Filmy na BluRay - zankanie 2012/2013/014

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie no, bankowo film bedzie zaliczony, tylko mam nadzieje ze nie jest lzawa historia po ktorej czlowiek w depresje wpada? ;)
Co do Incepcji, to musze jeszcze raz obejrzec. Przyznam ze film nie do konca do mnie trafil, tzn. wacham sie pomiedzy opinia genialny a przekombinowany. Musze jeszcze raz na spokojnie przeanalizowac kilka rzeczy. Film widzialem w kinie, a tam jak widze zracych i szeleszczacych "kinomaniakow" to mam ochote wstac i przetestowac kilka chwytow MMA. W kinie powinni wyeliminowac wszystkie orzeszki, paluszki, popcorny, a przed kazda sala powiesic baner, na nim wielkimi literami: "Tylko swinie żrą w kinie".

Nie obrażaj swiń:) Jest też powiedzenie " Człowiek nie swinia, wszystko zeżre"
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mnie Incepcja ruszyła ;)
Tak samo jak Planet Earth - bomba, przyrodnicze filmy BBC z narracją Sir David Attenborough, obraz bajka dla videomaniakow. Pierwszy raz ogladalem na Hd Ready i mnie powalilo. Owszem te odcinki lecialy w TVP, ale nigdy w takiej jakosci.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie Incepcja ruszyła ;)
Tak samo jak Planet Earth - bomba, przyrodnicze filmy BBC z narracją Sir David Attenborough, obraz bajka dla videomaniakow. Pierwszy raz ogladalem na Hd Ready i mnie powalilo. Owszem te odcinki lecialy w TVP, ale nigdy w takiej jakosci.

Mnie Krzychu bardziej poruszył film edukacyjny " Rocco odwiedza Polskę", i nawet mi nie przeszkadzało że nie był w HD:razz:
 

WiTT

New member
Bez reklam
Film widzialem w kinie, a tam jak widze zracych i szeleszczacych "kinomaniakow" to mam ochote wstac i przetestowac kilka chwytow MMA. W kinie powinni wyeliminowac wszystkie orzeszki, paluszki, popcorny, a przed kazda sala powiesic baner, na nim wielkimi literami: "Tylko swinie żrą w kinie".
Dokładnie to mówię znajomym, gdy pytają się kiedy ostatni raz byłem w kinie ;) To był początek budowania KD w domu :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Niech żyje celuloid

Dokładnie to mówię znajomym, gdy pytają się kiedy ostatni raz byłem w kinie ;) To był początek budowania KD w domu :)
:blagam:Z tym to akurat dziś najmniejszy problem ps. należy dodać jeszcze świecenie wielkimi komórkami, ale generalnie chodzi mi o to że przez ostatnie 2 lata kino spadło na dziady totalnie, za sprawą wprowadzenia projektorów cyfrowych i zastąpienia celuloidów , dyskiem twardym.Uprościli sobie to maksymalnie i tak samo prosto spie....li :x:x jakość obrazu na wielkim ekranie !!!!!!!.Przecież to co teraz pokazują na ekranach, pomijając nieszczęsne -ciemno-zielone 3D, to jest dno, poza kilkoma wyjątkami.Ten obraz jest pozbawiony czerni ,kolorów,głębi, ogólnie kontrast jak na pierwszej generacji LCD-ach, napewno nie przekracza to 2000:1 :sad:.Co z tego że jest on czysty, jeśli brak mu tej atmosfery projekcji kinowej.Kiedyś wracałem np. z Warszawskiego Relaxu z rumieńcami na twarzy i miałem taki seans dobre kilka dni w pamięci a teraz oglądam to coś na wielkim ekranie jak pokaz slajdów !!.Ostatni Superman- "Człowiek ze stali " jego seans załamał mnie totalnie, wielki ekran a tu filmik walnęli sobie na środeczek ekranu, pozostało od góry i dołu dobre po 3 metry i po bokach po jakieś 4 metry, kiedyś tak puszczali tylko trailery przed filmem a teraz norma.Już drugi raz taka niespodzianka, jakby obiektyw w projektorze nie miał powiększenia:? Gorzej niż na telewizorze w letterbox.Także kto może niech buduje swoje własne KD i nie marnuje czasu i kasy na tą instytucję kino podobną !!!!!!
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Film widzialem w kinie, a tam jak widze zracych i szeleszczacych "kinomaniakow" to mam ochote wstac i przetestowac kilka chwytow MMA. W kinie powinni wyeliminowac wszystkie orzeszki, paluszki, popcorny, a przed kazda sala powiesic baner, na nim wielkimi literami: "Tylko swinie żrą w kinie".

Panowie, tutaj się nie do końca zgodzę. Osobiście zawsze sobie ceniłem możliwość jedzenia w kinie ;P Uwielbiam. W domu robię to samo.

Natomiast zgadzam się co do tego, że taki komfort nie powinien za sobą ciągnąć dyskomfortu dla innych. Jak masz szeleszczące opakowanie, to otwórzy przed wejściem. Jak masz coś chrupiącego to jedz jak są głośne sceny. Itd, itp. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.

Zatem jedzenie - tak. Przeszkadzanie - nie.

I wspominkowo: jakieś 7-10 lat temu. Kino Atlantic, centrum Warszawy. Facet (wiek 30-40 lat) zwraca uwagę dziewczynie (15-20 lat) na fotelu obok, że głośno je. Dziewczyna bez ostrzeżenia używa noża (!). Trup na miejscu. Laska siedzi do dziś*... Słabo.

[EDIT]* - oczywiście w więzieniu, nie w kinie ;P
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
O godz 20 na C+HD był film o wilkołakach,no ciekawe czy kolega LEMIL go oglądał bo obraz też był fantastyczny-może że to premiera w c+ była to dali większy bitrate-ale naprawdę było extra.

Potwierdzam. Przed wyjazdem nad morze ustawiłem nagrywanie i potem jak przeczytałem co napisał maniek, odpaliłem. Potwierdzam, super jakość. Ale dodam, że na C+/HBO/TVN od czasu do czasu są takie filmy. Z reguły z czarnymi pasami, ale czasem też 16:9. Np. Underworld: Przebudzenie było w takiej super jakości.

I teraz pytanie: czemu tak jest? Kwestia dystrybutora? Stacji tv? Ceny za kopię DVD/BD? Zna się ktoś na tym?

Super byłoby, gdyby stacje tv (szczególnie te filmowe) dawałyby info "jutro emisja filmu X w super jakości BD". Marzenie ;P
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Mam tony płyt DVD z filmami, koncertami oraz CD z muzyką. I nie mówię tu o piratach. Zbierane latami oryginały. Poszło na to mnóstwo kasy w czasach, gdy powodziło mi się lepiej. Teraz niestety nie stać mnie na budowę kolejnego zestawu tych samych tytułów na BR.

Taka cena postępu technologicznego ;P Dlatego jak sam wiele razy pisałem, nie warto robić zbyt dużych kolekcji. To samo będzie z przejściem z Full HD na 4K. Warto mieć tylko te filmy, do których często się wraca. Ja mam 10 filmów BD (z czego 4 w 3D). Brakuje mi jeszcze tylko kilku (mam swoją listę do upolowania w dobrych cenach). Resztę filmów - tych nowych szczególnie - oglądam na C+/HBO lub w przypadku absolutnych nowości lub wodotrysków typu "dżwięk, efekty, 3D" pożyczam na BD.

Aczkolwiek kolekcjonowanie to też fajne hobby. Każdy jakieś ma :)
 

Lemil

Banned
Jestem po nocnym seansie filmiku Życie Pi-płytka[...]nawet zatwardziały kinomaniak lukający s/f i fantastykę doceni ten film ze względu na obraz.Coś pięknego[...]O godz 20 na C+HD był film o wilkołakach,no ciekawe czy kolega LEMIL go oglądał bo obraz też był fantastyczny-może że to premiera w c+ była to dali większy bitrate-ale naprawdę było extra.
[...]Żeby taki obraz pokazywała telewizja na wszystkich programach typu film,przyroda i sport to ja abonament mogę i 300pln płacić.[...]
Filmu nie widziałem, aczkolwiek mam... pirata
ys8d.jpg


Jeśli chodzi o dalszą część cytatu, to w sumie chodzi nam o to samo. Jak obraz jest ok. to film ogląda się fajnie. Jeśli zaś chodzi o telewizję, to Canal+ nie mam, abonamentu większego niż 50zł w życiu nie zapłacę. Natomiast miło by było, gdyby filmy w telewizji choć w przybliżeniu wyglądały jak z płyty. Ale nie wyglądają i to jest problem.
 

pantomima

Banned
Lemil - i dlatego dla takich jak Ty i nie tylko pozostaja piraty ! Ja mam nc+ , place miesiecznie za pakiet 130 zl - 120+ te dodatkowo 10 za multi ale nie narzekam , nie marudze bo to co dostaje w zamian , warte jest tej ceny !
Śmiesza mnie tego typu żale ( wiecej niz 50 zl nie zaplace ) - to co Ty bys chcial , po 10 zl bulic tylko i miec w pakiecie wszystko co .... tak to nie ma, i nie bedzie !

W moim mniemaniu oferta pakietu premium jaki posiadam jest warta tych 120 zl miesiecznie , podobnie jest z reszta .
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Nie pomylił, zacytował post nr 25 w tym wątku kolegi maniekn274, a i było tutaj o jakości w TV. Tak już tutaj mamy, że w każdym wątku potrafimy namieszać z tematem :D

Cytat - mega! :krol:

@pantomima - nie unoś się tak, spokojnie, jest lato :) kolega Lemil na nikogo nie wskoczył, wyraził swoje zdanie. Ja też mam podobne, że w kosmicznych cenach abonamentów nie dostajemy jakości wartej tych złotówek. I co z tego? Mam do tego prawo :) nie każdy musi mieć w domu pakiet super high mega hiper vip pakiet platinum srebro złoto miedź.. ;) Ja np. nie mam czasu oglądać TV, a jak mam to i tak oglądam 3 kanały na krzyż jednym okiem, a drugim na dziecko. To po co mam płacić za wątpliwej jakości usługę HD - raz jest lepsza jakość innym gorsza, nie wiadomo o co chodzi. To już wolę kupić 1-2 filmy za to. Relax, to tylko dyskusje i wymiany poglądów, a te każdy ma inne :)
 

pantomima

Banned
Nie unosze sie , wyrazilem tylko swoje zdanie w tym temacie .
I nie przesadzaj z ta hiper-mega wygorowana cena bo cena jest adekwatna do oferty , z jakoscia jest roznie .
Gdybym kosil 1000 zl tylko miesiecznie to rowniez trzymal bym sie tego ze ceny sa ok , bo 120 za fula to wcale nie jest przesada !
Co niektorzy to by chcieli miec wszystko za free , tak by bylo najlepiej -miec wszystko co najlapsze jak najtanszym kosztem , chory stereotyp !
 

Lemil

Banned
Wątków nie pomyliłem;-) Obrazeczek wkleiłem z namysłem, właśnie ze względu na tekst. Mógłbym dać kadr z tytułem filmu, ale nie dałem, bo w końcu o to chodzi, że każdy ma prawo uważać swoją rację za mojszą. A że moja jest najmojsza...:) No dobrze, teraz już poważnie.

Jestem zwolennikiem oglądania filmów z oryginalnych płyt. Mam dość pokaźną klekcję filmów DVD i początki kolekcji BD. Dlaczego wolę oryginały? Po pierwsze mieć płytę w oryginalnym pudełku to jest coś. A poza tym jakość obrazu w każdym piracie nie dorównuje oryginałowi. Nie ma znaczenia czy ktoś ripował DVD czy BD. Oryginał to oryginał i to po prostu widać.

Ja na razie nie kupuję za wiele BD. Z czasem ceny spadną. Aktualnie mamy do czynienia z gwałtownym spadkiem cen DVD. Na BD przyjdzie czas. I tak jak teraz kupiłem sobie trochę tytułów na DVD, choć miałem je spiracone, to kiedyś kupię na BD. Nie, nie będę kupować wszystkiego od początku. Obraz z DVD uważam za wystarczająco dobry. Z wyjątkiem wydań dołączanych do gazet. Takie są z reguły kiepskie.

Ale już teraz na Amazonie można dostać sporo ciekawych wydań w bardzo dobrych cenach... po angielsku.

Większość filmów znamy z telewizji. A różnica pomiędzy tym, co na BD i tym w telewizji to przepaść. Więc to jest właśnie argument za tym, żeby kupić oryginał na BD. Wtedy można powiedzieć, że się zobaczyło film po raz pierwszy naprawdę. Chyba, że znamy film z kina. No ale w kinie często ktoś szama popkorn i bajeruje pannę, czasem płci męskiej, co strasznie wkurza. Więc też warto kupić płytę.
 

WiTT

New member
Bez reklam
I nie przesadzaj z ta hiper-mega wygorowana cena bo cena jest adekwatna do oferty , z jakoscia jest roznie.
Hehe, dobre :D

PS: dalej stawiasz wykrzykniki. Ja wiem, że teraz w internecie pisze się jak popadnie, ale miej na uwadze znaczenie tego znaku, a potem nie dziw się iż odbieramy Twoje wypowiedzi jako "KRZYKI!!!" ;)
 

Lemil

Banned
Napisałem coś takiego: A poza tym jakość obrazu w każdym piracie nie dorównuje oryginałowi. Nie ma znaczenia czy ktoś ripował DVD czy BD. Oryginał to oryginał i to po prostu widać.

Ty to skomentowałeś tak:

To jest oczywiście totalna bzdura.

Może uda ci się to jakoś uzasadnić? Chodzi o ripowanie i dlaczego oryginał jest lepszy, IMO oczywiście.
 
Do góry