Filmy na BluRay - zankanie 2012/2013/014

WiTT

New member
Bez reklam
No to żeś armanig dołożył do pieca teraz :) lecąc po offtop'ie, odniosę się tylko do kwestii znów IKEA.
Chyba trochę popłynąłeś z porównywaniem IKEA do Domoteki, proszę Cię. Domoteka skupia mnóstwo firm meblarskich, robiących z drewna nie MDF. Choć i tak uważam że to co tam prezentują nie jest warte tych pieniędzy które sobie życzą, gruba przesada za te meble. W tych cenach już antyki nie rzadko można dostać.
Do IKEA możesz porównać Agata Meble, VOX czy BlackRedWhite, ale nie Domoteke, no umówmy się że jak już coś porównujemy to w tej samej lidze ;)

I poruszyłeś kwestię piratów BR - serio wierzysz że jest to 1:1 kopia? Jeśli płyty oryginalne to najczęściej nośnik 50GB, a na rynku ceny czystych płyt BD 50GB (nie 25GB!) zaczynają się dopiero od 15zł a i to są straszne padliny, to odpowiedz sobie co tak naprawdę kupujesz w piracie za 10-15zł. Skompresowany lub wybrakowany film na 25GB. Nie uwierzę że to są 1:1 płyty z oryginałów. :)

Tak, filmy na BD są o kilka klas lepsze od DVD, choć i na DVD zdarzają się dobre wydania (niska kompresja, dźwięk DTS). Tyle że jest dalej problem finansowy. W dniu premiery filmu DVD to koszt ok.29,99zł BluRay 79,99 i wyżej.

Przy stosunku zarobki - koszty utrzymania/życie - ceny płyt BD, no pewnych rzeczy nie przeskoczysz żeby nie wiem co.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I poruszyłeś kwestię piratów BR - serio wierzysz że jest to 1:1 kopia? Jeśli płyty oryginalne to najczęściej nośnik 50GB, a na rynku ceny czystych płyt BD 50GB (nie 25GB!) zaczynają się dopiero od 15zł a i to są straszne padliny, to odpowiedz sobie co tak naprawdę kupujesz w piracie za 10-15zł. Skompresowany lub wybrakowany film na 25GB. Nie uwierzę że to są 1:1 płyty z oryginałów. :)

Tak, filmy na BD są o kilka klas lepsze od DVD, choć i na DVD zdarzają się dobre wydania (niska kompresja, dźwięk DTS). Tyle że jest dalej problem finansowy. W dniu premiery filmu DVD to koszt ok.29,99zł BluRay 79,99 i wyżej.

Przy stosunku zarobki - koszty utrzymania/życie - ceny płyt BD, no pewnych rzeczy nie przeskoczysz żeby nie wiem co.

Mozliwe że po wycięciu dodatków, menu, i niepotrzebnych scieżek obraz nie ulegnie znacznej kompresji, ale jeżeli film jest nagrany ze wszystkimi dodatkami to faktycznie jakość na nosniku 25GB będzie sporo gorsza. A jak napisałes, nośniki 50GB są dość drogie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to żeś armanig dołożył do pieca teraz :) lecąc po offtop'ie, odniosę się tylko do kwestii znów IKEA.
Chyba trochę popłynąłeś z porównywaniem IKEA do Domoteki, proszę Cię. Domoteka skupia mnóstwo firm meblarskich, robiących z drewna nie MDF. Choć i tak uważam że to co tam prezentują nie jest warte tych pieniędzy które sobie życzą, gruba przesada za te meble. W tych cenach już antyki nie rzadko można dostać.
Do IKEA możesz porównać Agata Meble, VOX czy BlackRedWhite, ale nie Domoteke, no umówmy się że jak już coś porównujemy to w tej samej lidze ;)

Wiciu, chyba Ty poplynoles i to zdrowo :) Nie zrozumiales kolego.
Ja nie porownuja mebli IKEA, a wrecz przeciwnie. Dla mnie nie ma zadnego porownania. Podobnie jak dvd do BR, szczegolnie jezeli chodzi o tor wizji.
Przeciez napisalem dokladnie to co Ty, to o co chodzi? :)
Nie twierdze tez ze sa warte tych pieniedzy, ale czy apartament jest warty 2mln? Ampli 15k? Kolumny 30k? Nie mi to oceniac. Ja nie mam ani drogiego apartamentu, a tym bardziej mebli za kilkadziesiat tys., ale uwazam ze jak kogos na cos stac, to nie mozemy mowic o tym czy warto czy nie. Towar jest warty tyle ile ktos za niego jest w stanie zaplacic.

Odnioslem sie jedynie do tego co napisal Raccoon (zgadzam sie z nim), podajac przyklad apartamentu za 2mln i mebli z Ikei, a wszystko to w kontekscie drogiego sprzetu i plyt dvd.
Podsumowujac jeszcze raz:
Uwazam ze jak kogos stac na sprzet za kilkadziesiat tys. stac go tez na oryginalne plyty BR, oczywiscie ze sa drogie, za drogie, ale to nie zmienia faktu. Myslisz ze ja bym nie wolal nowosci filmowych na BR po 30zl?
Ale tlumacze sobie to inaczej, dla mnie film to uczta, podobnie jak wyjscie do kina, a tam po zliczeniu wszystkich kosztow wychodzi podobnie jak zakup drogiej plyty BR. Dokladnie jak napisal Krzysztofradio.
Przeczytaj uwaznie co napisalem, a zrozumiesz ze piszemy o tym samym.


I poruszyłeś kwestię piratów BR - serio wierzysz że jest to 1:1 kopia? Jeśli płyty oryginalne to najczęściej nośnik 50GB, a na rynku ceny czystych płyt BD 50GB (nie 25GB!) zaczynają się dopiero od 15zł a i to są straszne padliny, to odpowiedz sobie co tak naprawdę kupujesz w piracie za 10-15zł. Skompresowany lub wybrakowany film na 25GB. Nie uwierzę że to są 1:1 płyty z oryginałów. :)

Kolego, Ty myslisz ze te piraty sa nagrywane w domu u "Kowalskiego" w malym pokoju, a ten kupuje zgrzewke plyt na allegro po 10, 15zl i wypala po nocach? :)
To jest ogromny, zorganizowany biznes, podstawiane sa cale samochody. Cala procedura to scenariusz na dobry film sensacyjny. Nie jest to miejsce na takie dyskusje.
Natomiast co do piratow, oczywiscie sa wykastrowane. Zle sie wyrazilem i wycofuje te 1:1. Zazwyczaj to jest film, napisy i w zasadzie to wszystko. Natomiast jezeli chodzi o jakosc samego filmu? Proponuje porownac z oryginalem.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Wiem że piszemy o tym samym :) Dobra, za mało porannej kawy chyba było, coś ostatnio mało wyspany chodzę ... zieeew... ;)

Chętnie bym porównał jakość dzisiejszych piratów (tak jak piszesz, zorganizowana grupa, tłocząca u skośnookich towarzyszy najpewniej) do oryginałów. I wiem, że to nie to nie ten sam proceder co kiedyś nagrywane u jedynej osoby na osiedlu mającej nagrywarkę, czy ze stadion dziesięciolecia ;) Napisałeś, że dostępne są takie płytki w Krakowie, w Warszawie już z tym gorzej, więc chyba nie prędko się przekonam ;)
*oczywiście miałoby to na celu tylko porównanie, wciąż stoję na stanowisku nie piracenia w "dorosłym" życiu (nie mówmy o przeszłości :p)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem że piszemy o tym samym :) Dobra, za mało porannej kawy chyba było, coś ostatnio mało wyspany chodzę ... zieeew... ;)

Juz myslalem ze zaczales wczesniej weekend :)

Chętnie bym porównał jakość dzisiejszych piratów (tak jak piszesz, zorganizowana grupa, tłocząca u skośnookich towarzyszy najpewniej) do oryginałów. I wiem, że to nie to nie ten sam proceder co kiedyś nagrywane u jedynej osoby na osiedlu mającej nagrywarkę, czy ze stadion dziesięciolecia ;) Napisałeś, że dostępne są takie płytki w Krakowie, w Warszawie już z tym gorzej, więc chyba nie prędko się przekonam ;)
*oczywiście miałoby to na celu tylko porównanie, wciąż stoję na stanowisku nie piracenia w "dorosłym" życiu (nie mówmy o przeszłości :p)

Ja sie chowalem na piractwie, to bylo wpisane w nasze czasy. Bez piractwa nie byloby dzisiejszej sceny growej. Nigdy nie bylem swietoszkiem, nie interesuje mnie "system", ale dzis jak widze ciekawe produkcje, to kupuje oryginaly. Co do takiego pirata, to mam (mam tez oryginal dla porownania), moge Ci wyslac przy okazji i sobie obadasz - oczywiscie w ramach doswiadczen i analizy ;)
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Weekend jutro zaczynamy, w tym wątku :)
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszystkim-i-o-niczym/100743-piatek-weekendu-poczatek.html

Co do piratów w Krakowie, to zrobię przyjemne z pożytecznym, wezmę któregoś weekendu żonę z juniorem na weekend do Krakowa i podczas któregoś spaceru zajdę (oczywiście niechcący) i coś wybadam, szkoda tych 10-15 na Pocztę Polską ;)
Też się na nich wychowałem, tym bardziej teraz doceniam wspieranie oryginałów, choć czasem jest to kosztowne i wymaga wyrzeczeń :)
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Mam tony płyt DVD z filmami, koncertami oraz CD z muzyką. I nie mówię tu o piratach. Zbierane latami oryginały. Poszło na to mnóstwo kasy w czasach, gdy powodziło mi się lepiej. Teraz niestety nie stać mnie na budowę kolejnego zestawu tych samych tytułów na BR. Substytutem jakości BR są dla mnie obecnie mkv'ki 1080p. Niebieskich pudełek jest u mnie zaledwie 5.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Jestem po nocnym seansie filmiku Życie Pi-płytka oryginalna-nie z Krakowskiego bazarku he he ,oczywiście żeby nie było że mam coś do pirackich płyt he he-ja też na nich się wychowałem.Och i ach -naprawdę panowie może nie wszyscy lubią takie przygody,ale nawet zatwardziały kinomaniak lukający s/f i fantastykę doceni ten film ze względu na obraz.Coś pięknego-to był wstęp bo tylko w 2D a 3d luknę za jakiś czas jak zapomnę fabułę he he.Naprawdę wydanie jest kosmiczne.Nie żałuję żadnej zł którą wydałem na ten model tv oraz na kalibrację,mogę tylko w brodę sobie pluć że te 3 miechy nie poczekałem i 65 cali nie kupiłem,no ale za 2 lata na 100% 65cali zawiśnie.O godz 20 na C+HD był film o wilkołakach,no ciekawe czy kolega LEMIL go oglądał bo obraz też był fantastyczny-może że to premiera w c+ była to dali większy bitrate-ale naprawdę było extra.
Armanig tę SAMSARE mimo że 120pln kosztuje też do kolekcji kupię,bo na pewno takie obrazy jak na Życie Pi są tam non stop a i piękna muza w tle sobie gra.Żeby taki obraz pokazywała telewizja na wszystkich programach typu film,przyroda i sport to ja abonament mogę i 300pln płacić.Może znacie jeszcze jakieś filmiki z pięknym obrazem-fantastyka,przygodowe.aha przypomniało mi się-a 28 dni i 28 tygodni pózniej-to takie filmiki są-pewnie wiecie-czy warto czy tak sobie-jaki obraz.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nagradzana seria BBC Planeta Ziemia - obraz i muzyka genialne :)

images
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsara to ciekawe doswiadczenie, na pewno cos innego i dlatego uwazam ze warto zerknac. Planete Ziemia - BBC takze polecam. Ja natomiast nie widzialem jeszcze Zycia Pi, widzialem trailery i kilka dluzszych scen z plyty, ale nie mialem okazji na pelna uczte, a ze uwielbiam tematyke S/F w tym takze przygode, to na bank wyladuje na tacy w wolnej chwili.
Widziales przygody Tin Tina? Animacja Spielberga, ale z rozmachem, pamietam ze wygladalo to na tv rewelacyjnie. Uwazam ze obowiazkowa pozycja, chociazby w ramach testu.
 

jurass

Banned
Może znacie jeszcze jakieś filmiki z pięknym obrazem
Jak wspomniałeś Samsarę, to jest jeszcze Baraka, tych samych twórców, ale wcześniejsza o 19 lat.



oraz Timescapes, film robiony techniką poklatkową, z oryginalną muzyką, której kompozytor jest współproducentem przedsięwzięcia. Kadr z tego filmu oglądasz często na stronie głównej HDTV (test 60ZT60).



Jestem po nocnym seansie filmiku Życie Pi
No to oglądaliśmy w tym samym czasie to samo, ale ja w 3D :p
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Tintina też miałem zamawiać ale odsapnę trochę-ja w tym miechu kupiłem Transformers wszystkie filmy,Obcy wszystkie,Żucie Pi,Gladiator,Prometeusz,2012,Dzień Niepodległości,Ksiądz,Jednym Strzałem,Apocalypto,Kowboje i Obcy,Resident Evil wszystkie,Safe House i jeszcze parę pierdół.Jak by kobita wiedziała ile ja za to zapłaciłem to ładne awanti by było.A ja kitram po szafkach i po cichu po jednej wyjmuje i mowa że w promocji po atrakcyjnej cenie za 20pln dostałem he he-więc do dziesiątego narazie spokojnie-he he tak myślę.
 

NormanES

New member
No to ładnie pojechałeś, i ja nadrabiam zaległości, kilka tytułów miesięcznie zakupie, ale domyślam się że puściłeś z 1,5k na to jak od polskiego dystrybutora szło. Co najlepsze kupuje ale kiedy ja to wszystko obejrzę to ho ho :p Ostatnio wróciłem to Incepcji. Może to nie najwyższa półka ale pograło fajnie. Wkręca za każdym razem.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
nawet nie liczyłem,może mniej,po prostu jak w MM,SATURN,EMPIK,są po 49.99 a normalnie kosztują 99.99,to od razu się cztery zamawia po przesyłka prawie dycha i ewent jak zapłacisz przy odbiorze to jecie 5pln-więc nie ma sensu po 1 szt zamawiać.U mnie na wsi jest media expert albo był bo ciągle zmieniają na Avans czy tam jakiś inny ale bez płyt,jest Empik ale tam jest trochę drożej i bardzo mało tytułów-można na zamówienie i nic nie płacisz ale tam np OBCEGO za 49.99 nie widziałem.
 

NormanES

New member
Nie, nie - pod względem jakości obrazu i dźwięku wszystko dla mnie było ok. Z przewagą tego drugiego, akurat w tym filmie lubię to napięcie, potęgowane dźwiękiem, i ten bass, delikatny towarzyszy prawie non stop. Po prostu film jako całość nie jest dla mnie z tych topowych ale na tyle dobry, że warto wrócić kilka razy .
 

maniekn274

New member
Bez reklam
zapomniałem dodać,chociaż może wiecie że ten filmik Życie Pi jest na całym ekranie.Armanig jak się skusisz to ty dopiero ucztę na tych 80 będziesz miał.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie no, bankowo film bedzie zaliczony, tylko mam nadzieje ze nie jest lzawa historia po ktorej czlowiek w depresje wpada? ;)
Co do Incepcji, to musze jeszcze raz obejrzec. Przyznam ze film nie do konca do mnie trafil, tzn. wacham sie pomiedzy opinia genialny a przekombinowany. Musze jeszcze raz na spokojnie przeanalizowac kilka rzeczy. Film widzialem w kinie, a tam jak widze zracych i szeleszczacych "kinomaniakow" to mam ochote wstac i przetestowac kilka chwytow MMA. W kinie powinni wyeliminowac wszystkie orzeszki, paluszki, popcorny, a przed kazda sala powiesic baner, na nim wielkimi literami: "Tylko swinie żrą w kinie".
 
Ostatnia edycja:
Do góry