Ferguson FBOX ATV

mirosa

New member
Działa. "Certyfikacji" nie ma, ale po problemach z sierpnia i października ub. r. Netflix dal sobie spokój z aktualizacjami uniemożliwiającymi odtwarzanie materiału na "nie certyfikowanych" sprzętach. Programiści Fergusona ogarnęli patche i od roku śmiga w FHD oraz 4K, ale w tym drugim przypadku bez HDR. W pierwszym zresztą też, bo chyba materiały FHD na Netliksie są bez HDR ale głowy za to na pniu katowskim nie położę.

Natomiast potwierdzam brak możliwości odtwarzania treści HBO GO przez oficjalną aplikację. Przez odpowiedni plugin w Kodi da się. Ja jeszcze nie próbowałem, ale @miramar w poście poniżej Twojego potwierdza tę możliwość.

Witam.Napisałem już w innym wątku,że u mnie na tym cholernym Fergusonie śmiga HBO GO poza KODI,No chyba ,że mam ekstremalny egzemplarz.
 

farben

Member
Dzisiaj działa ale tak jak piszesz, za 2-3 lata już zaczną się pojawiać aplikacje, które będą wymagały Androida TV w wersji min. 8. Tak więc, jak już kupować nowego boxa w tej chwili, to raczej min. z ATV 8 a najlepiej ATV 9.

Myślę że za 2-3 lata kupisz nowy box albo będziesz miał andka w TV.
 

miramar

New member

serco

New member
Cześć!
Mam problem z box-em. Google play wydaje błąd "Google play services keep stoping".
Błąd pojawia się nawet od razu po uruchomieniu.
Co to może być?

photos(punkt)app(punkt)goo(punkt)gl/BhTbuxBCzdeZkfk3A

BhTbuxBCzdeZkfk3A
 
Ostatnia edycja:

lewyytm

New member
Cześć,
wczoraj na boxie wyskoczyła mi możliwość aktualizacji. Coś wiadomo na temat jakieś nowej aktualizacji czy to jakiś błąd?
 

xdauser

New member
Generalnie nie polecam zakupu tego boxa. Nie istniejący support. Brak aktualizacji ciągłe problemy z podłączonymi peryferiami. Masakra. Tylko 100 Mbit port jest nieporozumieniem, szczególnie przy odgrywaniu ciężkich plików 4k po sieci.
Zakupiłem shielda i różnica w działaniu kolosalna. Moim zdaniem lepiej dozbierać i iść w shielda. Przynajmniej urządzenie z zapewnionym i uaktualnieniami i supportem.


Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

miramar

New member
Moim zdaniem lepiej dozbierać i iść w shielda.
Dozbierać. Stary, Shield jest droższy średnio o 516 zł (to blisko 3x więcej od FBOXa!) :D Tak czy inaczej, dla mnie FBOX jest idealny. Czy mógłby być lepszy? No kurde, jasne, ale umówmy się: jeśli ktoś bierze taką budżetową zabawkę z Android TV to musi iść na jakieś kompromisy. Netflix/YT/WP pilot, Kodi i wtyczka HBO GO do Kodi działają super. Całe urządzenie jest bardzo stabilne i działa u mnie całymi dniami bez zwiech i restartów.
 

xdauser

New member
Tak jak mówię. Twój wybór , twoje pieniądze. Ja wiem że już drugi raz Fergusona bym nie kupił.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 

nutela11

New member
Upgrade 11.2019

Po dzisiejszej aktualizacji mam efekt że nie mogę aktualizować aplikacji z Google Play, a po odinstalowaniu i próbie ponownego pobrania programu nie mozna pobrać z Google Play,

Jak to można naprawić . ponowne wgrywanie softu online nie pomaga taki sam objaw
 

bond69

New member
Witam! Czy Ktoś z Was wie skąd można pobrać najnowsze firmware w postaci pliku do zainstalowania z USB?
Na stronie fergusona ostatni firmware to FBOX ATV-Android Update-20181030.

Pozdrawiam
 

resmiki

New member
Po dzisiejszej aktualizacji mam efekt że nie mogę aktualizować aplikacji z Google Play, a po odinstalowaniu i próbie ponownego pobrania programu nie mozna pobrać z Google Play


Mialem tak, ze aplikacje nie mogly sie aktualizować, na ekranie głownym pod nimi przesuwał sie kolorowy pasek. Niestety wynika to ze zbyt małej ilości wolnej pamieci na aplikacje.
Do USB 2.0 wstawiłem karte pamieci w czytniku, sformatowałem jako pamiec urzadzenia. Czesc danych sie tam przeniosła (nie obyło sie bez zwiechy przy przenoszeniu, ale po restarcie było OK) i mogłem zaktualizowac apki z goole play. To jeszcze przed ostatnią aktualizacją firmware, po aktualizacji nie próbowalem nic instalowac/aktualizowac.
Pamięc jest wąskim gardłem w tym urządzeniu.
 

okhan

New member
Dozbierać. Stary, Shield jest droższy średnio o 516 zł (to blisko 3x więcej od FBOXa!) :D Tak czy inaczej, dla mnie FBOX jest idealny. Czy mógłby być lepszy? No kurde, jasne, ale umówmy się: jeśli ktoś bierze taką budżetową zabawkę z Android TV to musi iść na jakieś kompromisy. Netflix/YT/WP pilot, Kodi i wtyczka HBO GO do Kodi działają super. Całe urządzenie jest bardzo stabilne i działa u mnie całymi dniami bez zwiech i restartów.

Też nie polecam.
Ferguson ma mnóstwo wad. Najważniejsza: brak sensownego supportu.
Problemy z peryferiami, problemy z miejscem na aplikacje.
Działa, bo działa.
Jeśli już mówimy o cenie, to dużo lepszym wyborem byłby jakikolwiek box od Xiaomi.
 

hamer62

New member
Witam Wie ktoś może co zrobić, żeby pilot SR410 działał w aplikacji Netflix? Kursor się pokazuje można nim poruszać, ale nie działa OK. Wszystko ustawione tak jak opisano na stronie 40 tego wątku (chodzi o LeanKey Keybord apk). Przy braku wyszukiwania głosem trochę ciężko się z tego korzysta. Może jest jakiś osobny mikrofon, albo inna air mouse z działającym mikrofonem do fboxAtv?
 

poll85

New member
Witam.
Posiadam liste z telede i uzywam smart iptv do oddwarzania. kiedy wlacze glowne zrodno dzwieku PLac3 nie da sie ogladac - caly czas buforuje. Vlc dziala bez zarzutu. Czy jest mozliwosc dogrania jakis kodekow zeby ac3 smigalo na smart iptv?
Dziekuje
 

coglin

New member
Witam,
Po ostatniej aktualizacji - tej wycofanej? - przestała działać siec, tzn. w ustawieniach widać, że box jest podłączony i po kablu i wifi ale żadna aplikacja nie łączy się z netem, tak jakby sieci nie było.

Spotkał się ktoś z takim problemem i ew. go rozwiązał?
 

coglin

New member
Witam,
Po ostatniej aktualizacji - tej wycofanej? - przestała działać siec, tzn. w ustawieniach widać, że box jest podłączony i po kablu i wifi ale żadna aplikacja nie łączy się z netem, tak jakby sieci nie było.

Spotkał się ktoś z takim problemem i ew. go rozwiązał?

Sam sobie odpowiem, może komuś się przyda.

Zrobiłem aktualizacje firmware z pliku z pendrive'a.
Plik ze strony Fergusona - BOX ATV-Android Update-20181030 w wersji Full.
Potem box pobrał jeszcze jakąś aktualizacje online, ale wszystko działa.
Oczywiście po aktualizacji full musiałem od początku poinstalować apki i wszystko poustawiać.

Aktualizacja z wersji Normal spowodowała błędy z aplikacją DinoTV i nic nie dało się z tym zrobić - cały czas wyskakiwał komunikat o błędzie.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
Czy działa u Was sklep Google? Ostatnio instalowałem wspomnianą wcześniej aktualizację. Ale nie wiem czy to po tym się coś zmieniło, czy zbieg okoliczności i to google zmieniło wygląd sklepu po swojej stronie.
Wczoraj jak odpaliłem boxa, wszedłem do sklepu, żeby sprawdzić czy pojawiły się jakieś aktualizacje aplikacji. Po odpaleniu sklepu coś mi nie pasowało. Zmienił się układ wyświetlania. I co właśnie najgorsze, nie reagował pilot w ogóle. W obu trybach. Po kilkunastu sekundach aplikacja się zawiesza. Pojawia się okienko z opcjami wyłączenia aplikacji, poczekania i restartu urządzenia. Żadna opcja nie spowodowała, że sklep zadziałał.
 
Do góry