Filmy w UHD

dario888

New member
Ja właśnie oglądałem Planet Earth II z dekodera 4K nc+.
Jest tam polski lektor - kobieta (ale nie Czubówna).
Opowiada coś o jaguarach aż tu nagle mówi "przepraszam" i sobie kaszlnęła :)
WTF? Oni to nagrywają na raz na taśmie i nie można już tego zmieniać?
Jak by ktoś chciał posłuchać to odcinek 3, ok. 0:22:40.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Starszych chyba już nie ma :)

A propo Matrixa dzisiaj słyszałem gadkę jak Gość wypowiadał się o matrixie w 4k , podobno ściągnął najwyższą jakość i twierdził, że szału nie ma.. na 65 calach oglądał. Zobaczymy jak ktoś tutaj obejrzy..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chcieć to ja chcę tylko wiesz coś muszę wybrać , wiec wybrałem droższe płyty cd niż filmy w 4k. W przypadku Matrixa jestem ciekawy jak jest z jakością i czy się to potwierdzi co usłyszałem. Gladiator w 4k też tutaj ktoś pisał, że szału nie ma w stosunku do BR.. Ale wierzę, że będą takie filmy gdzie ta różnica będzie bardziej widoczna.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolek
Gladiator jeżeli chodzi o samą jakość obrazu to faktycznie szału nie ma, delikatna poprawa, ale sam HDR wnosi dużo do filmu i dźwięk wydaje się być o niebo lepszy, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie, na moim parszywym sprzęcie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To kilka plusów jest.. bo dźwięk ważna sprawa , a i HDR też swoje robi.. jak będziesz matrixa miał możliwość obejrzenia to daj znać.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
HDR robi ogromną różnicę w każdym materiale. Wczoraj meczyk na Canal+ UltraHD jakość bajka.

Matrixa mam od jakiegoś czasu, ale brak chwili na seans bo budowa w toku.
Na raty udało mi się ukończyć na Netfliksie Zagubieni w kosmosie i polecam tą pozycję zobaczyć w 4K z HDR bo jakość obrazu miazga jak w Altered Carbon.

Widziałem też Planeta Ziemia 4K HDR i brakuje słów na opisanie tego:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Planeta ziemia musi wyglądać bosko.. jakbym kiedyś kupił odtwarzacz 4k (jak obecny się rozwali) to myślę, że ten film kupię w 4k.. zagubieni w kosmosie wygląda na fajny po trailerach..
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Zagubieni to taka w sumie bajka dla całej rodziny, gdyby nie super jakość materiału to pewnie odpuściłbym po 2 odcinkach.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ostatnie 4 filmy MI wchodzą w 4k.. Tomcio C. będzie miał okazję pokazać się bez zmarszczek.. za młodego.. :) Ja czekam na ostatnią odsłonę MI.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
ostatnie 4 filmy MI wchodzą w 4k..

Gdzieniegdzie widać nawet 5 wydanych części w UHD :grin:


40-sto lecie w odnowionej wersji w wybranych kinach :
[youtube]Em59Fd7oDRg[/youtube]

A później na :
206573_slipback.jpg
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Piękne kolory . Patrzę na tego Lowce Jeleni i wiem na co czekałem. Zabawne że jeszcze niedawno miałem takie rozmowy, podczas których ludzie wydawali sie nie rozumiec tego, że na pytanie "jakich konkretnie filmow wyczekujesz, jeśli chodzi o remastery UHD ?", odpowiedziałem, że generalnie czekam na wszystkie klasyki w wydaniach UHD. Z biegiem czasu, nawet zagorzali sceptycy, przemienił się w zealotow nowego standardu, a nawet odrzucanego wczesniej dla zasady, streamingu. Nadal jednak zdarzają się typy, wydający się nie rozumieć istoty, czy raczej wagi poprawy jakości obrazu. Jeden pajac, najzabawniejsze że uważający się za guru, w pewnych "szanujacych się" kręgach, podczas pewnej dysputy, odburkanal mi, że ma taka wypasiona wersję DVD (sic!), że nie myśli nawet o UHD, zas ja, w domyśle chyba wszyscy, bedziemy płakać po bezsensownie wydanych pieniądzach, porównując remastera UHD do Jego DVD.
Jak jest z remasterami UHD, każdy chyba już widzi, ze w zaleznowcinod materialu zrodlowego i jakosci zwalonego poprzednio wydania różnica może być kolosalne, więc w razie czego, jeśli przydarzy Wam się taki osobnik, przekonujacy o dostatecznej jakości DVD, nie ma sensu pytać czy jest na sali lekarz. Dajcie gościowi umrzec w spokoju.
 
Ostatnia edycja:
Do góry