Ferguson FBOX ATV

manonfire

Member
U mnie to samo. Nowy wygląd sklepu i wszystko jest ok, póki nie ruszam pilota. Przy próbie przeskoczenia na inny kafelek aplikacja zawiesza się. Nie robiłem tego kontrowersyjnego update - wynika z tego, że niezależnie od update Google Play nie działa.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie to samo. Nowy wygląd sklepu i wszystko jest ok, póki nie ruszam pilota. Przy próbie przeskoczenia na inny kafelek aplikacja zawiesza się. Nie robiłem tego kontrowersyjnego update - wynika z tego, że niezależnie od update Google Play nie działa.

Wygooglałem gdzieś, że teraz w drugiej połowie listopada odświeżyli po kilku latach wygląd sklepu. Ale udało mi się wczoraj kombinacją kliknięć poruszać po sklepie :) jak odpaliłem aplikację, to poczekałem chwilę i nie wcisnąłem krzyżaka, tylko włączyłem funkcję "myszki" na pilocie. Zacząłem klikać i udało mi się dostać do górnego menu, gdzie jest przełączenie między aplikacjami, grami itp. Nie próbowałem nic ściągnąć. Muszę na spokojnie się jeszcze pobawić.
 

manonfire

Member
W końcu sobie poradziłem podpinając mysz USB. Co prawda kliknięcie na górne menu nie działa ale wystarczy zostawić tam kursor i wcisnąć OK na pilocie żeby już móc się po nim poruszać czy to myszką czy pilotem. Trochę kombinacja alpejska, ale działa. Zwłaszcza, że jestem zainteresowany w zasadzie wyłącznie aktualizacjami tych apek, co już mam. A że z rozsądku mam wyłączone automatyczne aktualizacje (co wszystkim polecam) to raz na jakiś czas sobie sprawdzam, czy jest aktualizacja, odczekuję kilka dni krążąc po różnych forach w Necie i jak nie ma specjalnych wiąch rzucanych na nową wersję programu - instaluję. Zatem taka kombinacja nie jest czymś bardzo uciążliwym.
Co nie oznacza, że Ferguson nie powinien jak najszybciej się zająć tym problemem. W przypadku niemożności korzystania z Google Play pudełko traci cały swój urok. No dobra, będę miał apkę Netfliksa i odtwarzacz audio/wideo czy Chrome, bo to już fabryka dała. A co z KODI? MX Playerem? Lubię ich używać. Oczywiście mogę sobie zassać z np. APKmirror paczkę i zainstalować z pendraka. Tylko wołałbym, żeby odbywało się to bez kombinowania. Tak, że Fergusonie drogi, do roboty!!!


BTW sposób użycia pilota w trybie myszki nie dał żadnych rezultatów poza standardową zwiechą. Ale może ja jestem po prostu sprawny inaczej...
 
Ostatnia edycja:

morfeo11

New member
Mam ten sam problem, ale znalazłem sposób. Po kliknięciu na Store jak apka się załaduje i pojawia się wygląd sklepu daje klawisz wstecz i sklep działa do czasu wejścia w zakładkę aplikacje i zejścia na dół.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Czyli nie instalować najnowszego softu bo są problemy?

HBO GO dalej tylko z Kodi czy coś się zmieniło?


Witam.Napisałem już w innym wątku,że u mnie na tym cholernym Fergusonie śmiga HBO GO poza KODI,No chyba ,że mam ekstremalny egzemplarz.



chodzi mi o ten post :D


Na oficjlanej apce ze sklepu google ładuje pozycje w nieskończoność i nic się nie włacza.
Czy z AptoideTV jest jakaś działąjąca?
 
Ostatnia edycja:

prezes440

New member
Witam wszystkich, wczoraj zakupiłem FBOź i. Ponieważ w jestem zielony w tym temacie (pomimo prawie dwugodzinnej lekturze forum) mam kilka pytań do doświadczonych kolegów:
- dlaczego sklep Gogle Play przy próbie nawigacji pilotem przestaje działać (zawsze)
- dlaczego Netflix przy odtwarzaniu jakiegoś materiału po ok. 1 minucie przestaje działać (zawsze)
-w Gogle Play nie ma aplikacji Showmax i NC+GO, czy trzeba je ręcznie doinstalować? skąd pobrać jak dodać?
Z góry dziękuję za wyrozumiałość:)
 

norekm

New member
Tak jest niestety po ostatniej aktualizacji Fergusona.
Zaktualizuj aplikację Netflix i zrestartuj boxa.Aplikacja działa poprawnie
To Showmax jeszcze istnieje,sądziłem że zamknęli interes w Polsce w styczniu ,widocznie myliłem się.
Wydaje mi się że wystarczy wpisać w Google nc+go download i będziesz miał instalkę.
 

prezes440

New member
Dzieki za odpowiedź! Po dalszej lekturze fotum Netflix po aktualizacji działa, NC+GO zainstalowałem z apk i też działa:) Showmax-u rzeczywiście nie ma od stycznia (nie wiedziałem;-))
HBO GO rozumiem, że chodzi tylko w Kodi (u mnie też), czy jest jakaś działająca apka?
Oczywiście nadal zostaje nie rozwiązany problem z nawigacją pilotem w sklepie Gogle Play! Można sobie poradzić jakąś kombinacją alpejską: pilot+mysz USB+aplikacja pilota na smartfonie, ale mam nadzieję że Ferguson coś z tym zrobi, bo tak naprawdę można to traktować jak usterkę sprzętu.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nowy Sklep Play po aktualizacji niestety coś nie bangla jak trzeba i u mnie też się zawiesza. Z tego co zauważyłem to po włączeniu chwile poczekaj, nie klikaj nic pilotem, po paru sekundach zacznie działać i możesz śmigać sklepiku.
 

prezes440

New member
Przed chwilą dostałem odpowiedź z Fergusona:
"Najnowszy soft już na serwerze
Można zrobić online update -> NORMAL
lub najlepiej FULL ale to skasuje wszystko"
 

bond69

New member
Fbox już po "wymuszonej" aktualizacji online, w trybie "NORMAL".
Działa min. nowa wersja Google sklep.
 
Ostatnia edycja:
Do góry