Filmy w UHD

Piramida

Well-known member
Bez reklam
687-pakiet-christopher-nolan.jpg

big-080b4dffeeea98952b99d2915da0b69c-xl.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Obawiam się że jeśli chodzi o Gladiatora to również w wersji 4k szału nie będzie... a może ktoś ma ten film w tym wydaniu?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To poczekamy... Gladiatora na BR miałem to poerwsze wydanie, teraz mam to niby poprawione i szału nie ma. Ale 4k kto wie.... ale jakoś mam obawy... natomiast sam film baja !!!!! dla mnie...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak ktoś nie ma na BR to paczka fajna... bo Ci co mają już na tym nośniku i wydali swoje to myślę, że mało kto się skusi drugi raz kupić te same filmy..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Ja nie mam, a zbierałem się na zakup tej paczuszki BD dość długo.
Widzę, że również Interstellar i Dunkirk się pojawią w 4K.

Gdyby tak jeszcze wydali Ostatniego Mohikanina i Tańczącego z wilkami w 4K.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kto wie może i te pozycje wyjdą w 4 k ... aczkolwiek ja w stosunku do starych filmów to jakoś sceptyczny jestem że to będzie super wyglądało w 4k..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
"Stare" filmy mają dzisiaj największy potencjał na zauważalna zmianę pomiędzy starymi, a nowymi wydaniami, czy bezwzględne polepszenie jakosci, choćby z uwagi na to, że zostały nakręcone analogowo, z minimalną ilością CGI. Źródło analogowe, jeśli to tasma 35mm lub szersza, zawiera dostatecznie dużo informacji zakresie rozdzielczości, gradacji koloru i dynamiki obrazu, aby zalśnić w UHD i wysłać stare wydania DVD, czy BD "na smietnik".
Juz w tej chwili możesz znaleźć sporo empirycznych przykładów na poparcie tej tezy.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Gdyby tak jeszcze wydali Ostatniego Mohikanina i Tańczącego z wilkami w 4K.

Z czasem będzie pojawiać się coraz więcej klasyków na UHD,wiadomo.
Dla wielu osób to świetna sprawa,gdyż będą mogli odświeżyć je sobie w lepszej jakości,a dzięki HDR zobaczyć "wyciągnięte" szczegóły,których wcześniej tam nie widzieli :wink:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Stare" filmy mają dzisiaj największy potencjał na zauważalna zmianę pomiędzy starymi, a nowymi wydaniami, czy bezwzględne polepszenie jakosci, choćby z uwagi na to, że zostały nakręcone analogowo, z minimalną ilością CGI. Źródło analogowe, jeśli to tasma 35mm lub szersza, zawiera dostatecznie dużo informacji zakresie rozdzielczości, gradacji koloru i dynamiki obrazu, aby zalśnić w UHD i wysłać stare wydania DVD, czy BD "na smietnik".
Juz w tej chwili możesz znaleźć sporo empirycznych przykładów na poparcie tej tezy.

jak jest tak jak piszesz to może Top Gun zrobią w 4k.. bo wydanie na dvd masakra na BR nie wiele lepiej aczkolwiek jest to zauważalne..
 

bubafat

Active member
Bez reklam
jak jest tak jak piszesz to może Top Gun zrobią w 4k.. bo wydanie na dvd masakra na BR nie wiele lepiej aczkolwiek jest to zauważalne..
Top Gun dostał remastera e w ubiegłym roku, bodajże ze skanu 4k (i przy okazji 3D), moznaby więc domyślać się; ze nie będziesz musiał długo czekać. Jednak niedawne wieści o chęci nakrecenia sequela filmi, mogą to wydanie opóznić az do pojawienia się sequela w dystrybucji.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Już dawno nie są nic wartę.
Rok temu sprzedawalem po 2e za szt a później taniej. Nikt nie chciał. UhdBD za pół ceny ledwo mi schodzą.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
No wiem.
Nie, nie kupuje, tzn obiealem sobie juz latem ze nie bede, ale wiesz jak jest. Prawie mi sie udaje. ;) Ostatnim filmem jaki kupilem był Blade Runner i prawdopodobnie do grudniowych zapowiedzi wydawniczych uda mi się wytrzymać w swym zamierzeniu, bo ten rok filmowy jest niezwykle podły. Dzieki deuhd nawet Black Friday mi nie straszny. Ale wiem że w nowym roku zacznie się na nowo jak zaczną wydawać klasyki. :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry